Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa predpostavkom da u narednom periodu neće biti nekih bombastičnih vesti i da oni nece konkretno uticati na trend
Ovo niko na planeti ne zna, pa zato ne treba pretpostavljati tako nešto, pogotovo ne u kriptu... jer vesti konstanto izlaze i izlaziće :D
Ako već trejduješ, onda ti je r/r jedino bitan, pa pusti pretpostavljanje. To ne pije vodu u kriptu - drugarski savet
 
Ako si bulish, onda otvoriš long ( 3-5X ), i staviš sl ispod te horizontalne linije i čekaš novi ATH.
R/R ti je odličan, ali treba vremena da se odigra jer si crtao na dnevnom čartu

Ja sam u longu, ako ti je to od pomoći :D
U bullishu sam odkada sam u kriptu svakako i gledam na to subjektivno sto mi je greška. Treba biti realan. Gledano objektivno i da neko kaže nikada više nece ići ispod 35000, 30000 deluje mi nemoguće... A kada ce ako ne u narednom periodu kada bude 100000+...onda već teško. To je samo moje viđenje.
Ovo niko na planeti ne zna, pa zato ne treba pretpostavljati tako nešto, pogotovo ne u kriptu... jer vesti konstanto izlaze i izlaziće :D
Ako već trejduješ, onda ti je r/r jedino bitan, pa pusti pretpostavljanje. To ne pije vodu u kriptu - drugarski savet
Slažem se sa r/r ali to je lako reci pored pohlepe i povlačenja SL TP gore dole. Znanje i karakter treba da se poklope
 
Poslednja izmena:
Pa izlistan je na svim ostalim mogucim menjacnicama. Nema znam koliko ovo moze realno da ga pogura.
 
Mada, evo ga preko 1.4
krastavac, ja sam ratosljao poslednje sto sam imao na 1.3, tako da ga ne uzimam opet dok ne dodje ispod 1.2.
 
Ocekivao sam da ce septembar biti malo drugaciji. Gotovo siguran pull back BTC na 50k. I akomulacija. Nije se dogodilo, napravio sam odredjene korekcije. Isticem da su mi u fokusu BTC, ETH, LTC I XRP.
Ako ovaj vikend ne odemo ispod 45k mozemo ocekivati pomeranja do 50k
Eth cu malo da stavim na hladjenje totalno mi je nejasna slika oko njega.
Dolazimo do dva coina koji meni strasno drze paznju u poslenjih par meseci. XRP I LTC.
Za XRP kraj sudjenja se priblizava. Koliko sam ispratio vece su sanse da ce Ripple dobiti spor ukoliko se to dogodi i vracanje na USA market cena ide lagano x2,x3.
Za LTC mi je neverovarno da se jos uvek mrcvari ispod 200. U parovima btc/ltc, eth/ltc je na minimumu. Ako bi napravili jednu tehnicku analizu cene LTC kroz BTC i ETH cena ne bi smena da mu bude ispod 280-300.
Kraj septembra i prva polovina oktobra ce nam dati odgovore na mnoga pitanja.
 
Kako trenutno stoje stvari, tipovanje na LTC znaci da tipujete da bull market nije gotov. Iako sam i ja bullish opet postoji sansa mimo svih indikatora da je krenuo bear i da jednostavno je to to za ovaj ciklus. Kupovao sam ga dosta u februaru-martu kad je sve raslo jer tad nije jos krenuo hype oko LTC, sad kad vec nismo sigurni na koju cemo stranu ne bih se vracao u njega. Ako vec tipujete da bull market nije gotov, sigurnije je cekati u BTC-u pa posle presipati kroz odnos.
 
Ja sam nekoliko nedelja trgovao avaxom, izasao pre 2 dana i presao delom u ltc, ocekivao sam da mi se desi slican scenario kao sa sol, medjutim on ode jos gore.
 
Ja sam nekoliko nedelja trgovao avaxom, izasao pre 2 dana i presao delom u ltc, ocekivao sam da mi se desi slican scenario kao sa sol, medjutim on ode jos gore.
Ltc i nije baš interesantan za trejdovanje i nikad i nije bio.
On je samo za hodl na duže vreme, sačekaš mega pump i ćao.

Ako tražiš novčić kao što je sol, ltc ti je definitivno pogrešan izbor kratkoročno.
Ltc se uglavnom napumpa među zadnjima, kad ga svi već otpišu.
 
Ltc i nije baš interesantan za trejdovanje i nikad i nije bio.
On je samo za hodl na duže vreme, sačekaš mega pump i ćao.

Ako tražiš novčić kao što je sol, ltc ti je definitivno pogrešan izbor kratkoročno.
Ltc se uglavnom napumpa među zadnjima, kad ga svi već otpišu.
A etc? Sta mislis o njemu?
 
Ako ciklus još nije došao do topa, verovatno će poslednju etapu pokrenuti objavljivanje Apple-a i i nekih drugih kompanija i servisa da prihvataju kriptovalute ili da drže BTC u svom portfoliu, i to će krenuti jedan za drugim kao po dogovoru. Ovde je volume i dalje mali, ne vidim ozbiljniji rast bez nekih mega vesti.

I ja ozbiljno gledam na XRP i LTC pa i XLM, mada čekam još jedan dip, verovatno poslednji buy opportunity.
 
A etc? Sta mislis o njemu?
Ne volim ga nikako, jer je imao 51% attack dva puta za nedelju dana. Tako nešto kad se desi, računaj odmah na minus od 30 - 50%. Kome je to ok, neka izvoli slobodno :)

Samo da se razumemo, ne kažem da se i na etc-u i na ltc-u ne može zaraditi. Može naravno, ali ja ih lično ne trejdujem
Ako ciklus još nije došao do topa, verovatno će poslednju etapu pokrenuti objavljivanje Apple-a i i nekih drugih kompanija i servisa da prihvataju kriptovalute ili da drže BTC u svom portfoliu, i to će krenuti jedan za drugim kao po dogovoru.
Ima neki etf za btc nekad u novembru, pročitao sam skoro. To je idealan tajming za kraj ciklusa.
Bez prave regulative, teško da će Apple ulaziti direktno u kripto. Indirektno su odavno u igri, jer je odavno moguće kupovati kripto preko aplikacija ili kodova.
 
Poslednja izmena:
Ako je neko uzeo Solanu u jučerašnjem padu, lep profit ima. Sa 134$ skoči na 161$. 💪SOL
 
Jebo ja Solanu i njihovu mrezu. Uzeo na 140. Posalo na raydium za farmanje. Cekao 6 sata da se prebaci . popizdeo i dao na 145.
Solana za mene je na ignore.
 
Jeste Solana riski i mnogi članovi često utiču na neiskusnije da ne kupe takav novčić ali evo za 24h ode sa 140 na 162. Jaka je zarada mogla biti..nekad vas je bolje ne poslušati 😂
 
Ja sam baš zbog toga i odustao od kupovine a hteo sam na 130 haha. Treba još mnogo ovakvih situacija da se prođe da bi se ovladalo trejdom, barem malo
 
Vase misljenje, da li matic u ovom krugu može stici do svog ath ili priblizno, poput sol, ada, obzirom da se o njemu govori kao o perspektivnom novcicu
 
Moje misljenje je da je malo zatajio. U odnosu na prosli krug kada je galopirao i lagano isao preko 2$, ovo sada je bilo prilicno mucenje. Mozda krene, nikad se ne zna.
 
Jeste Solana riski i mnogi članovi često utiču na neiskusnije da ne kupe takav novčić ali evo za 24h ode sa 140 na 162. Jaka je zarada mogla biti..nekad vas je bolje ne poslušati 😂
Zato razmotri i savete drugih ljudi, nikog ne podceni. Nov sam na forumu ali do sada sam OK savete delio. Kad je bila 134$ savetovao sam da se uzme, a ispalo je kao da sam predložio ulaganje u kuče. Evo SOL presla i 164$👏👏. Preko 20% profita u trejdu za 24h, je vise nego odlicno.
 
Jeste Solana riski i mnogi članovi često utiču na neiskusnije da ne kupe takav novčić ali evo za 24h ode sa 140 na 162. Jaka je zarada mogla biti..nekad vas je bolje ne poslušati 😂
Da se razumemo, ja ne dajem savete nikome sta da radi, ja samo govorim sta ja bi/ne bi uradio.
Uostalom, i ne treba niko nikog da prati i radi kako neko kaze bilo gde pa i ovde. Ovde smo da razmenimo misljenja.
 
Ja sam rekao onako kako sam sam uradio jer je solana definitivno bila usmerena na dole. Ovaj preokret je takva kocka da je to neverovatno. I sada je dosla do 164 ali jos uvek to ne znaci da je u uptrendu. Moze da ide opet dole, ali posto je slican shitcoinu po svom putu nikad se ne zna. A uzeti juce solanu u padu je isto bio veliki rizik budimo realni. Ja je necu uzimati do daljnjeg. Samo misljenje.

Inace nocas mi je pokupila neki mali iznos za short cak na 155 i dovela do likvidacije jer je otisla i mogo vise. Znaci necu vise ovo da radim
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno