Šta je novo?
Super vest, zbogom pesacenju 5 kilometara do najblizeg bankomata. Jos kad bismo znali koliko ce trajati ovaj proces pripajanja:)
 
Verovatno do kraja godine će regulisati odobrenja i dozvole pa tek naredne okončati integraciju. Ima dosta prednosti koje će RF da uvede: mobilna aplikacija za preduzetnike, višenamenski uređaji, dok s druge strane CA ima depo aparate za uplatu pazara i Liberte++ štednju uz koju idu Visa Classic i Gold što mi je opcija zbog PayPal-a.
 
Krece ukrupnjavanje. Ovo je samo pocetak, videcemo ko ce od najjacih ostati na kraju...
Ostace ih svakako dosta, kazu da je za srpsko trziste i shodno broju stanovnika, optimalan broj banaka oko 15 i tome ce navodno da se tezi. Ali vidjecemo, ipak je ovo Srbija...
 
И такво ће тржиште бити слободно и либерализовано:),страно,а банке ће представљати само одабрани,јер они знају да послују за разлику од српског домаћина.
 
Da li je neko preneo zaradu u junu u Unicredit banku? Da li ste dobili one 3000?
 
Da li je porez na dinarsku stednju zaista 0 din (tj. nema ga)? Ili te odrape nekad kasnije, recimo krajem godine?
 
Hvala @defo . Izvinjenje sto sam bio malo lijen da sam pretrazim sajt NBS-a.
 
Nikada se nije ni placalo porez na dinarsku stednju a na deviznu oduvek koliko pamtim.
 
Komercijalna banka i dalje nudi devizni račun bez mesečnog održavanja. Mislim da taj devizni moze da bude multivalutni. Ovo je retkost danas. Idealno za freelancere sa prilivom do 1000usd
 
Pitanje je do kada će da nude. Samo je pitanje dana kada će i kod njih novi tarifnik usluga stupiti na snagu. Mada realno 1evro meni uzima Intesa, to zaista nije ništa. :)
 
Komercijalna banka od 01.10. počinje sa novim tarifama, nisam čitao šta se menja. Čekam malo da utihnu vrućine pa da listam ali mi poslali čitav roman šta se menja u Osnovnom ugovoru i nove tarife.
 
Komercijalna banka i dalje nudi devizni račun bez mesečnog održavanja. Mislim da taj devizni moze da bude multivalutni. Ovo je retkost danas. Idealno za freelancere sa prilivom do 1000usd
Da li racun ukljucuje neku ne-DINA karticu?
 
@Condor ne uključuje nikakvu karticu bez dinarskog. Politika banke je takva da mora makar osnovni dinarski ili Aktiv set da bi Visa PayWave bila izdata i uz dodatnu napomenu vezana za evro, naravno posle Dine. Sem Erste MasterCard devizne, Visa Internet Alta banke, Visa Internet i Visa Classic (avista računa od 50 dinara po promeni) u Poštanskoj, trenutno nema kartica bez dinarske partije.
 
Sem Erste MasterCard devizne, Visa Internet Alta banke, Visa Internet i Visa Classic (avista računa od 50 dinara po promeni) u Poštanskoj, trenutno nema kartica bez dinarske partije.
Има и Raiffeisen Visa Virtuon.
 
Pitanje je do kada će da nude. Samo je pitanje dana kada će i kod njih novi tarifnik usluga stupiti na snagu. Mada realno 1evro meni uzima Intesa, to zaista nije ništa. :)
Friska je vest. Po novom ugovoru devizni je i dalje bez odrzavanja. Ima nesto 0.35% po prijemu (kapiram da toliko uzmu od ino priliva). Da neko spomenu instesu (tamo su uveli 120din mesecno).
 
Dobio sam juče njihov novi tarifnik. U pravu je @kanada, besplatan je devizni, novi tarafnik stupa na snagu 01.10... Ostalo nisam ni gledao pošto tamo imam samo devizni račun.
 
@Condor ne uključuje nikakvu karticu bez dinarskog. Politika banke je takva da mora makar osnovni dinarski ili Aktiv set da bi Visa PayWave bila izdata i uz dodatnu napomenu vezana za evro, naravno posle Dine. Sem Erste MasterCard devizne, Visa Internet Alta banke, Visa Internet i Visa Classic (avista računa od 50 dinara po promeni) u Poštanskoj, trenutno nema kartica bez dinarske partije.
Da, za ERSTE sam znao, za ove ostale nisam. Sto se tice te varijante u Postanskoj, gubi svrhu ako se placa, onda dodjes na isto kao i da negdje otvoris dinarski. Ja u AIK uz Fleksi racun imam free devizni, ali to je od maja ukinuto za nove korisnike, tj. uslov je da se otvori dinarski racun... Ostaje pitanje da li ce ukinuti pogodnost i postojecim korisnicima kada istekne ugovor, koji se inace produzava na svakih godinu dana, koliko znam.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Немој да нас плашиш:)Требало би да држава укине овај динар,јер се све води у еврима,од мајстора до високе интелигенције сви спомињу евро.Само нас обичне људе збуњују:)
 
Jeste, malo sam upao sa info, mislim na avista devizni racun, koji se dosad nikad nije tarifirao, tj nije bilo naplate nikakvog odrzavanja freee :)
 
Evo da se pridruzim diskusiji.
Procitao sam od pocetka celu temu, ina dosta korisnih informacija.
Klijent sam Inteze od momenta kada se integrisala ili preuzela Sao Paolo banku.
U celuni sam zadovoljan , hit, hit plus umaju ono sto meni treba.
U osnovi ebankig me zadovoljava mada vidim da ga mnogi kritikuju.

Medjutim mislim da je svrsishodno i da ukazem sta mi se ne svidja gde gube korak sa drugim.

Ne rade sa svajcerskim francima. Ukoliko ste imali od ranije racun u francima onda rade ali nove ne otvaraju.

Nemaju stednju po vidjenju za eure. Postoji samo orocena euro stednja.
Imaju devizne platne racune ali na njih se placa odrzavanje 1 evro. Zbog toga cu nagovoriti roditelje da to sto imaju u evrima i drze u Intezi prebace u neku drugu banku.

Isto tako mislim da su e banking mogli da ostave na primer prvih pet naloga da sene naplacuje a ne odjednom da uvedu naplatu 20dinara za hit a ako imate hit plus 15 dinara.
Isto tako mislim da bi on line kurs evra moga da bude povoljni, pre neki dan je bio 117 i 118.
 
Јел се наплаћује провера стања на рачуну на банкомату за девизни рачун у Ерсте банци?
 
Da. Mastercard devizna kartica - na njihovim bankomatima 30 din, na ostalim 50 din (po kupovnom kursu banke).
 
Q: Je l postoji još neka banka osim Inteze, koja u ponudi ima kreiranje virtuelnih kartica — putem eBankinga? (ispis broja kartice & CVV-a, obavezna mogućnost korišćenja na Internetu)

Q2: Koji (najjeftiniji) račun u Intezi podržava to? Nisam njihov klijent dugo. Hvala!
 
Q2: Koji (najjeftiniji) račun u Intezi podržava to? Nisam njihov klijent dugo. Hvala!
otvoriš devizni;
1629222340870.png
uzmeš Visa Classic (jer virtuelna mora da bude vezana za neku stvarnu karticu);
1629222484245.png
i potom zatražiš e-bank i m-bank:
1629222595068.png

sve zajedno, 170 mesečno (plus ovo jednokratno za Visa Classic)

naposletku, u app-u kreiraš virtuelnu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno