Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

@KlinsmanSU
Ja gledam na MI TV stick. Doduše imam onaj pripejd nalog osnovni sa svega 15ak kanala ako je to uopšte bitno, i radi to bez problema. Kada prvi put uđem u aplikaciju treba joj 20ak sekundi da učita i krene sa radom. Kada jednom učita posle toga radi odlično, menjanje kanala, vraćanje programa unazad, sve to lepo radi i ne baferuje. Kvalitet videa podešen na najkvalitetniji (do 7 Mbit/s). Stick je povezan sa ruterom preko 5GHz wifi i brzina koju izvlači je negde od 80-120 dl i 70-100 ul. Pored Eona na stiku imam još aktiviran Orion tv app, zatim Netflix, HBO GO, Kodi i Rokkr i sve to radi korektno. Kad ne izađem skroz iz Eon aplikacije već je samo "spustim" na taster sa krugom u sredini, i posle toga ponovo uđem, onda ne učitava, već slika i ton kreću momentalno. Mogu tako da kombinujem sa npr Orion aplikacijom. Međutim, ako pustim Netflix onda Eon ispada iz RAMa i kada ga ponovo pustim opet mu treba 20ak sec da učita.
Eto, možda ima tu i nekih suvišnih informacija, ali hteo sam da ti dočaram kako to kod mene funkcioniše. Ako imaš neka dodatna pitanja možeš i na PP
 
Na kojoj platformi najbolje radi EON Smart TV aplikacija?
Planiram trenutno kupovinu televizora, i jedina opcija gledanja kanala mi je putem EON smart aplikacije, koji OS najbolje funkcioniše sa istom? Ili su sve na zadovoljavajućem nivou i trebalo bi samo da se fokusiram da nađem što bolji televizor? :)
 
Na kojoj platformi najbolje radi EON Smart TV aplikacija?
Planiram trenutno kupovinu televizora, i jedina opcija gledanja kanala mi je putem EON smart aplikacije, koji OS najbolje funkcioniše sa istom? Ili su sve na zadovoljavajućem nivou i trebalo bi samo da se fokusiram da nađem što bolji televizor? :)
Radi na dosta uredjaja i van toga doduse, ali moze jedan dan samo da prestane da radi, nikad se ne zna :D
 
Tesla 55s905bus (android) radi odlicno, za nijansu sporije nego na box-u.
 
Xxx kanala nema na android platformi. Čisto ako je nekom bitno.
 
Koristim Samsung TV i na njega sam instalisao EON Smart TV aplikaciju. Na TV-u mi je potvrđena opcija "Automatsko pokretanje poslednje aplikacije". Međutim, ovo radi za sve druge aplikacije (Netflix, YouTube i sl.), ali ne i za EON Smart TV aplikaciju. Ima li neko sličan problem i rešenje?
 
Kad su se pojavili ES 4k i SK 4k na webos aplikaciji?
 
Tesla 50" S906 radi odlicno. Ne vidim razliku u odnosu na Eon box
 
Pošto vidim da ću na kraju odjaviti EON Premium (van mreže) jer mi je mnogo 3000RSD da plaćam, a ne obavezuje mi se na novi ugovor radi smanjenja paketa.
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislim da paketi van mreže (Light, Full i Premium) mogu da se koriste mesec za mesec (prepaid varijanta), odnosno da ne mora UO da se potpiše, tako da kad ti istekne Premium, možeš preći i na manji paket u prepaid varijanti.
 
Mislim da paketi van mreže (Light, Full i Premium) mogu da se koriste mesec za mesec (prepaid varijanta), odnosno da ne mora UO da se potpiše, tako da kad ti istekne Premium, možeš preći i na manji paket u prepaid varijanti.
Ne moze, mora aneks ugovora uz novu ugovornu obavezu od najmanje 12 meseci
 
Ne moze, mora aneks ugovora uz novu ugovornu obavezu od najmanje 12 meseci
Moram trenutni ugovor da raskinem, razdužim boks i tek onda imam pravo na Prepaid pakete. A što se tiče UO, nemam pojma koga da slušam, ti kažeš 12 a ovi na FB me ubeđuju da je to 24 a nisam lud da ponovo idem na 24 meseca.
 

Prilozi

  • sbb 2.png
    sbb 2.png
    10.1 KB · Pregleda: 35
Ja sam presao na manji paket uz UO od 12 meseci. Nisu hteli da promene bez aneksa. Za 24 meseca i ostanak na istom paketu su mi ponudili Tidal free na dve godine i otkljucane premium kanale, sto sam odbio.
 
To mi više ne radi već mesec dana možda. Samo crna slika. Koristim poslednju sa apkpure na mi sticku. Jedino ako nekome ostala apk kome sam slao pa da probas.
 
Pitanje... da li se instalacija EONa na android box vodi kao instalacija na TV ili na mobilni uredjaj? Tj.da li ce neko ko koristi Total i ima pravo instalacije na 3 mobilna uredjaja moci da instalira EON na android box?
 
Zavisi koji android kao operativni sistem koristi box. Ako je android tv (npr. na Mi box s) onda je to tv app (sa kodom), ako je kineski box sa običnim androidom, onda je to app za telefon.
 
Pitanje... da li se instalacija EONa na android box vodi kao instalacija na TV ili na mobilni uredjaj? Tj.da li ce neko ko koristi Total i ima pravo instalacije na 3 mobilna uredjaja moci da instalira EON na android box?
Od total TV mozes da koristis samo eon za mobilne uredjaje.
 
Zavisi koji android kao operativni sistem koristi box. Ako je android tv (npr. na Mi box s) onda je to tv app (sa kodom), ako je kineski box sa običnim androidom, onda je to app za telefon.
Није нужно тачно.
Ја сам на beelink gt1 ultimate имао инсталирану верзију за андроид ТВ, иако је био обичан андроид.
 
Pa na klasicni android svasta moze da se nabudzi :)
 
Salacue, u pravu si, nije nužno ali je uglavnom tako... i moj tanix kinez moze da pokrene obe verzije EONa.
 
kako imas nalog od TTV najvise sto mozes da ocekujes je da mobilna aplikacija radi bez problema.
Ako je sbb nekako nije blokirao...javi kako radi.
 
^pa konkretno sa ovim tvojim, koliko sam sad video na KP reklamiraju ga da podržava EON sa kodom, to znači TV app.
 
Nazad
Vrh Dno