Šta je novo?

Android navigacija i mape

Da li se kod Sygic nesto promenili za auto multimedije, vec duze vreme mi izbacuje poruku za sub na Premium i ne mogu nikako da je sklonim,zauzme dobar deo ekrana i strasno nervira. Na telefonu sa istim nalogom nista ne izbacuje.
 
Gmaps, odlicno racuna vreme, lepo ispisuje kuda da ides i koliko ce da bude duze ili krace ako skreces sa glavne rute (primer kada sam trazio restoran) i to je veoma korisno.

Mada na dugackoj ruti se vreme i guzve i situacije ispred vas stalno menjaju pa vam ne znaci mnogo podatak da je na 500km ispred vas ogroman zastoj jer vi dok tamo dodjete toga ili nece biti ili ce se pojaviti neki drugi kolaps.

i jos jedna zbunjujuca situacija koju sam zaboravio vezana za gmaps.
pre granice sa presevom me je opomenuo veliki zastoj ispred i predlozio da obavezno promenim rutu i poveo me putem kao na ovoj slici, ali posto je to bilo u 3 ujutru i u takvu pomrcinu me odveo na neki lokalni put ja sam se ipak okrenuo i vratio na autoput i zaglavio u guzvu cekajuci vise od 2 sata.

Evo i sada kada pogledam mapu meni nije jasno da li na tom mestu u opste postoji prelaz ili ne, deluje kao neki lokalni put?
Pogledajte prilog 313376
Ako je bila nenormalna gužva na prelazu Preševo kako kažeš trebao si mu dati da prerutira na prelaz Prohor Pčinjski (put vodi pored manastira).
To svakako nije pravac koji si pokazao na mapi.
To se isključuješ na petlju Bujanovac, pa se vraćaš malo na sever starom magistralom do sela Davidovac gde skrećeš desno i dalje pratiš lokalni put do manastira i prelaza.
Od sela imaš nekih 32-35km. do prelaza
U Makedoniju se uključuješ na autoput kod Kumanova.
Zaobilazno i malo ide magistrala, ali minimalna čekanja na prelazu granice.
Da li se kod Sygic nesto promenili za auto multimedije, vec duze vreme mi izbacuje poruku za sub na Premium i ne mogu nikako da je sklonim,zauzme dobar deo ekrana i strasno nervira. Na telefonu sa istim nalogom nista ne izbacuje.
Prvi put čujem za ovako nešto kod Sygic-a
 
Ako je bila nenormalna gužva na prelazu Preševo kako kažeš trebao si mu dati da prerutira na prelaz Prohor Pčinjski (put vodi pored manastira).
To svakako nije pravac koji si pokazao na mapi.
To se isključuješ na petlju Bujanovac, pa se vraćaš malo na sever starom magistralom do sela Davidovac gde skrećeš desno i dalje pratiš lokalni put do manastira i prelaza.
Sve je to super, i znam ja za prohor isao sam nekoliko puta, ali nikada tamo ne bi isao u 3 ujutru a narocito je nemoguce praviti novu rutu dok pljusti kisa na autoputu.
Nije mene google maps navodio na prohor, nacrtao sam kojim putem me navodio, pa ako neko zna da li tu zaista postoji granicni prelaz ili ne?

ne verujem da bi google iscrtao rutu da tuda ne prolaze ljudi, osim ako mozda migranti preskacu zicu 🤣
 
Sve je to super, i znam ja za prohor isao sam nekoliko puta, ali nikada tamo ne bi isao u 3 ujutru a narocito je nemoguce praviti novu rutu dok pljusti kisa na autoputu.
Nije mene google maps navodio na prohor, nacrtao sam kojim putem me navodio, pa ako neko zna da li tu zaista postoji granicni prelaz ili ne?

ne verujem da bi google iscrtao rutu da tuda ne prolaze ljudi, osim ako mozda migranti preskacu zicu 🤣
Mislim da u sezoni i taj prelaz radi 24h ( prošao danju pa nesmem 100% da potvrdim)
Put kojim te je google maps navodio nije prelaz ne znam da li je uopšte asfaltiran i dokle jer tu kolima svakako ne možeš ući, a da te ne uhapse za nelegalan prelaz.
A što se tiče promene puta na prelaz Prohor Pčinjski to si ti trebao ručno da podesiš rutu na taj pravac, a ne da ti navigacija sama traži obilazak.
Jer sam vidiš šta i kako ti je našla.
Zlatno pravilo za sve navigacije važi da ni jednu ne treba slepo pratiti, već ako prvi put ideš pre puta malo pogledati na ovim interaktivnim mapama sam put kuda se prolazi.
 
Ne bih svakako isao na prohor po pljusku u 3h nocu, a nisam ni ocekivao guzvu, ako si bio onda znas zasto :)
na kraju nisam ni slusao navigaciju vratio sam se na autoput, nego pitam ako neko zna kuda taj put inace vodi, jer nije bas da gugle iscrta rutu kojom ljudi inace ne idu cesto.
 
Lokalni put iz doba SFRJ (pre nove trase magistrale i sada autoputa) za selo Tabanovce i Donjo Konjare pa ide sve do Kumanova (uliva se iz seoskog puta u gradsku saobraćajnicu).
Što se prelaza tiče otišao si tamo gde ti je odgovaralo tako da to je to. 🙂
Autoput je što kažu najbezbedniji.🙂
 
Od kad je granica zatvoren put nisam siguran da je sa naše strane i asfaltiran do kraja
 
@e46glogi
Slikaj kako izgleda, daj neke detalje.
Promenio danas jezik sa engleskog na srpski (jezik same aplikacije) kao sto je u telefonu bilo i nestade 🤷🏻‍♂️

Mislim da mi je i pre bila na srpskom, sta se desilo nemam pojma, pa se vratila na engleski... Pokusacu sutra da opetstavim engleski pa da vidim hoce li se pojavljivati zbog toga.
 
Ima li neka navigacija osim sygic da prikazuje info na glavnom ekranu koliko do sledeće pumpe, parkinga, odmarališta?

Ne vidim na here, gmaps, magic earth ili tomtom, osim ako ne tražim direktno putanju do njih. Na sygic prikazuje usputno.
 
Nisam probao, ali ako moraju da se budže mape, onda ne mogu probati, jer nisam poneo laptop sa sobom.
 
iGo može legalno da se kupi na Google Play. Nije ni skup.
Verovatno ima i neki trial period, pa vidi da li radi to što ti treba.
 
I na tom putu verovatno nema granicnog prelaza?
Nema

Da li možda neko ima informaciju zašto is SR ne rade here mape (web)?
Nema mi smisla da apliakcija radi, a web verzija ne radi. Ne znam ni koga kontaktirati
 
Ima li neka navigacija osim sygic da prikazuje info na glavnom ekranu koliko do sledeće pumpe, parkinga, odmarališta?

Ne vidim na here, gmaps, magic earth ili tomtom, osim ako ne tražim direktno putanju do njih. Na sygic prikazuje usputno.
Samo sygic koliko znam, i to mu je glavni adut.
Ali Google maps ima to isto na Klik daleko i prikaže tačno koliko će ti oduzeti vremena to skretanje sa rute.
 
Ali to je problem nažalost. Juče mi je npr. prikazivala pumpe koje jesu u blizini vazdušnom linijom, ali ne može do njih da se dođe van rute. Sygic je to odlično uradio da vidiš samo one koje su na ruti.
 
iGo (stara skinovana verzija u GPS uređaju) ima na dva klika.
Prvim se sa glavnog ekrana uđe u kategorije POIs, pa na vrhu se kliknu pumpe.
Prikaže udaljenost, vazdušni smer i potrebno skretanje sa rute.
 
Ali to je problem nažalost. Juče mi je npr. prikazivala pumpe koje jesu u blizini vazdušnom linijom, ali ne može do njih da se dođe van rute. Sygic je to odlično uradio da vidiš samo one koje su na ruti.
Sygic je to imao najbolje reseno jer ti je prikazivao odredjena mesta koja si odabrao duz rute i onda si lepo mogao da olaniras gde ces da stanes ili sipas gorivo, ali to isto radi google maps cak i detaljnije samo sto moras da izaberes sta trazis
 
Stalno mi puca Igo u tunelima kad ostane bez signala. Jel zna neko sta treba upisati u sys
.txt sa se to spreči?
 
Mene here navigacija odvede nadomak sume nekim puticem koji se zavrsava u livadi nekoj. :)
Nesto skrenuo sa putanje malo, i pokusaj aplikacije da te vrati na prvobitnu rutu stvarno frustrira. I jos ne radi dobro :)
Krenuo preko Goca iz Banje i skrenuo sa glavnog puta, i sledecih 20 minuta te vodi preko planine, ali po nekom samo njima poznatom putu koji se zavrsava u livadi :)

I onda nazad u Banju pa lagano glavnim putem...
Jos jedna stvar koja nervira: ne nalazi alternativnu putanju, vec dok god je ta ruta bliza pa makar i metar, uvek pokusava da se vrati na nju.
Umesto da izbaci neku poruku da se izabere ruta kada si promasio skretanje, navigacija sledecih 10km pokusava da vas vrati nazad , iako postoji putanja bas tim putem kojim ste skrenuli i koja je sada vec bliza, nakon tih 10ak minuta voznje. Ali ne odustaje navigacija...
 
I Google Maps to radi ponekad. Odličan primer je ruta Kopaonik-Brus-Beograd. Bukvalno svaki put to radi. Ima neki kilometar manje, ali je u praksi dosta sporije.

Uvek šalje na neke seoske puteve i potrebno je 10+km da prestane da insistira na polukružnom okretanju. Za to vreme ne nudi alternativu koju možeš da izabereš.

Ovo će biti zgodno, ne toliko zbog planiranja rute, koliko zbog spremanja novca za putarina. Mada, ne sećam se kada sam poslednji put platio gotovinom. Kod nas tag, u inostranstvu kartica.
 
Google bi lako mogao, kada bi se malo potrudio, da napravi aplikaciju koja računa koliko se čeka na graničnim prelazima i naplatnim rampama. I da npr. ima neki preiodični pregled zastoja po danima i po satima unazad.

Mi smo se baš smorili sada na putu u Grčku čekajući na granici, a zapravo nema valjanog pregleda koliki su trenutni redovi. Kamere na prelazima su besmislene jer vi vidite 50-ak metara dužine reda, i ništa dalje. Ne znate da li je red 50m, ili 3km.
Informacija sa saobraćajnih info portala su bajate. A da ne pričam da nema informacije kakva su čekanja nekoliko dana u nazad, po delovima dana.
Google bi to lako računao u realnom vremenu iz ove njihove "špijunaže" kretanja telefona.
 
Tag je odlicno resenje. Jedino smeta sto po negde nemaju 2 naplatne rampe, ili imas samo jednu prilaznu traku kao u Pojatama , pa ne mozes da prodjes do ENP rampe ako je guzva, vec cekas u redu sa ostalima....
 
Nazad
Vrh Dno