Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Ih jbm ti srecu. Znaci mora jurim novije, ddr4 ili x79 al ona trosi ko 3 ove
 
Svakako bilo bi dobro da kartu probas prvo kod nekoga ko ima plocu sa PCIe 3.0 ili 4.0, cisto da se uveris 100% da karta nije LHR
Po onome sto stoji na stikerima ne bi trebalo, ali obzirom da je moda da proizvodjaci vecinom ne obelezavaju karte bilo bi dobro
 
Imam x79 rampage extreme, prva 4 slota su pcie 3.0 zadnja 2 pcie 2.0
Probacu tu da se uverim
Hvala drug, javljam kad proverim
 
Nema na cemu
A sto se tice te druge ploce koju imas na njoj bi trebalo da mozes vise 3060 kartica da poteras u full hashrate
Ako hoces daj mi tacnu oznaku ploce pa cu ti reci tacan broj koliko 3060 moze da gura
 
E ovo 4 mi je falilo u oznaci
Sta da ti kazem imas plocu boli glava
Koliko vidim moze da gura 5 rtx3060 i to ne vezano koji procesor koristis

Karte povezujes sa ovim trakastim kablovima umesto risera

 
krastavac, pentium je i nece, cim sam stavio na x79 odmah radi
Dobra vest za i5, i7, da kupim jednog da ne prodajem plocu
Inace nije losa ova mala kartica gost oc, 118w 49,2mh/s,sutra cu jos malo istraziti
 
Možda i nisam baš sasvim u pravu, evo šta piše ovde https://www.overclock.net/threads/faq-does-my-p67-z68-motherboard-s-support-pci-express-3-0.1242211/

* When Sandy Bridge is used with any LGA1155 motherboard, it will always run at PCI Express 2.0. Always.

* When Ivy Bridge is used with motherboard that does not support SLI, it will run at PCI Express 3.0.

* When Ivy Bridge is used with P67/Z68 motherboard that does support SLI, it must says that it supports PCI Express 3.0 and/or Gen3 for it to support PCI Express 3.0. Otherwise it will run at 2.0.

Uglavnom kod mene na H67 radi u PCIE 3.0 grafička sa i5 Ivy Bridge procesorom.
 
Pozdrav ljudi,imam problem
Sklopio sam rig,ploca biostar 250 btc sa 8 grafika,kupljeno dva puta 1000w modularno gigabyte,8*3070,sve spojeno i radilo nekih 5 min i pojavio se dim,odma ugasio da vidim sta i gde je kad ono iz grane s koje ide napajanje za maticnu molex sto treba,znaci ploca treba 24 pin,2*4pin i dva molexa,iz jednog napajanja ide sve osim tog da kazem donjeg molexa u koje ide iz drugog napajanja,to ide 6 pin i grana od dva molexa i za floppy i pocelo da topi blizu napajanja,sta mi je ciniti,da li je neko imao slicnih problema?
Pozdrav druze, imao sam slican problem 2 puta, desilo mi se da se istopio 4pinski kabal za napajanje procesora i napravio stetu na maticnoj ploci. Posle sam skinuo kablove sa starog napajanja i zalemio na to isto, kao i 4pinski konektor na maticnoj ploci. Radi i dan danas. Gde ti je tacno doslo do kratkog spoja? Bilo bi dobro kada bi okacio sliku.
Pozdrav svima, nov sam na forumu i zelim da ulozim novac u majnovanje. Ima li neko savet, sta kupiti od opreme?
 
Pozdrav druze, imao sam slican problem 2 puta, desilo mi se da se istopio 4pinski kabal za napajanje procesora i napravio stetu na maticnoj ploci. Posle sam skinuo kablove sa starog napajanja i zalemio na to isto, kao i 4pinski konektor na maticnoj ploci. Radi i dan danas. Gde ti je tacno doslo do kratkog spoja? Bilo bi dobro kada bi okacio sliku.
Pozdrav svima, nov sam na forumu i zelim da ulozim novac u majnovanje. Ima li neko savet, sta kupiti od opreme?
Pisao sam dva puta tu pa procitaj da ne bi ponavljao postove.
Ja sam uzeo 8x3070,svaka gura 62mhs potrosnja 120w, stabilno za sada evo radi dva dana.
 
Koliko te je kostao rig ako nije tajna?
~1200e po karti, ~250e napajanje, ~200e ploca i ostale gluposti +pustanje u rad.
Asus, Gigabyte, Zotac imaju posebne oznake ako je LHR, MSI jedino serijski broj, sto znaci kocka da se kupuje ako hoces samo ETH da majnujes.
rx 6800 nema LHR, i cene su slicne kao za 3070, i isto baca, nesto preko 60mhs, samo je problem sto ih nema nigde, ali ima 6800xt Giga Master ~1300e po karti.
Ono sto treba izbegavati su Gigabyte karte ispod Master modela, jer nemaju padove iza backplate-a, sto znaci da ce memorijski cipovi da kuvaju lepo.
 
~1200e po karti, ~250e napajanje, ~200e ploca i ostale gluposti +pustanje u rad.
Asus, Gigabyte, Zotac imaju posebne oznake ako je LHR, MSI jedino serijski broj, sto znaci kocka da se kupuje ako hoces samo ETH da majnujes.
rx 6800 nema LHR, i cene su slicne kao za 3070, i isto baca, nesto preko 60mhs, samo je problem sto ih nema nigde, ali ima 6800xt Giga Master ~1300e po karti.
Ono sto treba izbegavati su Gigabyte karte ispod Master modela, jer nemaju padove iza backplate-a, sto znaci da ce memorijski cipovi da kuvaju lepo.
Pratio sam prethodnih dana cene grafickih kartica i mogu ti reci da su trenutno neisplative. Trenutno je najisplativija 3080, kosta 170 hiljada a baca 90-100 mh i ona nije izasla u LHR verziji. Mozda je pametnije sacekati da cene spadnu 30% posto su cene 2.5 puta vece od realne.
 
Izasla je odavno 3080 u LHR verziji, ima sigurno vec skoro 2 meseca...
I sad je tesko naci novu 3080 u radnjama da nije LHR, samo preko oglasa da se jure..
 
Izasla je odavno 3080 u LHR verziji, ima sigurno vec skoro 2 meseca...
I sad je tesko naci novu 3080 u radnjama da nije LHR, samo preko oglasa da se jure..
Za ovu ne pise da je LHR, mada ko ce ga znati
 
Evo covek u postu iznad je napisao da MSI treba gledati serijski broj.

Nemojte ocekivati da na sajtovima domacih radnji stoje LHR oznake, bas njih briga da se bakcu sa tim.
Covek mora sam da istrazi, zavisno od proizvodjaca, i onda i fizicki da pogleda oznake na kutiji.
Zato je najbolje birati opciju da se preuzima u radnji, a ne da vam salju, mada moguce je da se vrati karta u roku od 14 dana naravno..

Opet, ceke su bas jake, pa i sumnjam da neko kupuje karte u radnjama
 
Ne znam koliko se sad ispalti ulaganje u rig(i ja se lomim da dodam jos 1 kartu), jer od 4 avgusta se ocekuje smanjenje reward na ETH, a i posle toga planiraju gasenje rudarenje ETH Q1 2021.
Mada uvek ce biti nesto drugo za rudarenje..
 
uvek ce biti nesto za kopanje. meni je samo zao sto sad trenutno kartice su downclock-ovane, trose malo i hladne su. ako se bude kopao neki drugi monstrum povecace se potrosnja duplo, i ventovi ce samo da vriste :)

sta ako bude aktuelan neki coin koji ce traziti dosta vrama? te 3080 placene kao depozit za stan ce biti u velikom problemu sa svojih 8gb. vrv nece do toga doci
 
ne mislim da ce biti problem kolicina vrama, bice 8gb dovoljno, a i 3080 imaju 10gb, ne 8 :)
One imaju prednost brze ddr6x memorije, pa su zato 3080 i 3090 superiorne u nekim algoritmima,

Eth je relativno dobar jer glavni posao radi vram, pa smo svi oborili gpu clock na minimum i undervoltovali karte.
Moguce da ce drugi coini mnogo vise uposljavati sam GPU pored vrama, pa necemo moci nista da obaramo.
Bas ovo sto si napisao, povecace se potrosnja i grejace se ko lude, samim tim se i zivotni vek smanjuje,

videcemo, ne preostaje nista drugo nego da cekamo..
 
Malo jace od 10k,napravio sam 2x4 3070 ,EVGA XC3,za sada sam poprilicno zadovoljan,hladno i rade bez problema.
 
Trenutno se bas lomim da li da udjem u celu pricu ili ne. Zao mi je da bacim pare a da mi se ne vrati toliko da bar ulozim u nove komponente.
 
Trenutno se bas lomim da li da udjem u celu pricu ili ne. Zao mi je da bacim pare a da mi se ne vrati toliko da bar ulozim u nove komponente.
Bez 10k evra ja ne bih ni razmisljao da ulazim, radije bih trejdovao.
I da budem iskren, ne bih uzimao 3070/80 niti 6800/xt karte, jer su u ovom trenutku neisplative, i nema teoretske sanse da se isplate ispod 12 meseci, cak i vise, a pre tada ce ETH u POS, pa ce morati da se trazi drugi coin za kopanje.
 
Uzmite starije kartice,mojim nista ne fali,veca potrosnja al za te pare ...
 
Nazad
Vrh Dno