Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

Jer ovo mtel cg poceo da fupuje kartice za prva klasa evo potroseno od kraja juna do danas samo 500mb ima uplacen roming tiket i validnost pa sim vazi do juna 2022 nikako ne radi data konekcija samo pozivi.Drzi H+ i brzina 0kb kad ubacim u 3g modem inace stara 3g sim je u pitanju
ako si u CG i na tebe se vodi kartica mozes daje zamenis za 4G
 
Evo da se javim iz rominga:)
Vec sam 10ak dana malo mtel bih malo mtel mne, sa mts karticom, sve to fino radi, jedino je glupo sto skida mtel minute prvo, jer svejedno i one kad se potroše i dalje je sve besplatno, samo ti bezveze uzmu mtel minute.
Ja samo čekam priliku da odem u mtel i da mi za poziv ka mts mreži skinu od tih mtel minuta. Onda ću zbog procedure da mts-u prvo napišem prigovor, pa kada me odbiju žalba RATEL-u. Ako i oni negativno odgovore onda ću od Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija, verovatno preko nekog udruženja za zaštitu potrošača, tražiti tumačenje da li je to što rade u suprotnosti sa sporazumom o ukidanju rominga u zemljama ZB.
 
Zdravo, evo me u Grčkoj. Uključio sam A1 roming poklon 7 dana 1gb. Grčka se ne nalazi na spisku zemalja u objasnjenju dodatka I meni je objašnjenje nejasno.
Potrošio sam desetak megabajta i pokusavam da vidim kako to utiče na račun, ali se notifikacija ne menja već 24 časa. I dalje je 350 dinara, sto je uredu, potrošili u Srbiji, kao i 1024 MB u romingu. Nemoguce je da se ništa ne menja, mora da se povećava račun ili smanjuju MB, I ovo me mnogo nervira, cemu aplikacija koja ne pokazuje realno stanje...

Važno pitanje, ako mi roming dodatak ništa ne vredi u Grčkoj, koliko me košta MB? Dinar ili blizu hiljadu dinara?
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-07-19-08-12-19-948_rs.vipmobile.mojvip2.jpg
    Screenshot_2021-07-19-08-12-19-948_rs.vipmobile.mojvip2.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 41
Zdravo, evo me u Grčkoj. Uključio sam A1 roming poklon 7 dana 1gb. Grčka se ne nalazi na spisku zemalja u objasnjenju dodatka I meni je objašnjenje nejasno.
Potrošio sam desetak megabajta i pokusavam da vidim kako to utiče na račun, ali se notifikacija ne menja već 24 časa. I dalje je 350 dinara, sto je uredu, potrošili u Srbiji, kao i 1024 MB u romingu. Nemoguce je da se ništa ne menja, mora da se povećava račun ili smanjuju MB, I ovo me mnogo nervira, cemu aplikacija koja ne pokazuje realno stanje...

Važno pitanje, ako mi roming dodatak ništa ne vredi u Grčkoj, koliko me košta MB? Dinar ili blizu hiljadu dinara?
1dinar=1mb.
Koliko sam video svi operateri imaju istu cenu u Grckoj
 
S tim da A1 već dugo ima tu cenovnu politiku 1MB=1DIN za kompletan roming ako se koriste oni roming net dodaci od 1, 3 ili 10 GB, pa potrošiš kvotu pre vremenskog isteka dodatka. Do isteka promocije plaćaš 1MB=1DIN
 
S tim da A1 već dugo ima tu cenovnu politiku 1MB=1DIN za kompletan roming ako se koriste oni roming net dodaci od 1, 3 ili 10 GB, pa potrošiš kvotu pre vremenskog isteka dodatka. Do isteka promocije plaćaš 1MB=1DIN
S tim što sam ja aktivirao poklon dodatak koji mozda i ne važi za Grcku. Bitno mi je da uvek važi 1mb 1dinar. Sa dodatkom ili bez njega.

Hvala na odgovorima
 
1gb je 10e po tom računu,kupi njihovu karticu,em imaš više neta em nemaš sikiraciju...
 
S tim što sam ja aktivirao poklon dodatak koji mozda i ne važi za Grcku. Bitno mi je da uvek važi 1mb 1dinar. Sa dodatkom ili bez njega.

Hvala na odgovorima
Zato su valjda i izbacili Grčku sa liste podržanih država za taj net dodatak. Da zarade na svakom megabajtu. Perfidno.
 
Da potvrdim samo da u CG šljaka sve kako treba. MTS sam mreža, ovde M:TEL, koristim svoj net iz paketa, pozive, sve kao da sam u Srbiji.
 
U Rep.Srpskoj telenor sljaka full...bio sam na kratko pa nisam pozivao,vec samo net...sve ok radilo :)
 
Zdravo, evo me u Grčkoj. Uključio sam A1 roming poklon 7 dana 1gb. Grčka se ne nalazi na spisku zemalja u objasnjenju dodatka I meni je objašnjenje nejasno.
Potrošio sam desetak megabajta i pokusavam da vidim kako to utiče na račun, ali se notifikacija ne menja već 24 časa. I dalje je 350 dinara, sto je uredu, potrošili u Srbiji, kao i 1024 MB u romingu. Nemoguce je da se ništa ne menja, mora da se povećava račun ili smanjuju MB, I ovo me mnogo nervira, cemu aplikacija koja ne pokazuje realno stanje...

Važno pitanje, ako mi roming dodatak ništa ne vredi u Grčkoj, koliko me košta MB? Dinar ili blizu hiljadu dinara?
Taj dodatak važi samo u zemljama gde posluje A1, postoji dodatak koji nema A1 u svom imenu i on važi i u Grčkoj (kada se istroše MB iz dodatka onda 1 MB košta 1 din. 1 MB u Grčkoj će te po novom cenovniku izaći 10 din zato što nemaš dobar dodatak.
 
Taj dodatak važi samo u zemljama gde posluje A1, postoji dodatak koji nema A1 u svom imenu i on važi i u Grčkoj (kada se istroše MB iz dodatka onda 1 MB košta 1 din. 1 MB u Grčkoj će te po novom cenovniku izaći 10 din zato što nemaš dobar dodatak.
Hvala na odgovoru...
Sreća imam dobar wi-fi u vili.
Inace, A1 se pokazao jako loše u ovoj situaciji. Aktivan mi je taj dodatak, mogu da se zaletim sa potrošnjom, račun mi se ne menja već dva dana iako sam potrošio oko 20 mb...
Dakle, ništa se nije promenilo, ni mb iz poklon dodatka, ni racun, sto ne može da bude...
Sa druge strane imam dva deteta sa prepaid brojevima kojima sleduje 1gb poklon dodatak na 15 dana. Redovno im smanjuje broj mb koje su potrošile. Znači sistem radi ali za odabrane...
 
Hvala na odgovoru...
Sreća imam dobar wi-fi u vili.
Inace, A1 se pokazao jako loše u ovoj situaciji. Aktivan mi je taj dodatak, mogu da se zaletim sa potrošnjom, račun mi se ne menja već dva dana iako sam potrošio oko 20 mb...
Dakle, ništa se nije promenilo, ni mb iz poklon dodatka, ni racun, sto ne može da bude...
Sa druge strane imam dva deteta sa prepaid brojevima kojima sleduje 1gb poklon dodatak na 15 dana. Redovno im smanjuje broj mb koje su potrošile. Znači sistem radi ali za odabrane...
Ima taj bag ili šta je već. Kad koristiš pravilan dodatak mb i sve ostale info se racunaju u real time-u, dok ako nema dodatka onda cekas duze vreme da se ažurira. Ne znam zašto je tako...
 
Kada se iz Srbije zovu brojevi u zemljama ZB troše se minuti iz paketa ili se to naplaćuje odvojeno? A1 konkretno.

Čini se da će to i dalje naplaćivati odvojeno što je krajnje nelogično,posto kar sam fizički u npr CG i zovem bilo koju zemlju ZB važi da se skidaju minuti iz paketa.

Supruga pozvala CG i piše da je trenutno zaduženje 440 din. Moguće da će se to anulirati računom, ali sumnjam. Žaliću se svakako na račun.
 
Kada se iz Srbije zovu brojevi u zemljama ZB troše se minuti iz paketa ili se to naplaćuje odvojeno? A1 konkretno.

Čini se da će to i dalje naplaćivati odvojeno što je krajnje nelogično,posto kar sam fizički u npr CG i zovem bilo koju zemlju ZB važi da se skidaju minuti iz paketa.

Supruga pozvala CG i piše da je trenutno zaduženje 440 din. Moguće da će se to anulirati računom, ali sumnjam. Žaliću se svakako na račun.
Milion puta postavljeno pitanje i milion puta odgovoreno da je UKINUT ROMING ZA ZEMLJE ZAPADNOG BALKANA!ROMING!
Što znači da moraš biti u romingu da bi ti se skidali minuti iz paketa,ne možeš iz Srbije da zoveš zemlje ZB i da ti se skidaju minuti iz paketa jer tada nisi u romingu a pozivaš brojeve ZB.
 
Jasno je to meni, ali je to nonsense.
Sedim mesec dana u CG zovem i CG i Srbiju i to mi je u okviru paketa, a kad sam u Srbiji nije.
A svakako ih sve to iz Srbije manje košta.

Ako su ovim hteli da kopiraju no roming politiku u okviru EU, tamo možeš da zoveš bilo koji broj u EU kao da je tvoj nacionalni.

Čak i po ovom dopisu koji stoji na A1 sajtu bi moglo da se tumači da treba da važi i za pozive iz Srbije koja je eksplicitno navedena kao deo regiona ZB.
 

Prilozi

  • 20210720_095901.jpg
    20210720_095901.jpg
    148.1 KB · Pregleda: 27
Milion puta postavljeno pitanje i milion puta odgovoreno da je UKINUT ROMING ZA ZEMLJE ZAPADNOG BALKANA!ROMING!
Što znači da moraš biti u romingu da bi ti se skidali minuti iz paketa,ne možeš iz Srbije da zoveš zemlje ZB i da ti se skidaju minuti iz paketa jer tada nisi u romingu a pozivaš brojeve ZB.
Nije ukinut roming već usluga naplate rominga. Da je ukinut roming onda bi bbk1ng bio u pravu, ali pošto je ukinuta naplata rominga drugi deo tvog posta je tačan.
 
Nije ukinut roming već usluga naplate rominga. Da je ukinut roming onda bi bbk1ng bio u pravu, ali pošto je ukinuta naplata rominga drugi deo tvog posta je tačan.
Moja formulacija nije dobra ali svi znamo o čemu se radi. Ako tražimo dlaku u jajetu onda hvala na ispravci.
 
Naravno da ne tražim dlaku u jajetu, upravo ova greška pravi konfuziju.
Jedno je kada je ukinut roming a sasvim drugo kada je ukinuta naplata rominga.
 
Jedno pitanje. Trenutno sam u Cg na odmoru, koristim telenorovu karticu i paket go data+. Ukapirao sam da kad pozivam srpske brojeve, da se ne naplaćuje roaming kao ranije nego se minuti skidaju iz paketa, ali me zanima za internet kakva je situacija. Dobio sam nekih dodatnih 3.2gb roaming interneta za zapadni balkan i potrošio već oko pola, da li ću kada to potrošim moći da koristim mojih 30ak gb iz paketa ovde u Cg? Hvala
 
Ako su ovim hteli da kopiraju no roming politiku u okviru EU, tamo možeš da zoveš bilo koji broj u EU kao da je tvoj nacionalni.
Ovo nije tačno.

Digital Single Market: Cheaper calls to other EU countries (europa.eu)
As of 15 May, a new maximum price will apply for all international calls and SMS within the EU. As a result, consumers calling from their country to another EU country will pay a maximum amount of 19 cents per minute (+VAT) and 6 cents per SMS message (+VAT).
 
Jedno pitanje. Trenutno sam u Cg na odmoru, koristim telenorovu karticu i paket go data+. Ukapirao sam da kad pozivam srpske brojeve, da se ne naplaćuje roaming kao ranije nego se minuti skidaju iz paketa, ali me zanima za internet kakva je situacija. Dobio sam nekih dodatnih 3.2gb roaming interneta za zapadni balkan i potrošio već oko pola, da li ću kada to potrošim moći da koristim mojih 30ak gb iz paketa ovde u Cg? Hvala
Ne.
 
Tačno sam znao. Naslućivao sam da je tako jer mi nude da kupim 1gb za 'tričavih' 699 dinara. Kapitalisti obični, čudi me da su se i roaming tarife za ZB odrekli...
 
Poz ljudi,imam problem sa romingom u crnoj gori..U mts mrezi sam i kako smo prosli granicu i usli u Crnu Goru nemam nikako signala..sve sam pokusao i restartovanje pali gasi telefon,cackao sa podesavanjima i sada se natezem sa MTS-om da rese problem..Da li je neko imao slicno iskustvo?
 
Idi u podesavanja pa rucno izaberi mrezu. Tu ji trebalo da ti izbaci sve dostupne mreze. Izaberi mtel i vidi hoce li da se konektuje
 
Isti problem i sa Telenorom, pomaže jedino kao što reče @Gileb i fiksiranje na 2G mrežu... Doduše ja sam bio po nekim vukoje... na planinarenju
 
Nazad
Vrh Dno