Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

@optical
Tako je za Telenor, što se MK tiče.
Za Grčku, u zavisnosti od potrebe, mozda može i ovo da ti radi posao, kod Telenora - 1GB 699 din.
 
Hvala! Valjda može neko i za mts da potvrdi. Jel bitno na koje mreže se kačimo u MK?

Preskočio bih te roming pakete, ako već za 20e daju neograničeni u Grčkoj.
 
Imaš i Globaltel za 300 dinara GB u Grčkoj ako ti ne smeta što je 3G i što možda moraš kroz SIM toolkit da se "igraš" malo.

3GB je 800 dinara. Oba važe 7 dana. Ako aktiviraš nov paket pre isteka statog sabira se eventualno nepotrošeno i produžava za 7 dana od momenta aktivacije novog paketa.
 
Hvala! Valjda može neko i za mts da potvrdi. Jel bitno na koje mreže se kačimo u MK?

Preskočio bih te roming pakete, ako već za 20e daju neograničeni u Grčkoj.
vodafone je u pitanju i moraćeš da svratiš po nju u nea moudaniu koja je ionako usput. simpatičan je i gradić za videti
 
Kako stoje prepaid telenor i prepaid A1 sa odlaznim pozivima kada imaju aktiviranu promociju (telenor-minuti u mrezi, A1-mesecni plan). Da li im se skidaju minuti iz promo paketa/dodataka ili im se naplacuje odlazni poziv kao prepaid korisnici?
Interesuje me za Kosovo, treba da idem na par dana
Isto i sto se interneta tice iz aktiviranih paketa, jel vazi taj saobracaj?
 
vodafone je u pitanju i moraćeš da svratiš po nju u nea moudaniu koja je ionako usput. simpatičan je i gradić za videti
Kako se tačno zove promocija/paket, jer sam gledao na njihovom sajtu i ne nađoh. To mora da se svrati, jer se uzima u vodafone poslovnici?
 
Kako se tačno zove promocija/paket, jer sam gledao na njihovom sajtu i ne nađoh. To mora da se svrati, jer se uzima u vodafone poslovnici?
Kartice u Grckoj se kupuju u poslovnicama i uz licni dokument (pasos).
 
Da li se A1 u CG automatski povezuje samo na telekom.me mrezu ili je potrebno rucno da se izabere? Pitam zbog roming dodatka.
 
Nikako da saznam tarifu za Telenor prepaid. Sve zavisi od operatera, svako daje razlicite informacije. Jedan kaze da su i odlazni i dolazni pozivi 12 din, drugi da je odlazni 7 din, a dolazni 3 din po minuti, treci kaze da je dolazni 12, a odlazni 0 din. I to ih cekam po 5 minuta da provere i svako me ubedjuje da je njegova informacija prava. Mts i Vip su lepo na svom sajtu razgranicili koliko kosta roming ZB za prepaid.
 
@Bonafides
Jeste da nije na jednom mestu sve jasno napisano ali se da naslutiti cenovnik:
Odlazni pozivi: 11,9 din
Dolazni: besplatno
Internet: Ako si pripejd korisnik,možeš da koristiš internet saobraćaj u regionu Zapadnog Balkana samo u slučaju da aktivirajš neki tarifni dodatak za internet saobraćaj dok se nalaziš u mreži Telenor Srbija.
 
Kako se tačno zove promocija/paket, jer sam gledao na njihovom sajtu i ne nađoh. To mora da se svrati, jer se uzima u vodafone poslovnici?
Kažu da ima šalter Vodafona na Eko pumpi, oko 15km od Evzonija.

Radi od 6-12h, ali kažu da može na pumpi da se kupi kartica i van radnog vremena šaltera.
 

Prilozi

  • FB_IMG_1626412142103.jpg
    FB_IMG_1626412142103.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
Još samo da saznam kako se zove taj paket za neograničeni net.
 
Da li je neko u Cg a da je A1 korisnik, kakva je situacija sa mrežom i internetom?
 
Još samo da saznam kako se zove taj paket za neograničeni net.
Ja sam uzeo običnu prepaid karticu (pre nego što su počeli da pominju da ima neograničeni net za mesec dana) i imam tu ponudu u okviru aplikacije.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210716-091731.jpg
    Screenshot_20210716-091731.jpg
    83.5 KB · Pregleda: 55
Za Vodafone ako vas pitaju hoćete li Vodafone CU ili International, tražite CU.
Ona nema roming ali je i ovako nećete koristiti van Grčke.
 
Da li se A1 u CG automatski povezuje samo na telekom.me mrezu ili je potrebno rucno da se izabere? Pitam zbog roming dodatka.
Automatski.
Da li je neko u Cg a da je A1 korisnik, kakva je situacija sa mrežom i internetom?
Čanj, Sutomore, Šušanj, Bar, Dobre vode, Utjeha, Ulcinj - nisam imao nikakvih problema. Doduše, nisam radio speed test, ali solidno je sve šljakalo (20.06. - 05.07.).
 
Pozdrav ljudi,jedno kratko i jasno pitanje.
Da li u CG mogu da koristim svoj internet i minute iz paketa "Omorika 1" (Mts)
 
Najpreciznije :), da mozes.
Koristis sve iz paketa kao da si u Srbiji a za pozive ti prvo skidaju minute iz mtel dodatka.
 
Iskreno nisam. Mada HR nije roming za njih.
Znam da Internacional ne može da se aktivira u Srbiji.
 
@pejova Hvala ti na informacijama, ali oni treba da budu precizni na sajtu i da operateri budu sinhronizovani. Njihovo je da nas obaveste, a ne da mi, korisnici, gledamo u pasulj koliko ce nas kostati roming.

Eto, moja rodica ovih dana treba da ide u Makedoniju, ima Telenor prepaid i pojma nemamo koliko ce joj se tarifirati odlazni i dolazni pozivi. Za internet dodatke su bili jasni, ali ne i za pozive. Razmisljam da joj predlozim da kupi mts prepaid karticu, jer koliko sam shvatio citajuci mts-ove uslove za ZB roming, ona ce moci da koristi sav sadrzaj iz Bonusa dobrodoslice, osim mts minuta. Shvatio sam i da su dolazni minuti za mts prepaid korisnike u zoni ZB besplatni.

Kako god, hvala ti na informacijama.
 
Evo da se javim iz rominga:)
Vec sam 10ak dana malo mtel bih malo mtel mne, sa mts karticom, sve to fino radi, jedino je glupo sto skida mtel minute prvo, jer svejedno i one kad se potroše i dalje je sve besplatno, samo ti bezveze uzmu mtel minute.

Jedno zanimljivo zapazanje, ima vec par dana kako sam potrosio internet saobracaj, medjutim ja i dalje surfujem najnormalnije i nista ne naplacaju, a broj mi je vezan za box, jasno je pisalo da internet dodeljen preko boxa ne vazi u romingu. E sad ko ce ga znati, da li je njihov neki bug ili sta vec,ali redovno proveravam stanje i ne menja se.
 
A kad se promeni bice naplaceno.
Moguce je da sporo obracunavaju potrosnju u romingu pa da zato nema izmene stanja...
 
Videcemo, naplaceno mi je nesto sve ukupno tipa 1.5din i to verovatno razgovor koji je bio u toku kada su mi se potrosile mtel minute i internet sesija u trenutku kada je potroseno iz paketa. Do sada su potrosnju u romingu malte ne momentalno obracunavali.
 
A kad se promeni bice naplaceno.
Moguce je da sporo obracunavaju potrosnju u romingu pa da zato nema izmene stanja...
Od ~sredine 2016-te i MTS i Telenor imaju real time sisteme za obracun. Sav data i SMS iz roaminga se obračunava u real-time, a voice iz onih mreža sa kojima imaju CAMEL u roamingu. Ovo važi i za prepaid i za postpaid korisnike.
Pozdrav
 
Jer ovo mtel cg poceo da fupuje kartice za prva klasa evo potroseno od kraja juna do danas samo 500mb ima uplacen roming tiket i validnost pa sim vazi do juna 2022 nikako ne radi data konekcija samo pozivi.Drzi H+ i brzina 0kb kad ubacim u 3g modem inace stara 3g sim je u pitanju
 
Jer ovo mtel cg poceo da fupuje kartice za prva klasa evo potroseno od kraja juna do danas samo 500mb ima uplacen roming tiket i validnost pa sim vazi do juna 2022 nikako ne radi data konekcija samo pozivi.Drzi H+ i brzina 0kb kad ubacim u 3g modem inace stara 3g sim je u pitanju
EDIT : proradilo upravo
 
@dejan#7 Sve to napisano trebalo bi da bude i u praksi. Od 6 poziva ka Call Centre-u, 5 operatera me je ubedjivalo da besplatni dolazni pozivi vaze samo za postpaid korisnike. O razlicitim cenama odlaznih poziva da i ne pricam. Da dolazni pozivi u prepaidu i nisu bas kod svih besplatni, govori i podatak da ih Vip naplacuje svojim neregistrovanim korisnicima. Meni bi trebala tacna informacija do koje cu, po svoj prilici, tesko doci.
 
Nazad
Vrh Dno