Šta je novo?

Smartwatch LTE i eSim

Wanderlust

Poštovan
Učlanjen(a)
03.08.2020
Poruke
97
Poena
50
Pošto ova tema nije pokrivena na forumu bilo bi dobro da neko ko ima informacija iz prve ruke vezano za korišćenje eSim/LTE opcije na pametnim satovima podeli svoja iskustva.

Npr. ostavili ste telefon kod kuće i želite da koristite samo sat. Dakle primanje poziva, poruka i sličnih radnji koje zahtevaju mobilnu mrežu uz korišćenje istog (postojećeg) broja?

Evo jednog primera:
 
Nažalost ovo radi samo na par mreža u svetu.
Nadam se da će u narednim godinama biti dostupno i kod nas.
 
Znači jedina opcija je nov eSim koji bi bio samo na satu i call forwarding sa mobilnog kada se ostavlja kod kuće.
 
Iz mog ugla, kao korisnika, naše mobilne mreže su prilično razvijene za WW prosek, tako da ako bude potražnje, verujem da će bar neka naša mreža to da omogući.

Nisam trenutno u mogućnosti da pogledam gornji video, nadam se da obe kartice mogu da rade zajedno. Meni je generalno potrebno da jedan broj imam stalno na dve lokacije. Mesečno imam i preko 10h redirekcije poziva, ali redirekcije ima svoje mane...
 
Iz mog ugla, kao korisnika, naše mobilne mreže su prilično razvijene za WW prosek, tako da ako bude potražnje, verujem da će bar neka naša mreža to da omogući.

Nisam trenutno u mogućnosti da pogledam gornji video, nadam se da obe kartice mogu da rade zajedno. Meni je generalno potrebno da jedan broj imam stalno na dve lokacije. Mesečno imam i preko 10h redirekcije poziva, ali redirekcije ima svoje mane...
I koliko sam shvatio redirekcija se naplaćuje nezavisno od toga da li imaš besplatne minute/neograničene minute.
 
I koliko sam shvatio redirekcija se naplaćuje nezavisno od toga da li imaš besplatne minute/neograničene minute.
Imam Neo paket. Ne plaćam redirekciju. Samo sam se prvog meseca baš iznenadio kada sam video broj minuta ka MTS mreži, jer broj na koji redirektujem je u MTS.
 
Koliko sam ja upoznat, ne postoji mogućnost istog broja na esim i sim kartici (ili 2 esima ili bilo koja druga varijanta).
Teoretski (a i praktično) postoji, ali je naši operateri (kao i mnogi drugi po svetu) ne nude korisnicima.
Pozdrav
 
Koliko sam ja upoznat, ne postoji mogućnost istog broja na esim i sim kartici (ili 2 esima ili bilo koja druga varijanta).
Postoji. U US se zove number sharing ali ne podržavaju svi operateri. Ali eto recimo postoji i u Indiji kao što gornji video govori

Evo ovo je primer iz US:



Imam Neo paket. Ne plaćam redirekciju. Samo sam se prvog meseca baš iznenadio kada sam video broj minuta ka MTS mreži, jer broj na koji redirektujem je u MTS.

E imam i ja Neo pa ću probati preusmeravanje.
 
Hvala na informacijama @rafiki i @nemili ,
Čitao sam na netu neke članke i tamo tvrde da ne postoji.
("No, you can't have a physical SIM card and an eSIM for the same phone number. The main purpose of a SIM (physical or virtual eSIM) is to be a unique identifier to the carrier's network so there cannot be two different SIMs for the same line").
Očigledno da mnogi još nisu upućeni u ovu temu i greše.
 
Poslednja izmena:
Ja bih prvi koristio ovu varijantu kada bi radila.
Jedna sim kartica u dobrom tabletu od 12 icha, a isti broj na esimu u satu.
A mobilni ne bih više ni koristio.
 
Hvala na informacijama @rafiki i @nemili ,
Čitao sam na netu neke članke i tamo tvrde da ne postoji.
("No, you can't have a physical SIM card and an eSIM for the same phone number. The main purpose of a SIM (physical or virtual eSIM) is to be a unique identifier to the carrier's network so there cannot be two different SIMs for the same line").
Očigledno da mnogi još nisu upućeni u ovu temu i greše.
Ova eSim na satu je specifična. Ovo gore je tačno ali se više odnosi na dva telefona. To nije moguće.

Eto taman da pripremimo temu za budućnost. 😊
Toliko satova sada ima LTE/esim opciju a malo ljudi se globalno pozabavilo time u praksi.
 
@pejova danas nisam bio u mogućnosti da pogledam video iz prvog posta, ali sada jesam i Indijac govori baš to što kažeš sa nije moguće. Isti broj na E sim u satu i na plastici u telefonu.
Kada su povezani, zvoni samo telefon. Kada su razdvojeni, on kaže da zvoni sat. Mene interesuje šta se u tom trenutku dešava sa telefonom.

Da li u situaciji kada su razdvojeni, zvone oba uređaja?
 
@pejova danas nisam bio u mogućnosti da pogledam video iz prvog posta, ali sada jesam i Indijac govori baš to što kažeš sa nije moguće. Isti broj na E sim u satu i na plastici u telefonu.
Kada su povezani, zvoni samo telefon. Kada su razdvojeni, on kaže da zvoni sat. Mene interesuje šta se u tom trenutku dešava sa telefonom.

Da li u situaciji kada su razdvojeni, zvone oba uređaja?
Da, zvone oba uređaja. U poslednjem videu što sam okačio u komemtarima ta Amerikanka baš odgovara na to pitanje.

Inače evo info za Verizon u US:

What is Number Share?

It’s a service that lets you use your mobile number on up to 5 connected devices. Your smartphone's mobile number is the "host" and shares your number with your authorized and eligible connected devices without requiring a separate app. Number Share makes even the best smartwatch plans better because you can talk, text and get emails and notifications* on up to 5 of your devices without needing to be near your phone.

 
Nekada davno imao sam klonirane kartice ali nisu postojali satovi...
 
@milkobgd klonirane ne funkcionišu već 10+ godina ako se ne varam.
 
Galaxy Watch SM-R805F ubacen mts esim, radi -imaju samo postpaid. Telenor ima prepaid karticu, radi sve ok. Od 08-16h, ako je samo na LTE, skine bateriju sa 100% na 10%. Ako idete u setnju, trcanje, voznju bicikla bez telefona sa ukljucenim LTE na satu racunajte da moze da izdrzi oko 2-2,5h (uz ukljucen GPS tracking i slusanje muzike BT sluskama preko app. spotify). Sve u svemu super sto mozemo da koristimo ovu opciju ali je potrosnja baterija znacajno veca (oko 3x).

Prava stvar bi bila kada bi mogao da se deli isti broj na telefonu i satu, tehnicki je sigurno izvodnjivo jer vidim da u BiH mtel ima neku twin sim karticu koja omogućava upotrebu dve SIM kartice sa identičnim pretplatničkim brojem za dva mobilna telefona. Pitanje je koliko bi to bilo profitabilno za provajdere pa nemaju u ponudi...
 
U Srbiji (mts i telenor) i ne znaju da njihov esim moze da radi sa GW (LTE). Pisao sam, kazu kada se steknu tehnicke mogucnosti ;)
 
Ja radim redirekciju.
Odnosno podešen divert calls when unavaible. Kada ne želim da nosim telefon, upalim airplane mod.

Oba broja su u istoj mreži, a neograničeno mi je u mreži, pa ništa ne plaćam.
 
Galaxy Watch SM-R805F ubacen mts esim, radi -imaju samo postpaid. Telenor ima prepaid karticu, radi sve ok. Od 08-16h, ako je samo na LTE, skine bateriju sa 100% na 10%. Ako idete u setnju, trcanje, voznju bicikla bez telefona sa ukljucenim LTE na satu racunajte da moze da izdrzi oko 2-2,5h (uz ukljucen GPS tracking i slusanje muzike BT sluskama preko app. spotify). Sve u svemu super sto mozemo da koristimo ovu opciju ali je potrosnja baterija znacajno veca (oko 3x).

Prava stvar bi bila kada bi mogao da se deli isti broj na telefonu i satu, tehnicki je sigurno izvodnjivo jer vidim da u BiH mtel ima neku twin sim karticu koja omogućava upotrebu dve SIM kartice sa identičnim pretplatničkim brojem za dva mobilna telefona. Pitanje je koliko bi to bilo profitabilno za provajdere pa nemaju u ponudi...
Molim te mi objasni kako si ga povezao?
Imam z flip sa jednom karticom i jednim esimom. Uzeo sam od telenora jos jedan esim (prepaid), samo da probam, jer oni tvrde da nije izvodljivo jer citiram "drzava Srbija nije njima izdala regulativu za taj nacin povezivanja uredjaja". Potpuna glupost.
Samsung watch4 kupljen u USA zbog LTE opcije. Idem na connections, data plans, prebaci mi podesavanje na tel, skeniram qr code telefonom, kaze sve ok. Vratim se na tel kaze nema mreze i nisam u mogucnosti da zovem.
Prikacio sam i sliku gde se vidi da prepoznaje mobile plan.

P.S. dan ranije sam isto bio u telenoru i usled nesporazuma mi riba da esim za moj postojeci broj, ne dodatni. Aktiviram ga na satu, iskljuci mi sve na tel, tj deaktivira ali i dalje ne rade pozivi na satu.

Hvala
 

Prilozi

  • 16407077785212792392063170313798.jpg
    16407077785212792392063170313798.jpg
    125.8 KB · Pregleda: 40
Molim te mi objasni kako si ga povezao?
Imam z flip sa jednom karticom i jednim esimom. Uzeo sam od telenora jos jedan esim (prepaid), samo da probam, jer oni tvrde da nije izvodljivo jer citiram "drzava Srbija nije njima izdala regulativu za taj nacin povezivanja uredjaja". Potpuna glupost.
Samsung watch4 kupljen u USA zbog LTE opcije. Idem na connections, data plans, prebaci mi podesavanje na tel, skeniram qr code telefonom, kaze sve ok. Vratim se na tel kaze nema mreze i nisam u mogucnosti da zovem.
Prikacio sam i sliku gde se vidi da prepoznaje mobile plan.

P.S. dan ranije sam isto bio u telenoru i usled nesporazuma mi riba da esim za moj postojeci broj, ne dodatni. Aktiviram ga na satu, iskljuci mi sve na tel, tj deaktivira ali i dalje ne rade pozivi na satu.

Hvala
Posto je usa model mislim da nemas frekvencije na njemu za upotrebu u srb.
 
Posto je usa model mislim da nemas frekvencije na njemu za upotrebu u srb.
Mozda, ali nije kupljen preko operatera tamo vec "otkljucan" direktno od Samsunga. Takodje, ako je isti princip rada, a verujem da jeste ako mu je samo potreban esim, onda verujem da 5o nije slucaj jer sam do sada sigurno jedno 10 telefona odande koristio u Srbiji.
 
Nema veze što je otključan. Pogledaj tačnu kodnu oznaku telefona i proveri na kojim frekvencijama radi. To je najjednostavnije.
 
Molim te mi objasni kako si ga povezao?
Imam z flip sa jednom karticom i jednim esimom. Uzeo sam od telenora jos jedan esim (prepaid), samo da probam, jer oni tvrde da nije izvodljivo jer citiram "drzava Srbija nije njima izdala regulativu za taj nacin povezivanja uredjaja". Potpuna glupost.
Samsung watch4 kupljen u USA zbog LTE opcije. Idem na connections, data plans, prebaci mi podesavanje na tel, skeniram qr code telefonom, kaze sve ok. Vratim se na tel kaze nema mreze i nisam u mogucnosti da zovem.
Prikacio sam i sliku gde se vidi da prepoznaje mobile plan.

P.S. dan ranije sam isto bio u telenoru i usled nesporazuma mi riba da esim za moj postojeci broj, ne dodatni. Aktiviram ga na satu, iskljuci mi sve na tel, tj deaktivira ali i dalje ne rade pozivi na satu.

Hvala
Mora da se ukloni esim sa telefona ukoliko se koristi.... i iz app galaxy wearable instalira na sat esim - i napokon radi!!
Screenshot_20220212-220014_Watch Active2 Plugin.jpgScreenshot_20220212-220256_Watch Active2 Plugin.jpgScreenshot_20220212-221425_Watch Active2 Plugin.jpg
 
Možeš li da ponoviš na kom tačno satu ti radi eSIM?

Ja sam probao sa Globaltel eSIM (jedina koja može da se kupi online) na GW4 za USA (SM-R895U) i iako je eSIM dodat mreže nema.

aproblem je što sat nema LTE bands koji se koriste u Evropi.
 
Možeš li da ponoviš na kom tačno satu ti radi eSIM?

Ja sam probao sa Globaltel eSIM (jedina koja može da se kupi online) na GW4 za USA (SM-R895U) i iako je eSIM dodat mreže nema.

aproblem je što sat nema LTE bands koji se koriste u Evropi.
Mora da se ukloni esim sa telefona ukoliko se koristi.... i iz app galaxy wearable instalira na sat esim - i napokon radi!!
Pogledajte prilog 334969Pogledajte prilog 334970Pogledajte prilog 334971
Evo, sudeći po ovoj slici i modelu, u pitanju galaxy watch active 2
 
Možeš li da ponoviš na kom tačno satu ti radi eSIM?

Ja sam probao sa Globaltel eSIM (jedina koja može da se kupi online) na GW4 za USA (SM-R895U) i iako je eSIM dodat mreže nema.

aproblem je što sat nema LTE bands koji se koriste u Evropi.
Provereno radi na galaxy watch active 2 LTE
 
  • Like
Reagovanja: mon
Našao sam ovo uputstvo na Yettelu. Da li je neko probao?
 
Nazad
Vrh Dno