Šta je novo?

Dahua wifi ip kamera- ne radi playback

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,369
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pitrebna pomoc oko dahua wifi ip kamere- ne radi playback... Alikacija dmss, sve zivo probao i sve ukljuceno ali kad idem na playback kaze nema video zapisa.... A klikom na odabir datuma svw vidi da ima... Kamera Dahua IPC-HFW1435S-W-0280B-S2... Heeeelp! E da micro sd 120gb unutra, radilo snimanje 1 dana i vise nema nista...
Screenshot_20210619_101418_com.mm.android.DMSS.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20210619_101447_com.mm.android.DMSS.jpg
    Screenshot_20210619_101447_com.mm.android.DMSS.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 3
Ako nema nista na sd kartici mozda je ona problem...
 
Ako snima na karticu, skini je i Probaj na računaru.
Ako snima na DVR/XVR uređaju, možda je do diska u njemu.
 
Da li si uključio da kada popuni karticu radi overwrite najstarijih snimaka?
 
Ja bi rekao da nešto pogrešno radiš ili da si pogrešno podesio.

Za početak koristi računar a ne mobilnu aplikaciju.
 
Nakacim se na laptop i preko ip adrese udjem... Sve radi savrseno, kartica sve snima kako treba, brzina i klasa upisa je super... Inace snima samo na karticu, nikakvi snimaci i sl... Znaci neki je problem sa aplikacijom...

Obrisem je i opet ubacim, pojavi se samo deo snimaka, 10ak procenata... A ona snima skoro pa nonstop, na vodi je, mnogo pomeranja i sl... Inace je podeseno overwrite kad popuni...

Inace wifi je kamera, a VIP ruter sa karticom sim... Reprodukcija uzivo radi savrseno kao i podesavanja bar ono sto moze daljinski... Ali samo zeza taj playback...

Nista nisam zezao i petljao oko dodeljivanja ip adrese specificne kartici i slicno, da li to moze bude mozda uzrok problema... Mada bi onda zezao i pristup ne samo citanje podataka...
 
Nešto radiš pogrešno.
Uključeno je stalno snimanje ili samo kada ima dešavanja?

U aplikaciji, Idi na home screen i odatle na playback pa na plusic i izaberi sa kojeg izvora hoćeš stream, pa vidi da li tako radi i bilo bi najbolje da je to iz lokala, a probaj i preko dahua naloga.

U suštini može na više načina da se pusti snimak.
 
Jok brale, sve tako odradjeno...recimo za danas, na playback pokaze samo snimak od 00 do 00 i 30....i dalje kao da nema nista.... A nasnimala jos boga oca, na pokret ide me stalno... I jedna i druga kamera...
 
u aplikaciji klikni na kucicu u gornjem levom uglu i pregledaj "file", "video", "image", "cloud", mora da moze.
 
Jok brale, sve tako odradjeno...recimo za danas, na playback pokaze samo snimak od 00 do 00 i 30....i dalje kao da nema nista.... A nasnimala jos boga oca, na pokret ide me stalno... I jedna i druga kamera...
Zasto si siguran da je nasnimalo?

ja sam siguran da nije, jer da jeste prikazalo bi ti kao i taj snimak od 00:30
u sustini ja mislim da nije dobro podeseno snimanje.

Tesko je podesiti kameru preko aplikacije i ako je aplikacija jako dobra jednostavno ima previse opcija koje mozes da preskocis.
preporucio bi da instaliras na racunar http://dahuawiki.com/Template:SmartPSS i onda sve od nule lepo ispodesavas mnogo je preglednije.

nakon toga ce sve u aplikaciji biti jednostavno.
 
Evo bas cu vcrs proverim sad sam na poslu... Pazi juce nisam inamo nista 2 dana zadnja, gledajuci na aplikaciji...a predvece odem i zakacim laptop i udjem u kameru, gotovo besprekidno nasnimala, od pre 4 dana kad je i ubacena... Lepo po bojama, sta je general, sta je motion itd...
Ondak obrisem app i opet ubacim, ulogujem se... I odjedare se pojavi jedan deo samo od pre 4 dana i 3, a juce i sinoc samo tih oko po sata sat po ponoci...

Bas je bag neki...mogu samo probam jos jednom resetujem kamere obe na nulu, podesim i nastelujem sve preko laptopa (a i pideseno tako) pa da viidmo ondak...
 
Nije bag samo si lose i verovatno bez razumevanja podesio.

Stavi je da snima stalno dok ne skontas sta i kako.

Najbolje je da sve ispodesavas sa smartPSS aplikacijom, dahua bar ima vise tih aplikacija, samo nadji u kojoj se najlase snalazis.
 
ma imaju oni bagove, imam ih i ja na snimacu, ali mislim da je verovatnije da je to do kamere nego do aplikacije, jer koristim istu tu aplikaciju (gDMSS) i nisam na tako nesto nailazio. Od tih malih hardvera u malim kamerama se moze svasta ocekivati. Meni kamere hikvision softverski bolje rade, ali u proseku imaju nesto slabiju sliku od dahau... mada sve zavisi od modela do modela.
 
Nije ista ali slicna app, samo DMSS bez g... A siguran sam da sam sv epodesio kako treba, ali eto odradicu reset kompletan pa opet sve preko kompa i smartpssa...

Inace. Radim dugo sa raznim kamerama i nikad nijedan jedini problem slican ovom, neke hikviison mi rade godinama bez baga, restarta i sl, kao i dosta kineza xiaomi i yihome... Malo me nervira kad iati posao treba radim 3 puta😞🙄
 
Inace wifi je kamera, a VIP ruter sa karticom sim.

Izgleda da je bas tu problem. Sada sam citao komentare ispod aplikacije (na italijanskom) i mnogi se zale na taj problem. Neki kazu da im radi na wi-fi, a na mobilnoj mrezi nekih provajdera ne radi reprodukcija dvr-a na telefonu (u tvom slucaju kamere).
ta aplikacija je, koliko vidim, novija od gDMSS i ima mnogo losije ocene. Mozda da probas i sa gDMSS ?
 
Poslednja izmena:
Nisam probao, u opisu kamere pise da je aplikacija dmss, nisam siguran da moze da radi sa g verzijom... Probam jos sutra od nule, ako opet zeza, sta da se radi, bitni danona snima bez obzira na app...pa ako zatreba pregled unazad, laptop i na pregled kod doce😅
 
pa probaj u drugoj mrezi, ako je vec na toj aplikaciji problem vip-ova mreza. A mislim da bi morala da radi i druga aplikacija... Ja imam slicnu kamericu ali hikvision (ds-2cd2041g1-idw1) i odlicno mi radi na globaltel kartici, a to je isto vip mreza, ali je aplikacija ok.
 
Sa hikom nema problema, ali ovde ne moze da se menja mreza, ta je kartica i ruter pod ugovorom i nema alternative, u pitanju je drugarova marina na vodi...
 
Da apdejtujem malo... Pored svega pokusanog obrisana aplikacija dmss... Ona pravi problem dok kamera savrseno snima... I kome treba, ubacena app IMOU LIFE, fenomenalno radi sa dahua kamerama, sve lepo i uredno vraca unazad, preporuka za sve i velika bruka i sramota za maticnu app dmss..
 
Meni Dmss radi odlicno, ali dobro je sto za dahua kamere ima raznim aplikacija.
 
Koristite gdmss plus aplikaciju koja je se placala a od pre godinu je free.
 
Nazad
Vrh Dno