Šta je novo?

AMD X570/X570S ploče

Ja neću prelaziti. :)
 
Valjda ce ovo poterati ljude da vise veruju predvidjanjima od strane @jurodivi i mene xD

Na stranu sto sam bio kompletno u pravu, i iako nisam napisao konkretno vremenski opseg predvidjanja kad ce stici (na ovom forumu xD, a na drugima sam stavio ~2-3 meseca max, ne verujem da ih zvanicno prikazuju na isti dan tacno 2 meseca kasnije, hahahaha), dokazi pricaju sami za sebe:

Kome nije hitno, ni pod razno ne treba da uzima X570 ploce trenutno, kad dolaze uskoro X570S bez malog ventilatora, malo strpljenja nije na odmet


Ako se ostvari za directstorage, konzole, korist brzih ssd-ova, to ce biti 3 za 3 100% tacnih predvidjanja (sa direktnim dokazom, gde obecam da cu quote-ovati u buducnosti post sta god se desilo, i dovoljno usko da ne moze dvosmisleno da se protumaci

Sledeci korak je da zamolim ove iz istinomer-a da obrade Moore's Law is Dead, AdoredTV i mene :p
 
Poslednja izmena:
@Yojinbo
Nemoj plasiti @Sass Drake , 2 generacije ce promeniti pre nego sto rikne vent.
Kada budes za kompom, leba ti proveri mi temperaturu celog sistema u idle-u, pa mi javni, a mogao bi i ti @Sass Drake da mi kazes, posto si online.

Citajuci ovu temu, vidim da se najvise na vent zale clanovi koji imaju tipa r5 3600 ili slicno, i ploce od 100e. :p
Jedan sebe cak vidi kompetentnim da deli savete GN-u, a sada jos misli i da je prorok, prepise sa drugih sajtova vesti, a kao na foru on predvideo. :D
 
Jesam online, ali iz kancelarije. Kad dođem kući uslikaću očitavanja u Ryzen Mastera, AIDA64 i HWInfo64.
 
Neki ovde su toliko povrsni i neupuceni u tehnologiju da ne mogu da predvide/procene, nego pogrese da li neki stariji kuler ima ili nema kacenja za AM4, tako da, ...
 
Neki ovde su toliko povrsni i neupuceni u tehnologiju da ne mogu da predvide/procene, nego pogrese da li neki stariji kuler ima ili nema kacenja za AM4, tako da, ...
Ja sam rekao da nema, i nema ga, i nece uspeti da namesti, ali povrsincu kao sto si ti ne vredi reci.
Lazem, moze da ga namesti, ali malo da busi po ploci, mozda ti to mozes da mu sredis. :ROFLMAO:
U svakom slucaju, prozivanje ti ne gine, samo cekam da se momak javi i kaze da ne moze, a bice tako.
Nije Noctua bez razloga slala mount-ove ljudima i izlagala sebe trosku.

Meme cu da napravim, da ti se ceo forum smeje.
 
Isto/slicno se moglo zakljuciti iz tvojih post-ova. sacekati X570S, ne X570, i procenjivao si po potrebi ljudima da je bolje B550. Takodje si predvidjao da ne treba cekati B560 ko hoce 10-tu seriju, nego bolje starije ploce uzimati, itd, i dodatno, prvi na domacim forumima, a bogme i na drugim, si istrazio i provalio koje B560 ploce ne gase M.2 slot-ove sa 10-tom serijom (bas pre neki dan iskoristih arhiviran post tvoj kao izvor, za pomoc odabira ploce kolegi sa foruma u sta da kupim sekciji.

@PlotTvist kako je lepo ziveti u diznilendu xD, naravno ce da se javi covek, da je uspesno namestio sve bez busenja, a ti ako mislis da sam ja toliko nesiguran, ne znam sta da ti kazem xD. Dokle god iznosim istinu, i ispravljam se kad pogresim bez pomodarstva, i dokle god ljudi imaju koristi od moje pomoci, boli mene uvo ko mi se smeje ili da li sam meme, pa 1/3 vremena se sprdam na svoj racun, i satirican sam na tudj.
Ako treba pomoc da brze postanem meme, samo reci, necu izneveriti, da postanem meme bi mi bila cast, i dokaz da ne idem pogresnim putem xD Sazrela sam osoba, i vestacki gradjenje imidza, cuvanje obraza, i ostale srednjoskolske fore me ne zanimaju. Moja istorija post-ovanja i kolicina korisnih saveta i pomoci i kroz privatne poruke je dokaz za sebe i nastavice da bude daleko u buducnost.
 
Poslednja izmena:
@Dogzilla

Ako imas iole mozga, post sa budjavog reddita je dovoljan da ti pokaze da nisi u pravu.
Ali, poznajuci takve kao sto si ti, teska vajda od toga. Kada ti slanje mount-ova od strane Noctua-e nije dovoljan znak da nisi u pravu, verujem da fotografije tek nece pomoci.
Od tih starijih hladnjaka, jedini koji odgovaraju su oni sa oprugom, klasicni kao Prism, MAX hladnjaci, a Xigmatek koji momak ima nije jedan od njih.
Istina? Samo u tvojim ocima, dok oni sa znanjem mogu samo da ti se smeju. Umes ti da ubodes ponekad, ali ume i corava koka.
Jedan od vecih poznavaoca hardware-a na ovim prostorima te naziva ''neverovatnim'', dok te je pre dan opisivao kao ''klasicnu gluperdu''...
Veruj mi, ''neverovatan'' u ovom slucaju nije pohvala.

Izvinjavam se za off.
 
Poslednja izmena:
@PlotTvist

Sobna temperatura 27,3, potkrovlje.

Ryzen Master: 40 stepeni

AIDA64:

CPU: 41
CPU Diode: 46
CPU Package: 46
PCH Diode: 60
Chipset: 60
GPU: 40
Samsung 980 Pro: 49
WD2003FZEX: 35



HWInfo64
CPU: 49
CPU Die: 42
CPU CCD1: 43


1623945978549.png
 
@Sass Drake
Hvala.
Isto sam u potkrovlju, ima jedno 30 u ovom trenutku.
Temp su mi nize, 9 ventova i Lian Li Dynamic, CPU na vodi, grafa furuna nije jer nema blok za nju da se kupi.

Ovo je posle sat vremena igranja. Da nije grafe-furune, mnogo bi bolje ovo bilo.
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    20.3 KB · Pregleda: 32
@Sass Drake
Ubija te 980pro, nabija ti temp samo tako. Cim je on ~50c pri surfu i slicno, zna se koliko je sati.
Koliko sam citao testove, ide preko 80c. To jedino vodom da se hladi.
 
Ne ubija on mene već njega griju CPU, GPU i čipset. Da ne pričam o ljetnjem suncu. :p
 
Ne ubija on mene već njega griju CPU, GPU i čipset. Da ne pričam o ljetnjem suncu. :p
Jesi li podesio 5800x? Pod tim mislim na PPT, TDC, EDC.
Ako ti stoji na stock-u, onda nije ni cudo sto se mnogo greje.
Inace, vrm temperature su dobre, s obzirom da je situacija kao kod mene, bezmalo 30c.
A 980pro ne da greje, nego ubija, i to je najveci razlog zbog koga ne volim pci-e 4.0 ssd-ove.
 
Samo curve optimizer per core. Povećavanje limita i max boost clocka nije dalo uočljive rezultate pa sam ostao samo na curve optimizer per core. Svakako u non-AVX all core taskovima imam stabilnih 4,5GHz, a u AVX/AVX2 4,2-4,3GHz. PB2 odlično cijedi suvu drenovinu pa mi ne ostavlja puno prostora da nešto dodatno iscijedim. VRM temp očitavanje sigurno nije tačno jer je konstantno na 20°C.
 
@PlotTvist

Idle stanje sa uključenom klimom i sobnoj temperaturi koja iznosi 24°C.

Ryzen Master: 36

AIDA64:
CPU: 36
CPU Diode: 42
CPU Package: 42
PCH Diode: 59
Chipset: 59
980 Pro: 44

1624035586653.png



980 Pro pri punom opterećnju ne vuče više od 8W tako da on sigurno ne utiče (u uočljivoj mjeri) na temperaturu procesora, grafičke i čipseta svojom toplotom.
 
Poslednja izmena:
@Sass Drake
Tebi je on idle pod klimom 44c, dok je meni pci-e 3.0 44c pod opterecenjem, bez klime.
Chipset sensor brljavi, ili ne radi, kako hoces, cim stoji na 59c zakucan.
Ne menja stvari mnogo, nego sam rekao da dize temp, pod cim sam mislio da se greje kao lud.
 
Ne brljavi čipset senzor. Kad upalim komp, temperatura čipseta bude između 35-40. Sada je 58.
 
Asus Tuf Gaming x570 Plus - izasao bios 4002.

TUF GAMING X570-PLUS BIOS 4002
"1. Update AMD AM4 AGESA V2 PI 1.2.0.3 Patch A
2. Improve system stability"


Vise nema lag-a za mouse cursor u BIOS-u :D
 
Poslednja izmena:
Ja na svojoj X570-E to nisam primjetio vjerovatno zato što koristim isključivo tastaturu.
 
Poslednja izmena:
 
Kada bi bilo realno da očekujemo X570s ploče kod nas u radnjama?
 
@Space

Ako si još na forumu i radiš za Asus, možeš li nam reći šta znači "Zdravljica" na M.2_1 heatsinku kod X570-E Gaming WIFI 2? Da ima vodeni blok pomislio bih da je zbog EKWB, ali ovako se živ ubih tražeći info.
 
Nazad
Vrh Dno