Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Neka uzme Midea Mission 2, vise nego dovoljna a novija a za njegovu kvadraturu i previse cak.
 
Nemaju svi inverteri, Gree ima na skoro svim boljim modelima dok Fujitsu nema ni na LT i Nocria modelima koji su top klasa.
To ugradjivanje grejaca na obicnoj klimi je cista glupost i nema sanse da ona nesto greje ispod onoga na koliko je deklarisana sto je vecinom do -7C, Fujitsu je imao on/off modele deklarisane do -10C.
Ugradjen na Mideu pre vise od 10g, radi dan noc ispod -10, -15 je neka granica do koje je isproban.
 
Greje 20 kvadrata bez problema na debljem minusu, e sad nisu bile neke temperaure od -20 pa da isprobam da li radi i tada, ali ovo -10 ,-12 da radi satim i greje bez problema to je isprobano. Majstori standardno ugradjuju te grejace u obicne klime, i to je neki silikonski grejac (lici na neki upredeni kabal) koji se namotava na bakarne cevi u spoljnjoj jedinici, 200W mu je snaga bar kod mene. Ugradjuju se na dva sistema rada, jedan da radi non stop kad i klima i drugi koji je meni majstor odradio da se ukljucuje samo kada radi kompresor. Inace ti ostave obicno neki osigurac ili prekidac kojim se to iskljucuje kada nije potrebno tj kada klima radi. Zadnji put kada sam prijateljicama preporucio majstora ugradnja je bula 4000 din, to je bilo pre 3-4 godine. Ja sam to radio 2009-te i tada mi je cini mi se najjeftinji inverter bio bar duplo skuplji od obicne klime i majstor mi je savetovao da odradim ovu pricu jer nije imao poverenje u jeftinje modele invertera a bolji modeli su bili debelo skupi. Odradio je isto i komsiji u istoj zgradi mogao bi i on da prenese svoja iskustva. To je bio novi dogradjeni prostor na zgradi bocno i svi sa te strane smo dobili po nekih 20-21 m2 prostora i taj prostor vecinom komsije i greju klimama jer bi prikljucak na infostan tog dela opteretilo racune dodatnom grejanom kvadraturom ako da se klima pokazala kao dobro resenje.
E sad odnosu na invertersku klimu ova je energetski manje efikasna, em sama klima je manje rentabilna za grejanje em trosi i 200w za grejac, ali ve kad se sabere daleko je povoljnije nego neka duvaljka od 2000W.
 
Samo sto ni ta on off klima nece moci da radi jos ko zna koliko? Ako izguras jos sezonu dve sa njome i to je to a onda hoces neces moraces da predjes na inverter. Da ne govorim o efikasnosti grejanja na on off klimu a o racunici tek ne treba pricati.
 
Ta prostorija za sada se ne koristi bas previse pa i ne nemam nekih posebnih izdataka, potrosim max do 150kw zimi mesecno, obicno je manje od toga, ali kada se bude zivelo u njoj stalno onda cemo raymisljati o tome, to nece biti narednih par godina.
 
Da li bi Breezeless 12 bila overkill za 14 kvadrata grejanje/hladjenje? Da li postoji Breezeless 9?

Trenutno je izbor na Mission 2.
 
Ako je klima za spavacu ili deciju sobu, pri cemu unutrasnja jedinica stoji iznad kreveta, zbog hlađenja, da ne bije hladan vazduh direktno na krevet, mozda je bolja Breezeless 9.
Sto se tice grejanja, na Breezeless se zale da "radi kao on/off", da slabo modulira, barem u umereno hladnom periodu, a mislim da su neki govorili da dobro greje kad zagudi mraz.
Da li ce Brezeless i Mission II dobro grejati u dubokoj zimi po vecoj hlanoci i koliko ce to dobro raditi ne znam ali ako ce biti bas za grejanje uzmi onu koja bolje greje pa neka ima i viska "snage".
9-ka bi trebala biti dovoljna za tih 14m2
 
Nisam mogao da nađem u ponudi Breezeles 09.Moguće da ima negde ali nisam našao.Midea 12 Breezeles mislim da je previše za tih 14m2.Mission 09 imaju u ponudi zavisi od izolacije koju imaš tu bi možda odgovarala i Fujitsu LMCE07.Razmisli i o klimi Fujitsu LMCE09. To su proverene klime zna se da rade odlično.Mogu i u spavaću sobu.
 
Ako je klima za spavacu ili deciju sobu, pri cemu unutrasnja jedinica stoji iznad kreveta, zbog hlađenja, da ne bije hladan vazduh direktno na krevet, mozda je bolja Breezeless 9.
Sto se tice grejanja, na Breezeless se zale da "radi kao on/off", da slabo modulira, barem u umereno hladnom periodu, a mislim da su neki govorili da dobro greje kad zagudi mraz.
Da li ce Brezeless i Mission II dobro grejati u dubokoj zimi po vecoj hlanoci i koliko ce to dobro raditi ne znam ali ako ce biti bas za grejanje uzmi onu koja bolje greje pa neka ima i viska "snage".
9-ka bi trebala biti dovoljna za tih 14m2
Gde si video to da se za Breezeless žale da radi kao on/off klima? Ja imam tu klimu, ali ne mogu da je isprobam na grejanju, pošto u stanu imam grejanje koje greje i više nego dobro i koje ne mogu da isključim. Par ljudi sa foruma koji je imaju i pisali su na temi o toj klimi, isti slučaj, svi je koriste samo za hlađenje i ponekad za dogrevanje. Nigde nisam video iskustva ljudi koji se stvarno greju na Midea Breezeless.

Midea Breezeless 9 postoji, ali kod nas se prodaje samo 12.
 
Zalili su se ljudi da im jako greje, pa pregreje i gasi se, los modulira, ne smanjuje temperaturu vazduha koji izduvava pa da uravnotezi grejanje vec gasi duvanje i ponovo pali kad padne temp.
Kasnije kad je vise zahladilo je grejala uravnotezenije.
Dovodili su i majstore i iz zastupnika inzenjeri i mastori su dolazili i nisu nesto puno sredili rad.

Pisano o tome ovde na forumu, samo ne znam dal u onoj staroj opstoj super temi (zatvorenoj) o svim klimama il je u nekoj drugoj...
 
Ti si pomešao Gree Muse i Midea Breezeless. Breezeless imaju 3, ili 4 čoveka na ovom forumu i potrefilo se da je niko ne koristi za grejanje.
 
Jest, u pravu si.
Izvinjavam se za dezinformaciju. :rolleyes:
 
Meni ovo lici da je oluk montiran posle klime.
I sama klima je bezveze stavljena jer je centralni (beli) dio fasade (stub betonski il sta li je) preblizu klimi...
 
Jel moguće da mi je na Hisense New Comfort klimi, staroj tačno godinu dana došlo do smanjenja gasa u sistemu? Jednostavno mi deluje kao da ne hladi kao što je hladila prošlo leto, dosta sporo spušta temperaturu, pola sata radi da bi spustila 2 stepena temperaturu unutra. Šta mi je činiti? Jel mogu nekako da utvrdim do čega je problem, pre nego što pozovem servisera.
 
Jel moguće da mi je na Hisense New Comfort klimi, staroj tačno godinu dana došlo do smanjenja gasa u sistemu? Jednostavno mi deluje kao da ne hladi kao što je hladila prošlo leto, dosta sporo spušta temperaturu, pola sata radi da bi spustila 2 stepena temperaturu unutra. Šta mi je činiti?
Pozoves majstore koji su ti ugradjivali klimu da dodju da pregledaju sistem, mozda negde nije dobro spojen pa pusta.
 
Pozdrav ljudi, planiram da uzmem klimu iskljucivo za hladjenje ali mi je stan specificne strukture na dva nivoa i dnevna soba je sa galerijom i bas je visoka (potkrovlje je u pitanju), krece od 2.2 pa ide 4.3 metra visine, dnevna je oko 30kv i glaerija oko 12kv. gore na polu spratu u spavace sobe i njih tesko da mogu da dobacim pa bi tu mozda uzeo neku tihu 9tku kasnije . Koju klimu bi preporucili ( stavio bhi je na galeriju da odozgo hladi) dao bih do 80k. Da li mozda ici na inverter posto ce raditi verovatno konstantno celo leto?
 
Jel moguće da mi je na Hisense New Comfort klimi, staroj tačno godinu dana došlo do smanjenja gasa u sistemu? Jednostavno mi deluje kao da ne hladi kao što je hladila prošlo leto, dosta sporo spušta temperaturu, pola sata radi da bi spustila 2 stepena temperaturu unutra. Šta mi je činiti? Jel mogu nekako da utvrdim do čega je problem, pre nego što pozovem servisera.
Sve je moguće. Da li si prao filtere?
 
Poslednja izmena:
Nisam, tek pre nekoliko dana je uključena u režimu hlađenja. Pretpostavljam da i za filtere treba intervencije majstora?
Ne, njih mozes sam da operes. Otovris prednji poklopac klime i izvadis dva filtera sa svake strane ti stoji po jedan i operes ih pod mlazom jake vode i ja obicno uzmem baby sapun pa malo nasapunjam ruke i operem filter i ostavim ih par sati da se dobro osuse a ako je suncano napolju onda budu suvi za 10 min. Ako ne znas kako se otvara prednji poklopac unutasnje klime pogledaj u uputstvu ali uglavnom imas sa leve i sa desne strane po jedan malo zarez koji povuces prema sebi i na gore ide samo polako da je ne polomis.
 
Pozdrav ljudi, planiram da uzmem klimu iskljucivo za hladjenje ali mi je stan specificne strukture na dva nivoa i dnevna soba je sa galerijom i bas je visoka (potkrovlje je u pitanju), krece od 2.2 pa ide 4.3 metra visine, dnevna je oko 30kv i glaerija oko 12kv. gore na polu spratu u spavace sobe i njih tesko da mogu da dobacim pa bi tu mozda uzeo neku tihu 9tku kasnije . Koju klimu bi preporucili ( stavio bhi je na galeriju da odozgo hladi) dao bih do 80k. Da li mozda ici na inverter posto ce raditi verovatno konstantno celo leto?
Obavezno inverter tu nema dileme.Što se tiče modela Fujitsu LMCE12 je kvalitetna klima cena je negde oko 70k dinara.Ima u prodaji i LMCE 09.
 
Dajte preporuku za klimu za hlađenje za jednu manju sobu od tipa 17kv.

Od nekih zahteva eventualno da navedem da spoljna jedinica bude tiša jer će biti odmah tu do prozora,
ne bi uzimao inverter jer ne treba da greje, koristiće se samo leti a i gledam da bude budžet frendly.
Ako bi mogla da se ubode neka akcija, povoljniji šoping to bi bilo extra.
Hvala.

P.S. preleteo sam celu temu, 90% je priča o grejanju!
 
Ne, njih mozes sam da operes. Otovris prednji poklopac klime i izvadis dva filtera sa svake strane ti stoji po jedan i operes ih pod mlazom jake vode i ja obicno uzmem baby sapun pa malo nasapunjam ruke i operem filter i ostavim ih par sati da se dobro osuse a ako je suncano napolju onda budu suvi za 10 min. Ako ne znas kako se otvara prednji poklopac unutasnje klime pogledaj u uputstvu ali uglavnom imas sa leve i sa desne strane po jedan malo zarez koji povuces prema sebi i na gore ide samo polako da je ne polomis.
A da li je moguće da zbog filtera dođe do smanjenja intenziteta hlađenja? Pogotovo nakon samo godinu dana, gde je klima maltene radila nekih 4 meseca.
 
Naravno da je moguće, čak i izvesno u tvom slučaju. Filtere treba da pereš bar jednom mesečno i češće po potrebi
 
A da li je moguće da zbog filtera dođe do smanjenja intenziteta hlađenja? Pogotovo nakon samo godinu dana, gde je klima maltene radila nekih 4 meseca.
Nisam, tek pre nekoliko dana je uključena u režimu hlađenja. Pretpostavljam da i za filtere treba intervencije majstora?
Čoveče filtere na unutrasnoj jedinici pereš sam.
Podigni poklopac, izvadi one mrezice/filtere, operi mlakom vodom i sapunom, dobro isperi, otresi, lagano tapkanjem cistim peskirom dosusi i vrati pravilno u unutrasnju jedinicu.
To radis 1-2 mesecno.
Ako si pušač radis 1 sedmično.
Ako nisi čistio klimu (dezinfekcija i pranje fitera) a pušač si moraćeš zvati servis da DOOOOOBRO očiste unutrasnju jedinicu.
Dajte preporuku za klimu za hlađenje za jednu manju sobu od tipa 17kv.

Od nekih zahteva eventualno da navedem da spoljna jedinica bude tiša jer će biti odmah tu do prozora,
ne bi uzimao inverter jer ne treba da greje, koristiće se samo leti a i gledam da bude budžet frendly.
Ako bi mogla da se ubode neka akcija, povoljniji šoping to bi bilo extra.
Hvala.

P.S. preleteo sam celu temu, 90% je priča o grejanju!
Ako je samo za hlađenje i nećeš nikada od nje zavisiti za grejanje uzmi neku jeftiniju (ne moraš i najjeftiniju) inverter klimu.
Evo spominju ljudi koji se i greju na klime da je VOX ok, dobro greje i nije previše bučna. Naravno da nije tiha kao znatno skuplji i bolji modeli ali i ne larma kao sto znaju ciniti neki izvikani modeli.
Inverter klima kad je za hladjenje radi lepse od uklj/isklj klime...
Kavlitetnija je skuplja, radi lepse, prijatnija je za korisnika, tako "koliko para, toliko i ..."
Uzmi inverter, neku 7-icu ili 9-ku.
Obavezno uzmi inverter, pogotovo sto je razlika u ceni mala kod jeftinijih modela.
 
Vox IVA5-12JR je tiha klima, i unutrasnja i spoljasnja cak i na grejanju, na hladjenju moze da bude samo jos tisa.
 
Čoveče filtere na unutrasnoj jedinici pereš sam.
Podigni poklopac, izvadi one mrezice/filtere, operi mlakom vodom i sapunom, dobro isperi, otresi, lagano tapkanjem cistim peskirom dosusi i vrati pravilno u unutrasnju jedinicu.
To radis 1-2 mesecno.
Ako si pušač radis 1 sedmično.
Ako nisi čistio klimu (dezinfekcija i pranje fitera) a pušač si moraćeš zvati servis da DOOOOOBRO očiste unutrasnju jedinicu.
Izvadio sam ih i oprao lepo, al potpuno sam zaboravio koji je bio na kojoj strani, postoje dva, jedan po sredini ima neke sunđere, a drugi neki miks kuglica i sunđera, jel bitno staviti ih na neku određenu stranu ili? U uputstvu ne piše uopšte, a ni na samim filterima ne postoji L-R oznaka.
 
Nazad
Vrh Dno