Šta je novo?

Dobre radne stolice

@Čika_Kure

Možeš da napraviš eksperiment, skini naslon za leđa, rasturi ga, nije teško, samo otkopčaš onaj rasfešlus, jastuče je isto sa rajsfešlusom, izvadi sunđer, isprobaj tako. Ja sam to uradio i video da mi više odgovara bez sunđera, nego onako sabijen sunđer koji žulja tamo gde ne treba. Onda sam ipak vratio sunđer koji sam prethodno smanjio po dužini i širini, debljinu nisam dirao i sad mi je baš kako treba. Otprilike smo iste visine, ja sam visok 188 cm, tako da je i mene lumbalna podrška udarala previsoko, ali sad je uopšte ne primećujem kao nešto što mi pravi neudobnost pri sedenju.

Za sve to ti treba nekih pola sata. Vidi sam kako ti više odgovara.
 
Otprilike smo iste visine, ja sam visok 188 cm, tako da je i mene lumbalna podrška udarala previsoko,
Ja sam oko 197cm i naslon na Markus mi savršeno odgovara, ti si tačno malo niži i zato te zeza onaj jastuk. :)
Opet bolje to tvoje, nego da ti je sedalni deo kratak :)
 
Za ljude između 185 i 190 cm je Markus ok, samo da ta lumbalna podrška ne udara malo previše u slabinski deo kičme. Kad se to dovede u red, onda je za ljude te visine skroz dobra stolica.
 
A za 180-185? :D
Meni upravo stigla, ali ne verujem da cu imati vremena danas da je sklopim i isprobam.
 

Prilozi

  • IMG_20210525_140040_tigr.jpg
    IMG_20210525_140040_tigr.jpg
    106.9 KB · Pregleda: 116
Da li neko zna koliko je kod nas Steelcase serija 1 ili serija 2 osnovni model posto nema cena na sajtu. Kod Amera je 300-400$
 
Mislim da je bila neka bolesna cena, tipa 1000 eura, možda i više. U Holandiji je oko 500e, a ako uspeš da je ubodeš na sniženju bude oko 250-300.
 
I meni se na Markusu cuje kliktanje kad se zavalim bas bas do kraja.
 
Evo cisto da ostavim utisak stolice SecretLab koji gameri hvale samo tako :) Stigo mi model Titan XL, inace free sample jer se radi o unikatnom dizajnu za firmu u kojoj radim.

Pros: Masivna, Kvalitetna, odlicna podesavanja, Kvalitet izrade stvarno je na odlicnom nivou, mislim da je ovo jedna od najkvalitetnijih gaming stolica koje sam imao da isprobam.
Cons: Naslon tvrd ko djavo, kao da se naslonim na drvo :) Mogu mozda da sedim 45 minuta i onda da se vratim na embody :D Ne znam i ne kapiram gaming stolice ni malo, ali meni je neudobna. Koristim je samo kad gledam netflix da zalegnem i da se naslonim, ovako za rad 8 sati... nope.

E2O1hJhWQAIVlow.jpg E2O1hJhX0AY8Yw4.jpg E2O1hJmXIAMfWDU.jpg
E2O1hJeWUAcBkW2.jpg
 
Slicna mojoj, meni je sedalni deo isto kadica, i nije kamen naslon bas..
Sve isti Chajnez, samo druga "nalepnica"

Nikako ne bacati pare na slicne "proizvode"
 
Markus onako, i nisam odusevljen.
Bolje stolice sam vidjao u jysku.
Kolega je uzeo jednu za 16k, koja je osim nedostatka tilt lock-a puno udobnija.
Ima podesavanje visine i pozicije za naslon ruku, head rest, kao i podesavanje lumbalne podrske.
Kada sednem u markusa, dobijem throwback na posao od pre 6,7 godina.
:)
I tada nisam sedeo na dobroj stolici.
185, 87kg
 
Markus onako, i nisam odusevljen.
Bolje stolice sam vidjao u jysku.
Kolega je uzeo jednu za 16k, koja je osim nedostatka tilt lock-a puno udobnija.
Ima podesavanje visine i pozicije za naslon ruku, head rest, kao i podesavanje lumbalne podrske.
Kada sednem u markusa, dobijem throwback na posao od pre 6,7 godina.
:)
I tada nisam sedeo na dobroj stolici.
185, 87kg
Pa da, nedostatak pobrojanog objektivno jesu mane, ali nisam siguran da neke druge stolice u ovom cenovnom rangu to imaju.
Eto ti pominješ tu neku neimenovanu JYSK stolicu, ali da je dobra na duge staze, već bi se pročulo.
Sa druge strane ovaj Markus je na tržištu od 2014. godine i potražnja ne opada, valjda to znači nešto.

Meni lično je Markus stolica prilično udobna nemam veće zamerke osim pozicije lumbalne podrške i nemogućnosti njenog podešavanja, mogu da se složim i da bi dubina sedalnog dela trebala biti veća (dublja), ali nisam je čestito ni istestirao, čekam vikend...

Takođe čekam da se javi @Jericho sa izveštajem kako je zadovoljan, jer je on ubedljivo najduže tragao za stolicom i na kraju prelomio za Markus, pa konta da se sa najvećim predznanjem odlučio za kupovinu.
 
Meni se leđna potpora na Markusu nije dopala, iako nema podršku za vrat, LÅNGFJÄLL mi ima najprirodniju konturu za držanje leđa.
 
Mislim da je to ova iz jyska,
ali je vise nema kod nas.
Kada uporedim nju sa markusom, osim tilt locka, sve je na strani ove no name stolice.
Kostala je oko 15k dinara
Kvalitetnije je izradjena i puno je udobnija.
Tako da ovu titulu najbolje stolice do 20k koju je Markus ovde pridobio ne mogu da priznam.
Malo je bolja od modela koji kostaju 7k dinara. To je moj utisak nakon 2 dana.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210527-163324_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210527-163324_Samsung Internet.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 98
Proguglao sam tu stolicu i bila je dosta skuplja od Markusa. Evo ti primer, cena u Kanadi je bila 350 njihovih dolara, a Markus tamo košta 170 kanadskih dolara.

600x600_smart_fit.jpg
 
Bas cu da priupitam kolegu da mi posalje koji je model u pitanju.

Moguce da nije bas taj model Betna, ali dosta podseca...
 
Nisam je koristio, ali ovako sa slike mogu da pretpostavim da ce problem stvarati fiksni nasloni za ruke i nepostojanje mogucnosti da se promeni ugao izmedju sedista i naslona.
 
Pa da, nedostatak pobrojanog objektivno jesu mane, ali nisam siguran da neke druge stolice u ovom cenovnom rangu to imaju.
Eto ti pominješ tu neku neimenovanu JYSK stolicu, ali da je dobra na duge staze, već bi se pročulo.
Sa druge strane ovaj Markus je na tržištu od 2014. godine i potražnja ne opada, valjda to znači nešto.

Meni lično je Markus stolica prilično udobna nemam veće zamerke osim pozicije lumbalne podrške i nemogućnosti njenog podešavanja, mogu da se složim i da bi dubina sedalnog dela trebala biti veća (dublja), ali nisam je čestito ni istestirao, čekam vikend...

Takođe čekam da se javi @Jericho sa izveštajem kako je zadovoljan, jer je on ubedljivo najduže tragao za stolicom i na kraju prelomio za Markus, pa konta da se sa najvećim predznanjem odlučio za kupovinu.
Ja nisam bas naslepo kupio Markusa, drugar ima pa sam je kod njega vise puta testirao. Sto se tice udobnosti, verovatno ima udobnijih stolica - a udobnost je svakako individualna stvar i zato se stolica ne moze ni kupiti naslepo. Sto se kvaliteta izrade tice, kineske stolice do 20.000 (a takvih je 99% na nasem trzistu) nisu u ovom rangu. Probao sam svaku stolicu do 30.000 i vecina je pravljena za ljude visine do 180cm, pa cak i do 170 - duzina sedalnog dela, naslona ledja i naslon glave to potvrdjuju, pravljene su za nize ljude.
Mene kod Markusa malkice nervira onaj "klik" pri naslanjanju i ustajanju, tj. to sto malo "radi", zvuk se mozda moze i resiti nekom gumenom podloskom, ali zasad me ne nervira puno. Odgovara mi podrska za ledja i to sto me jako gura, videcemo kasnije da li cu se navici, prvi utisak je (ocekivano) dobar.

Definitivno preporuka za SVAKU stolicu - dobro je testirajte, bolje da vas gledaju kao ludaka kad sedite po 15 minuta u salonu, nego da se posle na silu prilagodjavate stolici koja se ne moze prilagoditi vasoj konstituciji.
 
Pozdrav kolege, da li neko ima iskustvo sa ovim modelom?Deluje mi korektno, sa tim što bih nosivost povećao do 120kg, jer se stalno vrtim oko 90kg pa da budem siguran što se toga tiče
https://www.kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/radna-stolica-m-210/

Bilo je par komada tih stolica u pretprošloj firmi gde sam radio, ja svakako nisam ni pokušavao da sedim na njima jer sam bio 120+ kg, ali ni par kolega koji su imali oko 180cm i 80ak kg uopšte nisu bili zadovoljni...
 
Pozdrav kolege, da li neko ima iskustvo sa ovim modelom?Deluje mi korektno, sa tim što bih nosivost povećao do 120kg, jer se stalno vrtim oko 90kg pa da budem siguran što se toga tiče
https://www.kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/radna-stolica-m-210/

Kod mene u firmi smo skoro dobili par komada i maltene su se sve raspale posle par nedelja. Na spoju donjeg dela naslona koji se šrafi u drvenu dasku je očajan i tu sve stradaju. Baš je loš kvalitet.

Mnogo bolje je odrađeno to kod Markusa iako su istog dizajna.

Ako želiš stolicu koja vizuelno izgleda tako i da se ne naslanjaš uopšte onda je ovo idealna stolica za te pare :)
 
Tražim neku iole normalnu da mi zameni ovu kuhinjsku trenutno, provodim 4 sata max za računarom, retko kad to ide na više sati, uglavnom je i manje
 
Mislim da kod ove stolice broj sati pred računarom nije preterano bitan, možda bi bila ok za nekoga ko ima 50-60 kila mada i to ko zna...
 
Pozdrav, verovatno je vec bilo komentara na ovu temu ali ajd da i ja pitam :):)

Jel ima neko iskustava sa stolicama iz MB stolica generalno u rangu od ( 15k do 30k), kakv je kvalitet plastike, stofa, sundjera, mehanizama itdd....

Jel je neko imao ikakvog iskustava sa firmom manifold, kake su im stolice i cene kako se krecu otrpilike posto neke ne vidim na sajtu aaa sa slika stolice mi bas lepo i kvalitetno deluju ali to su samo slike tako da bi mi znacilo ako je iko pazario tamo da ostavio komentar sa iskustivma .

Ili neka druga preopruka npr Mordulj, Tema, officeline

Kokretno stolicu bi koristio nekis 7, 8 sati dnevno nekad i vise paa mi treba neka malo bolja i udobnija stolica, visok sam 180 i imam nekih 85kg, tako da visina i tezina mislim da nisu problem.

Naravno ako neko ima neku preporuku slobodno.

Hvala unapred.
 
Kupio stolicu u MB, bolje da nisam. Škripi (tačnije, puca) kad se pomeram, nije udobna za dugo sedenje, kao da je sunđer suviše mekan/tanak, lumbalna podrška mi je za malo previsoko (178 moja visina). Imam 84kg.
 
Kupio stolicu u MB, bolje da nisam. Škripi (tačnije, puca) kad se pomeram, nije udobna za dugo sedenje, kao da je sunđer suviše mekan/tanak, lumbalna podrška mi je za malo previsoko (178 moja visina). Imam 84kg.
Hvala na odgovoru, posto vec sam video neke slične primedbe na mbstolice na ovom forumu, sad samo ne znam da li je to do modela ili generalno su im lose stolice.

Jel bi mogao samo da mi napises koji si model uzeo ako znas.
 
Nađoh garanciju, piše:
B 9885 G hrom
Koštala je 14k. Od pozitivnih stvari, ima duboko sedište (meni vrlo bitno), zaključavanje naslona u bilo kom položaju, ne samo 3-5 određenih (meni izuzetno bitno) i rukonaslone podesive po visini (meni skoro nebitno).
 
^ Mene buni što kod opisa (review-a) Markus stolice po pravilu imamo oprečna mišljenja oko rukonaslona?
Mislim, svi se slažu da je nedostatak njihovog podešavanja po visini i uglu mana, ali nekima su ovako fiksirani nasloni previsoki, drugima preniski, dakle još niko nije rekao da su taman...

Ja lično, za ove dve nedelje korišćenja stolice nemam neke bitnije zamerke osim položaja lumbalne podrške na šta se navikavam i možda nedovoljne debljine headresta jer bi po mom mišljenju trebao biti deblji, pošto ovakav kakav je tanak tera da se glava nasloni previše unazad da bi došla u kontakt sa headrestom.

Što se tiče kvaliteta izrade, mehanizam zaleganja, zaključavanje i stabilnosti naslona i cele stolice, tu nemam primedbi, i korišćenje stolice u potpuno zalegnutom položaju mi je baš otkrovljenje i plezir kod igranja na TV-u (konzola ili komp nebitno) i gledanje TV-a, dok sa druge strane imam malu primedbu na ugao početne sedeće pozicije (90 stepeni ili možda čak malo i oštriji) koji mi se čini previše "ravan" za udobno sedenje za PC, pa je ja koristim na prvoj narednoj poziciji ka zalegnutoj poziciji, dakle ne na 90 stepeni, nego 95 stepeni, i to mi prija...

Što se tiče dubine sedalnog dela, stolica jeste plića nego što je idealno, ali to zavisi i od gabarita korisnika, jer ovaj azijat komotno sedi turski sed na Markusu... :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh Dno