Šta je novo?

Chia Network

Zna li se da li ce morati plotovi da se prave nanovo kad krene pool ili ce morati samo update da se odradi?
 
Ono što sam ja do sada ćitao govori da će morati ponovo da se plotuje, jer svaki plot sadrži i adresu za nagrade. Možda će nekako napraviti poolove dsa mogu da se integrišu adrese svih korisnika. To bi bilo najbolje za male farmere koji već uveliko plotuju.
 
Mora da se plotuje, pitao na discordu jednog poola u pripremi.
I ja sam to do sada tako shvatio, ali mogu da zamislim i da neki pool, kako bi privukao više korisnika, nađe način da spoji sve njihove plotove, sa različitim adresama u zajednički pool. Obzirom da je svaki plot vezan za jednu adresu, možda bi morali da to urade u saradnji sa developerima Chie, ili bi možda to bilo rešeno tako da svaki korisnik preda svoj seed poolu, koji na taj način preuzima kontrolu nad walletima svih korisnika i koji god plot dobije nagradu, deli se ravnomerno svima, zavisno od kapaciteta kojim učestvuju.
 
Sto vec rece vise vas, resio mali Perica da udje i on na pocetku necega, kad ono mucak. Kad vi sa 200TB nista niste zaradili, cemu mi smrtnici koji na (i ispod) 50TB da se nadamo. Bas sam se smorio..istrcao sam 1500eur bzvze. Jedino da se nadam da ce pool-ovi dati mogucnost za zaradu, a i za to sad treba da se ceka. Ne vredi da przim SSD-ove bzvze kad ce morati sve da se preplotuje.
 
sa 200tb nisu zaradili jedino ako su na solo pa nisu imali srece. Sa tom kolicinom tb je cisto okockavanje biti na solo. Tu se bez 500tb i ne treba igrati. Uskoro ce i 500tb biti malo za solo. Tako da se treba drzati multipoola. Isplate su lepe i nema okockavanja.
 
Stvarno neverovatno da se niko od ovog nije obogatio za dva dana...djubre!

Kako ide sa tim privatnim pool-ovima. Kontam da kad ti legne isplata odmah prebacujes na drugi wallet posto si taj na koji ti leze pk podelio sa njima? Znaci teoretski mogu da te zeznu samo za tekucu isplatu? Nisam citao da se neko zalio na to.
 
Ne radi se o tome da iko ovde ocekuje da se obogati za 2 dana. Problem je sto mali rudari do 50TB solo nece nikad nista da zarade. Opet kazem, da krenu pool-ovi pa cemo videti. Za sada su ok jedino ljudi koji imaju neki svoju ekipu pa sklope njih 10 500TB. Bar ja nesto kapiram da je tako..
 
Ja sam pre 15-tak dana krenuo da plootujem , ali sam batalio zbog nedostatka terabajta. Da li se isplati kretati preko pool-a sa tipa 4TB ( nemam zelju da ulazem trenutno u hdd).
Koliko je validan ovaj chia calculator?
 
Sa 4TB slaba vajda.. kalkulator je teska navlakusa. Gledaj to kao korpu sa 99 crnih klikera i 1 belim. U teoriji su sanse da izvuces beli 1%, ali to ne znaci neces imati 1000 bezuspesnih izvlacenja. Ovo ti je isto to samo u zavisnosti od tvog udela u mrezi imas vece ili manje sanse. Pa ti sad izracunaj koje su ti sanse sa 4TB kad mreza sad ima 5EiB 😂
 
Ma ovo prebrzo raste vec je na 5.4EiB a pulovi izlaze krajem meseca dotad moze biti i 10EiB:unsure:
 
@ilija
240 TB gajis?! :D
Koliko si SSD vec sprzio da plotujes to? U stvari zanima me koliko realno moze da se isplotuje sa 1TB M2 diskom prosecnog TBW 600 recimo?
 
@ilija
240 TB gajis?! :D
Koliko si SSD vec sprzio da plotujes to? U stvari zanima me koliko realno moze da se isplotuje sa 1TB M2 diskom prosecnog TBW 600 recimo?
Sprzio sam nista za sada. Kupio sam dosta 1.6TB Intel Enterprise PCIe 4x SSDove koji su se prodavali na oglasima za 14000din 😂 izdrzavaju 450TB isplotovanih diskova svaki 8.94PBW
 
Sprzio sam nista za sada. Kupio sam dosta 1.6TB Intel Enterprise PCIe 4x SSDove koji su se prodavali na oglasima za 14000din 😂 izdrzavaju 450TB isplotovanih diskova svaki 8.94PBW
Haha jesi dobro prosao.
 
Sa 4TB slaba vajda.. kalkulator je teska navlakusa. Gledaj to kao korpu sa 99 crnih klikera i 1 belim. U teoriji su sanse da izvuces beli 1%, ali to ne znaci neces imati 1000 bezuspesnih izvlacenja. Ovo ti je isto to samo u zavisnosti od tvog udela u mrezi imas vece ili manje sanse. Pa ti sad izracunaj koje su ti sanse sa 4TB kad mreza sad ima 5EiB 😂
Mozda je glupo pitanje, ali zar se nece deliti reward u pool-u? Tako da i oni sa sporijim plotovanjem zaradjuju?
 
Sprzio sam nista za sada. Kupio sam dosta 1.6TB Intel Enterprise PCIe 4x SSDove koji su se prodavali na oglasima za 14000din 😂 izdrzavaju 450TB isplotovanih diskova svaki 8.94PBW
Tako se to radi, kad se zna sta se radi. ;) Cestitam Ilija na jos jednom bloku. Bilo bi i glupo da sa 200tb plotova ne uzmes nista.
 
Ilija svaka cast, tako se to radi. Pratim temu, da vidim sta kaze struka (kako neko ranije rece) dal da ulecemo..
 
Ubode li nešto do sada?! ;)
 
Nazad
Vrh Dno