Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kada se HPH07 poveze na wifi radi IPTV, koju IP adresu treba staviti? Nesto iz default opsega rutera (192.168.1.*) ili nesto posebno za IPTV opseg (10.82.34.)?

Napravio sam novi SSID, vezao ga za IPTV vlan na ruteru, i televizija mi radi. Ali, posle nekoliko minuta na wifi mi iskoci ekran sa greskom "Isteklo vreme za poziv Login interfejsa" i trazi da unesem korisnicko ime i neki PIN. Da li se nekome ovo desavalo? STB je povezan preo wifi, i dodelio sam mu staticku IP adresu iz 192.168.1.* opsega.
Isto sam imao i ja, i iz tih razloga sam odustao od toga, iako su meni Mts serviseri napravili da od istog kabla budu 2 stvari povezane (u blizini mi je komp i tv) tako sam ipak otišao na verziju preko kabla, jer, ako moram malo malo čupati i mučiti se, ne vredi. Problem koji sam imao rešio sam zamenom aplikacija, jer nisam mogao rešiti sa wifi i lan vezivanjem zbog tih login timeout.
 
Evo me ljudi :D
Napraviti novi SSID, novu wifi mrezu,
Onda idete na WAN podesavanja, ima podesavanje za IPTV, stiklirate novi SSID sto ste napravili meni je bio na SSID 2 .
Posle toga isto u WAN podesavanjima, ima podesavanje za INTERNET odstiklirati Novi SSID.
Da samo kroz tu mrezu prolazi IPTV, slicno tome kao sto na MTS ruterima ima te 2 porta za IPTV i 2 porta za INTERNET. Kad hocete da zakacite PC na tipa LAN 2 I LAN 3, nema neta jer su ti portovi konfigurisani za IPTV samo. E tako smo mi sad napravili WIFI gde prolazi samo IPTV.

Posle zakacite vas STB na tu novu mrezu, izaberite staticki IP, ne da ide preko DHCP-a da sam generise vasu ip adresu za taj uredjaj.
Koliko vremena ti radi wifi IPTV, da li ti izbacuje? Koju si mu staticku IP namestio?
 
Ubacen je Happy TV HD na 722, koji uopste nije HD. :oops:
 
Пази то је толико тужно и промашено да није ни вредно помена.
 
Ubacen je Happy TV HD na 722, koji uopste nije HD. :oops:
I kod Supernove je izgleda ubačena ta HD verzija ali je to daleko od HD. Slika nije ni približno ista kao kod B92 ili Prve. Najcrnje je to što je slika njihovih emisija na youtube mnogo bolja.
 
Да се разумемо, обзиром на IQ људи који гледају тај назови канал, појам HD је тотално ирелевантан и небитан и у технолошком и културолошком смислу.
Вест би била да је исти укинут а не да је у већој резолуцији.
 
Na ovom novom boxu hph07 sam instalirao Google play i Netflix ali ne rade.
Da li je neko uspeo da ih pokrene?
 
Verovatno nisi dobar apk skinuo, ili mozda nisi iscupao kabal iz stb boxa. Aplikacije moraju preko wifi.

Provereno radi aplikacija Netlix, takodje radi Netflix i preko kodija (Matrix - 19.), licno probao.
 
Verovatno nisi dobar apk skinuo, ili mozda nisi iscupao kabal iz stb boxa. Aplikacije moraju preko wifi.

Provereno radi aplikacija Netlix, takodje radi Netflix i preko kodija (Matrix - 19.), licno probao.
Koju si ti aplikaciju instalirao? Ne cupam kabl vec u settingsu palim i gasim ethernet po potrebi.
 
Koju si ti aplikaciju instalirao? Ne cupam kabl vec u settingsu palim i gasim ethernet po potrebi.
Paljenje gašenje može da izazove problem, neko je gore zaglavio da mu traži lan da je uključen, a nije mogao da se loguje, da bi kucao kod za menu. Tako da iz tih razloga čekam i gledam može li bez tih pali, gasi, čupaj, kači ethernet zezanja.
 
Ja sam pokusavao ovih dana da pronadjem neku shell komandu kojom se moze paliti/gasiti ethernet interfejs, da bi to moglo da se automatizuje, ali jos uvek nisam uspeo. Sve metode koje sam probao zahtevaju ili root access ili reboot.

Ali, uspeo sam da napravim komandu koja na 1 sec otvori Ethernet settings, promeni stanje konekcije i zatvori taj prozor:
Kod:
#Iskljuci Ethernet ako je ukljucen (1080p rezolucija):
ip a | grep -Eq ': eth0:.*state UP' &&  { am start -n com.android.settings/.Settings\$EthernetSettingsActivity; sleep 0.5s; input tap 1814 148 ; input keyevent "KEYCODE_BACK"; }

#Ukljuci Ethernet ako je iskljucen (1080p rezolucija):
ip a | grep -Eq ': eth0:.*state UP' ||  { am start -n com.android.settings/.Settings\$EthernetSettingsActivity; sleep 0.5s; input tap 1814 148 ; input keyevent "KEYCODE_BACK"; }

(ovo je sa koordinatama Ethernet on/off dugmeta x=1814 i y=148 kada se koristi 1080p rezolucija; za neku drugu rezoluciju treba upisati odgovarajuce koordinate)

Jos nisam probao da ubacim u Tasker, ali trebalo bi da radi - samo se namesti da se prva komanda okine pre startovanja Netflix itd., a druga komanda pre startovanja IPTV app.
 
Da li neko moze da mi pomogne kako da sklonim tajmer? Na ekranu mi se pojavi siva kocka i krece odbrojavanje od 300 sekundi i ugasi se.
 
@Jelena1303 to je do televizora. Proveri na daljinskom upravljaču televizora opciju "off timer". Ako se ne snađeš - pogledaj uputstvo za upotrebu televizora.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Evo da i ja prenesem svoja iskustva sa Irisom, posle više godina korišćenja onog najstarijeg Huawei STB-a (onaj debeli beli) dobio sam Q11 i razlika je ogromna. Nadao sam se ovom najnovijem modelu ali sam ipak dobio Q11 i opet sam iznenađen koliko to sve brzo kod mene radi. Imam optiku, 200 mbps paket i promena kanala bukvalno leti. Sama platforma nije idealna, ja bih najviše voleo da MTS napravi lepo SmartTV aplikaciju i poštedi nas muka sa ovim daljinskim na prvom mestu, ali ne mogu da kažem da ovo loše radi. HD slika je fantastična i mislim da 4K upscaling Q11 radi jako lepo.
Imam i EON takođe (online verziju doduše, ne preko STB) i kvalitet slike ne može da se poredi sa MTS. Ne znam kako je u redovnoj SBB mreži sa njihovim STB-om, ali SportKlub HD i Arena na MTS bukvalno ne mogu da se porede koliko je Arena bolja slika. Kažem opet, pretpostavljam da je do toga što imam samo online paket i SmartTV app. S druge strane tu je platforma duplo bolja od Irisa…
Nije mi jasna doduše potreba da se otključa Netflix i ostalo što čitam jer mi to otvara pitanje kakve vi to TV imate kad vam je to bitno i na STB? Pa svaki polukršten TV sada ima i Play prodavnicu, i Netflix aplikaciju fabrički integrisanu, čak i posebno dugme na daljinskom. O optičkom audio izlazu da ne govorim. Šta će vam sve to na STB? I sve to radi mnogo elegantnije nego bilo koji STB. Ne razumem iskreno, ali ok..
 
Nemaju svi Smart TV, ja naprimer imam pa mi ne treba Netflix na STB-u, onaj ko nema Smart TV već klasičan TV njemu treba Netflix na STB-u jer se nikome ne kupuje nov televizor samo zbog Netflixa.
 
Nemaju svi Smart TV, ja naprimer imam pa mi ne treba Netflix na STB-u, onaj ko nema Smart TV već klasičan TV njemu treba Netflix na STB-u jer se nikome ne kupuje nov televizor samo zbog Netflixa.
Pa da, ali ne možeš u isto vreme pričati kako je bitno što ima 4K Netflix na STB a onda ga prikačiti na TV koji nije čak ni smart. Ne znam kako izgleda profil potrošača koji gleda netflix, znači mu da je inkorporisan u STB, zna da “hakuje” STB da to sve proradi kako treba i usput to sve prikači na neki FOX od 32’. Nebitno, samo zapažanje…
Post automatically merged:

Hm. Nisam siguran da to radi Q11.
Piše u system spec da radi, eno okačeno je baš u ovom threadu, na strani 14.
 
Razlozi su mnogobrojni, i to je i normalno :) Ja na primer imam smart Panasonic sijera vijera preko metar u dijagonali. Svojevremeno placen 800 e. Ima Netflix u sebi vec instaliran kao i bezbroj drugih app, ali nekako mi je sve to tromo u meniju, moj utisak. Slika perfekt zato ga i ne menjam dok radi. Zato imam potrebu da instaliram najobicniji kodi na stb, brzina app, prevodi itd. Znaci mi :)

Tako da profil su razliciti/kao i potrebe, ne znam sto si i naveo 4k Netflix, pa ode na Fox kung-fu :)
 
Pa da, ali ne možeš u isto vreme pričati kako je bitno što ima 4K Netflix na STB a onda ga prikačiti na TV koji nije čak ni smart. Ne znam kako izgleda profil potrošača koji gleda netflix, znači mu da je inkorporisan u STB, zna da “hakuje” STB da to sve proradi kako treba i usput to sve prikači na neki FOX od 32’. Nebitno, samo zapažanje…
Post automatically merged:
A gde sam ja spomenuo 4k Netflix i Fox od 32 inča?
Zapažanje ti nije neko. Ima ljudi koji imaju plazme koje nisu smart a imaju veliku dijagonalu i dobru sliku, po tvom mišljenu trebaju da bace taj tv i kupe nov da bi gledali netflix. Imaš i televizore od 50 inča koji nisu smart, neko ko je kupio takav sada treba da baci i kupi smart. Stariji smart televizori na kojima aplikacije rade sporije, zašto da ne iskoristi stb ako radi fluidnije nego tv.
Pa i ti koji poseduju Fox od 32 inča koji si spomenuo, mogu i oni da gledaju Netflix u 1080p ili 720p, preko stb-a.Isto kao što oni koji nemaju smart tv da instaliraju HBO GO pa gledaju HBO On Demand preko stb-a. Tvoje zapažanje je da oni koji nisu kupili smart tv nisu dostojni da gledaju Netflix.
Taj novi stb po specifikaciji podržava Netflix, neka ga omoguće, meni ne smeta, neka postoji mogućnost na stb-u a ja nisam dužan da je koristim, onaj kome treba on će koristiti.
 
Danas postoji 1001 način za gledanje tog nesretnog Netflixa. Od strima preko telefona, prema smart tv aplikacije pa zaista do app ubačene u stb. Ne kažem da neko treba da baci bilo koji TV, ali kažem da svako ko uopšte zna šta je Netflix ima bar 3 bolja načina da ga gleda nego unutar STB aplikacije. Svaki stick od 50e max to radi bolje i elegantnije nego STB koji pre svega ima gnusan daljinski i to mu nikakav softver ne može rešiti. Meni je to najveći problem kod MTS što ne mogu koristiti daljinski od TV koji je svetlosnu godinu udaljen od bilo kojeg jeftinog kineza. Takođe, Mts daje stb kao deo zatvorenog sistema i normalno je da neće pustiti tek tako 3rd party apps. Ovo otvara hiljadu pitanja, između ostalog i pre svega i pravne prirode. Postoje razlozi zašto je to zatvoren ekosistem i ponajmanje su oni tehničke prirode. Ja samo kažem da su mi ovo žalbe tipa kupio sam Bentli ali brate kako nisu mogli da ubace pepeljaru. Jeste da ne bih ni pušio u Bentliju, ali što ne ubace šta im teško. Ko je imao para za plazmu od 50' kupi stick za 50e i ima pravi open android sa pristojnim daljinskim i Bog da ga vidi, ima smart tv.
Kao što rekoh, nebitno je to sve, da ne spamujem dalje.
 
Meni danas zabagovao Iris box.
Vrtio jeno 3 sata počeni ekran i android i onda shut down.Sad je stao i traži mi korisničko ime i šifru.Zvao tehničku podršku pa ćemo videti kako će srediti.
 
Danas postoji 1001 način za gledanje tog nesretnog Netflixa. Od strima preko telefona, prema smart tv aplikacije pa zaista do app ubačene u stb. Ne kažem da neko treba da baci bilo koji TV, ali kažem da svako ko uopšte zna šta je Netflix ima bar 3 bolja načina da ga gleda nego unutar STB aplikacije. Svaki stick od 50e max to radi bolje i elegantnije nego STB koji pre svega ima gnusan daljinski i to mu nikakav softver ne može rešiti. Meni je to najveći problem kod MTS što ne mogu koristiti daljinski od TV koji je svetlosnu godinu udaljen od bilo kojeg jeftinog kineza. Takođe, Mts daje stb kao deo zatvorenog sistema i normalno je da neće pustiti tek tako 3rd party apps. Ovo otvara hiljadu pitanja, između ostalog i pre svega i pravne prirode. Postoje razlozi zašto je to zatvoren ekosistem i ponajmanje su oni tehničke prirode. Ja samo kažem da su mi ovo žalbe tipa kupio sam Bentli ali brate kako nisu mogli da ubace pepeljaru. Jeste da ne bih ni pušio u Bentliju, ali što ne ubace šta im teško. Ko je imao para za plazmu od 50' kupi stick za 50e i ima pravi open android sa pristojnim daljinskim i Bog da ga vidi, ima smart tv.
Kao što rekoh, nebitno je to sve, da ne spamujem dalje.
Stikovi od 50e imaju 1GB RAM-a, ni oni nisu neka sreća što se fluidnosti tiče, ne verujem da su nešto bolji od STB-a, jedino što dobiješ kvalitetniji daljinski.
Gledanje preko telefona nije isto kao preko TV-a, lepše je gledati na TV-u nego na ekranu od 6 inča.
Što se pravnih stvari tiče ni tu nema nekih problema, jer je taj novi STB koji daju sertifikovan od Netflixa. Oni su izbacili Netflix verovatno zbog svog video kluba. Zašto bi dozvolili da neko za 10e može da gleda šta hoće i koliko hoće mesec dana kada u MTS video klubu može da pogleda filmove po ceni od 150-250 din po filmu ili da koriste novo pretstavljeno čudo Apollon.
Jeste kupovina stika elegantno rešenje ali opet razumem ljude koji traže da im omoguće, jer zašto bi kupovao stik od 50e ako bi mogao da dobije preko STB-a besplatno.
Ja se nadam da će da izbace Iris aplikaciju za android tv pa da ne koristim STB uopšte.
 
Da li može kratko i jednostavno uputstvo kako na Q11 instalirati i gledati Youtube i Rokkr?
 
Ne može na Q11 već na ovaj novi "Iris box" (Skyworth HPH07) što su počeli da dele pre par meseci novim korisnicima. Q11 ne koristi Android OS, taj novi koristi Android OS pa zato i može da se budži.
 
Ne može na Q11 već na ovaj novi "Iris box" (Skyworth HPH07) što su počeli da dele pre par meseci novim korisnicima. Q11 ne koristi Android OS, taj novikoristi Android OS pa zato i može da se budži.
Kapiram. Jedini razlog je što mi treba je gledanje MotoGp i F1. Rešenje je verovatno dodatni android box sa kodi+blu thunder ili rokkr?
 
Ne koristim te gromove i munje ;)
A rešenje za tvoje prohteve je naravno Android box... sad da li ćeš ga sam kupiti ili ćeš probati da se ubeđuješ sa Telekomom da ti zamene Q11 sa tim novim to je tvoj izbor.

Svakako je koje mišljenje da je to krš iskustvo (nabudžene aplikacije na Iris box) za ljude koji treba u dalje taj uređaj da nastave da koriste za gledanje MTS TV usluge... zbog tog žongliranja koji app zahteva internet (= sve osim MTS TV app) a koji "intranet" (= MTS TV) i ja to tako ne bih nikad koristio :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno