Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

@BobRock9x Kakav razgovor? Je l' u ovoj temi samo sme da se prica lepo o mi10? Pun je reddit postova o MIUI 12, nisam ja nista izmislio. Druga stvar, ko si bre ti i sto si se nasao uvredjenim? :D

@nightshadow Ima dropa gde god se okrenes, mozda ja vidim to jer obracam paznju, ali malo malo pa izlazak i ulazak u neku app fino dropuje. Ne desava se svaki put, ali se desi. Kod mene je poslednji Xeu i za sada je okej, malo manje se desava ali to cu pripisati restartu i brisanju keša pre 2 dana kad sam instalirao 21.4.8.
O Global romu necu ni da pricam ono je bilo najgore iskustvo sa nekim telefonom u poslednjih 10 godina. Jos nisam doziveo da na nekom androidu nestaju notifikacije a da pritom nema nikakvih launchera instaliranih, full stock. Dark mode nije radio, brdo nekih bugova, pisao sam vec.
Ko kaze da sam ja uvredjen? Ja samo kazem ako te nesto nervira onda lepo prodas to sto te nervira zamenis za nesto bolje sto mislis da ce ti se vise svideti i uzivas.

MIUI prihvatis ili ne prihvatis, uostalom imas brdo AOSP romova pa probaj neki od njih, mozda ti si neki svidi.
 
Zna li se kad ce 12.5 za mi 10 OTA, moj je simfree iz gigatrona, nudi mi upravo 12.2.6 ali od 12.5 ni traga ni glasa?
 
ali neverovatno mi je da na flagship uredjaju covek mora sam da flesuje kojekakve Xeu romove ne bi li mu telefon radio osnovne stvari za koje je napravljen.

Koje su to stvari?

Da se pridružim "timu", uzeo sam m10 8/256 Zelene boje, finansijski mslim da sam odlično prošao, 450e nov od proverenog prodavca sa KP.

Imao sam mate 20x pre ovog pa mi je mali ekran :D ali privikavam se... Ekran em zbog super amoleda em zbog 90hz je nešto najlepše na šta sam ikada prislonio oči, apsolutnoa perverzija...

Frka mi je malo oko baterije, mate 20x je kidao iako ovaj ima samo 200ak mha manje, onaj je bio nekako optimizovan i neuništiv. Evo ga sad na 54 od nekih 9.30 sam ga dosta cimao tako da mislim da će i to biti ok.

Miui - za sada mi je ok, nemam nekih većih problema, iskopam brzo šta me zanima, ok mi je fora da se notifikacije spuštaju sa leve strane, opcije sa desne, zanima me, jel može to da se zarotira?...

Otisak na dnu ekrana nije loš,na mate je bio pozadi, ali već sam se navikao na ovo, brz je i ne maši, osim ako ne nakrivim palac baš dobro.

Kamerom sam opalio možda 5 fotki, slikao sam neki ram iz blizine za prodaju, nisam bio oduševljen, ali da ne trčim pred rudu.

Uglavnom, za sada sam zadovoljan. :)
 
  • Baterija je dobra, mada mogla bi biti i malo bolja za ovaj kapacitet.
  • Mogu obaveštenja da se zarotiraju ali samo na xeu romu (kao i još gomila drugih stvari).
  • Kamera ne može da fokusira na blizinu zbog ogromnog senzora, a nema ni laserski autofokus. Moj ti je savet da se odaljiš od predmeta i koristiš 2x zoom opciju, ne gubi se nešto na kvalitetu a slika je uvek oštra i fokusirana. Kamera je ok, nisam nešto preterano oduševljen, očekivao sam više.
 
  • Baterija je dobra, mada mogla bi biti i malo bolja za ovaj kapacitet.
  • Mogu obaveštenja da se zarotiraju ali samo na xeu romu (kao i još gomila drugih stvari).
  • Kamera ne može da fokusira na blizinu zbog ogromnog senzora, a nema ni laserski autofokus. Moj ti je savet da se odaljiš od predmeta i koristiš 2x zoom opciju, ne gubi se nešto na kvalitetu a slika je uvek oštra i fokusirana. Kamera je ok, nisam nešto preterano oduševljen, očekivao sam više.
koristiš makro sočivo?
 
Jok, opalio par slika i nisam oduševljen. Bukvalno beskorisna stvar. Bolje da su izbacili ove 2 beskorisne kamere i ubacili mnogo bolju ultrawide.
 
Danas sam bio na planinarenju, a pošto sam zaboravio dragog mirorless fuji-a, rekoh, taman malo da probam telefon. Iskreno, jako sam se razočarao ispranošću boja i po meni, možda i extremnom preksponiranošću fotki iako je sunce bilo mlado i jako. Slab kontrast, slab dinamički range. Kada sam promenio mode u pro, kompenzovao ekspoziciju za CCA 2 blende, stvar je naravno mnogo bolja, ali mislim da bi trebalo i, što se kaže, out of the box da to izgleda mnogo bolje.

Možda nešto ne radim dobro, kada uđem u kameru, ona je naravno na photo, nisam čačkao settings i nisam palio 108MP mod, kvalitet fotki je na high, prešao sam opcije par puta, ali ne deluje mi da nešto nije kako treba.
 
Tako je, kako je. Vidi samo jel uključen HDR. Moraš par fotki za redom da pukneš, nekad neće da ga uhvati odmah.
 
Predlažeš da ga koristim ili ne?
 
Kamera je diskutabilna. Ja nisam oduševljen. Prešao sam sa Mi 8 u koji sam smeo da se zakunem da neće da zakaže (skoro da nikad i nije), a ovaj ume da zezne sliku. Ili je isprži ili fali kontrasta. Mora više slika da se opali, nikad ne znaš kad će da zakaže. :d pogotovo u mraku moraš da imaš jako mirnu ruku ili da ručno fokusiraš jer hoće da totalno omaši fokus. Ali zato kad uspe da napravi dobru sliku bude top. Ultrawide prosek, malo bolja od RN9P.
Sem te kamere (i buđavog šablona vibracije) nemam nekih zamerki na telefon, sve ostalo mi je i više nego odlično.
Baš dobar upgrade u odnosu na Mi 8. Ja bih ga sad rado prodao jer mi je dosadio MIUI ali do 500e nemam šta bolje da kupim, to je problem.
Edit: inače ovaj Gcam od 10T Pro često napravi nešto bolju sliku sa boljim kontrastom i dinamičkim rasponom i više detalja. Jedino što nekad ima više šuma nego stock. Možda postoji neka novija i bolja verzija, nisam proveravao.
 
Ne da nsiam oduševljen kamerom već sam mnogo razočaran, barem fotkanjem u ovim uslovima i rezultatima istog.
 
Pisalo se već, ultra prehajpovan senzor. Da mi baterija nije toliko bitna uveliko bih koristio S20/S20+.
 
Još jedno pitanje, snimao sam trek sa all trails aplikacijom, na mate 20 x radilo savršeno ali izgleda da GPS nije radio kad je ekran bio lockovan. Na mate nikad problema iako Huawei ima ono da mora aplikaciji da se dozvoli da radi u pozadini.

Šta ovde može biti razlog?
 
Kamera je diskutabilna. Ja nisam oduševljen. Prešao sam sa Mi 8 u koji sam smeo da se zakunem da neće da zakaže (skoro da nikad i nije), a ovaj ume da zezne sliku. Ili je isprži ili fali kontrasta. Mora više slika da se opali, nikad ne znaš kad će da zakaže. :d pogotovo u mraku moraš da imaš jako mirnu ruku ili da ručno fokusiraš jer hoće da totalno omaši fokus. Ali zato kad uspe da napravi dobru sliku bude top. Ultrawide prosek, malo bolja od RN9P.
Sem te kamere (i buđavog šablona vibracije) nemam nekih zamerki na telefon, sve ostalo mi je i više nego odlično.
Baš dobar upgrade u odnosu na Mi 8. Ja bih ga sad rado prodao jer mi je dosadio MIUI ali do 500e nemam šta bolje da kupim, to je problem.
Edit: inače ovaj Gcam od 10T Pro često napravi nešto bolju sliku sa boljim kontrastom i dinamičkim rasponom i više detalja. Jedino što nekad ima više šuma nego stock. Možda postoji neka novija i bolja verzija, nisam proveravao.
Problem svih nas koji smo imali Mi8 je kamera gde čak i u sredini 2021 godine nema neki telefon da je tako zameni. Meni žao što sam je prodao.
 
Još jedno pitanje, snimao sam trek sa all trails aplikacijom, na mate 20 x radilo savršeno ali izgleda da GPS nije radio kad je ekran bio lockovan. Na mate nikad problema iako Huawei ima ono da mora aplikaciji da se dozvoli da radi u pozadini.

Šta ovde može biti razlog?

Ukoliko neko naleti na isti problem, ispostavilo se da miui ima isti fazon poput Huaweia koji gasi određene aplikacije koje agresivnije atakuju na bateriju.

Settings - Battery&Performance - Opet u settings gore desno - skroz dole u "App Battery Saver" - uđe se u aplikaciju i čekira "No Restrictions".
 
Danas sam opet bio na planinarenju... :)

Mnogo bolji rezultati fotkanja, doduše, koristio sam uglavnom pro mode. Ultra wide je super zanimljiva zajebancija, napravio sam par baš lepih komada. U auto modu i dalje se muči da pogodi pre svega svetlo i dinamiku, ali uz malo truda ipak mogu da se izvuku baš dobri rezultati.

IMG_20210503_112614.jpg
 
Rekao bih da Always On Screen dosta sisa bateriju. Danas sam ga isključio, i uz solidno drndanje od 10 jutros evo me na 80%. (y)
 
Drustvo, da ozivimo malo temu.. Imate li neku noviju verziju gcam-a da preporucite? Koju trenutno koristite i koju biste preporucili?
Trenutno koristim bsg zadnju verziju sa nekim xml sto sam ja kao podesavao (totalno amaterski) ali mi se cini da daje bolje rezultate u odnosu na nikita 7.4 koju sam prije koristio.
P.S. Ima li kakvih glasina o miui 12.5?😅
 
Kako najlakše da pređem sa xeu 21.1.28 na ovaj najnoviji? Da li da flešujem prvo TWRP 3.5.1 pa onda preko njega da flešujem rom ili? :)
 
Stigao juče MIUI 12.5. Rešeni svi sitni bagovi koje sam imao s notifikacijama, vidno fluidnije radi, za bateriju je još rano ali nisam imao problem ni na prošlom. Lep apdejt u svakom slučaju
 
Kako najlakše da pređem sa xeu 21.1.28 na ovaj najnoviji? Da li da flešujem prvo TWRP 3.5.1 pa onda preko njega da flešujem rom ili? :)
Da odgovorim sam sebi. 😁 Lagano sam mogao bez fastboot-a da pokrenem stari TWRP jedino je trebao OTG. Flešovao najnoviji xeu 21.6.2 (pitaj Boga koji mi je sad TWRP), radi dosta fluidnije i stabilnije od onog iz Januara, vidi se dobar napredak. Za sad sam prijatno iznenađen, videćemo za 10ak dana kakva će biti situacija i kakva će biti autonomija.
 
Kod mene ga jos uvek nema...😕
 
da li je rešen problem sa audiom (izobličenje) na ovim poslednjim apdejtima na A11
 
Ni kod mene nema update-a :(
 
Dolazi do prekida veze, ja cujem sagovornika a on mene ne...to se desavalo na redmi note 9 pro (kevin telefon), posle update kod nje je resen problem , barem zadnjih par dana
 
Za korisnike XEU - izašao je 12.5.5. Radi. Nisam primetio neke promene. Flešovao - jer tako smo u mogućnosti.
:)
 
Kod mene global verzija 12.2.7 jos uvek stoji...
 
Nazad
Vrh Dno