Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam ripiter. Misliš da njega nakačim na 2.4Ghz mrežu?
 
Neće ni sa ripiterom
Post automatically merged:

Neće ni sa ripiterom
 
Bio sam danas do poslovnice i uzeo novi stb box.

Sad kad procitah koja je procedura za tv i aplikacije (wifi), bukvalno me mrzi da otvorim kutiju i sve sredim. :ROFLMAO:
 
Bio sam danas do poslovnice i uzeo novi stb box.

Sad kad procitah koja je procedura za tv i aplikacije (wifi), bukvalno me mrzi da otvorim kutiju i sve sredim. :ROFLMAO:
Nije problem srediti sve, meni je to zanimljivo, problem je kasnije sto dolazi, sto nekad sve to moras (ili vecinu toga) ponoviti da bi sve opet radilo, i zanimati se oko iste stvari vise puta.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pre par meseci sam na eon boxu na drugom tv-u odradio sve, i pogasio update i dalje to radi kako treba sve. Mislim sve, svega nekoliko aplikacija, Netflix, NBA...

Jel ste skidali zadnje verzije Netflixa, eon-a? Dal radi kodi 18.9 ?
 
Imam ripiter. Misliš da njega nakačim na 2.4Ghz mrežu?
Nakacis ili preko wlana ili preko kablova ako ti ripiter ima mesto za utp kabal
Trebalo bi da moze. Ako ne, skuplja varijanta su PLA adapteri.
Mada cenim ga da ce im cena opasti s obzirom na to da ima eksponencijalni rast PLA Adaptera u Srbiji.
 
Da li bi neko od kolega bio ljubazan da napravi kratak klip o instaliranju aplikacija na ovom STBu? Pokušavao sam ali bezuspešno, ne razumem baš oko toga a značili bi mi Netflix i Youtube.. Hvala unapred ako je neko voljan :)
 
Drugari problem 🤣
Brickovao sam jedan STB hph07.

Izlazi mi ovo na slici, buk. boot loop. Samo je odjednom krenulo dok sam instalirao aplikacije. I naravno ne može da ostane upaljen duže od 5s.
Da napomenem hard reset dugme NE POSTOJI!
Ne pitajte kako znam 🤣 Ali unutra ga nema.
 
Nakacis ili preko wlana ili preko kablova ako ti ripiter ima mesto za utp kabal
Trebalo bi da moze. Ako ne, skuplja varijanta su PLA adapteri.
Mada cenim ga da ce im cena opasti s obzirom na to da ima eksponencijalni rast PLA Adaptera u Srbiji.
Ne radi... Hajde čekam ovo što je i @radjenovic napisao, možda neko uradi ceo klip o setovanju na wlan
 
Mora negde biti taster za ulazak u recovery mode... svaki Android uređaj to ima.
Eon box ima on/off (power) taster i on se koristi za ulazak u recovery. Gomila drugih kineza ima taster sakriven u 3.5 mm jack-u.
Guglaj ili zovi MTS traži zamenu 😂😂😂
 
Nema ljudi verujte :D

Ali uspeo sam da rešim problem, sam sam ga izazvao.

Naime prilikom instalacije kodija nije hteo da mi vidi pristup netu i promenio sam LAN port na 4 i tu je nastao problem.

Kako da napravim da ovaj box ima pristup netu? Najbolje bi mi bilo preko WiFi 5ghz da može to da radi.
Čak i ako IPTV ne radi u toj opciji, nema veze.
 
Pa rekoh ne postoji dugme tu. Otvorio sam box.
A nešto ovako?
To enter System Recovery Utility:

  1. Power off (unplug the power supply) the STB.
  2. Push and hold the Menu key on the RC (it should be directed straight to the front side of STB, where the IR receiver is located).
  3. Still holding the Menu key power the STB on (plug in the power supply).
  4. Wait (~10 seconds) for the menu of System Recovery Utility on the TV screen.
  5. Release the Menu key.

Edit * Na slici je informativno gde je tj koje je dugme menu.
 
A nešto ovako?
To enter System Recovery Utility:

  1. Power off (unplug the power supply) the STB.
  2. Push and hold the Menu key on the RC (it should be directed straight to the front side of STB, where the IR receiver is located).
  3. Still holding the Menu key power the STB on (plug in the power supply).
  4. Wait (~10 seconds) for the menu of System Recovery Utility on the TV screen.
  5. Release the Menu key.

Edit * Na slici je informativno gde je tj koje je dugme menu.
Proradio mi je box, glupu sam grešku napravio kao što vidiš u postu pre.
Čisto informativno, ovo ne radi, sad sam probao.
 
Kakve veze ima Infomir koji pravi MAG uređaje koji koriste Stalker / Ministra platformu sa MTS-ovim STB?
 
Jeste, ali kad se konektuje na WiFi i raskači LAN ne može da se upali normalno. Traži konekciju zbg IPTV-a.
2 wifi, jedan za iptv, drugi za tv, laptop, mobilne itd... i sve radi. Ali ako hoćeš baš box na wifi da bi koristio aplikacije, e onda moraš kada koristiš sbox wifi da raskačiš lan, a kada hoćeš iptv, ugasiš wifi i vratiš lan (malo fizikalisanje)
 
Jeste, ali kad se konektuje na WiFi i raskači LAN ne može da se upali normalno. Traži konekciju zbg IPTV-a.
Nemoj ga gasisti i radi sve ok. Evo sad sam probao. Dakle kad ti ide tv, na lan 2 ili 3 ti ukucaj onaj kod. Povezi wifi 5g i izvuci lan. Sam si napisao da ti ne treba iptv. Instaliraj neki atv launcer i to je sve. Evo sad probao cisto sa Netflixom i sve ok.
 
2 wifi, jedan za iptv, drugi za tv, laptop, mobilne itd... i sve radi. Ali ako hoćeš baš box na wifi da bi koristio aplikacije, e onda moraš kada koristiš sbox wifi da raskačiš lan, a kada hoćeš iptv, ugasiš wifi i vratiš lan (malo fizikalisanje)
da li je moguće da su zaključali to? Imam 5GHz mrežu propušten wifi, ali nema šanse da box proradi na toj mreži
 
Jedan moguci nacin kako da imamo i internet i IPTV na HPH07 bez cupanja kablova bi mogao da bude:
  • Pretpostavka je da je IPTV VLAN na Ethernetu, a Internet konekcija na wifi
  • Instalira se Tasker (https://tasker.joaoapps.com/)
  • U Taskeru se napravi pravilo koje kaze: ako se startuje IPTV app, ukljuci Ethernet
  • Doda se jos jedno pravilo: ako se startuje neka druga app (da nije IPTV), iskljuci Ethernet

Npr. startujete Netflix, Ethernet ce se iskljuciti i wifi konekcija ce preuzeti vezu. Posle se startuje IPTV app, Ethernet ce se ukljuciti dok se app podigne.

Da li ce uredjaj praviti problem ako se potpuno ugasi, pa upali, a Ethernet je ostao iskljucen od ranije? Ako nece, ovo sa Taskerom bi trebalo da funkcionise ok.

Upozorenje za one koji kace hard diskove na Android box-ove poput ovoga: ako se uredjaj samo stavi u standby (dugmetom na upravljacu), Android je u pozadini i dalje aktivan, i moze cesto da se tiho budi na po par sekundi (iako se nista ne vidi na TV) da bi odradio neki svoj interni housekeeping. To znaci da ce svaki put probuditi i zavrteti eksterni hard disk, sto ce prilicno da ga trosi. Nisam probao sta se tacno desava na HPH07, ali jedan moj drugi box se tako ponasa - nece da iskljuci struju na USB portovima dok je na standby, i pali hard disk svakih ~30 min. To sam resio isto Taskerom, napravio pravilo da se uredjaj potpuno ugasi svaki put kada predje u standby. Jeste da mu onda treba duze da se upali posle toga, ali bar stitim hard disk. Jos jednom, ovo nisam isprobao na HPH07, pa ne znam da li se isto ponasa.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Imam 3 stb dva su Q11 a jedan je novi HPH 07.Modem je ZXHN H168 N V3.1 VDSL 50/8 Problem nastaje kad je uključen isti kanal na svim STB kada se promeni kanal na ovom STB koji je najbliži modemu na ostala dva se pokaže medijska greška.Promena kanala na ta dva STB koji su dalje od modema ne dovodi do greške na STB koji je uključen direktno u modem.Probao sam i da menjam mesta STB ali je opet isto.Uključivao sam udaljenije STB bez switcha ali je opet dolazilo do medijske greške na STB koji su u drugim sobama.Imam klešta za krimpovanje pa sam opet prošao sve ali opet imam taj problem.Uključen je HD i slika je odlična internet isto radi bez problema.Znači problem nastaje jedino kada je uključen isti kanal na primer HBO ili neki drugi nebitno.Nije to neka katastrofa ali ne bi trebalo to da se dešava ja sumnjam da je do modema ZXHN H168N.Ne znam da li je neko imao ovaj problem.Prijaviću to ovih dana.Imaju li neke novije modeme u ponudi.
 
Kada se HPH07 poveze na wifi radi IPTV, koju IP adresu treba staviti? Nesto iz default opsega rutera (192.168.1.*) ili nesto posebno za IPTV opseg (10.82.34.)?

Napravio sam novi SSID, vezao ga za IPTV vlan na ruteru, i televizija mi radi. Ali, posle nekoliko minuta na wifi mi iskoci ekran sa greskom "Isteklo vreme za poziv Login interfejsa" i trazi da unesem korisnicko ime i neki PIN. Da li se nekome ovo desavalo? STB je povezan preo wifi, i dodelio sam mu staticku IP adresu iz 192.168.1.* opsega.
 
Kada se HPH07 poveze na wifi radi IPTV, koju IP adresu treba staviti? Nesto iz default opsega rutera (192.168.1.*) ili nesto posebno za IPTV opseg (10.82.34.)?

Napravio sam novi SSID, vezao ga za IPTV vlan na ruteru, i televizija mi radi. Ali, posle nekoliko minuta na wifi mi iskoci ekran sa greskom "Isteklo vreme za poziv Login interfejsa" i trazi da unesem korisnicko ime i neki PIN. Da li se nekome ovo desavalo? STB je povezan preo wifi, i dodelio sam mu staticku IP adresu iz 192.168.1.* opsega.
Vrlo slično kod mene, još malo čekam, ako nema rešenja bušim zid, nema druge...
 
Kada se HPH07 poveze na wifi radi IPTV, koju IP adresu treba staviti? Nesto iz default opsega rutera (192.168.1.*) ili nesto posebno za IPTV opseg (10.82.34.)?

Napravio sam novi SSID, vezao ga za IPTV vlan na ruteru, i televizija mi radi. Ali, posle nekoliko minuta na wifi mi iskoci ekran sa greskom "Isteklo vreme za poziv Login interfejsa" i trazi da unesem korisnicko ime i neki PIN. Da li se nekome ovo desavalo? STB je povezan preo wifi, i dodelio sam mu staticku IP adresu iz 192.168.1.* opsega.
Jel si probao onako kao sto je Toma pre 2 strane objasnjavao detaljno?

Linkovi do postova


 
Jesam, ali nije rekao koju staticku adresu treba uneti. Uredjaj predlaze 192.168.1.128 kao neki default (sto sam i probao), ali tada dolazi do ove greske posle par minuta... Kao da ne moze da se poveze sa nekim auth serverom...
 
Imam 3 stb dva su Q11 a jedan je novi HPH 07.Modem je ZXHN H168 N V3.1 VDSL 50/8 Problem nastaje kad je uključen isti kanal na svim STB kada se promeni kanal na ovom STB koji je najbliži modemu na ostala dva se pokaže medijska greška.Promena kanala na ta dva STB koji su dalje od modema ne dovodi do greške na STB koji je uključen direktno u modem.Probao sam i da menjam mesta STB ali je opet isto.Uključivao sam udaljenije STB bez switcha ali je opet dolazilo do medijske greške na STB koji su u drugim sobama.Imam klešta za krimpovanje pa sam opet prošao sve ali opet imam taj problem.Uključen je HD i slika je odlična internet isto radi bez problema.Znači problem nastaje jedino kada je uključen isti kanal na primer HBO ili neki drugi nebitno.Nije to neka katastrofa ali ne bi trebalo to da se dešava ja sumnjam da je do modema ZXHN H168N.Ne znam da li je neko imao ovaj problem.Prijaviću to ovih dana.Imaju li neke novije modeme u ponudi.
Imao sam identican problem kada sam uveo vdsl, isti kada sam presao na optiku. Pozovi na 0800 100 100 i prijavi problem, tacno im preciziraj problem. Nakon prijave me zvali iz centrale i jednim klikom kod njih resili problem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno