Šta je novo?

Koje miševe imate?

Koristim razer basilisk hyperspeed vec par meseci i u poslednje vreme mi se desava da recimo uhvatim email u outlooku i prevlacim ga u neki folder i on ore nego što ja pustim klik on sam to uradi, ispusti mi email i baci ga pitaj boga gde.
Ja reko ajde mozda ne drzim dobro klik, ali ovo se ponavlja, kao da puca veza izmedju resivera i misa ili je otišao klik.
Posto baterija njje, novu sam stavio i isto se desava.
Snimio sam i video ali ne znam kako da ga ubacim ovde.

Da li da reklamiram u garanciji?
doneo sam kuci i testirao na svom PC posto ovi bagovi su mi se javili na sluzbenom laptopu. Nista od tih simptoma nemam na pc-u.
Interensantno je da na laptopu kad otvorim paint kursor pocne da secka i usporeno radi ne mogu da liniju povucem kako treba. Kakav "sukob" ovaj mis ima sa laptopom nije mi jasno?
 
Nisi jedini koji se zali na mekocu semi-optickih tastera, nije do tebe. To se vidi nakon malo duzeg koriscenja, sta je tu je, mozda se naviknes za nekoliko meseci.
Nije toliko problem mekoća koliko loše definisan klik, taktilnost...
Nije toliko loše kao što zvuči, samo je drugačije od Xorneta, u lošem smislu, i ne sviđa mi...
 
planirao sam da uzmem sutra Steelseries Aerox 3 Wireless misa, sta vi mislite o njemu? Ovo sto sam gledao po YT uglavnom lepe reci.... svidja mi se sto moze da bude i zicani po potrebi!
sada imam Razer Taipan ali mi je bas dosadio. Takodje bi' uzeo u QCK Edge L podlogu uz tog misa.
 
Taj mis ima "TTC Golden Micro Dustproof" switch-eve, sto znaci da ne moras o njima da razmisljas u smislu kvaliteta, trajnosti.


Verujem oceni TechPowerup, sigurno je dobar mis, nego jedino ocekuj malo glasne klikove, sto zbog klikova, sto zbog dizajna.
 
Posle dvodnevne potrage za resenjem problema, razer hyperspeed ima problem sa usb 3.0 ulazom.
Posto mi laptop ima sva tri porta 3.0 fakticki mi je mis neupotrebljiv, zato kuci na pc kad probam radi bez greske, a na pc imam i 3.0 ulaz i kad ubodem resiver u taj port isti simptomi.
Tako da ću odneti na garanciju i drago mi je što sam otkrio sta je problem da mi ne odbiju reklamaciju bez osnove.
 
Prethodnih nekoliko godina sam na poslu koristio G602, a kod kuce Razer Deathadder.
Na Razeru je srednji klik krenuo da zeza, a na G602 je levi klik poceo da ne radi, ili da sam radi dupli umesto obicnog klika.

Juce mi je stigao MX Master 3 i nisam siguran da mi se svidja.
Odlicno je sto se brzo puni i sto baterija bas dosta drzi.
Oblik je...onako. Za moj ukus previse glomazno, G602 mi je bolje lezao u ruci.
Levi i desni klik su bas glasni i rade odlicno, ali je pitanje sta ce biti za par meseci/godina. Srednji klik je fenomenalan.

Back/forward bas dobro rade, a ovo posebno task dugme je toliko sitno da nisam ni primetio da postoji.
Dobre su ove fore sa specificnim profilima za aplikacije. U Teamsu recimo na back/forward mogu da palim/gasim audio/video.
Horizontalni skrol sam slabo koristio, meni verovatno nece mnogo znaciti.

Ono sto je najveci problem je mouse wheel. Iako postoje dva razlicita moda, nijednim bas nisam zadovoljan.
Deluje mi da je skrol primetno brzi kada se skroluje nadole, sto mi bas smeta. Desavaju se i situacije gde se skrol desi iako to ne bih ocekivao.
Malo sam guglao i izgleda da dosta ljudi ima ove probleme, jer je Logitech promenio mehanicke delove u odnosu na MX 2s.
Moguce da je samo potrebno da prodje neko vreme i da cu uspeti da se naviknem.
 
Kupio sam A4Tech Bloody W70 Max.

Neverovatno je kakav se kvalitet dobija za 25e. Prelep dizajn, elegantan i sa stilom. Led osvetljenje je postavljeno u vidu trake na dnu, tako da ne izgleda previše napadno kao kod nekih drugih miševa, a ima 5 predefinisanih efekata. Veoma kvalitetna plastika, prijatna na dodir, koja ne škripi i ne krcka. Skrol je skoro nečujan, što me je prijatno iznenadilo. Tasteri su takođe urađeni veoma kvalitetno, ne klackaju, imaju prijatan zvuk. Kabl je opleten, crne boje. Stope su od metala.
Sve u svemu, odaje utisak mnogo skupljeg uređaja, znatno je kvalitenije izrade od Bloody V7 koga sam do sada koristio.
 

Prilozi

  • B1.jpg
    B1.jpg
    165.2 KB · Pregleda: 54
  • B2.jpg
    B2.jpg
    128.9 KB · Pregleda: 52
  • B4.jpg
    B4.jpg
    127.2 KB · Pregleda: 51
  • B5.jpg
    B5.jpg
    107.1 KB · Pregleda: 51
  • B6.jpg
    B6.jpg
    171.6 KB · Pregleda: 50
@tesseract

Šta je taj drugi skrol? Je l' isto full scroll ili "klik" gore-dole? Cenim da se može predefinisati sa dpi up/down na druge prečice... I je l' to još jedan taster ispod back/forward tastera?

Pitam jer hoću V7 da promenim, ne znam ni sam zašto, ali eto, pa aj ponovo A4Tech Bloody. :)
 
@dzonihsv

Taj skrol je Extra Fire Wheel, mislim da menja ona tri tastera ispod skrola na Bloody V7. Da, to je još jedan taster ispod back/forward tastera - Precision Control Key. Na dnu postoje još dva tastera za dodatna podešavanja: Hz Report Rate (125/500/1000/2000) i Lift Off Distance (1.5, 2, 3, P). Uglavnom, ima gomilu nekih podešavanja koje nisam ni isprobavao :)
 
Najs. Hvala na odgovoru @tesseract.

Generalno, ja to odmah rebindijem na open new tab, close tab, itd. Pa zbog toga i pitam. Gejming zezancije (iako igram sp igre sa vremena na vreme) me ne rade, više mi znači tih par dodatnih klikova zbog navedenog.

Još jedno brzinsko pitanje. Kakav je scroll u odnosu na v7?
 
Pametno :). Ja, inače, koristim Linux, tako da nemam software za podešavanje dodatnih tastera.
Skrol je na V7 bio boljka, bar u mom slučaju - iritirajuće glasan, a na kraju je i riknuo. Na W70 je pozitivno iznenađenje - veoma tih i precizan.
 
Fala na svim informacijama.

I meni je "riknuo" skrol na V7M, u smislu počeo gore-dole da šeta. Popravio sam doduše, otvarao u sitna crevca (malo smor, ali pola sata do sat čačkanja i problema nema više). Pa rekoh da dam ovaj sada V7M bratu jer je njega posle 4 godine počeo njegov V7M da gnjavi, a sebi da uzmem W70. Verovatno će tako i biti...

Hvala još jednom na infou.
 
Nema na čemu.
Hm, baš ću i ja da otvorim V7, da malo pročačkam šta tu ima.
Uzgred, W70 ima drugačiji oblik od V7, nema onaj deo kao na V7 na koji naleže domali prst, tako da, ako si navikao na V7, verovatno će trebati neki period privikavanja, bar je kod mene tako.
 
@tesseract

Pazario. :)

Skrol je duplo bolji nego na V7M (ovako makar na prvi pogled). Ima osećaj Logitech miševa. Izrada je plastika i nije onako gumiran kao V7M (meni ne predstavlja problem). Drugi skrol će mi izgleda biti bespotreban, jer se ne može menjati uloga istog (makar Bloody software ne daje tu opciju). RGB mi je svejedan, stavio sam na crveno i smanjio osvetljenje pri minimumu. Klikovi miša imaju isti "filing" kao V7M, klikovi sa strane su neki drugi, nije kao na V7M.

Po meni, ok upgrade. Mogao sam i bez, ali htedoh da promenim nešto. :)

edit: može se drugi scroll custom-izirati, mora se izaći iz onih fensi core gluposti. :p
edit2: stavio na drugi scroll gore i dole da se otvaraju i zatvaraju tab-ovi. Ako mi ne prija, menjam.
 
Poslednja izmena:
Steta što nemaju više bezicnih miseva u ponudi.
Inace nema bolje za te pare.
 
Prethodnih nekoliko godina sam na poslu koristio G602, a kod kuce Razer Deathadder.
Na Razeru je srednji klik krenuo da zeza, a na G602 je levi klik poceo da ne radi, ili da sam radi dupli umesto obicnog klika.

Juce mi je stigao MX Master 3 i nisam siguran da mi se svidja.
Odlicno je sto se brzo puni i sto baterija bas dosta drzi.
Oblik je...onako. Za moj ukus previse glomazno, G602 mi je bolje lezao u ruci.
Levi i desni klik su bas glasni i rade odlicno, ali je pitanje sta ce biti za par meseci/godina. Srednji klik je fenomenalan.

Back/forward bas dobro rade, a ovo posebno task dugme je toliko sitno da nisam ni primetio da postoji.
Dobre su ove fore sa specificnim profilima za aplikacije. U Teamsu recimo na back/forward mogu da palim/gasim audio/video.
Horizontalni skrol sam slabo koristio, meni verovatno nece mnogo znaciti.

Ono sto je najveci problem je mouse wheel. Iako postoje dva razlicita moda, nijednim bas nisam zadovoljan.
Deluje mi da je skrol primetno brzi kada se skroluje nadole, sto mi bas smeta. Desavaju se i situacije gde se skrol desi iako to ne bih ocekivao.
Malo sam guglao i izgleda da dosta ljudi ima ove probleme, jer je Logitech promenio mehanicke delove u odnosu na MX 2s.
Moguce da je samo potrebno da prodje neko vreme i da cu uspeti da se naviknem.
U aplikaciji postoji podesavanje i za scroll, tj koliko da bude osetljiv pri prelasku iz jednog moda u drugi. Fabricko podesavanje je za mene bilo malo previse jako, pa sam mu povecao osetljivost, tj sada prelazi u brzi scroll pri mnogo manjem "zaletu".
 
U aplikaciji postoji podesavanje i za scroll, tj koliko da bude osetljiv pri prelasku iz jednog moda u drugi. Fabricko podesavanje je za mene bilo malo previse jako, pa sam mu povecao osetljivost, tj sada prelazi u brzi scroll pri mnogo manjem "zaletu".
Probao sam i to i nije pomoglo.
Privikao sam se na normalan skrol, radi sada ok. Ali onaj free previse zeza da bih ga koristio.
 
 
Jel moze neka preporuka za mene, tražim miša koji ima oblik kao mx500/g5/g500, da nema previše led osvetljenja, da nije "transformers" izgleda generalno I što kvalitetnije izrade.

Nekad je Logitech uvek nudio to što mi treba, sad su otišli u nekom drugim pravcu i vrlo retko mi se svidi nešto što nude. Svi bi rekli da uzmem g502 hero, ali to mi je bas pravi predstavnik "transformersa".

Dajte nesto malo svedenije, pliz.

Hvala
 
Ako moze da mi preporucite neki mis do 5 eura sa aliexpressa,ne trazim neki kvalitet ali hocu da bude za te pare sto bolji,da ne bude kao one sto prodaju u kineskim radnjama za 600din.
Vidim da se za nekoliko eura prodaju bezicni. Da li je bolje uzeci zican za tih nekoliko eura?
 
Posle dvodnevne potrage za resenjem problema, razer hyperspeed ima problem sa usb 3.0 ulazom.
Posto mi laptop ima sva tri porta 3.0 fakticki mi je mis neupotrebljiv, zato kuci na pc kad probam radi bez greske, a na pc imam i 3.0 ulaz i kad ubodem resiver u taj port isti simptomi.
Tako da ću odneti na garanciju i drago mi je što sam otkrio sta je problem da mi ne odbiju reklamaciju bez osnove.
Kako ti je prosla reklamacija? Imam isti problem sa misem, i na prvu mi je problem resilo prebacivanje u usb 2.0 ulaz, medjutim nakon nekog vremena je nastavio da pravi probleme. Iskreno ne znam ni koji bih uzeo umesto njega jer mi je savrseno odgovarao, mozda neki G502 u krajnjem slucaju.
 
Nisam jos odneo posto sam kupio u Novom Sadu, sledece nedelje nosim.
Skeptican sam povodom toga, mada napravio sam i video snimak kako pravi prekide ako se budu pravili pametni da mis radi.
Ma uzas na 2 kompa mi isti problem pravi, cak sam pokusao sa podrskom Razerovom, ali bespomocno, sve sto su mi preporučili jeste update drivera itd
Imas isti mis?
Ja sledeći uzimam a4 r70 jer koristim isti na usb i taj oblik misa mi je neprevaziđen, samo da se ovog resim, pokušaću da trazim pare nazad.

 
Uzeli mi ortaci za rodj MX Master 3. E ovo je miš, odlično mi leži u ruci. Baš kida mišonja.
 
Da li neko koristi TRUST miseve, zanimljiv model je izasao 23812 Ozaa
 
Nisam jos odneo posto sam kupio u Novom Sadu, sledece nedelje nosim.
Skeptican sam povodom toga, mada napravio sam i video snimak kako pravi prekide ako se budu pravili pametni da mis radi.
Ma uzas na 2 kompa mi isti problem pravi, cak sam pokusao sa podrskom Razerovom, ali bespomocno, sve sto su mi preporučili jeste update drivera itd
Imas isti mis?
Ja sledeći uzimam a4 r70 jer koristim isti na usb i taj oblik misa mi je neprevaziđen, samo da se ovog resim, pokušaću da trazim pare nazad.


Imam isti mis i isti problem. Inace pre njega sam koristio Bloody V7M, nakon toga kratko nesto upravo Bloody R70. Kod njega mi je zapravo glavni problem bio taj sto baterija kratko traje, medjutim moze da se poveze putem USB i nastavis sa radom uz punjenje. Takodje, desavalo mi se da izgubi na momenat konekciju sa racunarom i malo zasecka, dok se kod Razera to ne desava. Ja ne znam sta da radim sa njim, bas sam u dilemi. Uzeo sam ga na nekoj akciji za 6000din.
 
Nazad
Vrh Dno