Koje miševe imate?

Yojinbo

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.12.2013
Poena
63
Nije softverski, prekidaci kod Logitecha su krs, kako kod modela iz donje ponude tako i iz najvise... Pojavljivanje duplog klika je neminovno, samo je pitanje vremena.
Jedino resenje je da kupis nov ili da ti kolega ovde sa foruma zameni sa japanskim omron prekidacima.

axel-junior

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
13.02.2013
Poena
38
Ja imam G305, za sad nikakav problem, ali i mene zanima za svaki slučaj :)

Arthur Morgan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.10.2007
Poena
38
Da sedim za sigurnim stolom verovatno bih kupio nekog Razer-a, ali pošto mi je monitor na dva metra od mene dok sam zavaljen u fotelji, plus što često mala deca vršljaju ili po sobi ili po kompjuteru i što mi periferije ponekad ispadaju na pod ne dajem velike pare za to. Ali mi je 2.000 dindži bilo sasvim OK za REDRAGON GRIFFIN. Ono što me je iznenadilo jeste zaseban softver za miša koji toliko košta, plus 7200dpi?? Bio sam ZAPANJEN kako dobro radi, veličinom i težinom, koja je kao stvorena za moju šaku.
Naravno, uzeo sam još dva da mi stoje u rezervi. Lomio sam more miševa, ali bolje od ovoga za te pare nisam video nigde.

Marezz

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poena
38
Narucio Xtrfy M42, odlican senzor, oblik isto deluje dobro. Jedino mi se rupice ne svidjaju al dobro, sta je tu je :D
@imarkovic Ne znam tacno koji switch ide u njega fabricki, jel mozes da bacis pogled dal' moze da se zameni za neki kvalitetniji ako ovi cviknu?

Marezz

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poena
38
Jel ce tu moci da se turi onaj japanski omron sto preporucujes inace? Sta mislis o Kaihl GM 4.0 i jel ima jos neki bolji switch?

imarkovic

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.08.2010
Poena
18
Moci ce naravno, onaj sa linka koji sam postavio. Dobar je taj Kailh, ima zlato na kontaktu, ipak je tozla, tako da je kvalitetan, samo je on dosta skup, pa vidi sta ti odgovara, ne ide da placas switch vise od misa :)

bur_EK

Flash Drive
Učlanjen(a)
11.02.2021
Poena
3
Trenutno furam:
SS Aerox 3 ( glavni mis )
CM MM711
Logitec G903

Za posao preferiram G903 zbog inifinity scroll-a, ali za sve igre sve vise koristim samo Aerox, jer em je lagan em wireless pa ne moram da se bakcem sa kablom.

Gulftown

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.11.2010
Poena
48
Hoću da pazarim MX Master 3. Ovaj ROG Charkram mi ne odgovara posle kratkog korišćenja.

Apolo

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.04.2016
Poena
18
Genius NX-9000BT, одличан миш, Bluetooth конекција без оних nano usb пријемника (или како се већ зову) већ директно Bluetooth веза на лаптоп. Ради на свим подлогама, а батерија се пуни преко USB кабла, нема стандардне замене батерија.

morbius

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
08.03.2003
Poena
63
preporuka za mis, zicani, za posao, photoshop, after effects?
Ja bih ti zapravo preporučio trackball. Milina su za tako neke stvari i profesionalci ih puno koriste. Kolega na poslu je počeo da koristi jedan i dok si rekao keks, pola tima je zarazio. Problem je što su skupi i teško ih je naći, tako da bi verovatno morao da naručuješ s Amazona ili tako nešto.

Ja imam Elecom Deft i nisam nešto zadovoljan njime, počeo je u zadnje vreme da preskače, očistio sam mu sad senzor štapićem za uši umočenim u alkohol, bolje je, možda prljavština sa lopte dospeva na senzor koji je baš nisko postavljen. Elecom pravi miševe za malu japansku ruku i ležajevi za loptu im nisu toliko dobri, pa ne klizi toliko glatko, bolje ti je da se otvoriš za Kensigton model. Mada, za neku običnu kancelarijsku upotrebu i moj je dovoljno dobar, vredeo je tih nekih 40 evra ako ništa drugo ono samo zbog izgleda.

61XdrWN7kOL._AC_SL1500_.jpeg

whiplasher

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.09.2007
Poena
38
Nije softverski, prekidaci kod Logitecha su krs, kako kod modela iz donje ponude tako i iz najvise... Pojavljivanje duplog klika je neminovno, samo je pitanje vremena.
Jedino resenje je da kupis nov ili da ti kolega ovde sa foruma zameni sa japanskim omron prekidacima.
Ovo je nazalost tacno. Do sad sam imao sve iz mx500 serije, zaboravio sam im nazive mx500, 518,, g5, g500 itd, i g402 i jos neke, ukupno bar 6-7 miseva, i uglavnom je stradao srednji klik na svakom. Medjutim nisu skupi mnogo, skoro sam mx518 hero platio 40 evara. Al def Logi nije onaj koji je bio nekada.

Vrh Dno