Šta je novo?

Dobre radne stolice

evo zovem ih bas, ali im se niko ne javlja na telefon, bezobrazni... /s

ocekivao sam da bude bar malo veci izbor, ali se ili nasi vrlo ugradjuju, ili im postarina zbog dimenzija i tezine znatno dize cenu (carina?)
 
pa nasao sam vec ovu koja ima sve sto mi treba:


bas kao i markus, vredi mnogo vise nego sto kosta - bar gledajuci ostale stolica u njihovom cenovnom rangu

Ako je ova stolica izložena u Emu, a mislim da jeste, meni je jako zuljala butine...
 
Moraćeš da daš više od 300 eura da bi dobio stolicu koja zadovoljava to što tražiš, ili ćeš negde morati da napraviš kompromis. Druge ti nema.
Ne znam jel se na mene odnosilo, sedeo sam na markusu i bilo mi je idealno, a markus nije ni 150e.

Jel ima neko iskustva sa ovom, opasno mi deluje ovaj popust.
 
Opcija je i "Markus na steroidima", JÄRVFJÄLLET
 
^ Što je opcija, kad već duže vreme nema na stanju i nije dostupna za isporuku (kao i Markus, uostalom)...
 
Ako je ova stolica izložena u Emu, a mislim da jeste, meni je jako zuljala butine...
mislis kako je obrada sedista bila gruba pa te nesto bolo? ili mreza gruba pa te grebala? ako je mozda ona ivica gde se savijaju noge - to sam resavao i kod drugih stolica sa podlogom za stopala (gde ne moze da se podesava sediste po dubini nekima se taj deo useca u noge pa zna i da prekine krvotok posle dugog sedenja)

te "gejmerske" ili "trkacke" stolice su samo za malu decu ili ljude ispod 80 kila - inace em ima da ti se useca sa strane, em da se brzo rasklima i raspadne
 
^ Što je opcija, kad već duže vreme nema na stanju i nije dostupna za isporuku (kao i Markus, uostalom)...

Ja sam je dodao u listu želja. Kada se valjda dovoljno skupi, poslaće je. Nisam je probao ali mi izgleda i deluje odlično.
 
te "gejmerske" ili "trkacke" stolice su samo za malu decu ili ljude ispod 80 kila - inace em ima da ti se useca sa strane, em da se brzo rasklima i raspadne

Dakle, updam u tu kategoriju, em nemam preko 80kb, em koristim PC 1-2h dnevno (i to kad stignem) za casual gaming. Iskreno, svaka je dolja od trpezarijske stolice :)

Da ne pominjem da treba da je uzmem na rate
 
Imam ja slicnu trkaCku, 92kg, dole kod zvezde ima lufta milimetar pa se po nekada "klati" u "mestu", ostalo je sve kao novo (mada je stara 6 meseci).

Kome treba za par sati (max 3h i to zimi) dnevno je ok, a kome treba da sedi 5+ sati na njoj (kao ja) nije za njega sem ako nema druga ili dok se ne skupi za stolicu sa mesh-om bar za ledja
 
Ja sam je dodao u listu želja. Kada se valjda dovoljno skupi, poslaće je. Nisam je probao ali mi izgleda i deluje odlično.
Nisam skontao dodaš je u listu želja i iskoči ti obaveštenje kad je dostupna, ili bez obzira na to moraš da pratiš na sajtu kad bude na stanju?
 
Nisam skontao dodaš je u listu želja i iskoči ti obaveštenje kad je dostupna, ili bez obzira na to moraš da pratiš na sajtu kad bude na stanju?


Treba da te obaveste. Ja tako mislim. Nisam 100% siguran.
 
Pozdrav ekipo,

Treba mi pomoc kod odabira stolice. Da li cu pogresiti sa jednom od ovih:

4. https://www.ctshop.rs/trust-gxt-707g-resto-22525-gejmerska-stolica-siva.html
OVA! Imam je, nije grey nego black, preudobna i savrsena. Koliko god sedim za kompom i bilo da mi treba zavaljenije da gledam film ili nesto iznad 90 stepeni za gaming, uklapa se u sve! S druge strane, na poslu imam onu iz ikee "jarvafaleet" sa mesh delom za ledja i iskreno nije mi nesto, ne mogu prema sebi da je podesim kad su nasloni za ruke i ledja fiksirani.
 
@Audiofilka, hvala na utisku i poređenju stolica... Ova prva deluje zanimljivo, ali mislim da je rerna zbog nedostatka mesha na leđnom i sedalnom delu... Ovaj skaj ne deluje obećavajuće u tom smislu...
 
@Audiofilka, hvala na utisku i poređenju stolica... Ova prva deluje zanimljivo, ali mislim da je rerna zbog nedostatka mesha na leđnom i sedalnom delu... Ovaj skaj ne deluje obećavajuće u tom smislu...
Nisam je jos po toplom vremenu koristila, a skaj je samo sa strane duz stolice i jastucica, dok je sredisnji sedalni i deo za naslon od nekog materijala ne znam tacno, ali skaj samo sa strane. Znaci kad bi se skinuli jastucici, ne bi ni bilo dodira sa skajem.
 
Vrlo bitan podatak, nemoj zameriti ali broj forumaša kojima tvoj review može biti relevantan je jako mali, because biology.
 
Ma kakvi, sedeli su na njoj i 180-200cm ljudi, samo sto nemam njihovu recenziju, svima je na prvu wow i super.
 
lol, stigla mi stolica iz emu (kasnila celu nedelju), al zaboravili da zatraze otpremninu od kurira, pa me zvali da me zamole da im uplatim na racun... a kazu da nisam ni jedini bio

inace je teska ko tuc, cvrsta ko tenk, sva od gvozdja, jedino su nasloni za glavu i ruke od plastike - ko god je tvrdio da je i zvezda plasticna je lupao gluposti

takodje je i lumbalna podrska meka (ne previse) i udobna - a ne tvrda plastika koja se useca u ledja ko sto je neko reko

e sad, sediste je stvarno malo izboceno sa strane pri kraju butina (unutrasnja sipka koja nosi mrezicu je tu visa od spoljanjeg rama sedista zbog "ergonomije") da bi bilo udobnije uzima u struku ili ako sedite sa spojenim nogama, ali posto sam ja malo tezi i siri definitivno se oseca - ne bode i ne zulja, ali ne moze bas ni da se ignorise... posto inace koristim naslon za noge onda je manje primetno, javljam za par dana da li ce i dalje dasmeta kad se malo naviknem na to, ali definitvno treba probati stolicu pre uzimanja
 
Napiši koji je to model, Emu nema 1 stolicu u ponudi.
 
aha, pa ona sto sam i planirao, samo sam uzeo kod emu jer su je oni prvi imali pa pretpostavljam da su njeni nabavljaci (u crnoj boji je jeftinija)


jedina mana sto je sediste usko, tako da bih krupnijim ljudima ipak definitivno preporucio markusa
 
Prvo reci kolilo si visok i tezak, jer ja sa 181cm i 130kg, stajem u tu stolicu, a Markus mi nikako ne odgovara.
 
samo par centimetra nizi i par kilograma tezi od tebe, ne mnogo - ali je meni suprotna situacija sa markusom, sta ti tacno ne odgovara kod njega?

originalno sam gurnuo sediste skroz do naslona, probacu sad da ga udaljim sto vise da mi taj deo ne bude bas ispod bitine, mozda pomogne...
 

Pa evo ova stolica ima sve metalno od konstrukcije osim naslona za ruke. Ovaj zvanicni sajt kaze da je za korisnike do 195cm/150kg. Ne verujem da ce se raspasti kako je neko rekao gore za one racing stolice. Metalna, teska ko tuc.
 
Ima li neko mozda HP Omen Citadel gaming stolicu, da podeli iskustva sa njom?
 
Jel se iskristalisalo nešto posle ovolike pretrage sa svih strana kao dobra jeftinija verzija Aerona?

Čitao sam dosta vaših predloga, na blic sam probao ovu stolicu i uopšte mi ne deluje loše. Morao bih duže da probam, naravno.


Jel imate još nešto slično da preporučite?

Hvala
 
Planiram da zamenim Markusa, hteo sam da uzmem Herman Miller Aero, ali puno mi je 1300 evra da iskesiram, iako sad ima na akciji za 1100.
Razmiljam dal na KP da uzmem polovan za 650e ili da pogledam sta ima cenovnom rangu oko 500 evra, a da je udobnije od Markusa, udobnost mi je najbitnija i da nije suvise visok naslon za ledja, da ne ide do glave kao sto ide na Markusu... ako neko ima predloge sta da uzmem za 500 - 600e, a da je slicno Herman Miller Aero, neka javi :)
 
Nazad
Vrh Dno