Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ICON je stari i pomalo zaboravljeni coin, ali u stalnom je razvoju i odlicno napreduju u Juznoj Koreji. I dalje je preko 3x od ATH, imaju odlican staking, moze lako da se duplira u odnosu na trenutnu cenu. Glasine su da ce ubrzo i na Coinbase. Treba obratiti paznju.
Evo ga na 3.13. Pratio sam ga ranije tj pre otprilike dve godine. I tada su svi ocekivali alt sezonu, mislim na nase jake igrace, a ono altovi samo nastavili da tonu. Tada sam rasprodao skoro sve uz poveci gubitak i nisam ni pratio vise sta rade shitovi.

Smejemo se LTC-u, al bitcoin cash je veci gubitnik od top altova iz proslog ciklusa. Dusu su mu ispustili kroz btc odnos. Ili su ih napustili ili ih natezu za pump&dump akciju.
 
O BCH apsolutno niko nista ne prica. Iskreno, ne znam sta bi Paypal-u da ga doda ali hajde, mozda znaju nesto sto mi ne znamo.
 
Supreme 50
&
Simke1985

31.03 ste pričali o nekom potencijlno dobrom coinu . Ja sam tada kupovoa , kasnije jos malo ali pomaka nema.
S obzirom da nemam iskustva da li vam jos uvek lici na dobar posao ili nije onako kako ste zamislili. Molim vas za odgovor
 
BTC montly. Ako pogledate RSI, svaki BTC ciklus je imao taj M oblik. Nakucali smo puno zelenih sveća i otišli previsoko, vreme je za malo hlađenje i bar jedan crveni mesec. Kad je cena napravila ATH na 62k i onda nije nastavila dalje, bilo je jasno da nema ništa od nade u dva balona i da ćemo imati zatišje, zato vam i ponavljam da je chart bearish, dok dežurni forumski moonboys fantaziraju. Dakle hladan ceo april, možda čak i maj, onda poslednji push na leto i crash tamo na jesen, ako bi pratili hronologiju prošlog ciklusa. Sve pod uslovom da nas stock market ne dira, naravno.

Ovo mirovanje BTC bi mogli da iskoriste altovi i da imamo drugu etapu alt sezone, ali to je vrlo teško predvideti. Njihov dugoročni RSI izleda još gore nego BTC, ali to tradicionalno kod altova nije ni bitno. Nije potrebno puno novca da uđe da bi oni napravili velike dobitke, neka mi pozicije odu još 2x od gde su sada i ja komotno mogu da zatvaram radnju, ništa više od toga mi i ne treba.

Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Nije sigurno bio taj datum. Pre jedno mesec dana GHST
Iskreno, nemam pojma nista o tom novcicu , pa ne verujem da sam dao ikakvu preporuku za isti, osim da sam možda kolegi Supreme50 dao neke targete za prodaju ( čitaj - ako nisu još pogođeni, onda treba još čekati ) :D

Ako si u lepom plusu, onda je svakako dobro prodati deo.

Kao što sam pisao dosta puta, apetiti su svima drugačiji, pa npr. ono što je meni dobar profit, možda drugom nije ( i obrnuto naravno ).

edit:

Pogledao sam sada chart za taj novčić.

Sigurno ti nisam preporučio, a verujem ni Supreme50, da kupiš na ATH koji je bio pre oko mesec dana.

Ako si već kupio tada, onda ti ne preostaje ništa drugo, već da čekaš da probije ponovo ATH i onda prodaješ stepenasto kako bude cena rasla.

S obzirom da je low cap novčić, nebi bilo loše da odmah postaviš neke sell ordere.
Jako ga je lako napumpati ( čitaj 30 - 50 - 100% u par minuta ), pa ako ne uradiš tako, onda ćeš 99.9% propustiti pump, jer je nemoguće sedeti sve vreme i pratiti 24/7.

Eto, nadam se da sam pomogao koliko sam mogao :D

Uzdravlje 🍻
 
Poslednja izmena:
Ne znam ljudi, meni ova situacija zadnje 3 nedelje deluje kao da nema novih kupaca. Tj. svi cekaju velik pad ili rast da uskoce.
Botovi trejduju napred nazad za 1% profita, raja sa strane prati situaciju.
Imam osecaj da ce biti pad 20% narednih 5 dana
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako nema novih kupaca kad se cena oporavila sa 50.5k do 59.5k. To je ogroman skok. Mart je zatvoren sa oko 30% rasta.
Pad svakako moze da se desi bilo kada, ali da se ne kupuje to se nikako ne slazem. U kriptu je mozda 3% populacije, institucija sigurno nema mnogo da je uslo, ima mnogo prostora da se uvuce jos ljudi.
Takodje, mislim da je vreme i za altkoine da krenu u aprilu.
 
Ja na sledeci veci pad ulazim sa 95 % usdt-a u coine, 5% dizem da se nadje neki dinar za svaki slucaj, od rudarenja jos ne znam sta cu, i bataljujem short trade do daljnjeg.
I cekam neki ludi bull ako treba i godinu, dve, tri, minimum x 20 da lepo mogu da uzivam u miru i sreci :)
E sad, nadam se da cu imati srecu u izboru coina i srazmeri ulaganja u iste. Pa sta bude.
Dobro cu razraditi strategiju narednih dana...
 
Danas sam pogledao jedan video i covek je pricao o Pi Cycle i o tome kako smo zadnjih 6 meseci na kraju imali svih 6 zelenih sveca. Gledano kroz istoriju, to je bilo jos davne 2013 kada je 6x za redom meseci bila zelena sveca, nakon toga neki pad od oko 50-53% i nastavak oko 1000% od tog momenta.
Pricao je u ukrstanju (PRICE 350 DMA x2 i PRICE 111 DM) i da se pik dogodio bas kod tog ukrstanja, gledano danas, gotovo da su se ukrstili PRICE 350 DMA x2 i PRICE 111 DMA isto kao i prethodna 2-3x...
Postavlja pitanje, sta je sledece? Da li ce se istorija ponoviti, da li nas ceka pad kao i tada pa nastavak uz korekciju ili ce se ovog puta zaobici istorija. Rekao je da treba obratiti paznju i da bi po njemu najbolje bilo da vidimo konsolidaciju kod trenutne cene.
Rekao je da ocekuje i veruje u doubke pump u ovom ciklusu i da se nada da ovo nije ni blizu gotovog svakako...
 
Danas sam pogledao jedan video i covek je pricao o Pi Cycle i o tome kako smo zadnjih 6 meseci na kraju imali svih 6 zelenih sveca. Gledano kroz istoriju, to je bilo jos davne 2013 kada je 6x za redom meseci bila zelena sveca, nakon toga neki pad od oko 50-53% i nastavak oko 1000% od tog momenta.
Pricao je u ukrstanju (PRICE 350 DMA x2 i PRICE 111 DM) i da se pik dogodio bas kod tog ukrstanja, gledano danas, gotovo da su se ukrstili PRICE 350 DMA x2 i PRICE 111 DMA isto kao i prethodna 2-3x...
Postavlja pitanje, sta je sledece? Da li ce se istorija ponoviti, da li nas ceka pad kao i tada pa nastavak uz korekciju ili ce se ovog puta zaobici istorija. Rekao je da treba obratiti paznju i da bi po njemu najbolje bilo da vidimo konsolidaciju kod trenutne cene.
Rekao je da ocekuje i veruje u doubke pump u ovom ciklusu i da se nada da ovo nije ni blizu gotovog svakako...
Mislis na ovo ..
PI market cycle top bi mogao da se dodgodi za 10 dana. ( Pogotovo ako krenemo u ponovo u neke ludacke skokove u do tad ),

Pitanje naravno da li ce se taj indikator pokazati tacnim, ali ako odemo ponovo na novi ATH BTC-a mozemo lagano da pricamo o kraju zurke do jeseni / zime. ( a mozda se zurka vec zavrsava samo sto mi to ne znamo )

Ovaj lik mi ide malo na zivce svojim nacinom iznosenja informacija, ali ne mogu reci da nisu informacije koje iznosi pogresne ( trenutno prica o ovome pa prenosim )



PI market cycle je napravljen naknadno ( nakon 2017-te . ), mada iz nekog razloga se tripujem da sam cuo za njega ranije ( ali verovatno samo tripujem )...

I napraveljn je tako da bi se retroaktivno poklopio sa istorijskim podatcima

Tako da ce sledece ukrstanje biti prvo "testiranje" istog. ukrstanje bi trebalo da se desi za 6 dana ( desetog aprila ako se ne varam mada to moze da se promeni nisam gledao to par dana ) a mozda i koji dan radnije ATH je uvek bio +/- 3 dana od ukrstanja ..

Ja mu necu pridavati veliki znacaj ako BTC bude "coolirao na 58-60k", ali ako krene PUMP sledece nedelje na 70-75k svakako planiram da ga ispistujem i pobegnem glavnom bez obzira :)

U prevodu mislim da ga treba shvatiti ozbiljno ali ne treba ga se drzati ko pijan plota ..
 
Kakve su vam pozicije/strategija za Cardano? Vec dugo ne mrda od 1.20, ima li nekih dogadjaja u vezi njega najavljenih u bliskoj buducnosti koji bi mogli da ga poguraju, ili mislite da ce da prati BTC linearno?
 

Pi Cycle Top Indicator

Pi Cycle Top is useful to indicate when the market is very overheated. So overheated that the shorter term moving average, which is the 111 day moving average, has reached a x2 multiple of the 350 day moving average. Historically it has proved advantageous to sell Bitcoin at this time in Bitcoin's price cycles.
 
Sprema se opasan zalet to se vidi izdaleka. Cak i se i LTC sprema. Mislim da ce uskoro veliko iznenadjenje kad BTC opali.

@м4ркn1 Ne brini za Cardano. Sada je malo primirje, BTC je pao, vratio se. Ceka se novi talas, novi zalet. Ima vremena i za njega.
 
Kakve su vam pozicije/strategija za Cardano? Vec dugo ne mrda od 1.20, ima li nekih dogadjaja u vezi njega najavljenih u bliskoj buducnosti koji bi mogli da ga poguraju, ili mislite da ce da prati BTC linearno?
Imas "dogadjaje" u aprilu i na leto, googlaj news. Sto se tice strategije ja cu reci da imamn nekih 2000 ADA na ledgeru, na koga se vec navatala prasina, to se ne dira narednih par godina. Ne treba mi i neka ga. Kratkorocno cu prodavati ovo sto imam na menjacnici mice sigurno jos ups and downs. Ako ode na 1.8+ polako uzimam profit. Just my 2c

Kad sam se vec raspisao da otvorim do kraja: imam malo ETH koji cu da prodam izmedju 2-3k (moram da pokrijem put u Japan :) Imam DOT i LINK i nijedan necu prodavati pre trocifrene cene kad god to bilo.
 
Sve ide na gore. BTC se sprema da probije 60K, ETH-u dolar fali da probije 2K, LTC cak lagano jaca odnos zadnja 2 dana... Sve je spremno da se cena otkaci.
 
Kakvo je objasnjenje za DREP sa jako naglim skokom i padom (skoro 1000%) vec drugi put?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno