Šta je novo?

Nvidia 3000 gde u Srbiji kupiti - cene, dostupnost

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko kaze da nema kartica, taj vas laze... :p
Evo u EU se popravila situacija, imaju u slobodnoj prodaji u Cyberportu vise izlozenih...
Cena je prava sitnica...
20210329_181224.jpg
20210329_181231.jpg
20210329_181241.jpg


A raf iznad 3 nivoa krcat sa b450 plocama... xD


Fora je sto ne kace na sajt ali imaju u prodavnici, doduse vidite i cene. Mozda su i izbacili ovo da prodaju pred lockdown koji sledi.

Ne znam da li ste ispratili ali GN je pre neki dan objavio da je nV potpisala ugovor vredan 20ak miliona dolara da isporuci CMP GPU-ove..
 
Poslednja izmena:
Ima li kakvih konkretnijih spekulacija o RTX 3080 Ti..? Da li ce dobavljivost biti veca s' obzirom da nije za mining?
Mozes li zamisliti cenu 3080Ti pod uslovom da je ulovis,kad je trenutna cena 3070 iz aktuelnog uvoza 180-190k rsd,a trenutna cena 3080 270-300k rsd :)
 
Mozes li zamisliti cenu 3080Ti pod uslovom da je ulovis,kad je trenutna cena 3070 iz aktuelnog uvoza 180-190k rsd,a trenutna cena 3080 270-300k rsd :)
Ma ja bez pola miliona ne bi ni pocinjao pricu.
 
2500 evra za 3090 u odnosu na srpske cene deluje kao deal veka. Pa ovde su toliko 3080 :)
 
Samo kad se setim da smo nabavili Evga 3080 karte za 1100e ovde preko kolege forumasa.
Sto vise vremena prolazi, sve mi neverovatnije deluje koji je to bio potez..
 
A ja za novu godinu (sklapa klincu konfu) poslušam neku budalu koja mi je rekla da je to suludo kupiti za te pare i ne kupim 3060ti za 75000 dinara i to preko firme pa bi me bez pdva izašlo i manje.
 
Poznanik je sklapao komp za sebe i pitao za gpu, ja mu preporucio rx 580 8gb koja je bila oko 24 000 , rekao je da ce sacekati popust za novu godinu iako sam ga savetovao da kupi odmah. Rx 580 je sada oko 400e a njemu i dalje komp skuplja prasinu jer nema gpu.
 
Dok ima ko kupuje i treba svi da dizu cene
Pa da... Sto bi neko platio blizu msrp-a kada mogu da plate 50/100/200% vise jer su OEM-ovi vestacki nadrukali cene dok prodaju svoju robu direktno majnerima...
Evo Asus pre mesec dana najavio poskupljenje hardvera kojeg i nemaju na trzistu, a drugi ga brze bolje ispratili...

AMD CPU/GPU moze da se nabavi na EU storu samo se doda cena shippinga preko (cene su prilagodjene na osnovu geolokacije)...
"Samo" treba da se upecaju kada je drop, svakog cetvrtka ~16h, ulogovan u ppal i spreman da se "preduhitri" konkurencija..
 
Poznanik je sklapao komp za sebe i pitao za gpu, ja mu preporucio rx 580 8gb koja je bila oko 24 000 , rekao je da ce sacekati popust za novu godinu iako sam ga savetovao da kupi odmah. Rx 580 je sada oko 400e a njemu i dalje komp skuplja prasinu jer nema gpu.
Gde ima za 400 ???

Imikom prodaje skoro 600 eura... jedini koji ima na stanju da ja znam.
 
AMD CPU/GPU moze da se nabavi na EU storu samo se doda cena shippinga preko (cene su prilagodjene na osnovu geolokacije)...
"Samo" treba da se upecaju kada je drop, svakog cetvrtka ~16h, ulogovan u ppal i spreman da se "preduhitri" konkurencija..
Uhvatio sam drop u četvrtak popodne, ali kao opciju za shipping nisam imao Srbiju. Ako ima neka druga fora, rado bih uzeo 6700 xt.
 
Vidi sa Djukom ili nekim drugim da ti posalje iz EU, drugacije (jeftino da prodjes) tesko ces moci...
 
RX580 je arhitektura stara 5 godina. Ako vam se isplati da u 2021. kupujete karte iz 2016. po cenama iz 2050. slobodno.
 
Pa majnerima se izgleda isplati, ocekuju ovakvu ili vecu cenu koina i, sto je jos vaznije, ocekuju da ce im graficka potrajati dovoljno da makar sebe isplati :)
 
Koliko sam ja razumeo ovde se prica o koriscenju te graficke u konfiguracijama za gaming, a ne mining ?
 
Prica se o opravdanosti cene ove i one graficke karte.
Gaming opravdanost cena grafickih je nula (osim ako neko ne lezi na parama), a mining opravdanost cene je veoma izvesna :)
 
Pa neces gledati opravdanost cene valjda strogo kroz mining. Ne kupuju svi graficke da bi kopali sa njima.
 
Ne kupuju svi za mining, ali ovi što je kupuju za mining su spremni sve više i više da je plate, jer od nje mogu i da zarade.
 
Pa neces gledati opravdanost cene valjda strogo kroz mining. Ne kupuju svi graficke da bi kopali sa njima.

Pobogu covece, ja ne znam kako da ti objasnim.
Majnerska potreba za jakim karticama je takva da im je skoro svaka cena opravadana za kupovinu.
Jer razmisljaju da ce pre ili kasnije da je otplate pa da krenu da zaradjuju sa njom.

Tako da gejmerima ostaje ili da kupe po takvim cenama ili da ne kupe, nema trece.

Sta tebi tu nije jasno ?
 
Ko stvarno hoce da se igra, neka kupi konzolu sada.
Xbox Series X ili PS5 su cak i po ovim jacim cenama sa oglasa fantasticna kupovina ako se porede sa cenom graficke karte.
Obe konzole imaju pretplate, gde za male pare mozete da uzmete godisnju pretplatu i uzivate u ogromnom broju igara.

Takva ce situacija biti sigurno jos par meseci ili duze.
Resenje za situaciju na trzistu se ne vidi, nema dovoljno fabrika da proizvede toliko grafickih koliko su sada trazene, a izgradnja novih fabrika traje po par godina.

Kripto ne odaje utisak da ce da pukne bar jos par meseci..

Sada naci karticu po pristojnoj ceni je kao da vam prodje neki jaci tiket u kladionici, moguce je ali ne dogadja se cesto.
Ili da covek ima bas neke jake veze, mada veze su prolazile krajem godine i u januaru, a vec od februara ni preko veze ne moze da se zavrsi karta..
 
Nije jos vreme za kupovinu konzola, treba sacekati da se pojave prave ekskluzive, a ne ove preradjene :)
E sad, ko nikad nije igrao ekskluzive na PS4, svakako treba da uzme PS5.
Sto se tice Xboxa, ok izbor za naredne Xbox/PC igre, ali svakako se treba navici na igranje sa gamepadom.

GF now, streaming 'igranje', not in my house :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno