Šta je novo?

Nvidia 3000 gde u Srbiji kupiti - cene, dostupnost

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^BestBuy ima graficke po MSRP cenama, al brzo nestanu. 3060 za 330$ itd
Microcenter isto.
 
Bestbuy koji je izabran od strane nVidia-je da prodaje njene grafičke (Founder's Edition)?
 
Ne razumem pitanje? Prodaju i referentne 6800XT po msrp.
 
Prodaje ih i EVGA po "msrp" ceni u EU na njihovom sajtu... Bez poreza i cene isporuke...Ako iskoce...

Da se ne svirucka previse jer i u EU ni jedan veci ili manji retailer nije prodavao posle oktobra/novembra po msrp ceni...
Kajem se sto nisam tada uzeo 3080 Asus TUF ili Zotac-ov Trinity model na Amazonu za 750e... Bile su samo kratko posle launcha, dobro se secam jer tada sam bas pokazivao Djuku kome je izbacivao manju cenu jer su imali povlastice (umanjen porez) u Nemackoj do kraja godine na IT robu...
 
Na svu robu...
Nisu ni nemci nevini, ima 3070 za 1500e ko hoce, nije to samo u Srb vec globalno.
 
I niko ih ne kupuje, fiktivne cene...
 
Na kraju ce ispasti da je to "bag" koji je neko sa strane potplatio da se implementira, i koji ce ispraviti u narednim verzijama, dok ce majneri koristiti iskljucivo tu verziju.
 
Živo me zanima šta će zvanično "objašnjenje" da bude. Koja smejurija.
 
Drustvo, mozda sam promasio temu , ali me interesuje da li je neko imao iskustva sa uvozom rtx 30x0 kartica , konkretno iz Kine?
Ono sto me najvise zanima je nasa carina - koliko iznosi , da li se ceka i koliko, ... da li roba zna da nestane (nasi carinici imaju reputaciju)?
Modovi , ako sam promasio temu , slobodno brisite ili prebacite post u odgovarajucu temu.
 
Sigurno ce ti se isplatiti,sobzirom da ce cene za novi uvoz biti jos jace,sledeca cena 3080 modela u radnjama ce biti 320.000rsd (tih 2-5 kom namenjenih za nasu jadnu zemlju)
 

Prilozi

  • Screenshot_20210324-155554_Chrome~2.jpg
    Screenshot_20210324-155554_Chrome~2.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 130
1/3 miliona dinara 🤣 🤣 🤣 🤣

Pa tako i treba kad ste svi pohitali da ih gadjate sa 100k i 200k dinara. Logicno je da ce da povecavaju dok vam ne udare u gornji prag bola :D
 
Raspitujem se upravo zbog toga , mada je ideja i donekle plemenita. Burazer bi slao iz Kine, ne bi to bila neka prevelika kolicina , tako da majnere ne bismo gadjali i samim tim cene bi bile prizemnije. Al upravo mi javio da se cene ipak ne razlikuju mnogo. Otud tamo kod njih puni rafovi.
Valjda bi se isplatilo samo pod uslovom da cene ovde drasticno skoce u odnosu na Kinu i da nasa carina ne dere.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    5.8 KB · Pregleda: 113
Mozda nekom znaci gotova konfiguracija. Ja sam se razmisljao da kupim, ali nije mi hitno, cekam u nekom trenutku da sam sastavim, a ne da menjam napajanje i kulere da bih napravio nesto sto ja hocu... Ali bukvalno mislim da bih mogao da zaradim po ovoj ceni kad bih prodavao delove na kp...
U pitanju je zotac 3070, 5800x, 32gb, 480gb sata...
 
Imaj u vidu da je ovo gotova konfiguracija i da se garancija vodi na nju kao jednu stavku.
I verovatno ima nalepnicu pozadi, tako da bi izgubio garanciju ako bi otvorio kuciste i prodavao komponente na KP-u.
Dakle prodavao bi nove komponente bez garancije ;)
 
Imaj u vidu da je ovo gotova konfiguracija i da se garancija vodi na nju kao jednu stavku.
I verovatno ima nalepnicu pozadi, tako da bi izgubio garanciju ako bi otvorio kuciste i prodavao komponente na KP-u.
Dakle prodavao bi nove komponente bez garancije ;)
Ma sve se ja tu slazem, to je jos jedan razlog zasto ne bih kupio ovako nesto, jer bih sigurno hteo da menjam sta mi se ne svidja. Takodje, ne bih se bavio preprodajom, nego kad se sracuna svaka pojedinacna komponenta, ispadne jeftinije nego da se sklapa, a da ne pominjem sto se tesko po bilo kojoj ceni. Na to sam mislio, samo sam malo drugacije srocio :D
Ali sam stavio ako nekome bas treba nov komp, za te pare ne deluje lose. Inace, kostalo je 186k kad sam postovao, sad videh da je cena 210k. Valjda su skontali i oni da je previse jeftino, a po toj ceni vise ne deluje tako privlacno :D
 
Ma bili i ostali slepcine.
Bio je popust za kes oko 46.000 din, video sam i ja tu cenu koju si ti video sinoc.
 
Pa jel nema opcija da sam sam Odaberes komponente a oni ga sastave?
 
Postoji, ali grafičke kartice koje su dostupne u gotovim konfiguracima nisu dostupne za pojedinačnu kupovinu trenutno.
 
Toliko o anti-miningu.

1616969047344.png
 
Ima li kakvih konkretnijih spekulacija o RTX 3080 Ti..? Da li ce dobavljivost biti veca s' obzirom da nije za mining?
 
Ima li kakvih konkretnijih spekulacija o RTX 3080 Ti..? Da li ce dobavljivost biti veca s' obzirom da nije za mining?
Nema. I nemojte gajiti lažne nade da će ih biti.

Kartice će standardno biti rasprodate pre nego što zvanično krenu u prodaju. Botovi ne spavaju. Kontam da nada umire poslednja, ali po svemu što je do sada viđeno i rečeno, situacija se neće poboljšati do polovine sledeće godine a možda i duže. Jedina nada je da da ovaj crypto balon iznenada pukne, a šanse za tako nešto su jako jako male. Imaj na umu da mineri nisu direktan krivac za nestašicu i ludačke cene. Tako da su te Nvidia fore o zaključavanju hash rate-a samo gimmick i priča za ovce kao što je to bilo sa 3060 karticama. Ništa tu karticu nije sprečavalo da kopa monero, dash, ili bilo koju drugu cryptovalutu. Blokada je važila samo za etherium, a i to je sada rešeno "greškom" koju je Nvidia napravila beta drajverom koji nema BIOS handshake za ETH blokiranje. AMD je već izjavio da neće stavljati nikakve blokade na njihove kartice. Cirkus.

Glavni problem je globalna nestašica i velika potražnja silikona i ostalih materijala. Kada za nešto postoji velika potražnja, za to nešto se iznenada pojavljuju botovi koji razgrabe sve a onda prodaju po 3 puta većim cenama i njima se ne može stati na put. Za botove su trenutno aktuelne grafičke kartice, za 2 godine će to biti telefoni, ili neki drugi "hot" proizvodi. Postoje inicijative od nekih vendora kao što su Asus i EVGA gde se kroz razna testiranja i dokazivanja kupac verifikuje kao gamer, i tako se može doći do kartice po MSRP ceni. Na žalost, to kod nas ne važi, a i količine su jako ograničene.

Imaš par ne baš sjajnih opcija. Prva, što su neki već radili, je kupovina celog sistema od nekog SI-a tipa HP ili Dell koji u sklopu kompletne konfiguracije imaju neku od 3xxx kartica. Ili druga, da jednostavno SADA kupiš nešto iz 3xxx serije za sumanutu cifru. Ja sam svojevremeno mogao da kupim 3060ti za 60k din i tada sam mislio da je to sumanuta cifra i da je bolje da sačekam pad. A onda se cena popela na 80k za tu istu karticu i na sve to je teško naći. Onda sam brže bolje kupio prvo što sam našao, a to je bio neki Aorus RTX 3070 Master. Ta kartica trenutno košta duplo više od onoga što sam ja platio. Treća stvar, imaš svega 30tak igara koje podržavaju RayTracing, i zbog toga se neki ljudi opredeljuju za polovan 1080ti. Naravno, pod uslovom da nađeš neku koja nije rudarila i koja ima razumnu cenu.
 
Nema. I nemojte gajiti lažne nade da će ih biti.

Kartice će standardno biti rasprodate pre nego što zvanično krenu u prodaju. Botovi ne spavaju. Kontam da nada umire poslednja, ali po svemu što je do sada viđeno i rečeno, situacija se neće poboljšati do polovine sledeće godine a možda i duže. Jedina nada je da da ovaj crypto balon iznenada pukne, a šanse za tako nešto su jako jako male. Imaj na umu da mineri nisu direktan krivac za nestašicu i ludačke cene. Tako da su te Nvidia fore o zaključavanju hash rate-a samo gimmick i priča za ovce kao što je to bilo sa 3060 karticama. Ništa tu karticu nije sprečavalo da kopa monero, dash, ili bilo koju drugu cryptovalutu. Blokada je važila samo za etherium, a i to je sada rešeno "greškom" koju je Nvidia napravila beta drajverom koji nema BIOS handshake za ETH blokiranje. AMD je već izjavio da neće stavljati nikakve blokade na njihove kartice. Cirkus.

Glavni problem je globalna nestašica i velika potražnja silikona i ostalih materijala. Kada za nešto postoji velika potražnja, za to nešto se iznenada pojavljuju botovi koji razgrabe sve a onda prodaju po 3 puta većim cenama i njima se ne može stati na put. Za botove su trenutno aktuelne grafičke kartice, za 2 godine će to biti telefoni, ili neki drugi "hot" proizvodi. Postoje inicijative od nekih vendora kao što su Asus i EVGA gde se kroz razna testiranja i dokazivanja kupac verifikuje kao gamer, i tako se može doći do kartice po MSRP ceni. Na žalost, to kod nas ne važi, a i količine su jako ograničene.

Imaš par ne baš sjajnih opcija. Prva, što su neki već radili, je kupovina celog sistema od nekog SI-a tipa HP ili Dell koji u sklopu kompletne konfiguracije imaju neku od 3xxx kartica. Ili druga, da jednostavno SADA kupiš nešto iz 3xxx serije za sumanutu cifru. Ja sam svojevremeno mogao da kupim 3060ti za 60k din i tada sam mislio da je to sumanuta cifra i da je bolje da sačekam pad. A onda se cena popela na 80k za tu istu karticu i na sve to je teško naći. Onda sam brže bolje kupio prvo što sam našao, a to je bio neki Aorus RTX 3070 Master. Ta kartica trenutno košta duplo više od onoga što sam ja platio. Treća stvar, imaš svega 30tak igara koje podržavaju RayTracing, i zbog toga se neki ljudi opredeljuju za polovan 1080ti. Naravno, pod uslovom da nađeš neku koja nije rudarila i koja ima razumnu cenu.
Da, to sam isto nacuo... Isto sam cuo i da ce u julu doci do nekih promena nakon kojih ce doci do prestanka aktuelnog kopanja putem grafickih kartica, pa verujem da ce tada odredjene karte biti na rasprodaji ...ili je to samo potajna zelja kojoj se nadamo. 😄 e videh i neke objave o Intelovom gpu.u... deluje previse mocno da bi bilo istinito..
 
Najbolje da se vodiš logikom dok ne vidim, ne verujem. Što se Intela tiče, oni samo koriste ovu nestašicu kako bi progurali svoj proizvod na tržište koje je u fazonu daj šta daš. Imaju svoj fab i ne oslanjaju se na TSMC ili Samsung da im proizvede silikon. Tako da neće biti problema sa količinom. Ono što možeš da očekuješ od Intela u celoj toj priči je povoljna cena, mala potrošnja, i eventualno pristojan FPS u 1080p. Čak i ako kojim slučajem budu konkurentni performansama, pri time mislim na 4K i 8K gaming, to nije dovoljno. Potrebno je upoznati game developere sa novim čipom. Treba uvesti testiranje drajvera za trećeg igrača, a to je kompleksan i dugotrajan proces. Ne ide to baš tako lako. Mnogo puta u prošlosti je intel imao slične najave pa se na kraju tresla gora a rodio se miš. Larabee anyone ??
 
Najbolje da se vodiš logikom dok ne vidim, ne verujem. Što se Intela tiče, oni samo koriste ovu nestašicu kako bi progurali svoj proizvod na tržište koje je u fazonu daj šta daš. Imaju svoj fab i ne oslanjaju se na TSMC ili Samsung da im proizvede silikon. Tako da neće biti problema sa količinom. Ono što možeš da očekuješ od Intela u celoj toj priči je povoljna cena, mala potrošnja, i eventualno pristojan FPS u 1080p. Čak i ako kojim slučajem budu konkurentni performansama, pri time mislim na 4K i 8K gaming, to nije dovoljno. Potrebno je upoznati game developere sa novim čipom. Treba uvesti testiranje drajvera za trećeg igrača, a to je kompleksan i dugotrajan proces. Ne ide to baš tako lako. Mnogo puta u prošlosti je intel imao slične najave pa se na kraju tresla gora a rodio se miš. Larabee anyone ??
Apropo imanja svog faba i nemanja problema sa količinom za Intel XeHPG:
 
Apropo imanja svog faba i nemanja problema sa količinom za Intel XeHPG:
Još gore... na žalost.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno