Šta je novo?

ITS - Iskustva

Bogdanović21

Zapažen
Učlanjen(a)
05.11.2020
Poruke
1
Poena
11
Pozdrav društvo
Planiram sledeće godine da upišem ITS Računarska Medija. Bavim se grafičkim dizajnom godinu dana i iza sebe već sada imam nekoliko projekata i vrlo dobrih saradnja. Zanima me da li neko ima bilo kakva iskustva sa ITS-om, što se tiče sistema škole,predavanja,prijemnog itd... Svaki komentar dobrodošao :)
 
Pozdrav društvo
Planiram sledeće godine da upišem ITS Računarska Medija. Bavim se grafičkim dizajnom godinu dana i iza sebe već sada imam nekoliko projekata i vrlo dobrih saradnja. Zanima me da li neko ima bilo kakva iskustva sa ITS-om, što se tiče sistema škole,predavanja,prijemnog itd... Svaki komentar dobrodošao :)
Zasto bi upisivao ovu skolu ako vec imas profesionalno iskustvo? Posebno sad u doba virusa kada svi fakulteti imaju pretezno online predavanja/vezbe.
Post automatically merged:

Sada tek vidim temu, nisam IT Akademiju završio ali ITS jesam, ista su firma pa je i slična priča, uglavnom bačene pare, jedina dobra stvar što mi je ostala odatle su prijatelji i što sam tamo prvi put ostvario kontakt sa grafičkim/web dizajnom odakle sam kasnije 90% sam preko neta učio, bilo je i par projekata koji su korisni, ali sve u svemu previše novca, pogotovo što se sve plaća, čak i na parking se ne može ući nego studenti parkiraju ispred CT a u ugovoru je pisalo da ima obezbeđen, dosta stvari nije ispoštovano. Još gora stvar je da kada potpišeš ugovor nema nazad, moraš da platiš do kraja (umalo prijatelj da potpiše da nakon odustajanja mora da isplati 3 godine ili 7.5k eura :D mnogi to ne pročitaju i sve ispotpisuju i posle u čudu kada odustanu budu pritisnuti za isplatu). Verujem da je IT Akademija ista, čak i gora, tako da šteta što nije imao ko da me posavetuje ranije nego sam verovao onim divnim tetama :D
Evo ti post sa druge teme na forumu o iskustva korisnika sa ITS skolom.
 
Za iste pare moze da se upise i FON ili ETF.
 
Za iste pare moze da se upise i FON ili ETF.
Ali ne moze sa istim trudom da se zavrse ETF ili FON. Sto zbog mozda visih kriterijuma na njima, sto zbog toga sto je tim fakultetima fokus daleko od programiranja. FON do pre par godina nije ni imao programiranje u prvoj godini.
 
Ali ne moze sa istim trudom da se zavrse ETF ili FON. Sto zbog mozda visih kriterijuma na njima, sto zbog toga sto je tim fakultetima fokus daleko od programiranja. FON do pre par godina nije ni imao programiranje u prvoj godini.
Sta je onda najbolje upisati?
Sami tutorijali na YT nisu dovoljni. Potrebno je ipak neko predznanje za bolje razumevanje i bolju pretragu.
 
Ali ne moze sa istim trudom da se zavrse ETF ili FON. Sto zbog mozda visih kriterijuma na njima, sto zbog toga sto je tim fakultetima fokus daleko od programiranja. FON do pre par godina nije ni imao programiranje u prvoj godini.
Ne bih rekao da i dalje važi da je na fakultetima fokus daleko od programiranja.

Evo na primer program za ETF SI odsek:

Sa druge strane, mislim da ETF (pa ni njegov SI odsek) nikako nije dobar izbor za nekog koga zanima grafički dizajn. Za tako nešto bi pre trebalo gledati FSU.
 
Ne bih rekao da i dalje važi da je na fakultetima fokus daleko od programiranja.

Evo na primer program za ETF SI odsek:

Sa druge strane, mislim da ETF (pa ni njegov SI odsek) nikako nije dobar izbor za nekog koga zanima grafički dizajn. Za tako nešto bi pre trebalo gledati FSU.
ETF SI je po meni lep u teoriji, ali u praksi uvreda katedre ETF-a prema svim studentima. To je drzavni smer na kome imas 30 budzetska mesta, oko 100 i kusur samofinansirajucih, a cena godine na samofinansiranju je 2000e. Nijedan drugi tehnicki/matematicki/informaticki smer na drzavnim fakultetima nema 5x vise samofinansirajucih mesta od budzetskih, kao sto ni jedan drugi smer ne kosta ni izbliza toliko. Kako bi upisao taj smer neretko je potrebno po 3-4 vise poena nego da se upise drugi fakultet slicnog "ranga"(mada su vecina oni bulja) na budzetu, tako da mnogi koji su bili u pravim skolama i nisu imali sve petice poklonjene u startu otpadaju i povrh svega toga, student ima ogroman pritisak da bude u prvih 20% inace mora da plati 2000e. Povrh svega toga bi dodao da je dobro poznato da se na nasim drzavnim fakultetima nude uslovi takvi da se i budzetski studenti osecaju kao da to ne vredi onoliko koliko su platili, a kamoli ovi na samofinansiranju.
 
Poslednja izmena:
Postoji vrlo slican smer na MATF - I smer. Umesto 4 godine traje 3, radi se programiranje kao na racunarskom smeru, ali bez mnogo matematike. Kad sam poslednji put gledao bilo je malo ili ni malo mesta na budzetu.
 
Postoji vrlo slican smer na MATF - I smer. Umesto 4 godine traje 3, radi se programiranje kao na racunarskom smeru, ali bez mnogo matematike. Kad sam poslednji put gledao bilo je malo ili ni malo mesta na budzetu.
Smer informatika traje 4 godine, ranije je trajao 3 i ima itekako matematike na njemu. Ima oko 150 mesta, od toga 2/3 budzetskih. I to je super, samo sto matematike koje ima tu nisu svakom studentu jednako lako savladive, dok ETF ima teoretski isto matematike koliko i ekonomski ili npr FON, sto je skoro nista(3-5 ispita na celom programu naspram 4-6 po godini).
 
Vidi stvarno... Sad su Racunarski i Informatika smerovi dosta slicni.
 
Nazad
Vrh Dno