Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Postavljeno kada je ADA bila 0.18-0.2c sada je vreme da se polako izlazi i prelazi u nesto drugo. Ako dodje do 1.5$ out sam 100%, do nekog novog jaceg pada.
Ltc i dalje najslabiji performer, ali velika ocekivanja samo cilj i strpljivo.
Square?
Bank of Japan?
Softbank?
Nesto veliko se sprema...
I dalje sam misljenja da ce ovo jos sve dole, ali kad potvrdimo dno, LTC bice zanimljivo...
Iskreno ja ne bih izlazio iz Cardana ni u ludilu. Ogroman ali ogroman potencijal ima. Sto kazeDynDNS Cardano sada ima ulogu koju je ripple imao pre 4 godine. Sada ga kupuju apsolutno svi koji trenutno ulaze. Bukvalno ne znam nikoga ko ista drugo uzima osim Cardana.
Sto se tice LTC-a... Nesto se jako krupno valja iza brda, mnogo se suska i nemoguce je da sve budu corci. Mislim da ce LTC da razvali. 15-og izlazi code za Mimblewimble i tada svakako ocekujem veci skok. Posle toga ce se samo hajpovati, bice kao sa segwit-om pre 4 godine. Bice jako zanimljivo leto. Ovo sa Bank of Japan mi je potpuno iznenadjenje. I dalje ne znamo koliko je istina ali apsolutno ima smisla da koriste LTC, on je svakako najblizi rodjak BTC-u. Posle BTC-a najstariji novcic sa skoro potpuno identicnim kodom, brzi i daleeeeeko jeftiniji i za kupovinu i sto je najbitnije cena transakcija je smesna ;) U svakom slucaju znace se uskoro jel puska ili ne ;)
 
Nijedna dobra vest nece vredeti nista ako udjemo u bear/konsolidaciju od mozda nekoliko meseci. Valjda necemo
 
Iskreno ja ne bih izlazio iz Cardana ni u ludilu. Ogroman ali ogroman potencijal ima. Sto kazeDynDNS Cardano sada ima ulogu koju je ripple imao pre 4 godine. Sada ga kupuju apsolutno svi koji trenutno ulaze. Bukvalno ne znam nikoga ko ista drugo uzima osim Cardana.
Sto se tice LTC-a... Nesto se jako krupno valja iza brda, mnogo se suska i nemoguce je da sve budu corci. Mislim da ce LTC da razvali. 15-og izlazi code za Mimblewimble i tada svakako ocekujem veci skok. Posle toga ce se samo hajpovati, bice kao sa segwit-om pre 4 godine. Bice jako zanimljivo leto. Ovo sa Bank of Japan mi je potpuno iznenadjenje. I dalje ne znamo koliko je istina ali apsolutno ima smisla da koriste LTC, on je svakako najblizi rodjak BTC-u. Posle BTC-a najstariji novcic sa skoro potpuno identicnim kodom, brzi i daleeeeeko jeftiniji i za kupovinu i sto je najbitnije cena transakcija je smesna ;) U svakom slucaju znace se uskoro jel puska ili ne ;)
ADA konkretno nije mi realno vise da skace, ljudi se tek sada poceli da loze, a masa ljudi je ima jako dugo, i iz te perspektive sto se mene tice neka ode i na 5+ meni je bolje da ubacim deo profita na neki drugi coin sto cuti i lagano. U ovom slucaju uzeti jos XLM i lagano.
Po meni nema nista lepse nego da izadjem kad svi pricaju o nekom coinu, i da uljem u neki za koga svi tvrde mrtav konj jer su izgubili zivce cekajuci, bice ista prica kao i sa ADA, kada ode 20x opet ce krenuti prica.
A LTC stara je to skola docice sigurno i to na red.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice ADA, ja ga imam oko 4000 trenutno. Bar 2500 planiram da stavim na Ledger, sutra stize (cuo sam da moze i na ledgeru da se stackuje?) i da jednostavno zaboravim da postoji par godina. Ostatak 1000 planiram da prodam na 1.38 i 500 da pratim ako odemo u price discovery. ETH koji imam sam nazalost kupio po 1550, svega par komada. To ako ode na 2500 soma prodajem 50% ako ne ode jednostavno cuvam sve. DOT-a imam mnogo manje nego sto bih zeleo i nisam siguran da je to novcic kojim cu da trejdujem, osim ako ga budem dokupljivao. I to su moji coin- pa kako bude. Ono sto mi je jako zao je sto nisam usao u AVAX na vreme ali ne mozes ni imati sve. Ovo mi ostaje fokus.
 
Ja sam bas zavoleo ADA-u, najvise zarade. I jutros iz 100% ADA-e i to bas dobra kolicina presao u DOT, ocekivao da i DOT krene, posto su stalno tu negde po market cap-u bili. Izgleda sam se zeznuo :), vec sam promasio oko 10-15% rasta. Igranje... Nista cekam DOT, pa se vracam bar 50% u ADA-u ako bude ok situacija, i ne diram vise. "Do NOT try to time the market .... too much" :)
 
Spomenut je jednom prilikom BTT

"So, what do we want to do in terms of scalability?
Are there any examples of scalable protocols?
Probably everyone has used it before. It’s called BitTorrent.
- Charles Hoskinson: Cardano CEO"

Da li ima šanse ovo da iznenadi?
 
Do koliko može ADA, neka prepostavka?
 
Pre par meseci sam bio malo skeptican kada se pricalo da moze preko 10$, mislio sam da je 7-8 gornji limit ali vec neko vreme vidim da ima potencijala da ode preko 20 bez frke. Dugacka je godina, svasta moze da se izdesava ali potencijal je ogroman!
 
A ja prodo svu ADU za .15 pre nekog vremena misleci da ne moze vise da izvuce fml :(
 
Za sada male, ali u kriptu je sve moguće.
Prodao sam je na 1$ u nadi da ce opet biti padova. Sada ce biti porazno ako budem morao da je kupim za 1.X$.
Izgleda da je ada postala zanimljiva nekim jakim igracima, kojima je kupovina za 1.2$ maciji kasalj, verovatno zbog onoga sto tek sledi.
Plasim se da ce istovarivanje starijih ulagaca na 1.X$ biti beznacajno u smislu obaranja ade nazad na 0.X$
 
Pre par meseci sam bio malo skeptican kada se pricalo da moze preko 10$, mislio sam da je 7-8 gornji limit ali vec neko vreme vidim da ima potencijala da ode preko 20 bez frke. Dugacka je godina, svasta moze da se izdesava ali potencijal je ogroman!
20 bez frke? Znaci ocekujs 800B market kap na ada? 5 puta veci nego trenutni na eth? Da se izjednaci sa btcom trenutno.

10$ je jako neralna prica, 2-3 je naucna fantastika i dogecoin-like pump.
 
Ljudi, pump je. Priznacete da apsolutno niko nije ocekivao 40K u januaru i 58K u februaru za btc. Da nam je neko proslog septembra ponudio 20K u februaru oberucke bi prihvatili. Ovo ide mnogo brze nego sto smo ocekivali.
Zasto da ne moze markeg cap toliko da skoci do kraja godine? Pa nece ni BTC sedeti na ovoj cifri nego ce skociti jos bar 5x. Isto i ETH a i ostali. Pa pogledaj, Cardano je sad treci po marketcap-u. Prosle godine ne bih dinar dao da se kladim da ce da se ugura u prvih 10. Nisam akumulirao nijedan novcic ali nisam slep da ne vidim kakvu poziciju ADA ima trenutno. Sada bukvalno ne poznajem coveka koji kupuje ista drugo osim ADE, po netu je ludilo... Cim su ga nekako povezali sa Elonom krenula je histeria. Mozda Cardano izgubi momenat u nekom trenutku ako mnogo ljudi krene da istovara ali ne vidim da ce se to desiti u skorije vreme.
Doge su smejurija i mislim da su sve vreme bila cista distrakcija a da je Cardano bio od pocetka target. Iskreno, zao mi je i za DOT i za ADU sto nisam uvalio nesto. Merkao sam ih svojevremeno ali nisam hteo da se upustam u to. Ne zalim se, nisam ni ovako lose prosao a i da sam njih uzeo verovatno bi ih odavno istovario mada bi zarada bila daleeeeeeko veca.
 
Ja propustio da udjem all in u ADU na 0.35, onda je otisao u par dana na skoro 1$ i tu reko necu da ga jurim. Medjutim jos tada su svi pricali o njemu a ta prica se samo pojacava. Par dana se prajmuje za skok i onda krene, opet isto
 
Ljudi, pump je. Priznacete da apsolutno niko nije ocekivao 40K u januaru i 58K u februaru za btc. Da nam je neko proslog septembra ponudio 20K u februaru oberucke bi prihvatili. Ovo ide mnogo brze nego sto smo ocekivali.
Zasto da ne moze markeg cap toliko da skoci do kraja godine? Pa nece ni BTC sedeti na ovoj cifri nego ce skociti jos bar 5x. Isto i ETH a i ostali. Pa pogledaj, Cardano je sad treci po marketcap-u. Prosle godine ne bih dinar dao da se kladim da ce da se ugura u prvih 10. Nisam akumulirao nijedan novcic ali nisam slep da ne vidim kakvu poziciju ADA ima trenutno. Sada bukvalno ne poznajem coveka koji kupuje ista drugo osim ADE, po netu je ludilo... Cim su ga nekako povezali sa Elonom krenula je histeria. Mozda Cardano izgubi momenat u nekom trenutku ako mnogo ljudi krene da istovara ali ne vidim da ce se to desiti u skorije vreme.
Doge su smejurija i mislim da su sve vreme bila cista distrakcija a da je Cardano bio od pocetka target. Iskreno, zao mi je i za DOT i za ADU sto nisam uvalio nesto. Merkao sam ih svojevremeno ali nisam hteo da se upustam u to. Ne zalim se, nisam ni ovako lose prosao a i da sam njih uzeo verovatno bi ih odavno istovario mada bi zarada bila daleeeeeeko veca.
Da pump je dok ne krene dump.
Niko ne zna gde je vrh, hipoteticki mozda je vec dostignut iako licno ne verujem da jeste. Po meni negde smo na pola pumpa
 
A zavisi i sa koliko i kojim parama se igra - pozajmica, kredit, visak koji mu ne treba.
 
Hvala na odgovorima, znam da niko ne moze da kaze oko coina sa sigurnoscu nista:) uzeo malo pre za 190 ADA.
Za nekog nista za nekog...
 
Ja sam se ozbiljno razmisljao poslednjih dana da konvertujem ceo ETH sto imam koji sam uzimao po smesnim cenama u martu prosle godine za ADA sudeci po tome kako se ETH vucara poslednjih mesec i po dana. Jos ovo sve oko veliki gass fee-a i toga da vec ima konkurenciju poput Cardana i BNB-a. Cardano moze lako na 3dolara vrlo brzo a ETH na 3000usd i jace u ovom trenutku nekako mi se cini sve dalje i dalje....
 
Tako sam i ja razmisljao
Zamenio sam ceo ETH (500$) 🙂 za ADA jer mi je dosadno da samo sedim i cekam.
E sad lako je meni kad i nemam vise da izgubin od ovoga jer sam tek pre mesec dana krenuo sa miningom i kriptom uopste
 
Poslednja izmena:
Ja pazario 100 ada pri ceni od 0.99. Pao na 0.88 bio i nisam smeo da kupim više. Sad skočio u nebo. Ne znam da li da čekam da opet padne malo ili da uzmem za 500usd po trenutnoj ceni.
 
Sa USD
Sve sto si naveo je tacno pod uslovom da trenutna cena ETH ostane kakva jeste ili ode na gore, a ADA padne ili ostane ista 🙂

P.S. da ne bude zabune nista ne pametujem jer nista i ne znam, samo razmisljam naglas 🙂
Ovo sam hteo malo da se igram na short term-u tipa par dana...
 
Jel moze neko da pojasni Miners net position change vezano za btc.

Navodno indikator prelazi u pozitivno, prestaje se sa prodajom od strane majnera pa se ocekuje rast cena. Ako se pogleda indikator u proslosti, pa bas je on bio taj koji je pokazao suprotno tj da je kraj bulla.

btc_miner_position.png
 
Ja sam se ozbiljno razmisljao poslednjih dana da konvertujem ceo ETH sto imam koji sam uzimao po smesnim cenama u martu prosle godine za ADA sudeci po tome kako se ETH vucara poslednjih mesec i po dana. Jos ovo sve oko veliki gass fee-a i toga da vec ima konkurenciju poput Cardana i BNB-a. Cardano moze lako na 3dolara vrlo brzo a ETH na 3000usd i jace u ovom trenutku nekako mi se cini sve dalje i dalje....
Samo ti uvali taj ETH dok je vreme kako mislis, posle kad krene tocak i kad se zalaufa ima sam sebe da udaras u glavu... samo moje razmisljanje na sav glas...
 
Na koju foru je cena MHC više nego duplo veća na kucoin nego li na cexu?

1614451812234.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno