Šta je novo?

Načini za povlačenje u fiat (ne služi za prodaju kriptovaluta)

Kao da mi nisi odgovorio :D
Izvini na neukosti.

Face to face, ok...
 
Kakva su vam iskustva sa povlačenjem novca na karticu u Intesu, MTS banku ili OTP?
Video sam samo da je neko pisao za telenor da ne prave problem ali da uzimaju proviziju.
 
jel moze neko pls da potvrdi ovo, da znam da ne narucujem karticu ?
ako radi, dal da uzmem eur ili dolar karticu ?
p.s. od juce i cex podrzava advcash
za slucaj da nekog ipak zanima, pise "Not available in your country" tako da svakako ne moze da se naruci kartica
Post automatically merged:

Kakva su vam iskustva sa povlačenjem novca na karticu u Intesu, MTS banku ili OTP?
Video sam samo da je neko pisao za telenor da ne prave problem ali da uzimaju proviziju.
za svaku menjacnicu ti pise fees and comisions koliki su za koji slucaj
cex npr za povlacenje naplati 3posto plus 1.2dolara plus 3.8 dolara
za druge ne znam
p.s. ako mislis da banka uzima proviziju ako nesto svuces na karticu, mislim da to nema logike,
mada se nesecam za konkretno intezu i cex dal je nesto dodatno skinula kad sam povukao...
 
Ukoliko bi u jednom momentu prodao btc na nekoj stranoj menjacnici, i onda te pare prebacio na racun u banci, da li je porez onda 15% koji se mora platiti, tj. porez na kapitalnu dobit?
 
Ukoliko bi u jednom momentu prodao btc na nekoj stranoj menjacnici, i onda te pare prebacio na racun u banci, da li je porez onda 15% koji se mora platiti, tj. porez na kapitalnu dobit?
A sta mislis :)

Za domacu ECD menjacnicu nije bas najjasnije da li se placa porez.
 
meni nije jasno sledece, generalno oko banaka i svega toga, ali odnosi se i na kripto:
ako sam ja depozitovo u banku 200e, zatim svucem sa kartice na neki sajt (menjacnicu), zatim zaradim dodatno X eura , zatim povucem nazad na karticu 200+X eura.
Da li se placa neki porez, za slucaj da je X=0(sto po meni nema logike da se placa ista), ili X>0, i ako se placa, da li se placa samo na X sumu , i takodje da li to sam moram da odem da prijavljujem da mi se neko ne bi nakacio na vrat, ili ce mi skinuti banka automatski ?
 
Baci pogled na ovaj video, gospođa je sve lepo objasnila 😇

 
meni nije jasno sledece, generalno oko banaka i svega toga, ali odnosi se i na kripto:
ako sam ja depozitovo u banku 200e, zatim svucem sa kartice na neki sajt (menjacnicu), zatim zaradim dodatno X eura , zatim povucem nazad na karticu 200+X eura.
Da li se placa neki porez, za slucaj da je X=0(sto po meni nema logike da se placa ista), ili X>0, i ako se placa, da li se placa samo na X sumu , i takodje da li to sam moram da odem da prijavljujem da mi se neko ne bi nakacio na vrat, ili ce mi skinuti banka automatski ?
Placa se 15% na X sumu.
Zato sto X predstavlja dobit=zaradu.

I onda bi trebalo da odes u Poresku i da prijavis tu zaradu.
Ali kakvi su slepci tamo u Poreskoj (u svim gradovima), ja bih na tvom mestu malo sacekao da se zakon sto se kaze odomaci.
 
Neko u grupi iz EU ? Austrij - Nemacka? Kako povlacite kripto u kes? Do sada sam koristio coinbase, da povucem lovu na pejpal nalog pa odatle trosio ili eventualno preko sepe na bankovni racun; medjutim sada vidim da mi Coinbase trazi verifikaciju adrese, koju bih bas nerado dao. Savjet neki? Hvala unapred.
 
Povlacio sam na bankovni bez problema. U pitanju je austrijska menjacnica, Bitpanda. Ja sam u DE. Doduse ne secam se da li su trazili verifikaciju adrese.. A zasto ne bi verifikovao adresu na Coinbase-u? Msm ok licna stvar, ali ako se ozbiljnije bavis time ne znam da li mozes uopste izbeci davanje licnih podataka, ma koja menjacnica da je u pitanju..
 
Hvala na brzom odgovoru. Bitpanda trazi adresu u startu za bilo sta. Uglavnom sam prodavao P2P izbjegavajuci ostaviti adresu; ali koliko vidim bice tesko zaobici tu opciju. Lp
 
A da li si placao porez na novac koji si skidao? U Nemackoj je porez na dobit 20 ili 25%, pa me zanima da li si uspevao, bilo kako, da konkretno taj porez ikako zaobidjes? Odg moze i na pp
 
Kažete da čekate da vidite šta će biti u oko plaćanja poreza. Da li će vam pratiti problem kasnije ako sada podignete nešto, a onda to naknadno prijavite. To jest da li se porez računa od dana donošenja zakona ili kao sto neko kaže da kreće od juna?
 
Prodao bih kripta u vrednosti 500 $ sa Poloniex-a. Kontakt na PP
 
Ovo oko poreza možda i nije tako strašno kako izgleda na prvi pogled. Ako je 15% a omogući nam da bez problema povlačimo na bilo koji račun u banci, kod većih suma nećete imati kasnije potencijalnu glavobolju oko dokazivanja porekla imovine. Za manje sume je p2p najbolji.
 
Da li si realan za poreklo imovine. Pa to u Srbiji neće da zaživi nikada. Mada kod nas prolazi i priča pozajmila mi tetka.
 
Sto bi ono rekli Neki oda vas cete da poginete, a neki od nas ce da se vratimo :)
Dok ne nastane neka zesca revolucija, pa onda opet po starom :)
 
Ja se plašim da bi baš mene pitali za imovinu kad bih kupio nekretninu od kripta. Čini mi se da sam te sreće. Samo još da navučem toliko vrednosti.
 
Pa kad si Kradimir :D
 
Cia snajka Cia :p
 
@Scorpyy to i mene zanima.
Da li je neko skoro to pokušao da uradi, preko koje banke i kakve su procedure\fee i sl.
Meni danas (većim delom) nije radio forum, stalno mi je bila neka poruka u fazonu da nemam privilegija da odgovaram na tu temu.
Elem, ja sam u AIK, raspitaću se ovih dana kod svog bankara pa ću preneti utiske.
ostao sam dužan info u vezi AIK banke (neki bankari su imali covid, pa nisu radili - zbog toga kasnim sa odgovorom).

" Provizije za trgovanje su definisane na njihovom sajtu, gde ih možete pogledati."

Prema ovome AIK banka ne bi trebalo da ima neke provizije u vezi ino priliva. Do sada nisam povlačio novac, nemam iskustva. Prema rečima forumaša, čeka se nekih par dana...ali dok ne dođe vreme za kupovinu stana - nemam nameru još uvek da isto radim :LOL:
 
Neko je spominjao ibandirect, da li je ko naručio karticu (može za Srbiju), ona mi deluje kao odlično rešenje? 10e kartica, 5e mesečno, povlačenje je 1.6%+2.5€. Kod njih se prebaci btc I proda se otprilike za 2% manju cenu. Kad se sve sabere izađe približno koliko već dajete a zaobilazi se NBS
 
Može neki link za više informacija o kartici, hvala :)
 
Može neki link za više informacija o kartici, hvala :)
Post automatically merged:

Ne bi trebalo da je scam po svemu što sam sam našao o njima
 

Crypterium kripto debitna Visa kartica​


Post automatically merged:

Ako neko bude skinuo Crypterium app na telefon prilikom otvaranja naloga unesite kod scwm9

Dobijate 5 dolara vrednosti CRPT tokena trenutna vrednost tokena
 
Nazad
Vrh Dno