Šta je novo?

Dobre radne stolice

Pričali smo o njoj već, to je ruska stolica, samurai nešto.
Ja sam isto bio dosta zadovoljan (sad se podstanarke zabavljaju na njoj dok se kuvan u ovoj plasticnoj na Tajlandu :))) ledja mi super bila a delovalo da pozicija nije idealna
Zet je dvaput vraćao na reklamaciju, a malo je sitniji od mene , doduše mišićav je možda nemirno sedi :)
 
To je jedna od one 3 sto sam spominjao da jedino valjaju u Modrulju, ta je Russian made, cista mehanika, deluje kao da ce da nadzivi vlasnika, a naslon za vugla je posebna prica :)
Meni licno najgora od te 3, ali deluje najkvalitetnije.
 
Trenutno imam stolicu sa prve slike. Uzeo sam je za prvu pomoć, u principu mi je bolja od Markusa, a upola jeftinija ovde. Kod nas košta isto. Ima isti problem kao Markus, naslon za ruke je nizak, a onaj za glavu bude "tamo negde". Buraz i kolega imaju istu već duze vreme, pa im je ok uglavnom (slični gabariti)...

Trenutno gledam nekih par malo skupljih (od ove, ne 1-2k EUR ). Ova sa druge slike je relativno jeftino nabavljiva, ali nemam gde da je probam, takodje je return policy diskutabilna (nema šanse da je vratim u originalu ambalažu). Prodavnica tvrdi da izdržava 150kg, al obzirom da je plastika, jako mi je to diskutabilno..
Da li ste videli ovu stolicu negde kod nas pod nekim imenom ili da li je neko imao prilike da proba?
d593e9806dc67d48e5ef8a3c8d83eac1.jpg
152b322bc0433248a25e44c0baeeced6.jpg


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk


Koliko vidim, ista je kao ta tvoja sa prve slike, osim sto nema naslon za glavu, tj. niza je.
Moguce da imaju i takav model.
 
Naslon za glavu se dovrce, ali moguce da jysk ne prodaje sa istim.
Kao sto rekoh - vidjao sam u vitorogu identicnu kao ova moja (samo duplo skuplje nego ovde :))

ali nisam ja pitao za tu stolicu, nego za druge dve :) te koje razmisljam da uzmem umesto ove, poenta price je dal vrede
 
Pričali smo o njoj već, to je ruska stolica, samurai nešto.
Ja sam isto bio dosta zadovoljan (sad se podstanarke zabavljaju na njoj dok se kuvan u ovoj plasticnoj na Tajlandu :))) ledja mi super bila a delovalo da pozicija nije idealna
Zet je dvaput vraćao na reklamaciju, a malo je sitniji od mene , doduše mišićav je možda nemirno sedi :)
Samuraj, jeste. Ova moja je v3.03, ima ih koliko vidim raznih. Uzeo sam sa duplom mrezom i tapaciranim sedistem jer vec vidim da cu da ga modifikujem cim se malo pohaba, da popunim sundjerom rupu iza ledja (kad se izvuce do kraja) i da presvucem kozom, to ce biti bas taman. Mehanizam deluje zaisa dobro, ne skripi, ne udara, barem za sada.

Nije bilo lako naci sve ovo u jednoj stolici, najvise ovaj naslon za glavu ali kao komplet meni je super.
 
Evo i ja sam konačno posle dugotrajnog razmišljanja uzeo, nadam se, kvalitetnu stolicu. S obzirom da je prvi izbor bio Herman Miller, a ova je bila na tolikom popustu, da nisam mogao da odolim.

VERTAGEAR Triigger Line 350 Special Edition​

 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    150.5 KB · Pregleda: 141
  • 2.jpg
    2.jpg
    100.1 KB · Pregleda: 142
  • 3.jpg
    3.jpg
    127.7 KB · Pregleda: 132
  • 4.jpg
    4.jpg
    103.9 KB · Pregleda: 129
  • 5.jpg
    5.jpg
    136.8 KB · Pregleda: 123
  • 6.jpg
    6.jpg
    97.6 KB · Pregleda: 119
  • 7.jpg
    7.jpg
    122.5 KB · Pregleda: 122
Poslednja izmena:
To je jedna od one 3 sto sam spominjao da jedino valjaju u Modrulju, ta je Russian made, cista mehanika, deluje kao da ce da nadzivi vlasnika, a naslon za vugla je posebna prica :)
Meni licno najgora od te 3, ali deluje najkvalitetnije.
Što najgora od te 3? Previše si krupan? :)
Meni se lično dopadaju M289, M295 i ta M291...nizak sam, 170cm, ali imam 100kg pa ne znam koja bi mi odgovarala...
 
Pa u sustini, ta je najveca, i ako sam ja preglomazan :)
Tvrdja je i lumbalni mi nije dovoljno jak, a najbolja mi je bila, cini mi se m289, pisao sam ranije...
 
Tvrđa? Mesh ili tapacirana verzija?

M289 deluje ok ali ne vidim gde je ta lumbalna podrška, na nekim slikama ima ondaj dodatak na leđima, na nekim nema...
 
Evo i ja sam konačno posle dugotrajnog razmišljanja uzeo, nadam se, kvalitetnu stolicu. S obzirom da je prvi izbor bio Herman Miller, a ova je bila na tolikom popustu, da nisam mogao da odolim.

VERTAGEAR Triigger Line 350 Special Edition​

Jesi to negde kod nas nasao Vertagear ili inozemstvo?
 
Evo i ja sam konačno posle dugotrajnog razmišljanja uzeo, nadam se, kvalitetnu stolicu. S obzirom da je prvi izbor bio Herman Miller, a ova je bila na tolikom popustu, da nisam mogao da odolim.

VERTAGEAR Triigger Line 350 Special Edition​

Stvarno dobro izgleda! Sa srecom da te sluzi i da budeš zadovoljan.
Gde si kupio i koja je cena, ako nije tajna?
 
Naravno da nije tajna. U Holandiji, 450 eur. 360 kada vratim porez.
 
Tvrđa? Mesh ili tapacirana verzija?

M289 deluje ok ali ne vidim gde je ta lumbalna podrška, na nekim slikama ima ondaj dodatak na leđima, na nekim nema...
Ovo je tamo definitivno najbolja stolica koju imaju, berem po misljenju nas trojice koji smo zajedno gledali tada.
Em je udobna(u mrezica i sundjer varijanti), em je lumbalni deo bez konkurencije, ide u 3 nivoa, podesava se tako sto dizes dno stolice, da kazem da naboras bukvalno lumbalni deo, ima 3 nivoa jacine i zaista je za tu klasu stolica neverovatno dobar.
E sada, kao sto sam ranije spomenuo, jako je bitno ispitati prodavca koje boje, kakve naslone i koje materijale mrezica imaju i odakle sve to dolazi...jer imaju za tu stolicu ove crne rukonaslone koji su neki zamenski italijanski, a imaju ove bele koji su original i beli su 4x bolji, deluju kao da su sa duplo skuplje stolice i ako su oba 4d nasloni, iste funkcije imaju, kao i sama mrezica, kacio sam slike ovde u temu kako je dobro ispletena ova na beloj.
Opet, nijedna nema robustnost kao ta ruska, koja zaista deluje kao da je neunistiva u odnosu na ove ostale.

Screenshot 2021-02-16 014345.png
 
U Holandiji je inače regularna cena od 650-750e, ali kada daju popust, onda je to popust u pravom smislu te reči. Stolica je zaista odlična, svaki detalj na njoj je vrhunskog kvaliteta, to se vidi. Ima sva moguća podešavanja, veoma je udobna, jedina zamerka je što bi sedište moglo da bude dublje, može se pomerati napred nazad, ali kad se maksimalno izvuče, za moju visinu od 190 deluje kratko, fali jedno 5 cm. Ali s obzirom da je namenjena ćerki, za nju je savršena. Sve u svemu, zaista zaslužuje da uđe u kategoriju top 5 stolica, ali daleko od toga da vredi 1000 i više eura. Po meni 500-600 eura je maksimalno što treba izdvojiti za nju.
 
U Holandiji je inače regularna cena od 650-750e, ali kada daju popust, onda je to popust u pravom smislu te reči. Stolica je zaista odlična, svaki detalj na njoj je vrhunskog kvaliteta, to se vidi. Ima sva moguća podešavanja, veoma je udobna, jedina zamerka je što bi sedište moglo da bude dublje, može se pomerati napred nazad, ali kad se maksimalno izvuče, za moju visinu od 190 deluje kratko, fali jedno 5 cm. Ali s obzirom da je namenjena ćerki, za nju je savršena. Sve u svemu, zaista zaslužuje da uđe u kategoriju top 5 stolica, ali daleko od toga da vredi 1000 i više eura. Po meni 500-600 eura je maksimalno što treba izdvojiti za nju.

To sa dubinom sedista je problem svih tih serijskih modela, jednostavno racunaju da je standard ~45 i to je to. Ako ima slider to ti je kao prihvatljivo, ako nema jednostavno je malo za balkanske gabarite. Vertagear je odlican proizvodjac, rade kopije ali mislim po licenci. Ta tvoja bi konkretno trebala biti kopija Contesse, valjda.

U Srbiji ih naravno nema. Tj ponegde, ponesto, ponekad... zvanican dobavljac, jok.
 
Pravo da ti kažem, ne znam. Na kutiji piše Made in USA i stvarno se vidi na prvu da je izuzetno kvalitena, od težine, čvrstoće, mehanizma, točkića (klizi po podu), pa i završne obrade, sve je zaista I klasa. Naslon za glavu je bio posebno spakovan u crnu platnenu futrolu na kojoj piše Vertagear, crna kutija sa upustvom i spakovanim točkićima u kojoj je svaki u svom plastičnom ležištu, čak je i imbus ključ koji se dobija za šrafljenje vrhunskog kvaliteta. Nije se štedelo ni na čemu.
Mislim, jasno mi je zašto toliko košta... vodilo se računa o najsitnijem detalju, ali ipak je to samo stolica, pa mi regularna cena deluje baš mnogo.
 
To sa dubinom sedista je problem svih tih serijskih modela, jednostavno racunaju da je standard ~45 i to je to. Ako ima slider to ti je kao prihvatljivo, ako nema jednostavno je malo za balkanske gabarite. Vertagear je odlican proizvodjac, rade kopije ali mislim po licenci. Ta tvoja bi konkretno trebala biti kopija Contesse, valjda.

U Srbiji ih naravno nema. Tj ponegde, ponesto, ponekad... zvanican dobavljac, jok.
Pa eno je na Modrulj sajtu već skoro godinu dana po toj suludoj ceni od 1500 evra. Iako je odlična stolica ne znam ko je dovoljno lud da plati duplo više nego što košta u normalnim zemljama.
Pravo da ti kažem, ne znam. Na kutiji piše Made in USA i stvarno se vidi na prvu da je izuzetno kvalitena, od težine, čvrstoće, mehanizma, točkića (klizi po podu), pa i završne obrade, sve je zaista I klasa. Naslon za glavu je bio posebno spakovan u crnu platnenu futrolu na kojoj piše Vertagear, crna kutija sa upustvom i spakovanim točkićima u kojoj je svaki u svom plastičnom ležištu, čak je i imbus ključ koji se dobija za šrafljenje vrhunskog kvaliteta. Nije se štedelo ni na čemu.
Mislim, jasno mi je zašto toliko košta... vodilo se računa o najsitnijem detalju, ali ipak je to samo stolica, pa mi regularna cena deluje baš mnogo.
Ja mislim da te stolice pravi kineska fabrika Gtchair. Oni imaju neki dizajn studio registrovan u USA, pa se onda vodi kao da je made in USA.
Na njihovom sajtu se može naći kao Marrit Ergonomic Chair

 
Ma jasno, manje više danas se sve proizvodi u Kini. Ta stolica jako liči na Vertagear, mehanizam isti, raspored dugmića isti, jedino se razlikuje naslon za glavu i držač naslona i malo ram, tako da je ova sa tvog snimka skoro ista. Sitne razlikice u dizajnu, suština ista. Vrlo verovatno se razlikuju u kvalitetu materijala i izrade, ipak zapadne firme zahtevaju ozbiljniju kontrolu kvaliteta, pogotovo kad nešto prodaju za toliki novac.

Inače, apsolutno se slažem: "ko je dovoljno lud da plati duplo više nego što košta u normalnim zemljama" i samo bih dodao, ko je uopšte lud da plati bilo kakvu stolicu 1500 eura.

Ja sam baš tražio neku ozbiljniju ergonomsku stolicu za ćerku koja studira programiranje i sedi po 10 sati, prvo sam se ložio na Herman Miller Aeron možete je videti na ovom linku i umalo se nisam navukao na popust i dao 750e (cena 30% niža, ušteda skoro 500 eura, ali nije imala naslon za glavu i bila je iz Showroom-a, pa sam onda nastavio da gledam dalje... bla, bla, bla...). Takođe zanimljiva mi se činila i Thermaltake Cyberchair e500 možete je videti na ovom linku koja je takođe mogla da se uzme za 500e, tako da sam suzio izbor na te dve i više je presudilo to što sam pronašao na netu da je Vertagear USA firma, dok je Thermaltake valjda Tajvan, nisam siguran, pa ko veli daj Amerikanca i još ušteda od 50e. Inače, što se tiče udobnosti, ergonomije, podrške za leđa, za vrat... nisam primetio nikakvu značajniju razliku kod sve tri. Herman Miller i Vertagear su na oko primetno kvalitenije, dok Thermaltake izgleda stvarno svemirski. Da se razumemo i Thermaltake je aluminijumska i dobra, ali vidi se razlika u točkićima, šrafovima, samom odlivku i delovala mi je nekako klimava, pogotovo oslonci za ruke... Tako da, što se mene tiče smatram da sam napravio dobar izbor pogotovo za taj novac.😁
 
Poslednja izmena:
Da se ispravim, nemaju ovi Kinezi svoj dizajnerski studio u USA, nego rade proizvodnju za neki američki dizajnerski studio. Ima nekoliko zanimljivih modela koje ta fabrika proizvodi, odmah se vidi razlika u odnosu na ostale kineske konfekcijske stolice i šteta je što to niko ne uvozi kod nas. Ne deluju mnogo lošije od poznatih imena, a osetno su jeftinije.

GTCHAIR (GT CHAIR) is authorized to manufacture and sell high end ergonomic chair by Dvary Ergo Seating, Inc. which is based in United States. Since established in 1992,
A evo i Marrit stolice na sajtu tog američkog studija. Skoro identična kao Vertagear Triigger.

marrit_black_1.jpg
 
Off-topic, ali 1.500 evra ne košta ni kožno sedište u autima od 70.000 sa sve grejanjem, hlađenjem, masažerima, motorima za podešavanja, senzorima... na stranu skupa bezbednosna ispitivanja. Marketing je čudo.
 
Da se ispravim, nemaju ovi Kinezi svoj dizajnerski studio u USA, nego rade proizvodnju za neki američki dizajnerski studio. Ima nekoliko zanimljivih modela koje ta fabrika proizvodi, odmah se vidi razlika u odnosu na ostale kineske konfekcijske stolice i šteta je što to niko ne uvozi kod nas. Ne deluju mnogo lošije od poznatih imena, a osetno su jeftinije.


A evo i Marrit stolice na sajtu tog američkog studija. Skoro identična kao Vertagear Triigger.

marrit_black_1.jpg
Da, deluju veoma zanimljivo, pogotovo ako vode računa o kvalitetu i ako su pristupačnije sa cenom.
Iskreno, kupovao sam do sada klincima nekoliko "izvorno" kineskih stolica i to skupljih (par stotina eura), ali nažalost brzo su se rasklimale, počele da škripe, popucali točkići, dok je lift za spuštanje i podizanje vrlo brzo propao. Tako da, nadam se da će ova mnogo, mnogo duže trajati, Bar sam stekao takav utisak na prvu, pa videćemo.

Da ta Marrit je skroz identična.
Off-topic, ali 1.500 evra ne košta ni kožno sedište u autima od 70.000 sa sve grejanjem, hlađenjem, masažerima, motorima za podešavanja, senzorima... na stranu skupa bezbednosna ispitivanja. Marketing je čudo.
Baš tako, sve je ode u...
Eto dokle smo stigli... još smo srećni kad se izujemo 500 eura za stolicu, u fazonu: "super sam prošao", ko da je kožna garnitura.
 
Poslednja izmena:
Planiram jedan dan da obidjem salone na Novom Beogradu i pogledam neku stolicu ili izmedju 30-60k din ili preko 800e ako me bas oduseve tipa HM u EMU. Za sad planiram EMU u YUBC, MBStolice u Gandijevoj i Modrulj na Ledinama. Ima li jos neki salon sa ergonomskim stolicama (gejmerske me ne zanimaju), a da sam ga izostavio?
 
Ja ne bih Jysk stolicu uzeo ni besplatno, nijednu njihovu, a naročito ne jeftinu.
 
@optical
Možes da iscimaš Delight i probaš Steelcase. Imam LeapV2 i mislim da je ovo više tron, nego stolica. :)
 
Hvala! Na njih zaboravih, a na poslu sam sedeo na Reply. Jesi uzeo kod njih stolicu? Vidim da na sajtu nemaju cene, ni u brosurama, tako da pretpostavljam da jedino mogu da saznam tamo u salonu.
 
Da, uzeo sam je preko njih. Otisao do airporta, njakao gesture i leap i odlucio se za leap. Kad napakujes obe razlika u ceni bude pozamasna, a leap nije uopste manje udoban/ergonomski za mene. Mislim da leap pocinje sa 550, a gesture 650 bez pdv(ili je 650 i 750 nisam siguran). Vredi probati i please, jako unikatan mehanizam - odlicna ergonomija. Javi ako te nesto jos zanima.
 
Nazad
Vrh Dno