Šta je novo?

Ruzen 3400g problem sa grafikom

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,370
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav, imam na 2 racunara ovaj proc sa integisanom vegom, apsoutno iste ploce, gigabyte 450m dsh3...
Problem je u najprostijim 3d decijim igricama, od pre 100 godina... Santa claus n trouble i sl... Naime kad upalim komp i pokrenem igricu, jako lose radi i secka, mis ne reaguje lepo, sve uzasno bagovito... Restarujem i onda radi sve super... Sve zovo apdejtovano ali cim malo ne radi komp na prvom paljenju isto...

Prvo je bio jedan komp pa posle uzete iate komponente i na drugom decjem kod babe i dede... I primetim iste simptome... Da li je ovo do ploce, ili integruse ili ima li neko ideju...uzas sve novo dodje mi da siknem u kantu, da zeza jedan pa da razmislis al na 2 kompa... Nesto je tu hardwerski...

Naravno sve updateovano i drajveri i sve...i bios i sve... Neka ideja?
 
Verovatno stari DirectX problem. Probaj da skineš Dx9/10/ili 11 i ponovo ga instaliraš, ne brini, neće ništa da pokvari i promeni samo doda izbačene funkcije.
 
Moze da bude i do AMD drajvera isto tako. Imao je taj problem sa laptopovima i a8 serijom procesora. Uglavnom se resavalo tako sto se instalira neki stari stabilniji drajver.
Uglavnom se problem prepoznavao po seckanju misa.
 
Da, zaboravih da pitam, da nisu ti programi/igre u OpenGL-u ?
 
Ne znam u cemu su... Uglavnom nije do win 10, kod mene u kompu sve savrseno radi godinama... Probacu nadjem i neki stari drajver i te stare direct x...

Cudi me samo da restart uvek resi problem a cim malo odstoji komp ugasen opet isto...
 
Ne znam u cemu su... Uglavnom nije do win 10, kod mene u kompu sve savrseno radi godinama... Probacu nadjem i neki stari drajver i te stare direct x...

Cudi me samo da restart uvek resi problem a cim malo odstoji komp ugasen opet isto...
Sta znaci ova poslednja recenica?
 
Znaci da upalim, probam igru ona zeza... Restartujem komp i sve u redu... Ne palim tipa ceo dan, dva opet isto secka... Restart padne i sve ok lepo radi.
 
Možda ovo pomogne
Jedan dobronameran savet :)
Sastav konfiguracije u potpisu stavi da bude horizontalan, pa neka bude i u dva reda.
Krades nam prostor kad saltamo po porukama :)
 
Da li je problem samo sa tim starim igrama ili i neke novije rade isto? Probaj da stavis igru u window ili borderless modu ako je u fullscreenu. Secam se da je settlers3 imao problem da ne podrzava danasnje rezolucije i bagovao pa je morao neki fix da se radi da moze da radi na vise od 1280x1024. Ne znam da li igra koristi .net framework/microsoft visual c++ redistributable, ipak instaliraj svaki mozda je i do toga. I za kraj ako imas bilo koju graficku probaj sa njom da eliminises ostale moguce probleme i budes siguran da je do apu/drivera za igpu.
 
Jedan dobronameran savet :)
Sastav konfiguracije u potpisu stavi da bude horizontalan, pa neka bude i u dva reda.
Krades nam prostor kad saltamo po porukama :)
Ok, izvini, promeniću, čekao sam da to smeste gde je pre bilo.
 
Receno je vec da nije moguce u novom endzinu da stave padajuci meni, dakle da bude kao ranije.
 
Mislio sam na "Moja mašina" ili tako nešto.
 
Znaci da upalim, probam igru ona zeza... Restartujem komp i sve u redu... Ne palim tipa ceo dan, dva opet isto secka... Restart padne i sve ok lepo radi.
Cekaj, ovo je vec skroz drugi problem. Znaci ako ti je racunar ugasen vise od jednog dana, pri prvom paljenju on radi uzasno lose, sa tim seckanjem i cime sve ne? I onda kad ga restartujes on radi kako valja?


Receno je vec da nije moguce u novom endzinu da stave padajuci meni, dakle da bude kao ranije.
Koje sranje od platforme za forum. Znaci rekao sam jednom, recicu ponovo ovo je gori upgrade od Win 10.
 
Za vecinu nije :)
Ja sam odusevljen kako izgleda i radi.
Moja masina u potpis i eto resenja.
 
Solesoslav - UPRAVO TAKO! Nakon restarta, pokusam da ugasim na shutdown pa opet upalim... Radi ok... Sad ne znam koje je tacno vreme kolko mu yreba zabaguje i zasto nemam ni ideju... Ali interesantno na 2 racunara isti problem, jedan sve novo, drugi nova ploca proc i memorija...
 
Solesoslav - UPRAVO TAKO! Nakon restarta, pokusam da ugasim na shutdown pa opet upalim... Radi ok... Sad ne znam koje je tacno vreme kolko mu yreba zabaguje i zasto nemam ni ideju... Ali interesantno na 2 racunara isti problem, jedan sve novo, drugi nova ploca proc i memorija...
Vidim da si uradio update BIOS-a i da nije pomoglo. Vidim da je rec o istom modelu maticne, ali da li je isti model i RAM memorije? Da li si probao da spustis frekvenciju memorije?
 
Nije isti model memare... Prva je CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL16 KIT CMK16GX4M2D3000C16... Radila je na 3200,stavio sam rucno na 3000...

Druga je gskill aegis isto 3000 i isto bila na auto na 3200...i nju vrnuo na 3000...

Videcemo sutra... Ps evo sad viidm nesto, na mom kompu sa nvidia grafikom, igrica ide u nekoj rezoluciji kockastoj, tipa 800x600...a na ovom kod babe na 23ci full screen razvucen isto i na drugom mada je taj i sam 19ica kockasta... Oba su kompa sa konekcijom adapter sa hdmi na vga onaj stari plavi...
 
Nije isti model memare... Prva je CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL16 KIT CMK16GX4M2D3000C16... Radila je na 3200,stavio sam rucno na 3000...

Druga je gskill aegis isto 3000 i isto bila na auto na 3200...i nju vrnuo na 3000...

Videcemo sutra... Ps evo sad viidm nesto, na mom kompu sa nvidia grafikom, igrica ide u nekoj rezoluciji kockastoj, tipa 800x600...a na ovom kod babe na 23ci full screen razvucen isto i na drugom mada je taj i sam 19ica kockasta... Oba su kompa sa konekcijom adapter sa hdmi na vga onaj stari plavi...
Pa ne znam, visoka je to frekvencija, mozda dolazi do nestabilnosti. Uzmi za probu spusti na 2133MHz, cisto da vidis da li ce problem opet da se ispolji. Takodje, nije mi sad jasno, da li si sad spomenuo treci racunar koji ima nVidia graifcku karticu ili ti jedna od ove dve AMD Ryzen 5 3400G konfiguracije ima diskretnu nVidia grafiku?

Sto se tice da li je razvuceno ili razvucno sa zadrzanim odnosom stranica ili ucentrirano, to zavisi od podesavanja u driveru.
 
Taj treci je moj licni, gde imam intel/nvidia grafu, win 10 i godinama se igra ta i slicne igrice bez problema... Sa njega sam i preneo na te nove decije...

A ova 2 ryzen su kod babe i dede, oba samo integruse. .. Probam sutra spustim sto kazes na 2133 i sl... Cisto da se ulovi sta ga zeza... Probao i iskljucim fast boot, nesto mi se super brzo podigne, a kad restarujem malo duze vrti pa mi padne a pamet dal podigne sve procese u pozadini i servise nakon duzeg mirovanja i fastboota...
 
A probacu i ovo gore sto rece STORM da ubacim neku noviju i neku stariju ali komplexniju, ne ove decije vec neku moju😁 pa cemo videti...
 
Ima li novosti?
 
Ako restart rešava problem, onda je uzrok softverski. Ili WIndows ili drajveri. Moguće je da imaš i neki malware
1. Koji izlaz za monitor koristiš? Možeš li da promeniš na neki drugi?
2. Pogledaj da li ti je uključena virtualizacija u BIOS-u (IOMMU, SVM). Ako jeste, isključi pa probaj onda
3. Kao što uvek govorim - najbolje je probati neki Linux (Ubuntu, Manjaro). Problem je što teško možeš isprobati kako igre rade bez instalacije OS-a.
 
1.hdmi na vga
2.pogledacu virtuelizaciju

Novosti da je 1 dan lepo upalio i radio i reko suoer, spustio memaru i cao... Djordje danas bas opet probam... Isto sr...
 
Nema nista od ovog, uvek isto, cim malo ne radi mece radi lepo... Probao sve gore navedeno, memoriju spustao i na 2333...dizem ruke... I NIKAD VISE AMD nece preci prag moje kuce, ipak je otkako postoje racunari bio sr..nje u odnosu na intel i ostace zauvek dzaba mu brdo jezgara i sl za male pare, uvek bio miljama daleko...
 
Jedino da nadjem monitor noviji sa hdmi, ako usoem i to cu probati...
 
Jesi rešio problem?
 
Nazad
Vrh Dno