Šta je novo?

Tapatalk i PWA aplikacija

Okreni-obrni, svakako moraš skrolovati, da bi došao do nečeg, jer forum nije samo par tema pri vrhu.
 
@kUdtiHaEX
Ako se uzme u obzir ukupna poseta, svega 5% je dolazilo sa mobilnih uređaja pre prelaska na XenForo. Imajte u vidu da u tih 5% upada i Tapatalk. Trenutno (dakle nepunih 7 dana nakon što smo pustili novi forum), ta cifra je 15% (80% Android, 15% iOS, 5% sve ostalo) i raste iz dana u dan, što je nešto ka čemu ja stremim - želim da ljudi koriste forum više sa svojih telefona. Dakle, već nakon nepunih 7 dana, procenat korisnika koji ga posećuje i konzumira sa mobilnih uređaja je 3x veći nego pre 7 dana. Mislim da to dosta govori o samoj promeni koja je nastala i tome koliko je Tapatalk zaista relevantan, bar na Benchmark forumu. Na to sve dodaću i činjenicu koju sam već izneo - 10% od tih 5% su Tapatalk korisnici. Benchmark forum je u poslednja 24 časa posetilo preko 80.000 ljudi koji su otvorili preko 500.000 strana i generisali preko 100 GB protoka, pa ako uzmemo to kao neku relevantnu istorijsku statistiku (a nije, poseta je bila značajno niža), to znači da 10% od 5% od 80.000 saobraćaja je dolazilo sa Tapatalk-a dnevno - 400.
Bilo bi dobro da se statistika podeli (objavi) ponovo za mesec dana.
 
Ja u ovo ne mogu da poverujem. Samo mojih dnevnih poseta preko TT je bilo oko 50ak. Verujem da ima barem još 10 korisnika koji imaju toliki broj poseta. A gde su ostali?
Ne poseta vec posetilaca. Nisam ni ja poverovao prolse godine kada mi je Kutija dao podatak, sve dok nisam video logove.
 
Čekaj, ako sam dobro razumeo, forum dnevno poseti 80 hiljada ljudi, a od toga samo nas 400 je to radilo preko Tapatalka!?
 
Upravo tako
 
Meni to stvarno deluje neverovatno! Ne kažem da nije istina, nego mi je zaista nerealno, pogotovo po utisku koji sam stekao samo po broju potpisa (a nemaju svi potpis na TT, prvi ga ja nemam) ispod postova...
 
Old school garda :)

Mada sa druge strane, neko je jedva chrome naucio da koristi na telefonu i sad treba neku tamo aplikaciju da instalira, podesi i koristi. Totalno neverovatno deluje statistika no stvarno bar u to ne sumnjam da li je istina...
 
Pa ocigledno ima cim su takve cifre... I ja sam sokiran istima.
 
Kako da podesim preko PWA da mi se u temama koje pratim ili sam učestvovao otvore poslednji postovi u toj temi a ne da ne uvek vraća na prvi post?
 
Meni to stvarno deluje neverovatno! Ne kažem da nije istina, nego mi je zaista nerealno, pogotovo po utisku koji sam stekao samo po broju potpisa (a nemaju svi potpis na TT, prvi ga ja nemam) ispod postova...
Broj ljudi koji citaju je mnoogo veci od broja ljudi koji pisu.

@encarta
Mozes i da kliknes na vreme kad je posledji post napisan i onda ce te baciti na posledji post.
 
Jel moguće na PWA aplikacijama sređivati logo aplikacije? Ako je moguće, bilo bi lepo odraditi "responsive" ikonicu, koja će se prilagođavati obliku ostalih ikona na sistemu.

Bilo bi lepo nekako srediti da cela ikona bude crvene boje, a ne ovako, prošla koja je bila bele boje, pa se lepše uklapala u beli krug.
Screenshot_20210212-210057~2.png

Naravno, ako je uopšte moguće raditi takve stvarčice, mada čisto sumnjam, pretpostavljam da vuče samo favicon sajta. Verovatno za takve modifikacije treba ručno odraditi PWA app i okačiti na PlayStore.
 

Možda jeste "samo" 400 unique korisnika dnevno sa TT, ali kladim se da su to sve starosedeoci bencha koji najviše pišu.
Jedno zapažanje za PWA... Rade mi PWA i iz Opere i FF i Brave browsera, ali na nijednoj PWA ne može da se poveća font niti radi text zoom. Kada se pristupa preko browsera jedino je preko Opere beta iskustvo solidno, može da se poveća font size force zoom-om i odmah se text preformatira, a u appearance stavio da se sklone oba bar-a kad se scrolluje, pa probajte tako, najpribližnije je TT iskustvu. Još kad bih mogao da nađem način kako da sa prvog taba "New posts" po defaultu otvaram običnim klikom linkove u pozadinskom novom tabu...?
 
Poslednja izmena:
Koji browser koristiti,ovo je iz firefox nightly pwa,koja podešavanja probati da nema praznog mesta gore i sa desne strane?Ili je do rezolucije tableta i ništa se ne može uraditi,Huawei MatePad T8?Screenshot_20210212_213733_org.mozilla.fenix.jpg
 
Za sad jedino Opera radi preko celog ekrana,ali nema traku u donjem delu koja pokazuje gde se nalazim.
 
Ja u ovo ne mogu da poverujem. Samo mojih dnevnih poseta preko TT je bilo oko 50ak. Verujem da ima barem još 10 korisnika koji imaju toliki broj poseta. A gde su ostali?
+1, nema šanse da je to tačno. Mogu da nabrojim odmah 20-ak ljudi sa foruma koji su dolazili svakog dana vrlo često i to preko TT-a.

Meni je mnogo teže ovako i dolazim mnogo ređe.
 
Jedan specifican predlog: mislim da ovaj font moze da bude tamniji od boje slova jer imam utisak da previse upada u oci, pogotovo kad su poruke kratke i maltene su iste velicine kao sama poruka. Najpre mislim na ovo prijavite, za vreme manje-vise.
Ili skloniti tu opciju prijavite na neko drugo mesto jer ne znam koliko je prijava cesta praksa da bi bila na tako vidljivom mestu.

image_2021_02_12_22_22_37bh.jpg
 
pa nije reč o broju poseta preko TT, nego o broju korisnika.
 
Meni to stvarno deluje neverovatno! Ne kažem da nije istina, nego mi je zaista nerealno, pogotovo po utisku koji sam stekao samo po broju potpisa (a nemaju svi potpis na TT, prvi ga ja nemam) ispod postova...
Problem je što forum ima (imao je) oko 400-500 aktivnih članova. ;) Ovo je naravno moja paušalna procena. Ne verujem da ima više od 1000. :D

Dovoljno je da zađeš po temama i videćeš 75% iste korisnike.
 
Koliko vidim TT je za moderaciju završena priča. Ja sam ga koristio, i još ga koristim i za neke mnogo veće forume i forume sa mnooogo više članova, tema i postova. Tamo radi. Mene kao korisnika uopšte nije briga da li je to šuplje, prevaziđeno, da li postoje plug-in ovi islične stvari. Ja u stvari, dođem na forum pa čitam neke tekstove, eventualno, gledam neke fotografije. Što se mene tiče to može da bude kao u wordu. Meni svejedno. Ta tzv. PWA aplikacija je ok za pregledanje foruma, ali je daleko ispod TT. "Instalirao" sam je, pokrenuo 7-8 puta i video da to ništa ne radi kako treba. Da se razumemo, izgleda lepo, ali je do bola nefunkcionalna. Rekoh sebi Ok, zbogom ovaj forum sa mobilnog. Ne može se koristiti na način na koji sam navikao da koristim sve ostale forume koje pratim. Posećivaću ga sa desktopa. Onda, reko da probam tu "mobilnu verziju". Znači samo da otvorim forum u browseru na telefonu bez PWA "aplikacije". Probao sam to u Operi na mobilnom, i sve radi super. Otvorim nove poruke, pa onda pojedinačne teme sa tim novim porukama u novim tabovima. Kako pročitam koju temu, zatvorim taj tab i ostaje mi onaj prvi spisak novih poruka. Tako da se usudim reći, posle ovoliko teksta, da je ta PWA stvar, ma šta bila, obično smeće naspram mobilne verzije foruma.
 
Problem je što forum ima (imao je) oko 400-500 aktivnih članova. ;) Ovo je naravno moja paušalna procena. Ne verujem da ima više od 1000. :D

Dovoljno je da zađeš po temama i videćeš 75% iste korisnike.
Deluje da nema ni toliko. Mladje ova forma ne zanima ili uglavnom ne zanima barem na duze staze. Svrate, postave par pitanja i nema ih vise nikad. Stariji, polako jedan po jedan napustaju forume, uglavnom sa razlogom.
 
Ja na Tapatalk nikad nisam mogao da se naviknem a sa kompjuterima se druzim oko 23 godine. Meni je TT poput Facebooka, zbunjujuci graficki interfejs. Navikao sam na forume i sada na reddit. TT mi ne lici na forumski interfejs. Pre sam koristio mobilnu verziju foruma koja nije bas bila idealna, blago receno. Ovaj PWA je veliki korak u odnosu na staru mobilnu verziju, jedino bi mozda voleo da app pamti gde sam stao ali to ne mze u browseru samim tim ne moze ni u pwa.
 
Нисам користио форум скоро годину дана. И поново сам почео пар дана пре него је форум пребачен на нову платформу.
Апсолутно не видим никакав проблем са новим начином коришћења истог. Постоје 2-3 ствари које смарају, али ништа што би ме одвратио од посећивања форума...
Изгледа да људи немају паметнија посла па набијају мак на конац.
 
Jel moguće na PWA aplikacijama sređivati logo aplikacije? Ako je moguće, bilo bi lepo odraditi "responsive" ikonicu, koja će se prilagođavati obliku ostalih ikona na sistemu.

Bilo bi lepo nekako srediti da cela ikona bude crvene boje, a ne ovako, prošla koja je bila bele boje, pa se lepše uklapala u beli krug.
Pogledajte prilog 297566

Naravno, ako je uopšte moguće raditi takve stvarčice, mada čisto sumnjam, pretpostavljam da vuče samo favicon sajta. Verovatno za takve modifikacije treba ručno odraditi PWA app i okačiti na PlayStore.
Izgled ikonice na tvom uredjaju nije nešto sto mi možemo da kontrolišemo. Kakvo maskiranje koristiš i ostalo zavisi samo od tvog uredjaja.
Post automatically merged:

Koji browser koristiti,ovo je iz firefox nightly pwa,koja podešavanja probati da nema praznog mesta gore i sa desne strane?Ili je do rezolucije tableta i ništa se ne može uraditi,Huawei MatePad T8?Pogledajte prilog 297568
To je posledica nepostojeće reklame manjih dimenzija na toj poziciji. Videću da se pozicije uklone ako u njima nema sadržaja, automatski.
 
Postoji li mogućnost da se izlistaju new posts za samo jedan deo foruma, na primer mobilni telefoni?
Ako ne postoji, bilo bi baš korisno da se tako nešto doda. Ja, na primer pratim samo mobilni forum a ostalo po potrebi.
 
Nazad
Vrh Dno