Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

+1
Lošija je slika od kad su pustili smeće od irisa

Sent from my motorola edge using Tapatalk
 
Definitivno lošija slika na irisu.
Sad sam aktivirao i Netflix i mogu slobodno da kažem da je EON mnogo bliži njemu nego iris (ako uopšte može da se poredi). Koliko je internet dominantan toliko je iris platforma inferiorna i iritantna.
Takođe, nadam se da će se najzad napraviti i plasirati android app, pa da se oslobodim ovog ubogog parčeta plasetike koji se odaziva na ime q11 i katastrofalnog daljinskog.
 
I ako naprave radiće jednako užasno, to je problem. Jedino što kod njih valja je stabilnost Interneta u većini slučajeva, ostalo je katastrofa...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Koliko se čekali od podnošenja zahteva do uvođenja optike?
 
Pozdrav ljudi,

Planiram da otkačim SBB za malo više od pola godine kada istekne UO. Povremeno radi loše isl...

Interesuje me support i kvalitet usluge kod Telekoma danas, na GPON optici.
Koristio sam ADSL pre 10ak god, i support je bio na lošem nivou, i previše sporo se sve rešavalo.

Da li su se dešavali prikidi internet servisa na GPONu, prekid vlakna, kvar rutera, štagod...

I koliko brzo Telekom to rešava?

Hvala i poyy

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Nisam na optici, ali sam kod Telekoma (po više osnova) već 20 godina.
Po meni je pre 10 godina bilo odlično. Uglavnom i nije bilo problema ili bi ih rešavali sami, u roku od 30-60 minuta. A kad god bih zvao (i dolazio do operatera odmah), bili su veoma predusretljivi i sutradan bi ekipa već dolazila, menjala ruter i praktično ne bi odlazili dok se problem ne reši (osim jednom). Sada je katastrofa. Ne možeš da ih dobiješ, pokušavali i da mi naplate pozive, a onda kad prijaviš problem kažu ti da nisi normalan i ako su oni namestili da tako radi onda znači da tako i treba. A ako ti nisi zadovoljan, onda problem i nije do njih, pa idi ti rešavaj.

Dakle, ako je tvoje iskustvo pre 10 godina bilo loše, sada ni ne pomišljaj na Telekom. Dok sve radi savršeno, super. Čim nastane problem, naj...grabusio si.
To je moje iskustvo u poslednje skoro 2 godine. Pre toga sam bio izuzetno zadovoljan i preporučivao ih. Sada odbrojavam poslednje dane uo i bežim.
 
Toga sam se i plašio.

SBB ima dobar support, stranac gazda pa su drilovani. Dok Telekom na državnoj sisi.

Što se tiče SBB ne očekujem neko poboljšanje što se tiče kvaliteta, pa bih radio zamenio DOCSIS za GPON.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Pa zameni, optiku nisu uspeli da pokvare (barem ne oni) i to radi dobro.
Tv, pa nikad s tv niko nije se usrecio kod mts...
 
Free011, optika bez najmanjih problema, dok coax je dosegao maksimum kod nas.

Za podrškom nisam imao potrebe na optici.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Preći ću svakako na optiku, čim ugovor istekne. S tehničke strane je svakako bolje...

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Trenutno sam SBB korisnik, od Telekoma imam samo postpaid. Fiksni nemam, mada ima infrastruktura u stanu za isti.
Razmišljam se o prelasku na optiku (ima je u zgradi) ukoliko dobijem povoljniju ponudu, ali imam par pitanja.

Da li fiksni mora da postoji kada je optika u pitanju?
Da li taj Iris ima 1gb/s lan ili 100mb/s? Pitam zbog steam link aplikacije.
MTS ruter, ima li 5Ghz?
Na koji način rešiti da imam SK kanale? Ja sam u Bg i u stanu u Šapcu imam SBB, te možda ona njihova aplikacija za Tizen bi mogla to da reši, ako će kanali raditi na MTS netu?
Da li je to FTTH ili samo FTTB?

Izvinjavam se na ovolikim pitanjima, ne stižem da prečešljam celu prepisku, pretpostavljam da postoje već odgovori za većinu pitanja.
 
Trenutno sam SBB korisnik, od Telekoma imam samo postpaid. Fiksni nemam, mada ima infrastruktura u stanu za isti.
Razmišljam se o prelasku na optiku (ima je u zgradi) ukoliko dobijem povoljniju ponudu, ali imam par pitanja.

Da li fiksni mora da postoji kada je optika u pitanju?
Da li taj Iris ima 1gb/s lan ili 100mb/s? Pitam zbog steam link aplikacije.
MTS ruter, ima li 5Ghz?
Na koji način rešiti da imam SK kanale? Ja sam u Bg i u stanu u Šapcu imam SBB, te možda ona njihova aplikacija za Tizen bi mogla to da reši, ako će kanali raditi na MTS netu?
Da li je to FTTH ili samo FTTB?

Izvinjavam se na ovolikim pitanjima, ne stižem da prečešljam celu prepisku, pretpostavljam da postoje već odgovori za većinu pitanja.


Koliko znam iz ove teme, ne mora fiksni.
Iris je mts iptv aplikacija koja je pokretač stb-a, Q11 je novija opcija. Za sve je odgovoran ONT ruter, opet Q2 novija varijanta. Do Q2 ide optika, a od njega lan ka uređajima. Dva su za Q11 iptv stb-ove. Druga dva su za npr. pc, oba 1gb. Naravno, može se to menjati (vidi u temi). Stb Q11 ima "svoj" protok i ne koristi net protok. Sasvim je dovoljan za iptv.
Q2 ima 2.4 i 5Ghz.
SK možeš gledati preko app EON van sbb mreže, ako tvoj tv podržava ili ako imaš android box. Sve jako dobro funkcioniše.
 
Poslednja izmena:
Koliko znam iz ove teme, ne mora fiksni.
Iris je mts iptv aplikacija koja je pokretač stb-a, Q11 je novija opcija. Za sve je odgovoran ONT ruter, opet Q2 novija varijanta. Do Q2 ide optika, a od njega lan ka uređajima. Dva su za Q11 iptv stb-ove. Druga dva su za npr. pc, oba 1gb. Naravno, može se to menjati (vidi u temi). Stb Q11 ima "svoj" protok i ne koristi net protok. Sasvim je dovoljan za iptv.
Q2 ima 2.4 i 5Ghz.
SK možeš gledati preko app EON van sbb mreže, ako tvoj tv podržava ili ako imaš android box. Sve jako dobro funkcioniše.
Hvala na odgovorim, ali me zanima taj stb q11 ima li gigabitni lan ili 100 mb/s. Sbb-ov ima 100 mb/s i nema dovoljno protoka za steam link da radi kako treba u 4k.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Opet, Q11 je glupi stb koji služi samo za mts iptv, odnosno gledanje njihovih kanala preko irisa, nije android box ako si to mislio. Čak ne rade ni usb portovi koji su na stb-u.
Sve drugo ide nezavisno ili preko smart tv-a ili preko android box-a ili preko mreže, npr. sa PC-a preko Q2 na tv. I možeš komotno da puštaš 4K sadržaj.
Q11 je sasvim dovoljan za ono čemu služi. Ne služi za 4K. Osim ako nas mts jednom iznenadi sa 4K kanalima u ponudi [emoji1].
 
Mora fiksni, ali i on ide iz rutera.
 
Ljudi su ovde objašnjavali da ne mora fiksni. Ne znam, ne koristim fiksni dugo, stoji kao ukras još uvek prikačen u zidnu utičnicu.
 
Box Mts paketi - moras da platis i fiksni, a da li ces koristiti to je tvoj izbor :)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Nisam ni mislio na korišćenje nego na prijavu za optiku. Nema veze.
 
@zaxknez:
Šta si ti mislio je inače esencijalno u relaciji sa onim šta je pitao čovek??

@Zulu 92: Ne vredi mora ipak da odgovori neko ko zna umesto misli da zna...

1) moraš da platiš uslugu fixni telefonije da bi dobio optički net. Telekomu je za fizička lica to primarna usluga a internet i TV su samo dodatne usluge. Fixni ti radi takođe preko optičkog vlakna. Ako nemaš fixni uvešće ti ga i plaćaš mesečni harač. Mada svakako su internet only ugovori skuplji nego da uzmeš i Box3 sa istom brzinom a kamo li Box2.

2) STB nije smart uređaj, nije Android uređaj >>> nema instaliranja aplikacija >>> nema stream link. Uređaj inače ima 100 Mbps ethernet port.

3) ruteri tj ONT-ovi koji su sad u opticaju svi imaju 5 GHz WiFi. Ranije su korisnici koji uzmu pakete ispod 200 Mbps dobijali Huawei model bez 5 GHz... sad ga valjda više ne nebavljaju?

4) Ako u Šapcu imaš SBB kablovsku mrežu ( = koristiš "u mreži" pakete) na MTS kućnom netu (dakle ne na MTS mobilnom nego DSL i optika) ti neće raditi SportKlub, N1, Nova S... = paketi koje su SBB "ekskluziva". Rešenja su ti :

a) koristi VPN server (ako tu u Šapcu imaš dovoljan upload [8+ Mbps] i nisi na CG-NAT možeš tamo dignuti VPN sever, ako ne moraćeš da platiš neki VPN server

b) plati za Eon "van mreže" / Eon OTT paket gde nema blokiranja kanala ni za MTS net ni za bilo kog drugog provajdera u Srbiji.

5) FTTH je u pitanju.


Par stvari koje nisi pitao ali pišem jer čini mi se da se baš i nisi mnogo informisao:

1) MTS nema "multiscreen" / on the go TV aplikaciju za Tizen, WebOS... trenutno ni za gledanje na kompu nemaju rešenje

2) postojeća MTS TV Go Android i iOS aplikacija je krš

3) kao bonus sad je extra krš i iskustvo korišćenja na STB-u jer su promenili platformu na "revolucionarnu" Iris TV kršinu bagovitu i nestabilnu.

4) MTS ne nudi pogledaj iz početka na svim kanalima kao SBB na Eon. Većina HD kanala nema tu funkciju. Bitno da RTS ima 30 dana u nazad a drugi "ne treba" ni dan...

Sve u svemu najiskreniji savet koji ti neko na ovom forumu može dati je : ako prelaziš na MTS uzmi Box3 bez IPTV usluge. Za TV uzmi bolju uslugu kod drugog provajdera.
 
Poslednja izmena:
@shamanNS:
Bez uvrede, mislio sam da čovek pita da li je potrebno imati fiksnu liniju pri prijavi za optiku, citat "Da li fiksni mora da postoji kada je optika u pitanju?". Više puta je ovde pomenuto da nije neophodna fiksna linija pri prijavljivanju jer će istu svakako uvaliti u paket (npr. #3071, #3072). Naravno da je kasnije pri korišćenju potrebno imati fiksnu liniju - dovoljno je pogledati pakete koji se nude.
Na ostala pitanja si sasvim lepo odgovorio.
 
Ljudi su ovde objašnjavali da ne mora fiksni. Ne znam, ne koristim fiksni dugo, stoji kao ukras još uvek prikačen u zidnu utičnicu.
Fiksni se realizuje preko IP protokola i postojeća infrastruktura nema nikakvu ulogu u novom setupu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ima li neko insajdersku informaciju kada ce optika krenuti u okolna naselja Sapca ?
 
^
Koliko ja znam Majur i okolna naselja su dobila Supernovu, a da li ćemo dobiti i Telekom optiku zavisi od politike firme. Uglavnom kolega @shamanNS mi je rekao da tamo gde kroči SN sa svojom optikom ne ulazi MTS, e sad ja ne znam do koje mere je to tačno. Ja sam selo do tebe, prijavio sam se za SN usluge jer mi treba brži net od 10/1. Vi barem imate SBB infrastrukturu dok kod mene u selu nema SBB-a.
 
Poslednja izmena:
^
Tnx. Jos mi ljudi iz SN nudili da predjem kod njih pre nego sto cu da produzim kod MTS-a ugovor i ja bu*ala produzim kod MTS-a i zakucam sebe na nekih 12mbps i iptv bez hd kanala. U fazonu, doce optika od MTS-a, ipak je to velika firma, imam box 4 pa cu se strpeti do optike, kad ono cvrc. Po ovome ispada da cu morati da se patim pune dve godine, do isteka ugovora, da bi presao na optiku.
 
^
Verovatno nisam daleko od tebe. Ja sam iz Tabanovića, a znam da vi imate barem SBB. Kod nas ni to. I bio sam skucan na 10/1 i rekoh sebi da optiku niko nije zaj**ao pa neće ni oni. I bi tako. E sad nova je infrastruktura, videćemo kako će biti u godinama koje dolaze. Još su nama nudili ovi akviziteri 12 meseci po dinar, kao za prvih 50 domaćinstava (to je bio "razlog") i mi prihvatili. Sve smo uključili (net+ tv+ fiksni). Trebaju mi veće brzine jer kad se dvoje povežu na brzinu 10/1 onda mi često i kuca i puca net. Tako da je ovo došlo kao osveženje.

Edit: Ni ja ne gubim nadu, nadam se da ću jednom ugledati radnike Telekoma (MTS-a) kako završavaju ono što su pre 5 godina započeli sa postavljanjem optičkih kablova u zemlju ili je to propala investicija. Svakako, ako se ikada pojave, naravno da ću preći. Do tada će valjda ove probleme što imaju ispeglati, da se ne lažemo i EON je bio u prvoj godini lansiranja pun nekih grešaka, sitnih doduše ali je svakako ih imao.
 
Poslednja izmena:
Eon je u prvih godinu dana imao bubica ali je i tada bio daleko bolji nego Iris sada. U početku je bilo da je imao prilično slab zvuk, zabadao po nekoliko puta na dan, bio je trom. Ali barem si na svim kanalima imao vraćanje unazad i sam interfejs je mnogo lepši, pregledniji i lakši za korišćenje. Iris je prilično nepregledan, nemaš vraćanje u nazad na velikom broju kanala pogotovo HD i da bi nešto odradio treba da klikneš 20 puta, pogotovo im je Video klub odvratno odrađen svaka stavka u katalogu ima 10 podmenija.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno