Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledanje kriptovaluta u odnosu na EUR umesto USD mu dodje isto kao da merite ekran u cm umesto u inchima jer jelte mi smo u metric sistemu ovde.
 
Nije trznuo ali ide na gore polako uporedo s ETH danas. ETH je bukvalno par dolara ispod ATH-a i danas ga probija. LTC mora debelo da pogura do ATH-a ali bice to jako brzo. Realno, LTC opet kasni za ostalima, zadnje 2 nedelje je samo nazadovao ali bilo bi suludo prodati ga pre nego sto skoci.
 
Ja sam zavrsio sa ETH-om za ovu godinu :) Prodao i poslednju kolicinu na 1150eu. Sada cekam 2000+ za sledecu prodaju. Pre godinu dana sam pricao da bih prodao izmedju 700 i 1000 evra jednu vecu kolicinu a prosek sada mi je preko 1140eu po jednom coin-u. Tako da sam i vise nego zadovoljan. Odoh da kupim stan. :) Svima ostalima srecno.
 
Bravo! :)
 
Svaka čast !!!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
@dzigi12 bravo majstore, alal ti kačamak :) Zovi na useljenje :d
 
Nema sta, bravo, ali mislim da u ovom trenutku treba preskociti sa sirenjem takvih vesti (nadam se da razumes zbog cega), u svakom slucaju eto i pozitivnog primera ...
 
Koje su sanse da ponovi ATH i da sad usledi bear :D

Znaci ide gore samo dokle...
 
To niko ne zna [emoji38] al prvo je btc skocio, sve ostalo bilo mrtvo, sad je red na eth, pa posle nadam se svi ostali altovi pocevsi od ltc-a... [emoji846]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Nema sta, bravo, ali mislim da u ovom trenutku treba preskociti sa sirenjem takvih vesti (nadam se da razumes zbog cega), u svakom slucaju eto i pozitivnog primera ...

Ne verujem da ce bilo ko pisanje na forumu da uzima kao dokaz za bilo sta. Nasao sam i model za izvlacenje para za 7% tako da je sve super. A ako neko ovo cita ko ne treba da cita samo se salim. Lopovskoj nazovi drzavi ne treba dati ni cent. Samo se salim naravno.
 
Ovih dana dok sam pratio odnose LTC-a prema ostalim koinima/tokenima, povremeno i samo za neke sam gledao info o njima. Za te koje sam gledao, većina ih je bila bazirana na ETH mreži. Slučajno ili ne, ne znam. Ali ako je tačno da se velika većina njih oslanja na ETH mrežu, onda ETH-u predstoji lepa budućnost u dužem periodu. Ovo je samo moje mišljenje kao laika koji ima veoma malo informacija.
E sad, evo ga ETH na -2.9% od ATH. Pitanje je da li ući sad u ETH i ispratiti ga do ATH (možda i malo iznad) za neki mali procenat zarade short term (1 - 7 dana)? (pitanje o kome trenutno razmišljam)

Bravo @dzigi12, čestitam na uspešno realizovanoj investiciji!

trenutni presek PP četvorke i XLM-a:

PP4plus-XLM-19jan2021-1552h.png
 
ako gledamo zadnji 365 dana ETH izdominirao, o LTC-u suvisno trositi rijeci, valjda jos nije doslo njegovo vrijeme.
 
Ne verujem da ce bilo ko pisanje na forumu da uzima kao dokaz za bilo sta. Nasao sam i model za izvlacenje para za 7% tako da je sve super. A ako neko ovo cita ko ne treba da cita samo se salim. Lopovskoj nazovi drzavi ne treba dati ni cent. Samo se salim naravno.
Нека је теби са срећом! У здрављу да потрошиш/уложиш новац! Држава не може бити лоповска него народна, власт може бити лоповска.


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Нека је теби са срећом! У здрављу да потрошиш/уложиш новац! Држава не може бити лоповска него народна, власт може бити лоповска.


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Svaka čast na komentaru, slažem se u potpunosti !!!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Нека је теби са срећом! У здрављу да потрошиш/уложиш новац! Држава не може бити лоповска него народна, власт може бити лоповска.


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Pihhh, pa ne moze valjda bas svaka vlast da bude lopovska, mora da je kod nas ipak drzava lopovska.
 
Рекао сам може а не мора. Ово је оф топик и не бих више о томе него кад ће ЛТЦ да иде горе то мене интересује?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
AO ljudoo . Diskusija o cenama.
Kakva vlast i drzava.
 
... него кад ће ЛТЦ да иде горе то мене интересује?

Ako ti nešto znači ova informacija, da podelim sa tobom za prethodnih ~1.5 sati vremena:
BTC:LTC
MAX 0.004393 u 17:01h
MIN 0.004259 u 17:35h (~3%) U prevodu: LTC je pao u za ~3% u MAX MIN periodu
trenutno se odnos dok ovo pišem u 18:16h vratio (0.004319) na ~1.7% u odnosu na MAX vrednost (tj. LTC je pobošljao svoj odnos prema BTC-u)

ETH:LTC
slično kao za BTC:LTC

Zaključak: od 17h LTC gubi odnos prema BTC i ETH ali pokušava da povrati odnos u poslednjih 1 sat za BTC i 30 minuta za ETH.
Ovo je samo analiza za poslednjih ~ 1 sat i 30 minuta!

update u 18:29h: trenutno odnos na 0.004345, na ~1% u odnosu na MAX period
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da ce bilo ko pisanje na forumu da uzima kao dokaz za bilo sta. Nasao sam i model za izvlacenje para za 7% tako da je sve super. A ako neko ovo cita ko ne treba da cita samo se salim. Lopovskoj nazovi drzavi ne treba dati ni cent. Samo se salim naravno.
Model za izvlačenje? Ecd radi za manje od toga, čemu maltretiranje?
 
Ako ti nešto znači ova informacija, da podelim sa tobom za prethodnih ~1.5 sati vremena:
BTC:LTC
MAX 0.004393 u 17:01h
MIN 0.004259 u 17:35h (~3%) U prevodu: LTC je pao u za ~3% u MAX MIN periodu
trenutno se odnos dok ovo pišem u 18:16h vratio (0.004319) na ~1.7% u odnosu na MAX vrednost (tj. LTC je pobošljao svoj odnos prema BTC-u)

ETH:LTC
slično kao za BTC:LTC

Zaključak: od 17h LTC gubi odnos prema BTC i ETH ali pokušava da povrati odnos u poslednjih 1 sat za BTC i 30 minuta za ETH.
Ovo je samo analiza za poslednjih ~ 1 sat i 30 minuta!

update u 18:29h: trenutno odnos na 0.004345, na ~1% u odnosu na MAX period
Пиши увек кад имаш нешто. Мени никако није јасно зашто пада у односу на Бтц и ЕТХ.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Vuki, pazi da ne ostanes i bez 93% i tih 7% [emoji6]


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
dzigi12 napisao da ima kombinaciju za 7%, ja sam samo pojasnio da je to 7 % i da nema poreza na to, ako nekom prodas dobijas kes na ruke i nema poreza a nema ni provizije banke, i kripto menjacnice...
Godinama kupujem kripto direktno na ruke isplata, do sada sam isao bez ikakve provizije, na dalje cemo da vidimo kako ce biti zbog ovog poreza na kripto.
 
Koji porez? Još smo u sivoj zoni, tamno sivoj :)

Za placanje poreza na dobit od kripto imovine nema grejs perioda, porez treba da se placa od stupanja na snagu zakona od 29.12.2020.
Ko hoce da plati i ima velike prodaje neka ide u kod knjigovodja ili kod poreskih savetnika, ko nece neka saceka.
Ali svako ko proda i ima priliv na racun a ne plati porez na kapitalnu dobit je u prekrsaju.
Da li ce to neko da sankcionise i kada to je druga prica.
Mozes da predjes ulicu, napravis prekrsaj i ako te niko ne vidi to prodje tako. Ali svi treba da budu svesni da su u prekrsaju.
Tako je ova vlast to regulisala jer nije odredila neoporezivi deo zarade od kripta na primer 50 e mesecno ili 500 e godisnje itd.
 
Pa još gore, možeš da popijes doprinose na sve to kao da ti je to plata (kao freelancer) sto je daleko gore od poreza na kapitalnu dobit koja je 15%. A to sve posle onih 5% ili koliko već za proviziju za povlacenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U poreskoj upravi trenutno ne može ništa da se uradi po pitanju plaćanja tih 15%
Jednostavno nema odgovora na to šta i kako, još ništa ne znaju o tome.
Trenutno...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno