Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Niko ne prima porudžbine. Ja sam se zeznuo pa naručio digital verziju a sad ipak hoću CD i ne mogu da promenim, niti igde da naručim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moj savet je da se cekaju crnjaci...pardon Madjari sa kp ;)
Od ovih nasih radnji, kao i do sada, nema vajde...
 
Ja sad necu puno da piskaram jer je Kutija davno zapretio, ali znam poznanika koji je uzeo konzolu u domacoj radnji pre par dana, a ja planiram da uzmem jos jednu konzolu za sestrinu cerkicu. Tako da moze i stizu konzole u domace radnje.
Ono sto znam je da je bila tura ovog meseca i da ta kada bih i ja trebao da dobijem stize krajem januara / pocetkom februara.

Tako da imamo po jednu turu mesecno u proseku, mozda i vise.
Ali da se verovatno sve razgrabi unapred, to ne sumnjam, jer je potraznja ogromna...

Ne znam da li stizu u sve radnje ili samo u tu, koliko stize i ostale detalje, ali ipak stizu i moguce je nabaviti.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro prioritet imaju svi koji su narucili prvog dana a ostali ispod crte, kad se svi oni namire, onda dolaze ostali na red.
U svetu se sve cesce pustaju orderi tako da ce se to stabilizovati za koji mesec.

I jedan Dejvid Geta je tek pre nedelju dana zabo konzolu.[emoji1][emoji1][emoji1]

Vol'o bih tog cyberpanka dopicim na ps5.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Ja sam bio 8,9 ispod crte u games-u , tako da je čudno da u novoj turi nisu dobili makar 10 konzola, tako da se ne bih baš kladio da sve ide po redu :)
 
Verujem i ja da su ljudi shvatili da ih nema i da nece biti, pa sad vijaju veze da dobiju, sto znaci da neko drugi ispasta...

PS Cyberpunk je uklonjen sa PS Store, ali svakako nije jos izasao za PS5, tako da...
 
Poslednja izmena:
Ja kad sam jurio rtx 3080 saznao da menadzeri,direktori ovih nasih radnji pokupili sve zalihe i davali svojima ili preprodavali. Za ps5 je vrv slicno ako ne i gore

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa dobro prioritet imaju svi koji su narucili prvog dana a ostali ispod crte, kad se svi oni namire, onda dolaze ostali na red.
U svetu se sve cesce pustaju orderi tako da ce se to stabilizovati za koji mesec.

I jedan Dejvid Geta je tek pre nedelju dana zabo konzolu.[emoji1][emoji1][emoji1]

Vol'o bih tog cyberpanka dopicim na ps5.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
Ja bih cekao za cp2077 jos 6 meseci min. Uzeo sam refund na steam. Sve izgleda odlicno sa ultra settings i RT on.
Ali gameplay, prica, AI(nepostojeci) je daleko, daleko od obecanog. Ja veoma razocaran.
Ako se to sredi, mozda cu da uzmem nekad opet. CDPR je sam sebe zakopao overhajpom i obecanjima. A nisu ni blizu prisli ciljevima koje su postavili. Bagove na stranu. To se moze popraviti.
Vestac Treci je ligama ispred

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Steta, da bas je ogroman hajp..da kazem bencmarkovski, hipi..stvoren.

Nista ce se saceka ako uopste poprave utisak.

COD me isto zanima na konzoli.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Steta, da bas je ogroman hajp..da kazem bencmarkovski, hipi..stvoren.

Nista ce se saceka ako uopste poprave utisak.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
Na osnovu jednog komentara donosiš odluku? :) Ja igram na PS4 Pro, lagano GOTY, jedna od najboljih igara koje sam igrao... neviđen nivo detalja, svet, muzika, likovi, priča. Grafički izgleda super na ubogom Pro, radi bez većih padova i bagova. Svaki dan rade na sređivanju, juče je pušten peč 1.05. Jedva čekam da mi stigne PS5 da se prebacim na njega. To i Demons Souls će da se igra isklučivo u narednim mesecima...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
^
Obrni-okreni najmanje jos nekoliko meseci treba sacekati da sve ispeglaju, ako ne i do leta... Taman da izbace sve DLC-eve kao "enhanced edition" Witchere svojevremeno kako bi imao potpuni stress-free ugodjaj...

Ne vredi se osvratati ni na pljuvace, kao ni na fanboye, posebno onima koji stalno pevaju mantru da je njima "goty", "najbolja igra ikada" i "nemam nikakvih problema, sve radi super" - sto u ovom slucaju ne moze nikako da bude tacno, posebno za konzole jer je Sony povukao igru sa PS store-a sto nije uradio ni sa No Man's Sky... Klasican primer FOMO-a i igranja da bi bio u trendu (sto se i ovde na benchu odrazva kroz in-game screenshot kacenje, da ne kazem patkometriju)
Definitivno je igra izbacena u zurbi pred praznike, svesno je CDPR isao na rizik kako bi ubrao kajmak, sto im se zasluzeno i obilo o glavu.
 
Nadam se ipak da ce preziveti ovaj ‘fijasko’ posto bas malo kvalitetnih studija ima, a oni to jesu..

Igra inace vuce da je igras, odlicna je!
 
Nadam se ipak da ce preziveti ovaj ‘fijasko’ posto bas malo kvalitetnih studija ima, a oni to jesu..

Igra inace vuce da je igras, odlicna je!
Ma nemaš pojma, slušaj ove što ne igraju a kao i uvek sve znaju :D Vidiš da je neigriva na konzolama...




Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Da li je igriva ili ne, ja ne znam. Ali nisam siguran koliko je puta do sada Sony vracao novac kupcima, jer su hteli da "vrate" igru?!

Pritom je to CDPR obecao, a da nije konsultovao ni Sony ni MS, kako ce to da izvedu, pa se i tu zakopao.

Ja sam hteo i pored toga da je uzmem u petak, ali posto mi je konzole digitalna, nisam mogao...
 
Ma nemaš pojma, slušaj ove što ne igraju a kao i uvek sve znaju :D Vidiš da je neigriva na konzolama...

Da li ti bolje radi posle poslednjeg patcha?
Koliko sam video, ljudi koji igraju na playstationu prijavljuju napredak, oni koji igraju na X1X jos gore performanse.
 
Da li ti bolje radi posle poslednjeg patcha?
Koliko sam video, ljudi koji igraju na playstationu prijavljuju napredak, oni koji igraju na X1X jos gore performanse.

Ne radi bolje. Ja sam na PS4 Pro. 35 sat. Ponekad se pitam čemu sve ovo :) Igrivo je ali daleko od bilo kakve fluidnosti. Vozim sporiji motor da ne bih ima problem sa učitavanjem kad sidjem sa njega :D
 
Da li ti bolje radi posle poslednjeg patcha?
Koliko sam video, ljudi koji igraju na playstationu prijavljuju napredak, oni koji igraju na X1X jos gore performanse.
Ispeglali su sa 1.05 neke bagove, kao onaj sa resetovanjem podešavanja. Meni je radilo ok i pre peča, i dalje ima povremenih padova kad se vozi ali ništa gamebreaking... HDR su čačkali izgleda, sad bolje radi. Kaže drugar na base PS4 da više nema padove u 15 fps kad je neka zahtevnija bitka, deluje da ne ide ispod 20... sređuju ali je na base PS4 još daleko od idealnog. U svakom slučaju mnogo češće radi u 30 nego pre...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Ma nemaš pojma, slušaj ove što ne igraju a kao i uvek sve znaju :D Vidiš da je neigriva na konzolama...




Sent from my M2002J9G using Tapatalk
Ja nisam hejter. Pricam iz licnog iskustva na PC. R9, rtx 3080, sve na max. Izgleda lepo, graficki nema konkurenciju. Gameplay mi je daleko od toga. Najvise od svega ponasanje AI. To me totalno okrenulo od igre. Gta5 koji ima 8,9 god deluje da je 15 god napredniji u tom segmentu.
Najveci problem za AI su verovatno cpu od ps4/xbone koji su realno preslabi i za 2013 kad su izasli.
Mozda kad se okrenu 100% ka next gen to bude poboljsano.
Valjda MS ili neko drugi nece uleteti sad i kupiti ih ako su u krizi.. treba da ostane po neki nezavistan studio.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^ Ma da, u krizi su, samo od preordera su vratili sve uloženo, ostalo je da xy godina ubiru kajmak i čist profit... Mislite da će par desetina hiljada refundacija išta promeniti u toj računici na 8 miliona preordera i ko zna koliko miliona primeraka igre koje će biti prodate u narednom periodu?

Da smo svi u takvoj krizi, gde bi nam kraj bio...



EDIT: Sad vidim da su na dan 16.12. imali već 15 miliona prodatih kopija igre (u tu brojku uključeno i 8 miliona preordera)...

Za februar 2021, najavili da će otkloniti sve nedostatke i probleme igranja CP2077 na konzolama prethodne generacije...

EDIT2: Za one kojima je matematika slabija strana, samo da se podvuče da su već u prvih 5 dana od puštanja igre u etar duplirali uloženo, eno vrednost akcije firme na berzi skočile do meseca... Propadaju, nema šta...
 
Poslednja izmena:
Najveci problem za AI su verovatno cpu od ps4/xbone koji su realno preslabi i za 2013 kad su izasli.
najveci problem sa AI je sto ga nisu napravili
sve sto ti tu treba je development i testing, nema to mnogo veze sa sirovom CPU snagom
 
Poslednja izmena:
^ Ma da, u krizi su, samo od preordera su vratili sve uloženo, ostalo je da xy godina ubiru kajmak i čist profit... Mislite da će par desetina hiljada refundacija išta promeniti u toj računici na 8 miliona preordera i ko zna koliko miliona primeraka igre koje će biti prodate u narednom periodu?

Da smo svi u takvoj krizi, gde bi nam kraj bio...



EDIT: Sad vidim da su na dan 16.12. imali već 15 miliona prodatih kopija igre (u tu brojku uključeno i 8 miliona preordera)...

Za februar 2021, najavili da će otkloniti sve nedostatke i probleme igranja CP2077 na konzolama prethodne generacije...

EDIT2: Za one kojima je matematika slabija strana, samo da se podvuče da su već u prvih 5 dana od puštanja igre u etar duplirali uloženo, eno vrednost akcije firme na berzi skočile do meseca... Propadaju, nema šta...

Ne znam odakle vadis podatke, ali firma ima nezapamceni pad vrednosti akcija, posluje sa gubitkom od 1.8milijardi u zadnjih mesec dana, plus im se smesi ozbiljna tuzba od strane investitorima, kojima su zamazali oci i slagali o tome kako igra radi na konzolama trenutne generacije. Isto vazi i za komjuniti, izgubili su poverenje vernih fanova svojom obmanom i laznim obecanjima. Ne znam kako neko moze da opravdava ovakve postupke bilo koje kompanije, i da bude ok sa tim...
 
Problem je sto ljudi ocekuju cuda na 7 godina starim konzolama, a sa druge strane ocekuju i verovatno da igraju na high/ultra na PC sa 1050 karticom. Igra je ok, kad je ispeglaju skroz bice perfektna. Ljudi su poceli da placu i dizu frku u danasnje vreme za apsolutno sve.
 
@orckristeg ovde https://gameworldobserver.com/2020/...-sells-15-million-copies-pre-orders-included/

Za vrednost akcija si u pravu gledao sam neki izveštaj od 15.12 kad su imali rast vrednosti akcija, sad to navodno izgledao ovako...
EpgdDvzW4AIU1A6-1.jpg
 
Problem je sto ljudi ocekuju cuda na 7 godina starim konzolama, a sa druge strane ocekuju i verovatno da igraju na high/ultra na PC sa 1050 karticom. Igra je ok, kad je ispeglaju skroz bice perfektna. Ljudi su poceli da placu i dizu frku u danasnje vreme za apsolutno sve.

To apsolutno nije problem. Problem je sto CDPR nije izasao pred javnost sa realnom slikom i dao opciju ljudima da sami odluce da li zele da se pate ili ne, vec su znajuci koliko je losa situacija to krili i od igraca a po svemu sudeci i od investitora, inace do ove zbrke ne bi ni doslo vec bi verovatno igra bila odlozena opet. Najbolje je po meni bilo da je ovo izbaceno samo za next gen i pc, ali *mjau**mjau**mjau*, alavost je sad bekfajerovala i ko zna koliki ce gubici na kraju biti...
Jednostavno izbaciti igru koja ima povremene dropove na kolko rece neko gore ~15fps je neprihvaljivo i za najvecu osudu.
 
@orckristeg ovde https://gameworldobserver.com/2020/...-sells-15-million-copies-pre-orders-included/

Za vrednost akcija si u pravu gledao sam neki izveštaj od 15.12 kad su imali rast vrednosti akcija, sad to navodno izgledao ovako...
EpgdDvzW4AIU1A6-1.jpg

Nema sumnje da su prodali mnogo kopija i da je igra u najmanju ruku solidna i dosta bolje bi sve ovo izgledalo cak i da su je dodatno odlozili, ovako su samo napravili zbrku. I ja sam odradio preorder za konzolu, ali da sam npr video kako to stvarno izgleda, sacekao bih dok se sve ne ispegla ili dok ne ugrabim novu konzolu, ovako je samo mucenje, barem za mene.
 
^Ok kontam, PC verzija je ipak znatno bolja (tj. PC bolje tera) nego konzole prethodne generacije, pa ja nisam uskraćen u tom smislu, i ne osećam se obmanuto...

Najavili su da će sve probleme koje igra ima na konzolama prethodne generacije rešiti do 21.02.2021. godine... Po meni čekaj do tada, pa ako ne reše, refund je uvek opcija...
 
ne mora sve da se igra odmah, probas radi svidja teraj, svidja ne radi batalis dok ne srede kao onomad Betmen

mislio sam da je CP77 tema, svakako se uklapa i sa time dok docekamo PS5 na cemu bi sto Sale kaze provozao CP77
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno