Šta je novo?

iPhone SE (2020)

Ja sam ppgresio temu,ups,imam se prve generacije.Izvinjavam se.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema veze, baterija je baterija. Naravno da ne cekas da se ugasi. Ali mislim da je isplativije da svakako promenis telefon a ne bateriju. Prva generacija nece imati jos mnogo podrske.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sluzi mi kao drugi fon i u fantasticnom je stanju.
ios 14 ga ceka i sigurna podrska do nove godine.
E sada,vezano za bateriju,uglavnom ga punim nocu preko batery bank_a originalnim usb kablicem,ali je health isti vec 2 meseca
 
Jel ima neko da je presao sa Android telefona vise srednje klase ili vise klase na ovaj ajfon? Zanimaju me utisci i kako ste zadovoljni baterijom. Android koji imam je odlican ali je preveliki pa se razmisljam o prelasku..
 
Pazi,nije "visa" klasa,ali u pitanju je P20. Dao ga devojci,uzeo ovaj. Iskreno, meni je pun pogodak i ne bih se vracao. Naravno da fali par stvari (npr vanced yt) jer me u zadnje vreme ubijaju reklamama na yt. Svi pricaju o kastmizaciji na androidu ali je realno niko be koristi u tolikoj meri kao sto pricaju. Takodje i o vidzetima imam isto misljenje. Ovi sto dolaze u ios 14 su mi i vise nego dovoljni. Velicina telefona po meri,brzina fantasticna,baterija dovoljna,siri shortcuts i automatizacija perfektna,na mali ekran sam se navikao posle bukvalno 2 dana. I iskreno,ne smeta mi ni celo ni brada telefona jer ne brinem toliko o estetici telefona koliko o njegovom radu. Ukratko to je moje misljenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koje zaštitno staklo koristite na ovom telefonu? Ja sam bio u par servisa,svi imaju klasično kaljano staklo koje ostavlja vazduh na ivicama i izgleda baš ružno
Šta mi preporučujete? I šta mislite o Clear Coat Fusion foliji,mobi outfitters?
 
Da li neko koristi SE jailbreakovan ( unc0ver ) ?
Interesuje me zbog baterije [emoji849]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koje zaštitno staklo koristite na ovom telefonu? Ja sam bio u par servisa,svi imaju klasično kaljano staklo koje ostavlja vazduh na ivicama i izgleda baš ružno
Šta mi preporučujete? I šta mislite o Clear Coat Fusion foliji,mobi outfitters?

Probaj kaljeno staklo, ali koje je oiviceno crnom ili belom bojom. Na taj nacin deo na na kome ostaje trag od vazduha ili lepka bude prekriven tom ivicom.
 
U vezi vibracije... u secanju mi je ostalo da sam 6s mogao da osetim i u torbici, a SE je sada kao Samsung. Ili je to do mog primerka?
 
Stiglo mi je ESR kaljeno staklo. Vidi se da je veoma kvalitetno, bumper za pomoc stavljanja stakla je stvarno dobra stvar. Za 4 dolara sam prezadovoljan.
 
U vezi vibracije... u secanju mi je ostalo da sam 6s mogao da osetim i u torbici, a SE je sada kao Samsung. Ili je to do mog primerka?

Nemaju isti vibracioni motor 6s i novi SE. Od sedmice pa na dalje je vibracija bezobrazno losa. Bukvalno telefon stoji na drvenom stolu i ne cuje se da vibrira. O dzepu gde je sve mekano i ususkano da ne govorim.
 
Nemaju isti vibracioni motor 6s i novi SE. Od sedmice pa na dalje je vibracija bezobrazno losa. Bukvalno telefon stoji na drvenom stolu i ne cuje se da vibrira. O dzepu gde je sve mekano i ususkano da ne govorim.

Hvala, znaci i tu je Apple ustedeo 2$.
 
Mislim da su promenili motor zbog problema sa istim, desavalo se dosta na 6s da crkavaju vibromotori
 
Meni je dosta bolji taptic engine od sedmice pa na dalje.
 
Hvala, znaci i tu je Apple ustedeo 2$.

Nije ustedeo, onaj stari je prostija i jeftinija tehnologija. Ovaj novi je mnogo napredniji i sofisticiraniji, ali je za nekoga kao sto sam ja, cist promasaj.
Ja sam navikao da kada telefon vibrira, poskakuje po stolu, da trese i da se cuje. Bilo kakva vibracija osim takve me ne zanima i za mene nije vibracija.

Zbog osnovne i srednje skole sam naviknut da telefon drzim u silent rezimu sve vreme. Ta navika je ostala i na fakultetu i na poslu. Poslednjih 15 godina drzim telefone iskljucivo u silent rezimu i nisam imao potrebu da palim obican.
Sa ovim telefonom sam morao, jer kada bih se oslonio na vibraciju, nikada ne bih znao kada me neko zove ili kada mi neko posalje poruku, cak i kada mi je telefon pored tastature dok je koristim. Vibracija je jednostavno toliko slaba.

Zvuk poziva mi ne smeta, ali moram da trpim sve one uzasne i iritantne zvukove notifikacija za kojekakve poruke, mejlove i slicno.
 
Poslednja izmena:
Da, i ja sam navikao da uvek imam iskljuceno zvono i da se oslanjam na vibraciju, ali to u ovoj kombinaciji nije moguce.
 
Nije ustedeo, onaj stari je prostija i jeftinija tehnologija. Ovaj novi je mnogo napredniji i sofisticiraniji, ali je za nekoga kao sto sam ja, cist promasaj.
Ja sam navikao da kada telefon vibrira, poskakuje po stolu, da trese i da se cuje. Bilo kakva vibracija osim takve me ne zanima i za mene nije vibracija.

Jednom recju..navikao si na Nokiju :D
 
I mnogo losija baterija.
 
Zašto bi bila lošija baterija nego na 6?
 
Baterija je super. Za bateriju, primetio sam da samo pisu ljudi koji nemaju SE.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U odnosu na 6 (s,7,8) je sve na višem nivou pa i baterija tako da nema mesta razočarenju. Kod mene iznenađujuće dobro drži, dan uglavnom završim sa oko 40% ali Ipak treba imati u vidu mali kapacitet baterije pa ako naiđe neki hevy dan neće sastaviti bez punjača. Jednom merio sot, oko 5 i po sati u jednom danu.
 
Nakon dva mjeseca baterija na 97%. Punim ga stalno preko noci bili 1 ili 21% na kraju dana. Mozda sam ga par puta dopunjavao preko dana i to je to. Zaista nevjerovatno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam jesam li promasio temu ali "Koje zastitno staklo da stavim na SE 2020 a da nema na ivicama vazduha ? Neka preporuka ? Treba mi za kompletnu prednju stranu, ne ona klasika sto pokriva samo ekran." ?

Hvala vam u napred
 
Poslacu ti pp, ne znam smiju li se linkovi sa reddita kaciti ovdje.
 
Poslacu ti pp, ne znam smiju li se linkovi sa reddita kaciti ovdje.

Hvala, video sam i deluje ok, ali mi je vise da stavim neko odgovarajuce jer ne znam koliko to moze da traje tako (iz pp). Svako koje sam postavio sa 6 7 8 ima bocno vazduha koji ne mogu da zalepim. Ako neko ima preporuku licnu neka jos okaci ili pusti PP

Hvala jos jednom
 
Po meni Spigen ima dobra, a jeftina stakla (ez tr fit serija, makar na US store-u).
 
Nazad
Vrh Dno