Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

Edifier bez dileme onda

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Edifier bez dileme onda

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

To je problem. Da živim u BG u ja bih mogao kao čovek da probam, ovako samo mogu da poslušam savete i čitam review. Jeste malo frustrirajuće :) Ako bih išao na Edifer, koji model da tražim sa bluetooth om ? Da li je jeftinije ko mađara ili kod nas ?
 
@poolmaker

Nije lose, malo su mi po dimenzijama veci i woofer i sateliti, kuburim sa prostorom, ali mislim da se moze nekako upakovati...:)
Nego vidim da ima za 1100din vise i model sa bt i fm radiom.. Kako funkcionise taj radio, mogu da pretrazujem stanice i slusam nezavisno od kompa? Ne mogu da nadjem manual na netu...
 
Poslednja izmena:
To je problem. Da živim u BG u ja bih mogao kao čovek da probam, ovako samo mogu da poslušam savete i čitam review. Jeste malo frustrirajuće :)
Ej sad' i ti.. pa ovde su ljudi raspravljali o kvalitetu reprodukcije na osnovu snimaka sa yt-u...
:D
 
mikrolab fc330. sigurica

ako mora bluetooth, dodaš mu ovakvo adapterče i rokaj
https://www.aliexpress.com/item/32959724801.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.18282e0eEMo966

Nije bluetooth neophodan, cak ne znam ni da li ce se koristiti, mozda par puta na pocetku, ono, neka ga ima(kao i D3 na tv-u:D).
Procitao sam celu temu i znam sta su preporuke, znam otprilike razliku drvo-plastika, ali ovde bolje od gore pomenutih Neo ne treba...
Zvucnici bi se koristili uz komp za svakodnevnu upotrebu, net, muzika sa yt, eto samo da budu bar u klasi ovih koje imam trenutno.
 
Možeš da pojacavas na mobilnom i menjas muziku preko mobilnog.

Jedino ti treba neki punjač od mobilnog da ustekas taj BT adapter

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Možeš da pojacavas na mobilnom i menjas muziku preko mobilnog.

Jedino ti treba neki punjač od mobilnog da ustekas taj BT adapter

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Kako to misliš ? Valjda taj BT ide u računar i povezuje se sa zvučnicima preko AUX a ?
 
Ne treba računar, radi nezavisno.
Znači treba mu samo neko USB napajanje recimo utičnica starog punjača od mobilnog.
U adapter spojis 3.5mm aux kabl koji dobiješ uz njega i nadjes BT signal na mobilnom.
To je cela nauka



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
bluetooth ima usb za punjenje (kači se na punjač ili neki slobodan port) i 3.5mm stereo minidžek. može da služi kao prijemnik ili predajnik.
ja ga koristim kao prijemnik, jer na AVR nemam bluetooth. (AVR-2x cinch-3.5mm-Bluetooth-USB)

Inače radi als ein schweizer uhr, marke doxa.
 
može da služi kao prijemnik ili predajnik.

To je ujedno jedina stvar koja mi malo smeta...
Kada se ukljuci on se po defaultu ukljuci kao predajnik (Jel tako i kod tebe?)
pa svaki put moram prebaciti da bude prijemnik, a realno mi nikad i nece trebati funkcija predajnika (to je za slusalice)
Tako da je mnogo bolje kupiti adapter koji ima samo funkciju prijemnika.
 
Imam stare Neo 2.1 zvucnike, to mu dodje kao ovi Blueberry zvucnici po specifikacijama.

Koji trenutno dostupan model 2.1 zvucnika je slican ili bolji od ovih?
Trebao bih da kupim jedan, a u sustini ne treba nista bolje od ovoga...

Stigli Microlab M-300BT i naravno, zvuce "mrsavo" naspram ovih Neo...:D
Cim sam posegao da izvadim woofer iz kutije, sve mi je bilo jasno.
Bas je dosta inferiorniji na Microlab-u iako je na potenciometru pojacan do kraja, a na Neo je na polovini.
Jos mi je da odlucim, da li da vratim ili da ovi posluze neko vreme, dok ne uzmem nesto stvarno kvalitetno...
 
Da li je npr. FC530U zvucno u prednosti u odnosu na FC330, FC360?
FM mi je zanimljiv "feature", neka nesto tandrlja preko dana...:D
Eto, kako sam napomenuo na bude zvucno u klasi onog Neo 2.1 sistema koji imam, a ako je iznad, jos bolje.:)
Nemam gde da ih cujem, pa moram ovako, po preporuci...
 
Poslednja izmena:
Ja kad sam gledao za sebe FC330 procitao sam da jedan od ta druga dva ima problem sa crkavanjem necega, moguce da je cak i u ovoj temi, valjda neko zna bolje.

Inace preporuka za FC330, odlicno me sluze za sad.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
milane, zadrži zvučnike koje si kupio i nerviraj se forever more.

to je jedina adekvatna kazna za one, koji nakon milion i dvesta tisuća saveta od dva miliona i dvesta ljudi kupe ono što su oni isprva namislili, a niko nije preporučio.

za slučaj da si u međuvremenu počeo da obraćaš pažnju na fidbek iz spoljnog sveta, vrati tu plastiku, uzmi FC330 masnim slovima, italik, pa još i podvučeno.
 
Mogao si se potruditi i da povecas font, kokane, da si zaista zeleo da pomognes coveku - ovako je prepusten sam sebi.
 
milane, zadrži zvučnike koje si kupio i nerviraj se forever more.

to je jedina adekvatna kazna za one, koji nakon milion i dvesta tisuća saveta od dva miliona i dvesta ljudi kupe ono što su oni isprva namislili, a niko nije preporučio.

za slučaj da si u međuvremenu počeo da obraćaš pažnju na fidbek iz spoljnog sveta, vrati tu plastiku, uzmi FC330 masnim slovima, italik, pa još i podvučeno.

Iskreno, kada sam postavio pitanje, preleteo sam temu povrsno, a tek posle sam video da je preporuka taj FC330, i ti si mi to preporucio...
Ono, malo mi se ne uklapa boja, velicina zvucnika i to me odvracalo, a i mislio sam da za 30-ak e mogu dobiti neke pristojne zvucnike, znam da oni Neo nisu bili skupi, a rade odlicno(a, uz to su i plasticni:D)za moje potrebe. To se izgleda promenilo, pa sada treba izdvojiti vise novca, citao sam da je i FC330 vremenom imao sve vecu cenu.

Znam da mogu da vratim, al' mi nekako bzvz:trust:, mozda pre stavim u oglas... Koristio sam ih, pa mogu da dodjem u situaciju da se natezem sa njima oko povrata novca...
 
"video sam da ne valjaju, pa ajde da unesrećim nekog neobaveštenog čovjeka sa oglasa..." hmmmm

iskoristi svoja prava po zakonu o zaštiti potrošača, progutaj ponos, sujetu i konformizam, vrati uređaj u radnju, a oni nek ga vraćaju posle bratu siju, ili kome već njegovom bratancu.
ako treba i sačekaj koliko treba za refund. sve to je dobro za tvoje duhovno zdravlje.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Prateći ovu temu odlučuio sam se za PreSonus Eris 3.5 BT umesto Edifier R1280DB. Ako uzmemo u obzir da mi nije hitno, a nije problem da nabavim i preko Mađara, da li da čekam Black Friday (27 novembar) ? Možda bude bolja cena?
 
Predložio mi je jedan član foruma kao best bay.
 
Odlicni su PreSonus Eris 3.5. Kod mene sviraju vec 2 i po godine, model bez BT.
 
"video sam da ne valjaju, pa ajde da unesrećim nekog neobaveštenog čovjeka sa oglasa..." hmmmm

iskoristi svoja prava po zakonu o zaštiti potrošača, progutaj ponos, sujetu i konformizam, vrati uređaj u radnju, a oni nek ga vraćaju posle bratu siju, ili kome već njegovom bratancu.
ako treba i sačekaj koliko treba za refund. sve to je dobro za tvoje duhovno zdravlje.

:wave:


Nije tacno da ne valjaju, nego su ispod mojih ocekivanja. Za novac koliko su placeni, su odlicni, moguce da i nema bolje. Pisao sam gore, sada je potrebno izdvojiti vise novca da bi se dobio kvalitet kakav je bio npr. pre 10god...
Tako, da i ako ih ostavim i kasnije stavim u oglas, sigurno necu nikog unesreciti, svakako ce u odnosu za cenu koju budem napisao dobiti, pa barem solidne zvucnike za racunar, sto i jesu.

Sto se tice ostalog napisanog, zaista nemam problema!
 
@lepi kokan

Naručio sam onaj BT. Od toga kako radi videću da li će zvučnici biti BT ili ne. Isto jedna informacija. Jedan moj drug mi je rekao da onaj mali

https://www.aliexpress.com/item/32932392383.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2d164872ikXAYN&algo_pvid=a24f2591-ca45-479a-b97f-663ad198461d&algo_expid=a24f2591-ca45-479a-b97f-663ad198461d-15&btsid=0bb0623c16006745773493500e13a7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

DAC Lusya SA9023A + ES9018K2M radi bolje od Asusa DG. On je svoj prodao. Na par mesta sam pročitao da je kopija (klon) Dragonflaja red.

https://nobsaudiophile.wordpress.com/2019/09/24/ultra-cheap-chinese-dac-amp-mini-reviews-absurdly-inexpensive-audio-solution/
 
Stigli Microlab M-300BT i naravno, zvuce "mrsavo" naspram ovih Neo...:D
Cim sam posegao da izvadim woofer iz kutije, sve mi je bilo jasno.
Bas je dosta inferiorniji na Microlab-u iako je na potenciometru pojacan do kraja, a na Neo je na polovini.
Jos mi je da odlucim, da li da vratim ili da ovi posluze neko vreme, dok ne uzmem nesto stvarno kvalitetno...

Sa potenciometrom vufera za bas odvrnutim do kraja ne bi smjelo da zvuči mršavo. Nedavno sam uzeo sa oglasa Microlab M-300 (znači isti samo bez BT) i bas mi je jedva na 25% za jasan zvuk. Preko toga počinje da mi zvuči mutno i muljavo, nisam isprobavao ni blizu 100%. Ne znam šta pokušavaš da ozvučiš, ali ovo je mali stoni sistem sa vuferom koji, rekao bih, ne emituje mnogo toga ispod 60-70Hz. Bas mu je uglavnom u srednjem i višem registru i ne naročito definisan, pa lako zamuti čitavu sliku ako se predozira.

Ja ga slušam na skučenom radnom stolu na maloj jačini i za 20 EUR mi je puno bolji od prethodnih 2.0 zvučnika od 10 EUR. Otprilike su mu tu dometi - sa slušanje dok se sjedi pred računarom, iako ima neartikulisane snage da zasmeta ukućanima.

Da ti nije u podešavanjima za zvučnu negdje spušten bas, možda aktiviran nepovoljan DSP za subwoofer?
 
Poslednja izmena:
@koalla

Ne zvuci mrsavo, naravno, ali u poredjenju sa pomenutim Neo 2.1, zvuci...:D Neo ima bas koji svira nize i dosta je konkretniji, kako na maloj snazi, tako i na jacoj, bar ja tako cujem.
Ne drzim bas na 100%, to je bila samo proba kada su stigli zvucnici, pa sam uporedjivao. Ne ozvucavam nista, nego mi trebaju zvucnici za racunar bukvalno, malo yt, nista posebno, takodje je jako mali prostor...
U podesavanjima je sve flat, nista nije dirano, zvucnike sam uporedjivao na istom kompu.
Kriterijum su mi ovi Neo, koji zadovoljavaju moje potrebe, a model M300 je ispod...
 
Nazad
Vrh Dno