Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cekaj, a kroz sta gadjas hdd na ruteru? Jel ti ukljucen dlna na ruteru?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Izvini, promaklo mi pitanje. Ranije sam koristio AdvancedTomato FW, a sada fabrički Asus softver. U oba mi je samo aktivan media server i network share za taj hdd koji je povezan na ruter. I jedno i drugo radi bez problema.

Media server vide 2 lg televizora i pioneer network player, kao i VLC na orionovom boxu, a kompjuteri i telefoni vide šerovan folder (disk).
 
Ja sam dilemu rešio i uzeo OLED65B9SLA.
Bio u petak bukvalno na vratima, ali zbog (moje) greške u papirima, morao da se vrati nazad. :(

Sutra to rešavam, pa se nadam da će već utorak biti isporučen.
Stigao juče.

Sreća, sreća, radost. ;)
27b4872790b1e959e2af57b5ac7b257b.jpg
 
e pa neka te lepo služi
 
Ček, a jesi li probao sa LG-ovom SmartShare aplikacijom? Ja nemam OLED, imam mnogo slabiji 43UM7000PLA ali trebalo bi da imaju isti OS? I ja sam se mučio oko šerovanja foldera sa PC-ja. TV bi video folder ali ne i njegovu sadržinu. Instalacijom SmartShare aplikacije sa LG-jevog sajta sam rešio sve probleme. Sad TV bez ikakvog problema preko bežične konekcije pusta filmove. Probaj ako nisi do sada.

Jedina mana aplikacije je da kada dodaješ (ili brišeš) fajlove moraš da odradiš refresh u aplikaciji, ali to i nije neki problem.
Ljudi bre skinite na komp serviio program, odaberite share foldere i ćao, radi kao pesma.

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk
 
Ni jedan od njih nema podrsku za 4k@120fps, tako da je svejedno. Ili da odresis kesu ili da se zadovoljis time. Svakaki ako je gejming primaran Samsung ima znatno bolji input lag..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Za gaming samo LG i Samsung kod nas.
Biras IPS oanek ako igrate cesto vas vise, pa se gleda iz uglova dosta tv, a VA panel ako najcesce igras sam ili do 2 igraca, pa sedite pravo od tv-a.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pozdrav svima,

uzeo sam LG 7500, 50".
Prezadovoljan sam, ali imam malecni problem.
Imam hdmi kabal (verzija nepoznata, 3m) koji je prikačen na monitor radi savršeno.
Izlaz na grafičkoj je hdmi 1.4 (planiram menjati sledeće godine gpu i ostale stare komponente).
Međutim, hdmi taj isti kabal kad povežem na tv ne radi - no signal.
Kad uđem u opcije za konekciju tv-a kaže da je konektovan ali da nema signala.
Ubodem kabal u monitor i radi?
Svejedno sam planirao kupiti hdmi 2.0 kabal 6-7m koji bi lepo razvukao po sobi, ali sad se plašim da ni on neće raditi.
Našao sam sinoć praistorijski dvi to hdmi kabal (1,5m).
Ubodem i radi...
Jel moguće da tv ne podržava stare verzije hdmi kabla?
Komp uopšte preko hdmi ne vidi tv.
 
Mali off.

Na koju visinu kačite TV na zid?
Na netu sam pronašao tri "škole"

Donja 1/3 ekrana u visini očiju
Polovina ekrana u visini očiju
Gornja 1/3 ekrana u visini očiju.

Meni (nama) ovo prvo izgleda previsoko, pošto smo, valjda, navikli na 3ću opciju kad TV stoji na polici.

Ili da se ne obazirem I namestim TV kako mi žena kaže ;)
 
Po prirodi stvari, oči bi trebale da budu u ravni sa gornjom ivicom ekrana kako bi pogled padao na sredinu bez naprezanja očnih mišića.
 
Evo i četvrte varijante.

Ako bih ga tako stavio onda bi stajao na podu. Plus bi glava morala da bude prava u vazduhu bez oslonca. Obično se gleda naslonjen na sofu/fotelju.

Evo sad probam, ako sam naslonjen onda moram da obaram pogled ka nosu da bih video ceo ekran normalno.
 
Evo ja sam sad merio moj, donja ivica tv-a mi je na 80cm, gornja 160 i kusur. Kad sedim gledam u donju polovinu ekrana. Da sam ga stavio nize ne bi bilo mesta za komodu, ps4, soundbar..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Po onome što smo merili za tv visok 82 cm i oči na nekih 110 cm, donja ivica bi bila na

1. opcija - 83 cm
2. opcija - 69 cm
3. opcija - 45 cm

Znači, ipak ova prva ima smisla.
 
Pa po onome sto sam ja merio samo opcija jedan ima smisla ako zelis da imas prostora za bilo sta..

Msm, ja sam merio tako da moze sve da stane ispod a da tv ne bude previsok. Svakako u 70% vremena lezim na krevetu i gledam, a onda mi ne bi pomoglo ni da je jos metar nize...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Treba mi savet, tv isključivo za gledanje total tv televizije i youtube do oko 30000 dinara?

Hisense 40B6700PA

Je oko 33000-34000.

Ima li šta polje za te pare?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zar nema 43-ka za te pare?
 
Interesantan je xiaomi ali danas je trebalo da se reši.

H40B7600 je kupljen za 32000.

Najjfetinije je u emmezeti ali nemaju na stanju. Tamo je 29999.


Javljam utiske.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kolege,

razmisljam da kupim neki televizor do 35k (ali se necu buniti i da uzmem za 20k ako je npr TESLA 40S393BF dovoljno dobar). Gledao bih filmove, serije i slicno, sport vrlo slabo. Smart ne mora da bude, ukoliko ostatak uredjaja ne prati visu cenu. Koristio bih ga i da pustam filmove sa racunara.

Neki HiSense kao sto je ovaj H40B6700 mi deluje OK za moje potrebe ali mi se trenutno svidja ovaj Mi odozgo, posto je izgleda da nekom dobrom popustu (bar gledajuci njegovu cenu na ostalim sajtovima kod nas). Zna li neko nesto o https://mi-srbija.rs/mi-tv/mi-led-tv-4s-4339-39-493/buy ?

Ili na primer Tesla 43T320SFS koji sad kosta 24k.

Znam da sam vrlo neodredjen budzetski ali je to zato sto se u televizore razumem ko Marica u znate vec sta :) Da imam jaci budzet znao bih sta da uzmem - neki LG, Samsung ili Sony.
 
Poslednja izmena:
Ako već daješ 30k onda uzmi tog hisense-a, dobar sistem i 5 godina garancije. Samo ta 6700 serija vredi, ostalo je na ubogoj Vida sistemu. Xiaomi ne vredi, loši uglovi gledanja i 2 godine garancije.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Ok, znaci ako je oko 30k onda 6700 serija HiSense. Vidim da je TLC 40ES560 30k trenutno. Da li je HiSense bolji?

Trenutni TV je LG 32 koji smo dobili za svadbu pre 10ak godina i koji koristimo da povremeno pustimo neki film i da deca gledaju crtace, TV kao TV zena i ja vrlo slabo gledamo. S obzirom na to, da li su ove dve Tesle koje sam naveo toliko losije da se ne isplati platiti tih 10 odnosno 6 hiljada manje? Ovde konkretno mislim na kvalitet slike. Smart funkcije nisu toliko bitne. Lepo je ako postoje, ali nisu deal breaker zato sto mi je komp vrlo blizu mesta gde stoji TV.

Ako je slika ili nesto drugo osetno losije, uzecu HiSense (ili TLC ako on dobije neki pozitivan komentar).
 
Pošto imaš klince i kažeš da si se oženio pre deset godina pretpostavljam da su mala deca u pitanju i zbog toga mislim da ipak treba da uzmeš smart, youtube, hbo go to moja deca najviše gledaju...
 
Ideja je da ne gledaju toliko puno :)

Moj komp je blizu a ima i neki stariji laptop sa koga pustamo filmove tako da tube i HBO GO idu odatle. Nije "komotno" ali radi. Realno, mogao bih da dam i 60k u kesu za televizor ali smatram da je to previse. Deca dnevno gledaju oko pola sata do sat vremena radnim danima, vikendima mozda malo vise. Zajedno odgledamo neki dugometrazni crtani vikendom na primer i neki film ili seriju (sto decije sto za odrasle), sve zajedno ne vise od par sati nedeljno. Kad pogledam koliko ga koristimo, dati preko 30ak hiljada mi deluje puno u ovom trenutku. Ako se promene potrebe, uvek moze da se napravi neka rokada (da televizor damo roditeljima a uzmemo drugi i slicno).

Zbog ovoga navedenog i jesam u nedoumici da li dati 30k i malo vise za HiSense/TLC ili ustedeti pa uzeti Teslu npr. Ali ako je Tesla osetno losija sto se tice slike ili neceg drugog (los software, itd.) onda naravno da cu uzeti bolje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno