Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Naravno, pa nismo deca. Poenta je bila da se i ne moze ocekivati da ce Note da drzi cenu, kad mesec dana posle pocetka prodaje, ve postoje razna snizenja i pogodnosti.

Samo mi, koji smo ga uzeli u pretprodaji, dobijamo Buds Live, sto je vec 150 evra razlike, da ih sutra prodam na KP. Tako da je tesko ocekivati da ce bilo koji Samsung telefon drzati cenu.

A i nemojte kukati na 8 GB RAM-a, ako je samo zbog pilicarenja Samsunga, a ne realne upotrebe. Ne znam sta radite na njemu, pa da vam treba toliko. Ja imam naviku da par puta dnevno zatvaram sve aplikacije, tako da meni ne igra nikakavu ulogu...
 
Nije ni čudo što se posle korisnici Apple uredjaji podsmevaju korisnicima Androida, na ovakve tvrdnje...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Naravno, pa nismo deca. Poenta je bila da se i ne moze ocekivati da ce Note da drzi cenu, kad mesec dana posle pocetka prodaje, ve postoje razna snizenja i pogodnosti.

Samo mi, koji smo ga uzeli u pretprodaji, dobijamo Buds Live, sto je vec 150 evra razlike, da ih sutra prodam na KP. Tako da je tesko ocekivati da ce bilo koji Samsung telefon drzati cenu.

A i nemojte kukati na 8 GB RAM-a, ako je samo zbog pilicarenja Samsunga, a ne realne upotrebe. Ne znam sta radite na njemu, pa da vam treba toliko. Ja imam naviku da par puta dnevno zatvaram sve aplikacije, tako da meni ne igra nikakavu ulogu...
Nije poenta kako radi nego pilicarenje sto samsung radi. U poredjenju sa USA modelom dobijemo manje rama, losiji procesor, losije kamere... da ne nabrajam dalje. Sve bi to bilo ok da je cena 850€ a ne 1300€ dok u USA telefon kosta 1100€.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Naravno, pa nismo deca. Poenta je bila da se i ne moze ocekivati da ce Note da drzi cenu, kad mesec dana posle pocetka prodaje, ve postoje razna snizenja i pogodnosti.

Samo mi, koji smo ga uzeli u pretprodaji, dobijamo Buds Live, sto je vec 150 evra razlike, da ih sutra prodam na KP. Tako da je tesko ocekivati da ce bilo koji Samsung telefon drzati cenu.

A i nemojte kukati na 8 GB RAM-a, ako je samo zbog pilicarenja Samsunga, a ne realne upotrebe. Ne znam sta radite na njemu, pa da vam treba toliko. Ja imam naviku da par puta dnevno zatvaram sve aplikacije, tako da meni ne igra nikakavu ulogu...

Dex mora da bude dobro hardwerski osiguran, bar za one koji ga koriste.
 
@ Lemaja

To sam i ja napisao. Da je pilicarenje to sto Samsung radi, mozda nisam bio najjasniji...

A smejao bih se i ja korisnicima androida, samo da mogubda se naviknem na iPhone, ali avaj...
A znacila bi mi ta stabilnost signala i autonomija.

No, to mi je sto mi je. Koristim ovaj, dok ne poludim i ne uzmem nesto gde ce mi manje rasti usi, a izrasti rogovi...
 
Android ima hiljade proizvođača i milion modela uređaja tako da te generalizacije oko stabilnosti i signala ne piju vodu. Ako Samsung i to samo exynos ima problem sa tim ostali modeli i proizvođači nemaju...

U tome je lepota androida - postoji izbor kako hardverski, softverski tako i cenovni ;)
 
@ Lemaja

To sam i ja napisao. Da je pilicarenje to sto Samsung radi, mozda nisam bio najjasniji...

A smejao bih se i ja korisnicima androida, samo da mogubda se naviknem na iPhone, ali avaj...
A znacila bi mi ta stabilnost signala i autonomija.

No, to mi je sto mi je. Koristim ovaj, dok ne poludim i ne uzmem nesto gde ce mi manje rasti usi, a izrasti rogovi...
Po svemu sudeci svi cemo sa navikavati na iphone. Huawei su lepo sklonili sa puta, samsung je sam sisao pa iphone dobija mnogo vece trziste. Ja zato cekam iphone 12 posto na trzistu nema nista bolje.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
@ Stock

Vec sam pisao da meni nije opcija nista osim OneUI, jer sam navikao. A probao sam svasta.
Tako da se moj post odnosi iskljucivo na Samsung i Apple.
 
Kad se sve poklopi, jednostavno sam morao!! [emoji2960][emoji847][emoji56]
c866fa88376ef6556697687f41155e0c.jpg
9c0cd10110765bde8302a2e077c956c2.jpg


Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Hrabro,nema sta ;)

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Nek te lepo služi! Ako se privikneš na dimenzije, miran si jedno vreme. [emoji846]

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
Jel' snap verzija ili Exy?

Sent from my Samsung Galaxy S20 Ultra
 
Mislim da je to Hong Kong verzija. Dakle, SD.

Proday, daj da se nadjemo na kafi negde i napravimo uporedni test, za dobrobit celog foruma.
Pretpostavljam da ce epilog biti jedan N20U u oglasima i zamena za SD verziju :D
 
Mislim da je to Hong Kong verzija. Dakle, SD.

Proday, daj da se nadjemo na kafi negde i napravimo uporedni test, za dobrobit celog foruma.
Pretpostavljam da ce epilog biti jedan N20U u oglasima i zamena za SD verziju :D
Stvarno bi valjalo da napravite test natenane pa da iznesete utiske.:)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nek te lepo služi! Ako se privikneš na dimenzije, miran si jedno vreme. [emoji846]

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
Hvala druže. Ironično, ali sa silikonskom maskom koja dolazi u pakovanju (da maska u pakovanju), bukvalno je identičan po visini s10lite kada je u spigen rugged armoru i za 1mm siri...znači verovatno će biti podnošljivo.
Mislim da je to Hong Kong verzija. Dakle, SD.

Proday, daj da se nadjemo na kafi negde i napravimo uporedni test, za dobrobit celog foruma.
Pretpostavljam da ce epilog biti jedan N20U u oglasima i zamena za SD verziju :D
Za ovo bi trebalo previše vremena i resursa, a ja nazalost nemam trenutno isto. Mene najviše tj jedino interesuje kako će se baterija ponašati u poređenju sa pomenutim 10 lite, sve ostalo znam da je na vrhunskom nivou. Par dana ću koristiti na 120hz ekran, onda ću spustiti na 60hz pa ću da vidim. Na prvu ovako, telefon bombona (uzeo sam crni naravno što se i vidi i dalo predpostaviti).

Inače presekoh se na prvu...stavio kartice krenuo da dižem sistem i izlete poruka sa slike. SretenBG mi dao savet da izvadim kartice pa kad uradim sistem, nadogradnje i sve onda vratim iste i stvarno tako prođe.

I da napomenem da mi je 30gb bekapovao sa starog na novi tel za 8minuta (znam da je neko pre par dana pominjao više sati za doduše nešto više podataka).
96f56e4c30e4de9045ea9f9dc59d742b.jpg


Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Napokon i ja kao preorder dobih od operatera svoj uredjaj (nije Note20),ali u ugovoru sam porucio uredjaj sa 8GB RAMa i 256 GB memorije,a isporucen mi sa 6GB i 128GB i sta sad,kako se ponasati!? I koliko sam prmetio nisam jedini koji tako prosao
 
^ zali se i hoces telefon koji si porucio.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Izdao nas Proday, kad je najteze :D
Moracu ja uzeti jedan u SD izvedbi, pa videti koji cu zadrzati, a vrlo sam blizu toga...

Inace, ja sam pisao da mu je trebalo skoro 2h da prebaci 140GB podataka i instalira 170 aplikacija. Mada, bar 20 minuta sam se ja vrteo u krug sa instalacijom poslovnog email-a, jer sad ima onaj zasebni Work Profile...
 
Poslednja izmena:
@jiggy1984 druže nije problem sa se nađemo i pogledaš šta te interesuje, sećaš se da sam ja tebe pitao pre dva dana da odemo na piće, pogledam telefon [emoji6] Još par dana imam odmor, ne mogu 10 sati da radim testove i upoređujem svašta nešto. Ja sam ti već rekao otprilike šta možeš očekivati od SD...i kladim se da max do 5% može biti da sam omašio.

Nego zna li neko zašto mi na gboard ne radi haptic feedback iako je upaljen u opcijama?

Evo slikice iz phone info ako nekog interesuje...
f613452552562cf4f107918c1789abf0.jpg
d8fb1e5779473d70a6b718950f507dcd.jpg
3be5701f33baedd8b02937dcd53c901c.jpg


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Čudno čita RAM ova apk. Kod tebe je10,3GB, kod mene 11,1GB na N10+ modelu. Čestitke na kupovini i hrabrosti :).
 
@Proday
Ako ne zaboravis, napisi utiske poredjenja baterije S10lite i N20U SD. :)
 
Čudno čita RAM ova apk. Kod tebe je10,3GB, kod mene 11,1GB na N10+ modelu. Čestitke na kupovini i hrabrosti :)
Moguće da više odlazi na adreno650, ko će ga znati. I hvala druže!
@Migrant naravno, u planu je ali tek tamo za nekih 2 sedmice dok se sve malo slegne i procesi raspuste [emoji4]

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@ Proday

Sala, u svakom slucaju. Otud i onaj smajli na kraju ;)
Niti bih i ja sedeo par sati i cackao telefon...

Ti svakako napisi utiske i SoT, pa cemo imati neki uvid...
 
Људи, како вас служи батерија? , мени скоро стигао из Јужне Кореје са снепдрагон чипсетом и нисам одушевљен батеријом, штавише троши се прилично брзо, остало све лети на телефону, нема шта
 
Ja sam sad usao da vidim sta kaze Battery Usage i vidim da mi od prvog dana Samsung Accessory Service izvuce 31% baterije svaki dan!

Sad sam je deinstalirao i videcu da danas ne nosim Gear S3 i slusalice tj da ne instaliram Galaxy Wearable i Gear S3 Plugin, pa da vidim gde sam...
 
Ja ga čak ni nemam na listi potrošnje (taj samsung accessory service), što znači da je ispod 0.1% potrošio...juče sam ceo dan bio povezan sa GearFit2 Pro

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno