Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Odma da ti kažem, na 60hz apsolutno da, na 120hz apsolutno ne (6 još i verovatno u nekim uslovima, više teško...posebno ko strimuje muziku satima u pozadini ko ja i kolega iznad) [emoji6][emoji2772]

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Da,da ako strimujes bt to ne jede nego zdere bateriju
 
Meni i dalje nije jasna kupovina ovog telefona i stavljanje na 60hz? Zašto ne ostanete na starijem telefonu koji ISTO ima 60hz. Plus dajete 1000+ eura.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Bolja kamera, bolji zvuk, bolji s-pen...iskreno, lično mi 120hz nešto bez čega mogu (upalim, ok, lepše su animacije i sve to fluidnije radi, ali onda ugasim i zaboravim) + nisam mogao da navatam N9750 nigde [emoji6][emoji2772] Da su stavili opciju i za 90hz mislim da bi bio sweet spot.

I ne kažem da neću koristiti 120hz u budućnosti na ovom tel (posebno ako bude mogao dan da izvuče), ali trenutno testiram sve što me lično zanima.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Bolja kamera, bolji zvuk, bolji s-pen...iskreno, lično mi 120hz nešto bez čega mogu (upalim, ok, lepše su animacije i sve to fluidnije radi, ali onda ugasim i zaboravim) + nisam mogao da navatam N9750 nigde [emoji6][emoji2772] Da su stavili opciju i za 90hz mislim da bi bio sweet spot.

I ne kažem da neću koristiti 120hz u budućnosti na ovom tel (posebno ako bude mogao dan da izvuče), ali trenutno testiram sve što me lično zanima.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Imas opciju da zakljucas na 96hz,kazu da ne jede puno bateriju,kacio sam ovde
 
Evo stavio pa ću da vidim

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Stand by drain, ako nekom znači...nekih 4% za 8.5 sati koliko sam spavao; nije baš najsjajnije ali je zadovoljavajuće (pod uslovom da ne krene još nešto da divlja) [emoji2960]

Ako neko sa exy ima mogućnost da napuni tel pre spavanja, raskači isti, legne i ujutro odma odradi sshot, značilo bi mi prilično.
c087f02e03c34ec8a6a711ff3ab4e1f6.jpg


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
To je ok stand by, 4% je prihvatljivo i više od toga, dobar rezultat.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Kada napunum S20 Ultra (Exynos) uveče i skinem sa punjača oko 23h, a ustanem u 7h, skine preko noći 5%.

Sent from my Samsung Galaxy S20 Ultra
 
To je skoro pa egal. Jel su na 4G podešena oba telefona?
 
Kod mene je takva potrošnja dok je na wifiju preko noći, inače je na 4g podešen
 
Stand by drain, ako nekom znači...nekih 4% za 8.5 sati koliko sam spavao; nije baš najsjajnije ali je zadovoljavajuće (pod uslovom da ne krene još nešto da divlja) [emoji2960]

Ako neko sa exy ima mogućnost da napuni tel pre spavanja, raskači isti, legne i ujutro odma odradi sshot, značilo bi mi prilično.
c087f02e03c34ec8a6a711ff3ab4e1f6.jpg


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Kod mene na exynos skida ~1% na sat
Dual sim, obe kartice na 4g

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Mislio sam na mobilnu mrežu :). Ja recimo kod sebe zakucavam na 3G only.
 
Probajte jos ovo za bateriju
Skinite bixby routine i namestite mu da kad ste na wifi da prebaci mrezu na 2g,evo mog rezultata ,izgurace 9h sota sigurno na n10 plus,sve sinhronizacije ukljucene naravno
5948da5ec248249ec26af25d6d1552de.jpg
 
Odlicna ideja ali kako da mu namestim da prebaci na 2g kada je nakacen na bilo koji wifi, a ne samo jedan ponudjeni?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Mora izgleda svaki posebno,ja se uglavnom kacim na 3 i ta 3 sam podesio,svaki ponaosob
Evo sad imam 42% a 6h sota
Inace mi je oko 7h prosek n10 plus
 
Poslednja izmena:
To je malo bezveze, mada, ako pokrijes kucu i posao, narocito gde je meni 4g slab, verujem da ima ustede. Videcu, hvala za savet!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Da li je vama, koji ste merili potrosnju nocu, ukljucen AOD ili nije?

Meni je uvek ukljucen i skine mi 10-13% sada...
 
13% preko noci? Hoce to sa aod-om.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je vama, koji ste merili potrosnju nocu, ukljucen AOD ili nije?

Meni je uvek ukljucen i skine mi 10-13% sada...
Isključen, nikad ne koristim taj AOD zbog gearfit 2 pro, ali nije problem ovih dana da odradim ukoliko nekog interesuje

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Probajte jos ovo za bateriju
Skinite bixby routine i namestite mu da kad ste na wifi da prebaci mrezu na 2g,evo mog rezultata ,izgurace 9h sota sigurno na n10 plus,sve sinhronizacije ukljucene naravno
5948da5ec248249ec26af25d6d1552de.jpg
Zanimljivo! Mada meni bi ovo igralo ulogu samo sada dok sam kod kuće na godišnjem...kad počnem da radim nema me 12h kući (to i čekam da vidim kako će da se ponaša tel), tako da mi se i ne isplati ubijanje telefona.

Nego da pitam ljude sa iskustvom (snap), jel ovaj better battery stats radi bez problema statistika i sve kada se unesu one 3 adb komande? Na exynosu već 2-3 serije neće! [emoji849][emoji1751]

Edit: i da, koliko po xda vidim, već prvi update (koji sam kre*ac ja brže bolje uradio po otpakivanju telefona, protivno svim svojim načelima) je onemogućio 5G i VoLTE na ovom modelu! Može da se menja csc i tako dalje i budži ali out of the box je bio bolji nego sada posle samsung restrikcija (valjda hoće da spreče odliv azijskih telefona i šveranje, koliko sam razumeo)! Meni lično nebitni ni 5G ni VoLTE u životu, ali eto, možda nekome bude značilo!

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Чека се неко ажурирање, треба да поправе аутономију батерије реално, јер ако већ даш толике паре за телефон са 120hz освежењем,нисам спреман да користим 60hz, иначе ако не играм игрице што радим само кад сам код куће изгура цео дан без проблема

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Odma da ti kažem da ni jedno ažuriranje neće popraviti stanje... vremenom mogu samo da ga kvare [emoji849][emoji1751][emoji6]

Edit: probaj ovu apk što fiksira na 96hz ekran, 6-10% po testovima bolja autonomija a razlika 96-120 gotovo neprimetna.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo uz pomoc onog trika sam vec izvukaukao standardni sot a ostalo mi jos 33% baterije,predpostavljam da ce i na n20 ultra isto biti bolje stanje
 
Чека се неко ажурирање, треба да поправе аутономију батерије реално, јер ако већ даш толике паре за телефон са 120hz освежењем,нисам спреман да користим 60hz, иначе ако не играм игрице што радим само кад сам код куће изгура цео дан без проблема

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
Хвала, пробаћу, најбитније ми је да ме неће издати батерија кад сам ван куће, у суботу сам завршио дан са 45%,тако да при гејмингу сам увек кући па додатно пуњење није фрка[emoji3]

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Ono sto je meni interesantno, kukaju na exynos svi, koji ga nemaju.
Jedini sam ja koji ga imam i koji ne kukam.
Pritom, koristim AOD kao Always on, adaptivno osvezavanja i bateriju na Optimized.
Dakle, kako je Samsung i predvideo.
 
Pa mi koji ga nemamo, ciljano znamo i zašto ga nemamo [emoji23][emoji23][emoji854][emoji56] ...čast ovima uobičajenim što flejmuju po svim temama, a u stvarnosti ni u planu da kupe telefon [emoji6]

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno