Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ne mogu da se cuda nacudim. Nisam ocekivao ovako brzo uopste...
ccafba287b6055310d28a68de14dd3d4.jpg
47a9fd23ebaa33ad3bac6a9b4be7172e.jpg
e716e08b6684f6464762508b605db779.jpg


Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Preko Turske iz Kine idu isključivo Yanwen pošiljke?
Šta je RHxxxxxxxcTR? Cija logistika?
 
Poslednja izmena:
Jeste, Yanwen ide preko Osmanlija.
To drugo ti je registrovana posiljka koja ide preko Turaka.

Saznao sam da na ovom sajtu Kinezi zakazuju posiljke preko Turske poste : http://www.etg56.com/
Kako kaze covek tu ga prijavim i oni dodju da pokupe..
 
Ne baš. Dobio sam UD...LT preko Yanwena juče. Stiglo za 20-ak dana.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Kada ovde biras Yanwen onda ide preko Turaka, a ove ostale Cainiao itd, mogu isto da idu preko Yanwena ali ne idu preko Turaka..
 

Prilozi

  • yanwen1.png
    yanwen1.png
    25 KB · Pregleda: 62
Ja ne mogu da se cuda nacudim. Nisam ocekivao ovako brzo uopste...
ccafba287b6055310d28a68de14dd3d4.jpg
47a9fd23ebaa33ad3bac6a9b4be7172e.jpg
e716e08b6684f6464762508b605db779.jpg


Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
Ni ja ne mogu da se nacudim .
Dva moja paketa imaju zadnji status
04/09/2020 - 12:25:00Item arrived to destination country.
I jos ih nema.
Jedan je U..TR,
Dok je drugi R..TR I on nema ni prispece.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Takodje, dva paketa imam sa zadnjim statusom od 04.09 i nema ih jos na vidiku. Isto tako nisam siguran da Yenwen striktno ide preko Turaka. Imao sam pre nekih dva meseca jedan paket preko Yanwen isao je preko Turske i stigao za 16dana, bas sam se iznenadio i posle toga narucio jos par sitnica i upravo birao Yanwen cak sam i doplatio nesto sitno za shiping nadajuci se da ce ici preko Tursko, kad ono mucak, dva preko Letonije, jedan preko Litvanije samo jedan je ide preko Turske.

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
@Machak99, to sto si ti odabrao ili doplatio za Yanwen uopste ne znaci da ti je tako poslato.. Broj mora biti u formatu S00000********* ili UD*********YP.
Desavalo se i meni da narucim preko Yanwena a posalju preko Cianiao.. Proveris tako sto udjes u track order pa pogledas na ''Tracking number'' i ''Logistics company''.

Zato cim narucim nesto odmah ostavim poruku da hocu preko Yanwena i da je format broja za pracenje ovaj koji sam naveo gore.. a ne da me zavale preko nekih drugih koje nisam selektovao.
 
Isti dan kao i ova posiljka sto mi stigla narucena jos jedna i isto izabrao yanwen ali otislo na UB....LV
Eno je u Rigi od 03.09. Ko zna kad ce...

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Nebulozno je juriti Letonce za pošiljku, preko njih ide ali Kinez šalje, ja pisao Kinezu da vidi zašto mi je zarobljena pošiljka u Letoniji ali odgovora nigde a po praćenju stoji u Rigi od 06.08 dok mi drugi prodavac proveren poslao pošilku pre neki dan i već je u Rigi i kaže ne sekiraj se stiže ( od njega mi stizalo za manje od 30 dana)
 
Ja sam sve vise ubedjen da je to izguljeno negde jer nema logike da ovo sto je poslato 2 meseca kasnije stigne a da ovo jos ne mrda iz Rige. Znaci izgubljeni su ti paketi... najverovatnije su izvrnuti ti kontejneri koji su se dopremali brodom. Nema drugog objasnjenja. Jedino ako zatrpavaju pa uzimaju sa gomile... mada to niko nije lud da radi jer bi ove ispod cekale po godinu dana na isporuku, treba valjda da postoji neki red i prioritet.
Tako da pisi propalo, svi dispute i pare nazad i da se narucuje ponovo. Ne mogu da se mlatim vise sa njima.
 
@ qwerty96
Kakav brod i izvrtanje, to što ide brodom putuje 3 meseca i ne stiže u Letoniju, Litvaniju i sl. pitanje je možda i Letonci kao naši poštari malo malo pa štrajkuju :D
Kad krene dispute za mesec dva da vidiš kako će da stižu pošiljke
To što ide preko Rige bio je zastoj ogroman a da li je krenulo neznam a preko Marupe ide normalno jer te pošiljke po etiketi se šalju iz Letonije sa adrese PP box odnosno poštanski pregradak u pošti Marupa, Letonija. Znači pošiljalac je PP box XXXXX Marupa
 
Poslednja izmena:
@qwerty96 evo docekao si i taj dan..
2 komada UB**LV porucena 16 Juna, stigla upravo sada, znaci bezmalo 3 meseca ali se dovuklo, sad ce i kod vas.

Nego kod Turaka su poceli da izbacuju statuse za ove posiljke neregistrovane sto kasne da su kao pristigne kod nas u zemlju a nema ih ni na puskometu, u prilog tome govori da dve registrovane ne menjaju status, tako da kao da namerno izbacuju lazne statuse jer posiljki nema vec neko izvesno vreme, jednostvno taj jedan kontigent zakovao negde ili se zagubio sta znam..

EDIT: Kakva je sansa da mi stigne ovaj neregistrovani Singapurcanin UB***SG, narucen 11.04 tekuce godine, zadnji status je 19.04 Hand over to airline, narukvica za sat koji je pukao a sat je naravno uzet tamo, ovde nigde nisam uspeo da nadjem takvu narukvicu pa sam narucio i op trt, stoji mi sat ono 6 meseci gledam u njega a ovoga nema, prodavac je davno vratio novac, da li da narucim ponovo negde, kakvo je stanje jesu vam stigli svi Singapurcani sto su kasnili ?
 
Poslednja izmena:
Da li je normalno da posle 7 dana paket napusti Kinu?
Jel to neko standardno vreme? U ovoj kovid sezoni..
 
@Animal, upravo krenu da pisem, evo i meni doneo postar sad, sve isto kao i tebi 16.06. poruceno. Bezmalo sam digao ruke od njega...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Naručeno 12.08. prvo dobio LPxxxx broj, pa u međuvremenu UDxxxxLT, poslednji status na slici, danas u sandučetu. Futrole za klinkin rn8t
69b23b25692b14621ec0643283298577.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
@qwerty96 evo docekao si i taj dan..
2 komada UB**LV porucena 16 Juna, stigla upravo sada, znaci bezmalo 3 meseca ali se dovuklo, sad ce i kod vas.

Nego kod Turaka su poceli da izbacuju statuse za ove posiljke neregistrovane sto kasne da su kao pristigne kod nas u zemlju a nema ih ni na puskometu, u prilog tome govori da dve registrovane ne menjaju status, tako da kao da namerno izbacuju lazne statuse jer posiljki nema vec neko izvesno vreme, jednostvno taj jedan kontigent zakovao negde ili se zagubio sta znam..

EDIT: Kakva je sansa da mi stigne ovaj neregistrovani Singapurcanin UB***SG, narucen 11.04 tekuce godine, zadnji status je 19.04 Hand over to airline, narukvica za sat koji je pukao a sat je naravno uzet tamo, ovde nigde nisam uspeo da nadjem takvu narukvicu pa sam narucio i op trt, stoji mi sat ono 6 meseci gledam u njega a ovoga nema, prodavac je davno vratio novac, da li da narucim ponovo negde, kakvo je stanje jesu vam stigli svi Singapurcani sto su kasnili ?
Sticice ti to garant. Meni stiglo pet istih pre 10 tak dana u razmaku po par dana. Poslednji od kog sam digao ruke stigao juce. Singapurcani tesko izdaju [emoji16]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Aleluja, ostavio postar danas Letonsku koja se ceka jos od juna. Skoro u dan 3 meseca.
 
Naručio sam klincu stopice za miša iz UK, šalju preko Royal Mail International Standard, ima li neko iskustva, kada to mogu da očekujem?! :)
 
Pošiljka iz Španije proletela kroz carinu, a poslata je 26. avgusta. Vrednost paketa sa poštarinom je oko 42 evra.


 
Poslednja izmena:
Стигле две LV, једна из Маја а друга поручена 12.8.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Idem onda i ja do poste da vidim da li je stiglo nesto.
Nadam se da bi onda trebalo i meni da stignu par posiljki LV i LP.
 
Meni nikako da stigne neka futrola za tablet.Porucio drugaru.LV je oznaka na kraju.Vec dva puta produzavam zastitu.Stiglo je u zemlju jos u junu mesecu 05.06.2020 i od tada nista.Sad se pojavilo na pracenju sledece
2020-09-03 08:33
Parcel has arrived at transit location

Ne znam kad mogu da je ocekujem da bude kod mene.Na sajtu poste nema posiljke kad ukucam pomenuti broj.Verovatno jos nije zavedeno u samoj posti ili na carini.
 
@ bojke1
Zašto se na trakingu čitaju objave Aliexpress, uvek piše da je stiglo u zemlju slanja. Tvoja pošiljka je neregistrovana i na sajtu pošte je nikad videti nećeš a lepo ti piše da je 03.09 stigao u tranzitnu zemlju te ako se pojavi status last mille onda čekaš jedno 10 dana da zazvoni poštar a bez tog statusa kad stigne stiglo je
 
Danas stigle dve posiljke, jedna je stigla za 31 dan a druga za 37 dana.
179ea6f5fc2be4c0b3b63a0e90107142.jpg
dc260c9aee6c1f23a8e97ff037dad4aa.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Pre neki dan naručim dve sitnice sa Alija. Prvi paket dobije normalan LV tracking, a za drugi mi piše S00000162013929. Šta je ovo?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno