Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo kad treba da se plati carina stize u roku od odmah :D

50e5vs.png
 
Imam 2 paketa iz Marta kojima se izgubio svaki trag do Maja meseca. Prodavci mi vratili novac, ima li nade da stignu? poslati preko China post [emoji16]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jedina nada je da ih Deda Mraz donese za Novu godinu.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
I to 2025 god taman da te obraduju za NG za 5 godina[emoji23][emoji23][emoji23]
 
Drustvo, mala pomoc.

iz Nemacke narucujem robu kao pravno lice i prodavac salje preko dhl- a. Posto ne moze na 1 racun da idu 5 paketa, njemu treba neka deklaracija, mora 5 racuna i onda ce mi vrsiti spediciju i carinjenje za svaki paket posebno. Da li ima neki nacin da se odradi zbirna spedicija ili nesto slicno i da ne kosta kao svetog petra kajgana.. i ako imate neku preporuku za speditera jer je dhl preskup, a na netu sam video da je posta jeftinija ili mi se cini?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Zasto ne moze 5 paketa na jednoj fakturi?!

Zamisljam neku posiljku od 100 komada... znaci 100 faktura? :D

Ako salje preko dhl express onda to zavrsava kod dhl.rs a ako salje preko DHL standard to zavrsava kod nase poste
 
Poslednja izmena:
Ono sto znam je da "that's impossible becaus with one invoice I have to make a special telectronical toll declaration, and I haven't these special requirements to do this".

Roba je gabaritna i oko 2-3kg po komadu, a on salje do 30kg..

Mislim da je dhl standard u pitanju..


Edit: ako zavrsi kod poste, sam popunjavam svu papirologiju i jel drugi paket moze da ide npr kao ovo sledece naimenovanje?
Sent from my SM-N960F using Tapatalk
a367ed6b562c09b71d3e75ca33d6de1d.jpg
 
Poslednja izmena:
@ dstamenkovic90
Trebalo bi da je svaki paket za sebe na špediciji. Ako ti nije bitna brzina isporuke trebao si kao standardnu pošiljku. Pozoveš nekog špeditera i raspitaš se da li može zbirno a uzimaju 5k dinara za špediciju. Sad je radjen uvoz stvarčice od 100 i kusur kg iz Kine i išlo avionom. Špediter sve odradio od kupovine u Kini, njihove špedicije izbor prevoznika, da ne pišem cifru transporta haos ali je rok bio u pitanju. Stiglo za manje od mesec dana a svaki drugi transport bi bio 3 meseca. Ne verujem da špediteri naplaćuju savet :D
 
Pa ja mislim da je standardna posiljka, stize za 15-20dana. Moracu da pitam speditere ali svakako mogu da izbegnem DHL

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Imam 2 paketa iz Marta kojima se izgubio svaki trag do Maja meseca. Prodavci mi vratili novac, ima li nade da stignu? poslati preko China post [emoji16]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Jedina nada je da ih Deda Mraz donese za Novu godinu.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

I to 2025 god taman da te obraduju za NG za 5 godina[emoji23][emoji23][emoji23]

Ja mislim da ipak moze da pristigne barem jedan...
Meni od 3 aprilska (maske u doba korone) stigla 2 ... ;)
 
Moj post je bio saljive prirode, to bi trebalo da se razume na osnovu smajlija al ajde.
 
Meni danas stigao paket poslat 19.04., SG pošta, DAC 125,99 dolara plaćen. Bio je 4 dana u Bg carini, danas poštar donosi i naplaćuje 540 dinara. Ja srećan, mislio sam da će me carina više klepiti. Pogledam papire, Kinez napisao da je digital analog converter i iznos od 20 dolara, oni na osnovu toga odredili carinu, tj pdv - 398,14 din. Onih dodatnih 140 din su verovatno poštanske usluge.
 
Dobro su priznali :)
 
Moj post je bio saljive prirode, to bi trebalo da se razume na osnovu smajlija al ajde.

Kineskom poštom?
Ne bih rekao.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

Znam da si bio saljiv ali i ja sam bio sto saljiv sto ozbiljan, evo juce stize i 3. paket iz aprila, tako da je 3 od 3 prispelo posle "beskrajnog" cekanja u Kini ...
Nisam obracao paznju kojom postom je islo, jedan je imao broj za pracenje i postonosa trazio da potpisem za prijem, druga dva samo iz ruke u ruku.
 
Poslednja izmena:
I meni stižu paketi iz februara, marta i aprila ovih dana, ali svi su došli singapurskom poštom. Od početka maja NIJEDAN paket nije stigao kineskom poštom, niti će.
Zato bolje obrati pažnju kad daješ odgovore, jer se pitanje i odgovori odnosili isključivo na kinesku poštu.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Ma bas me briga dal je kineska ili kenijska, bitno je da stize iako je bilo zaglavilo i "prežaljeno"...
 
Sve u redu, ali zbog toga " nije me briga", daješ pogrešne informacije ljudima.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
A sta je pogresno?

Da smo na crnoj listi je pogresno misljenje do koga se doslo iz neznanja i samoporicanja, a sto ti neprestano pokusavas "dokazati".
Da dajem pogresne informacije da su mi dosli paketi poruceni svi 21.4.2020. koji su zaglavili u Kini sve do pre 15-20 dana, pa dosli su, nije ni to pogresna informacija.
Da su bili poslati aliexpres standard postom a to je najjeftiniji nacin slanja sa malom postarinom ili "bez nje", pa ni to nije pogresna informacija, u stvari nisam ni navodio kako su slati paketi(ci) u stvari koverte ili kese u koje je umotan artikal.

Ti drug zapeo da dokazes da postoji "crna lista" i od tog crnila nista drugo i ne vidis.

Ajde gledaj fudbal veceras i mraci po kuci sve dok zvezda ne uvali 2-3 komada, onda mozes i da se malo radujes...
 
Kod mene brže išlo...
dc8d581b2b870e59c65ce428f45fc61c.jpg
 
Jedan od onih paketa je poslat i da li ovo znaci da ide u postu ili ce DHL sve da odradi?
617e6b1b543654332238bbc3305c7b55.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Prosto neverovatno. Još plus 150din poštanski troškovi.

Ko ovde reče da se do 50€ vrednosti ništa ne carini?
8c374283cce6b91d8b28428e81f5b66e.jpg
 
Mislim da je ovde naplaćen samo pdv od 20% a ne carina.
 
Pa kad su te vec otvorili da te ''obrade''.
Meni se samo jednom desilo da su mi otvorili paket a nisu naplatili nista to jest tih 145 samo sto mora, 100 din trosak otvaranja paketa i 45 din trosak prenosa novca na racun.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno