Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nema.

Nema oko čega da se dvoumiš, ja sam super zadovoljan telefonom ali stvarno mislim da nema prednosti u odnosu na Nord, i sada da biram bez trunke razmišljanja kupio bih Nord.
Jedino izgled, jer stvarno je dizajniran i izrađen kao flagship telefon, ali želećeš da mu staviš masku jer bez obzira na debljinu, koja je skoro 1cm to se uopšte ne oseti niti doprinosi hvatu, opet zahvaljujući finesama u dizajnu jer je staklo zakrivljeno a metalni okvir trimovan i tanak pa klizi.
A zakrivljeni ekran, za mene koji prvi put imam takav telefon, je čisto vizuelni dojam, ništa više od toga.

Samo je lepši. :)
 
Poslednja izmena:
Nema.

Nema oko čega da se dvoumiš, ja sam super zadovoljan telefonom ali stvarno mislim da nema prednosti u odnosu na Nord, i sada da biram bez trunke razmišljanja kupio bih Nord.
Jedino izgled, jer stvarno je dizajniran i izrađen kao flagship telefon, ali želećeš da mu staviš masku jer bez obzira na debljinu, koja je skoro 1cm to se uopšte ne oseti niti doprinosi hvatu, opet zahvaljujući finesama u dizajnu jer je staklo zakrivljeno a metalni okvir trimovan i tanak pa klizi.
A zakrivljeni ekran, za mene koji prvi put imam takav telefon, je čisto vizuelni dojam, ništa više od toga.

Samo je lepši. :)

Mislim da mi note 10 lite ima prednost u vidu cene, ipak nisu u istoj kategoriji 150e razlike nije malo.
 
Ne znam kakva će razlika da bude u oglasima.

Gledao sam sada, 1+ Švedska - cena za Nord je ~52k RSD, a kod nas je Mi Note 10 Lite 6/64 ~48k RSD u zvaničnoj prodaji.
Mislim da na oglasima Mi Note 10 Lite 8/128 drži cenu nešto preko 300e, a verujem da će Nordu početna cena biti bliža 400e nego 450e.
 
Burrial i parrot, hladne slike previse.

A sto se tice velicine slike, sve sa gcam su duplo manje od stock 64mpix, i ne mogu mnogo da se zumiraju.

Da li gcam uopste ima opciju da koristi 64mpix rezoluciju?
Nisam mislio na 64mpix već 16 vs 16mpix.
Ako hoćeš zumirati više stavi Simple Gallery i vozi.
Šteta što se tako malo radi na ovom modelu za gcam, na OP6T koji imam gcam zajednica je brutalna, vrhunske slike rade.
 
Nema.

Nema oko čega da se dvoumiš, ja sam super zadovoljan telefonom ali stvarno mislim da nema prednosti u odnosu na Nord, i sada da biram bez trunke razmišljanja kupio bih Nord.
Jedino izgled, jer stvarno je dizajniran i izrađen kao flagship telefon, ali želećeš da mu staviš masku jer bez obzira na debljinu, koja je skoro 1cm to se uopšte ne oseti niti doprinosi hvatu, opet zahvaljujući finesama u dizajnu jer je staklo zakrivljeno a metalni okvir trimovan i tanak pa klizi.
A zakrivljeni ekran, za mene koji prvi put imam takav telefon, je čisto vizuelni dojam, ništa više od toga.

Samo je lepši. :)
Prednost minote10l je bas ta izrada,dizajn i zakrivljeni ekran, zato mi se mnogo i dopada. 2 gb rama vise mi ne znaci nista niti se primecuje u normalnom radu.
Ali bih isto voleo i 90hz displej
 
Stigao juče security update. Osim spomenutog dela ništa drugo nije promenjeno, za očekivati.
 
@veljadj Vidim da se gomila ljudi žali na ovaj problem. Neko kaže čekajte update, neko kaže do ROM-a je itd. Kod mene se dešava da iz service menu-ja ne radi kako treba. E sad, ako mora da ide reklamacija, ne bih da nosim u Telenor, jel može to da ide u Mi Srbija pošto Xiaomi nema ovlašćeni servis (barem da ja znam)?

Ovlašćeni servis za Xiaomi je mesc.rs
 
Konačno stigla narudžbina sa Alija. I to sve što sam naručio u isti dan od tri različita prodavca. 2 hidro 2 stakla i case. Stakla su vidljivo lošija od trenutnog, hidro nisam ni gledao, case mi se sviđa i lepo naleže. Nije tvrda plastika. Lepo pokriva ivice telefona sa svih strana.
2fec9a8b582b8a5622219891ff8325e9.jpg
b9326d22e97ea924b1e83b72f9e8a308.jpg
2940fc28c6fe0bb736b35030fde479ca.jpg


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Nategli ih malo iz Efektive oko toga da kradu posiljke (diskutabilno) pa su se izgleda malo zbrzali sa ciscenjem tih milion paketa sto im stoje u magacinima koliko vidim.

Elem deluje mi kao da svaki drugi ovde ima problem sa proximity senzorom a taman sam prelomio da uzmem 10 lite
 
Nategli ih malo iz Efektive oko toga da kradu posiljke (diskutabilno) pa su se izgleda malo zbrzali sa ciscenjem tih milion paketa sto im stoje u magacinima koliko vidim.

Elem deluje mi kao da svaki drugi ovde ima problem sa proximity senzorom a taman sam prelomio da uzmem 10 lite

Znas kako se kaze, gde ima dima ima i vatre. Da nije istina ne bi se oni toliko zustro branili i vikali na sve strane da su optuzbe neosnovane. Nesto mora da ima. Meni je prosto neverovatno da nesto iz kine stigne kod nas za 3-4 dana i onda nasima treba po dve i tri nedelje da proslede robu do kupca ili ti narucioca paketa.
 
Ovlašćeni servis za Xiaomi je mesc.rs

Sajt im je kao Promobiju, nadam se da su dobri kao oni. Hvala za ovaj info. Čitam na Xiaomi forumu da Lite nema proximity sensor hardware-ski nego da radi software neki deo preko kamere valjda.
 
Vrlo moguće da radi preko kamere, pokušavao sam prstom da ga aktiviram u toku razgovora i nisam uspeo. A kada krenem da stavim telefon na uvo, ekran se ugasi. Znači mora prvo da se stavi uz uvo na centimetar, dva dok isključi ekran pa posle može da se prisloni skroz, ako telefon odmah prislonim na uvo ne gasi se ekran.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Kod mene se recimo gasi čim prst približim ~2cm kameri, uopšte ne moram ništa ni da pokrijem ni da telefon prislonim.
 
^ A jel ti se ugasi kada uđeš u onaj meni da testiraš senzor blizine?
 
Vrlo moguće da radi preko kamere, pokušavao sam prstom da ga aktiviram u toku razgovora i nisam uspeo. A kada krenem da stavim telefon na uvo, ekran se ugasi. Znači mora prvo da se stavi uz uvo na centimetar, dva dok isključi ekran pa posle može da se prisloni skroz, ako telefon odmah prislonim na uvo ne gasi se ekran.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Meni se čini kao da je i žiroskop umešan u sve to. Kad sa javim i ne ugasi mi ekran malo ga odvojim pritresem levo desno i prislonim onda se ugasi. Totalno čudna priča.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Za 21.vek i te kako :). Moraš da vodiš računa kako se javljaš i držiš aparat na uvetu.
 
^ A jel ti se ugasi kada uđeš u onaj meni da testiraš senzor blizine?

Kako kad.

Malo sam proguglao malopre, i kao što je neko napisao Mi Note 10 Lite izgleda nema hardverski senzor blizine već po svemu sudeći koristi virtuelni senzor, odnosno AI, pretpostavljam da je kamera ključna jer kao što rekoh meni gasi ekran pri pozivu bez greške čim samo prst približim.
Međutim, na forumu Mi zajednice pišu različita iskustva, od onih kojima radi kako treba, preko onih kojima radi selektivno od aplikacije do aplikacije do onih kojima zabušava tamo gde drugima radi, neki zaključuju da je stvar u optimizaciji AI algoritma.

Ovde je članak o tehnologiji, doduše odnosi se na Mi 10 Lite, ali mislim da je ista stvar u igri i ovde.

https://c.mi.com/thread-3201240-1-0.html

Ja verujem da će MIUI 12 to da zakrpi kako valja, svakako je softverska priča jer hardvera ni nema.
 
Da dopunim novim saznanjem...

Članak koji navodi da AI koristi feedback preko zvučnika slušalice i mikrofona tako što zvučnik emituje ultrasoničine talase a mikrofon registruje njihovo odbijanje, nakon čega AI računa distancu. Dakle, prednja kamera izgleda uopšte nema ulogu.

https://www.digitaltrends.com/mobile/elliptic-labs-beauty/

Inače ovaj tip "senzora" nije ništa novo, debitovao je na Mi MIX, nakon toga prisutan na Mi 9, Mi 9 SE, OnePlus 7T...
 
Testirao sam sada "senzor". Pozovem, stavim na uvo, posle par sekundi se upali ekran. Opet isto uradim ali ovog puta odaljim 3-4 cm od uveta i sve ok. Ništa, pričaću kao bolid
 
Ne znam da li može imati veze...

Ako stvarno koristi zvučnik slušalice, pokušaj malo da ga pomeraš kada ga prisloniš na uvo. Ne znam da li si primetio ali zvučnik je samo jedna trećina rešetke, nije otvorena celom dužinom već samo sa leve strane (tvoje leve strane kada gledaš u telefon).
Pokušaj sa pozicioniranjem telefona tako da baš pokriješ taj deo slušalice.
 
Probao sam već tako i nije bilo uspeha. A čekaću software update, Bože moj. Telefon kao telefon radi kako treba.
 
S obzirom da je rasprostranjen problem verujem da će taj softver biti kalibrisan kako treba uz novi MIUI.

Zamisli da si reklamirao telefon zbog sumnje na ispravnost senzora koji ni ne postoji. :D
 
Zamišljam :) :) :).
 
Ja sam sad probao radi bez problema(stoji ugašen ekran) dok držim telefon rukom u prirodnom polozaju. Čim spustim telefon na rame i pridržim glavom(to mu dođe neki ležeći položaj telefona) ekran se pali...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
A to ne bi trebalo da radi. Cak i kada lezis i pridrzavas mora da ostane ugasen.
 
Nemam pojma, iskreno ne razgovaram dugo tako da fon uvek držim rukom. Vidim da ovde komentarišete u vezi toga pa sam zato i probao, a ko tako koristi fon, njemu sigurno da smeta...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Zacudio sam se da nisam dobio slusalice u kutiji, vakum pakovanje je bilo
 
Nije baš Xiaomi izdašan kada pakuje kutiju ;).
 
Nazad
Vrh Dno