Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zato sto testiranje oduzima odredjeno vreme i svi misle da ce kod privatnika to da prodje brze.

Te gluposti sa FB ignorisi

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Tako su i onog prvog kineza kod nas testirali u privatnoj i rekli mu da nema covid.

Gledam ove izjave od danas, tj večeras i od pre samo par dana ponašanje "medija". Kakav cirkus, ovo nema nigde. Bukvalno je od ponedeljka krenula opet hajka. Puštaš derbi, slaviš pobedu na nekakvim izborima itd itd, kroz par dana zatvaraj. Cirkus!
 
Netačno, otkud privatnoj laboratoriji testovi kad ih nije imala ni država. Prvi Kinez je došao u privatni dom zdravlja, oni su zvali Infektivnu, a epidemiolog ih je otkačio i rekao da je sve OK. I ne bi bio problem da je samo tog prvog otkačio, već je to bio opšti pristup sve do proglašenja vanrednog stanja.
 
Ja sam iz Raske. Kod nas za sad dnevno ima do 10slucajeva. Pitali ste za Novi Pazar, posto smo udaljeni na 10-15min, znam sta se desava. Kod njih je katastrofa, svakim danom je sve gore i gore, bolnice su pune i vise nema mesta, sve ljude prebacuju u Kraljevo i Kragujevac. Najveci problem je sto su lagali za broj zarazenih i za broj umrlih i ljudi sto veruju za sve sto pricaju na tv-u. Sestra mi je isto rekla da je lose i u Brusu, da je 50% stanovnistva zarazeno, a 50% u karantinu. Za politiku bi imao svasta da ispricam, ali verujem da je zabranjeno, pa cu precutati.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ja sam se danas dopisivao sa peijateljem iz Raske. Kaze da je u NP haos. Da je bukvalno mnooogo vise obolelih i umrlih, nego sto se vuce po tv-u. Takodje mi rece nesto jezivo, ali ne ide da iznosim ovde, a jos manje da kacim screenshot.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Мој колега из НП отишао за Бг...85то фудбалер, јак као коњ...Лекаре и мед. особље пребацују из КГ за НП...у Ужицу је такође хаос....

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Ja sam se danas dopisivao sa peijateljem iz Raske. Kaze da je u NP haos. Da je bukvalno mnooogo vise obolelih i umrlih, nego sto se vuce po tv-u. Takodje mi rece nesto jezivo, ali ne ide da iznosim ovde, a jos manje da kacim screenshot.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

sto pominjes ako neces da kazes?
 
Olja Beckovic pokidala Kona u emisiji. Pogledajte utisak nedelje, pricalo se i covid-u.

Tapatalk from Poco loco
 
Zato sto testiranje oduzima odredjeno vreme i svi misle da ce kod privatnika to da prodje brze.

Te gluposti sa FB ignorisi

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Privatnici ne rade testiranje. Možda jedino imaju "prednost" u laboratorijama, Torlak, Batut, ko već sve radi...
 
Није безвезе у Новом Пазару покренута хитна набавка лимених сандука и врећа за преминуле. Ко зна колике су потребе за тим, колико је већ преминулих, а колико се очекује.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Nek se zarazi onaj ko veruje ovoj vlasti i ko je glasao za njih.
Utisak sam prekinuo posle 10min, sem profesora Radovanovica ove ostale nisam mogao da slusam, stvarno je totalno besmislena emisija bila i mucno gledati. Ne znam zasto uopste zove ove dupelisce iz kriznog staba kad nista pametno nece (ne smeju) da kazu.
 
Mozda je najbolje gledati av na repeat jedno dva sata svaki dan, ubija mozdane celije provereno mozda ima slican efekat i na koronu.
 
Ne znam sto se mucite sa tim emisijama, oni prepricavaju sta im se kaze i sta cuju od stranaca.

To ce da se nastavi i u narednim danima, ugasite TV i idite u prirodu dok je lepo vreme a oni neka razgovaraju sami sa sobom jer im vise niko nista ne veruje.
 
Moguce da ce nam se uskoro vratiti dnevne konferencije u 15h. Ne mozemo ni za sve bas da krivimo vladu, iako su poruke koje dobijamo kontradiktorne, ljudi su previse lezerni i nikako se ne ponasaju u skladu sa epidemioloskom situacijom. Ne treba vam Kon da bi znali kakvo je stanje. Imate vesti, SZO svaki dan trubi o tome da je globalno sve gore. Zasto su prepuni parkovi, kafici, opste zezanje svuda, nigde ni traga maskama, ja sam bukvalno jedini od svih koje poznajem, ko i dalje nosi masku povremeno (prevoz, prodavnica...). Verovatno ima jedno 100x vise zarazenih asimptopatskih od prijavljenog broja, sada vec svako zna po nekoliko ljudi koji su zarazeni, nije bilo tako u vreme karantina. Sto je i logicno, totalna opustenost = 100x veca cirkulacija virusa. Da li je ovo nekakva "strategija" da se napravi imunoloski stit oko starijih ili tragican propust, vreme ce pokazati...
 
Brate ovde su proglasili pobedu nad koronom pre mesec dana, ne znam što se čudiš što su ljudi ležerni i opušteni.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Narod treba da ima glavu da razmislja a ne da veruje u sve sto mu kockasti ekran kaze.
 
Za sve one koji smatraju da je pametno da se namerno zaraze i tako "steknu imunitet" - najnovija istraživanja pokazuju oštećenje pluća kod svakog drugog (tj. 54%) asimptomatski obolelog:

https://elemental.medium.com/even-if-youre-asymptomatic-the-coronavirus-can-do-damage-4ab22451161a
https://pubs.rsna.org/doi/10.1148/ryct.2020200110

Niko u ovom trenutku ne zna koje će biti dugoročne posledice toga.
Par citata iz ovog medium clanka:


He says that it stands to reason that people who are asymptomatic will also have more mild lung abnormalities — the kinds that are more likely to heal without scarring. But it’s too early to be sure. Scripps’ Topol reiterates these points. “I think it’s most likely that these underlying lung things will heal, but the fact is we don’t know,” he says.
Topol’s is not the only study that has identified these underlying lung issues. A report on asymptomatic Covid-19 patients, published June 18 in the journal Nature Medicine, found GGOs and other lung irregularities in 67% of the roughly three dozen people it examined.
How big a deal is this? No one’s sure.
Lung-related damage may not be the only concern for asymptomatic people. Research has found that the novel coronavirus can spread to the brain, heart, liver, kidneys, and other organs. “No one is really assessing those organs in asymptomatic people,” Topol says. “So we just don’t know what’s going on.” The presumption that people who don’t develop symptoms are getting off scot-free may be wrong.

Ovaj medium tekst je pun "we just don't know" recenica.
Meni je fascinantno da je ovaj virus prisutan vec 6 meseci, da postoji 10 miliona potvrdjenih slucajeva, da svi svetski naucnici iz ove i srodnih oblasti se bave trenutno ovim problemom i da oni i dalje ponavljaju kao papagaji "we don't know yet", "we are not sure"...

Koliko jos vremena i zarazenih (svaki slucaj je kao jedna laboratorija virusa koji mogu da istrazuju, a imaju ih 10 miliona) treba da bi nesto konacno mogli da kazu da znaju?
Ja sam covek iz nauke i znam kako nauka funkcionise i koliko je tesko doci do funkcionalnih teorija i naucnih cinjenica, ali ovo je po meni sramota za modernu nauku.
 
Poslednja izmena:
Pa eno vesti kako su u Nemackoj plaze prepunjene na Baltickom i Severnom moru.
Pa kad su Nemci toliko savestni, zasto su svi otisli na plaze? Ili su to svi sa Balkana? Merkel zabrinuta.
Vodi se propaganda da se ostane u drzavi i da se letuje kod kuce. Pa eto ljudi letuju.
 
Nisu svi učeni kao ti hbga. Da je sreća da jesu/smo. Ogroman broj bio dao glavu za glupost i to je okruženje u kom se živi.
 
Doneli mere za BG samo, obavezne maske u svim javnim zatvorenim prostorima.
Pomenuli su i da su poceli i mladi da se razboljevaju sa simptomima. Ovo ako nesto izmutiralo i umesto da slabi jaca, nahebasmo nacisto.
 
Sada sam video za mere, ovaj - "mere". Sta je ovo, sprdnja?!
 
Haha nista smesnije nisam procitao za svog života :X ne blamiraj se druze.



Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Spusti loptu.
Ima stara dobra: covek je pametan, narod je glup i to je suva istina.
Ocekivati od vise miliona ljudi da se ponasaju pametno je suludo.
Nisu nemci pametan narod vec znaju da imaju vrlo efikasnu policiju i sudstvo tj plase se posledica.
Za vreme zabrane skupova naslo se par pametnih balkanaca da prave rostiljadu u dvoristu sa sve familijama. Posetila ih milicija, svim ucesnicima po 500e kazna, gazdi skupa 25.000 e kazna.
Pa se ti zezaj... a lepo je receno nemojte, tolike ce biti kazne.
Pa par takvih primera puste u medije i nije bilo vise skupova...

...Helios rising...
 
Sada sam video za mere, ovaj - "mere". Sta je ovo, sprdnja?!

Zasto sprdnja? Kad bi svi nosili maske ne bi se sirio virus. Ti bi karantin verovatno? Niko ti ne brani da ne izlazis iz kuce naredne 2 godine. Moramo li biti mazohisti?

Moguce da ce nam se uskoro vratiti dnevne konferencije u 15h. Ne mozemo ni za sve bas da krivimo vladu, iako su poruke koje dobijamo kontradiktorne, ljudi su previse lezerni i nikako se ne ponasaju u skladu sa epidemioloskom situacijom. Ne treba vam Kon da bi znali kakvo je stanje. Imate vesti, SZO svaki dan trubi o tome da je globalno sve gore. Zasto su prepuni parkovi, kafici, opste zezanje svuda, nigde ni traga maskama, ja sam bukvalno jedini od svih koje poznajem, ko i dalje nosi masku povremeno (prevoz, prodavnica...). Verovatno ima jedno 100x vise zarazenih asimptopatskih od prijavljenog broja, sada vec svako zna po nekoliko ljudi koji su zarazeni, nije bilo tako u vreme karantina. Sto je i logicno, totalna opustenost = 100x veca cirkulacija virusa. Da li je ovo nekakva "strategija" da se napravi imunoloski stit oko starijih ili tragican propust, vreme ce pokazati...

Najmanji problem su parkovi i otvoreni prostori. Kad bi ljudi znali kako da se ponasaju i ne idu na velika okupljanja gde se ljube i grle sa svima bilo bi dobro stanje
 
Poslednja izmena:
^

Rekao bih ti nesto socno, zbog tvog zlonamernog sarkazma, ali bih bio banovan...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno