Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da nije neki njihov remote support link stalno nakačen na njihov server ili tako nešto?
 
@ Roadracer
koliko se secam u istom smo bloku ? ...kod mene je ok, prosli petak u toku vecernjih sati je bilo malo usporenje i odziv, ali nikakvi prekidi ... jedino sto su me NAT-ovali pre ~2 nedelje

 
Kod mene kriminal, a takođe su me natovali pre možda desetak dana... Nisam siguran, jer nisam obraćao pažnju. Ja sa njima nisam potpisivao nikakav ugovor, a u ugovoru sa RV stoji da imam javnu, promenljivu adresu, tako da ću insistirati da se taj deo ugovora poštuje. Obaveza mi je svakako istekla, tako da ću vrlo brzo da ih nogiram. Komšije me zeznule, susedni ulaz ne da saglasnost da orionov optički kabl prođe do mog ulaza. Neverovatni ljudi...

9641145295.png

9641168913.png

Da li znaš kakva je situacija sa MTS optikom u našem bloku?
 
@roadracer

MTS optika je slabo zastupljena, bar ono sto ja znam. Dodju do nekog ulaza i stanu, iz ko zna kog razloga! ima SBB optike isto tako, Orion ima ulaz do mene, pa provlace kablove kroz podrume i uz stepeniste do mog ulaza, to je sve spolja izlozeno sa smesnim plasticnim kanalicama i cesto kidaju tako da to nije resenje ...
 
I kod mene manja brzina. Malo iznenadjujuce s obzirom da je mreza potpuno nova i httb. Sta li ce biti kada naguraju gomilu korisnika?

9641442796.png



Malo sam istrazio po onom pitanju koje sam postavio, za koje ocigledno niko nije siguran sta je u pitanju. Koliko sam uspeo da pronadjem, spominje se da je u pitanju dupla rezervacija IPv4 adresa od strane rutera zbog IPv6 DS lite. Ajde da se nadam da je to u pitanju.
 
Poslednja izmena:
@roadracer

MTS optika je slabo zastupljena, bar ono sto ja znam. Dodju do nekog ulaza i stanu, iz ko zna kog razloga! ima SBB optike isto tako, Orion ima ulaz do mene, pa provlace kablove kroz podrume i uz stepeniste do mog ulaza, to je sve spolja izlozeno sa smesnim plasticnim kanalicama i cesto kidaju tako da to nije resenje ...

Natuje li mts optika i koje su negativne strane neta preko mts optike?

Da li je neko uspeo dobiti SN optiku preko MTS opticke instalacije?

Moze pojasnjenje, kad se uvede SN optika (i to je neko prijavljivao), kako gledate tv, kako je sistem povezan?
Dobijete ONT iz koga ide signal za net preko lan kabla i onda kojim kablom je povezan tv sa ONT?
Da li je tv takodje povezan lan kablom ili ima verzija kao kod TT sto je bilo da se svi tv povezuju koaksialnim kablom i da su svi otkljucani u ont na paket koji se koristi, odnosno da se eventualno koaksialnim kablom povezu svi tv u kuci a SN podeli i CA module i kod kartice pa se dekodira sigal u tv?
 
Poslednja izmena:
Kod mene u zgradi Blok 44 MTS i SBB optika SN ex RV koaksijalac

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
problem sa arenasport kanalima pre su radili,na setopboxu na dr tvu rade , svi ostali kanali rade sem arene, sumnjam na konektor antene,trazicu da mi zamene to
 
Nema logike da je konektor kada nema samo arene.

To je nešto do paketa, zvati podršku

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Koji olosi ovi iz Supernove, lepo ih pitam kao covek pre potpisivanje ugovora, da li ce mi staviti NAT, kazu necemo.. I evo od skoro iza NAT-a i stoka nece da promeni..
 
Pa zar si iskreno mislio da će reći "da, bićeš NATovan"? Jedino da si izboksovao u ugovoru da naglase da ce ti dati javnu dinamičku adresu. Ja sam se patio sa njima za vreme ADSLa, pa ih se taman rešim i uzmem RV, ma milina sa njima 4 godine, i sad opet u državno jasle! Ljudi, ništa gore od državne firme, shvatite da njima je plata ista i ako svima radi sve super i ako ništa ne valja, pa što bi se cimali? Komunizam je to još izrodio i tako je stanje u svakoj državnoj kompaniji nažalost, pa vidite nam zdravstvo samo! Sve je trulo ovde...
 
Dobio sam neku ponudu da pored interneta koji koristim (ethernet) uzmem i kablovsku tv, u prvih 12 meseci cena bi bila ista.

Zanimaju me 2 stvari:
ima li stb neku prednost u odnosu na cam modul? Deluje mi da je cam modul jednostavnija varijanta, a verovatno i brza. Jos nisam video stb kojim sam zadovoljan kako radi...

Trenutno imam home ethernet, tj. mrezni kabl mi ulazi u stan do rutera. Sad bi to zamenili koaksijalnim kablom, pa ne znam da li je to u sustini ista konekcija do zgrade ili ima neke razlike.. Kad sam uvodio ovaj net, nudili su mi i optiku (av com), sad kazu da nemaju optiku u zgradi, moram da proverim
Isti taj net što ti koristiš imao sam i ja. Mts ne dozvoljava taj standard optike, već isključivo mora optika da ti dođe do stana. Ja sam hteo taj internet da zadržim ali mi nisu to dozvolili jer mts taj standard ne dozvoljava i naravno vratio se na koaksijalac. Imao sam problema sa netom, stalno blokirao dok na kraju nisam zvao da mi zamene ruter kada su došli i zamenili ja se preporodio sve mi full radi, problem bio do rutera. Isto sam AVCom. Što se tiče stb ili kartice ja sam odabrao cam modul (karticu) jer mi je smor od silnih uređaja i daljinskih. Moj drug ima stb i šta znam ne žali se i radi mu sasvim okej. Imam 2 tv uređaja i na oba taj cam modul inače i ako uzmeš stb isto ti i u njega stavljaju karticu. Zaboravio sam da napomenem, to je neki stariji princip optike gde optika ide do zgrade, a posle taj utp kabl do tvog rutera. To sada pitanje vremena kada će ti ugasiti jer optika mora da ti dođe do stana, a ne do zgrade.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@DjoleMC: Ako govorimo o Supernovi onda oni najčešće provlače kablove vazdušnom linijom sa bandere do stana. mts ide kvalitetnije - podzemnim kablovima, sklapa se ugovor sa upravnikom zgrade i provlače svoju instalaciju po zgradi a zatim i od tih svojih kutija do stanova. Ako je u pitanju optika to je odlična varijanta. Što se tiče STB-a mislim da je slika lepša nego preko CAM modula, ali je lakše jer koristiš 1 daljinski. Kod Supernove u oba slučaja nemaš premotavanje unazad za 7 dana. To dobijaš tek ako tražiš/platiš IP STB - android uređaj. I odmah da ti kažem da kod mene to ne radi kako treba iako sam na optičkoj mreži. Kod koaksijalca može biti da je veliki šum pa to treba da peglaju. To mogu da znaju tek kada ti dođu tehničari za instalaciju. U svakom slučaju proveri da li ima mogućnosti za optiku.
 
Nema mogućnosti za optiku, verovatno cu da uzmem ovo preko kabla, samo da smislim kuda da provucem kablove. I ja sam načuo da ce da gase ethernet, ali za sad radi.. pricalo se o tome oko nove godine

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Na stb mi se pojavili sve dupli kanali. Kako da obrisem duple kanale? Probao sam ponovnu pretragu i opet svi kanali dupli
 
Natuje li mts optika i koje su negativne strane neta preko mts optike?

Da li je neko uspeo dobiti SN optiku preko MTS opticke instalacije?

Moze pojasnjenje, kad se uvede SN optika (i to je neko prijavljivao), kako gledate tv, kako je sistem povezan?
Dobijete ONT iz koga ide signal za net preko lan kabla i onda kojim kablom je povezan tv sa ONT?
Da li je tv takodje povezan lan kablom ili ima verzija kao kod TT sto je bilo da se svi tv povezuju koaksialnim kablom i da su svi otkljucani u ont na paket koji se koristi, odnosno da se eventualno koaksialnim kablom povezu svi tv u kuci a SN podeli i CA module i kod kartice pa se dekodira sigal u tv?

Ja sam nekoliko više meseci pokušavao da dobijem telekomov BOX 4 plavi paket kroz Supernovine optičke , i na kraju ništa od toga... Zvao mts više puta i svaki put mi rekli u fazonu; "Mi nismo ista firma" :smoke:


Inače, evo kako cela stvar kod mene izgleda: https://i.imgur.com/UacmwXH.jpg

Jedan patch cord iz splajsa u beloj kutijici ide u ovaj optički splitter za CATV , iz njega ide ovaj beli coax za televiziju gore , a drugi patch cord se sa tog splittera vezuje sa ONT-om, odnosno ovaj ZTE F660 modem-ONT uređaj (njega sam prethodno imao pa su mi njega i ostavili) ...

E onda ovaj žuti LAN kabl sa LAN1 porta sa ZTE-a , se vezuje na WAN port od Mercusys AC12G rutera (nema ga na ovoj slici) koji pored toga ima 3 ethernet porta , svi portovi su gigabitni i ruter takođe poseduje dual-band, tkd sve u svemu, solidan je ruter u pitanju. :D
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko koje tv Supernova prodaje uz svoje pakete

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Pitah ja ali u maju jos. Kazu da ima i nekih smart tv rekose fox i vox. Ali nisam siguran da li bih to uzimao.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa nema tu nista da se bira najjeftiniji modeli voxa samo biras dijagonalu.
 
kod mene je ovaj smart 32, zvuk je los, wifi hvata jedino ako je modem u sobi
 
Ja sam nekoliko više meseci pokušavao da dobijem telekomov BOX 4 plavi paket kroz Supernovine optičke , i na kraju ništa od toga... Zvao mts više puta i svaki put mi rekli u fazonu; "Mi nismo ista firma" :smoke:


Inače, evo kako cela stvar kod mene izgleda: https://i.imgur.com/UacmwXH.jpg

Jedan patch cord iz splajsa u beloj kutijici ide u ovaj optički splitter za CATV , iz njega ide ovaj beli coax za televiziju gore , a drugi patch cord se sa tog splittera vezuje sa ONT-om, odnosno ovaj ZTE F660 modem-ONT uređaj (njega sam prethodno imao pa su mi njega i ostavili) ...

E onda ovaj žuti LAN kabl sa LAN1 porta sa ZTE-a , se vezuje na WAN port od Mercusys AC12G rutera (nema ga na ovoj slici) koji pored toga ima 3 ethernet porta , svi portovi su gigabitni i ruter takođe poseduje dual-band, tkd sve u svemu, solidan je ruter u pitanju. :D

Nista ja tebe ne kontam.
Jesi ti ovo uzeo MTS optiku i TV, a odjavio SN?

Jasno mi je kako sve kod MTS funkcionise, mene zanima neki hibrid MTS i SN, odnosno da li je neko dobio preko MTS infrastrukture opticki net?
Ne zanima me mts-ov tv, ne zelim stb umesto cam.
Ja bi da imam uslugu SN preko mts opticke mreze koja je u zgradi zajedno sa SN koaksialnom i Orion optickom mrezom.
Najavili su se i iz SBB...

Meni je jedino mrsko sto ako zadrzim samo SN tv i predjem na samo MTS optiku, moracu da placam za 3 uredjaj (za stb koji mi sluzi iskljucivo umesto vcr), ostale prednosti su na strani podele jer cu kao OSI imati 50% popusta za tv od SN i 50% popusta za opticki internet kod MTS...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno