Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

^ slažem se potpuno. Time se završava debata o ceni uređaja i prihvatanju sa i bez GMS. Ako ti je neizvodljivo funkcionisanje bez GMS ni telefon od 300e ti neće biti upotrebljiv. U suprotnom plač korisnika zbog nedostatka a prihvatanje istog po znatnoj nižoj početnoj ceni usled nedostatka GMS od strane korisnika je tipično baronisanje.

Kineskom tržištu oni nisu potrebni a nama jesu. Kineze drma patriotizam i propaganda "nepravedne žrtve Zapada" i mnogi se opredeljuju upravo za proizvode ove kompanije. Neće Huawei poginuti, ako je on zaista državni projekat.


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Što?
Telefon bez GS je poluproizvod, kao da kupiš auto bez suspenzije i točkova a ujedno nemas ni atest+garanciju da ces uvek moci naći delove.
Opet, ako su ostavljena "vrata" da instaliras GS onda bi neka niza cena opravdala cimanje.. Isto kao kad kupiš Xiaomi telefon sa pristupačnom cenom ali prihvatas da ces se prilično puno igrati sa softverom da neke stvari funkcionišu kako treba.
Kapiram da GS u Srbiji i u nekim drugim zemljama u razvoju nema veliku svrhu i postoje alternative, ali 8mil stanovnika ne predstavlja neki impact na bilo kakvo tržište
 
Apsolutno nema veze s' vezom... Telefon je bez GMSa itekako kompletan proizvod, imam i garanciju, i ateste... Ni jednog trenutka nisam nameravao da "petljam" sa sideloadovanjem Google servisa niti cu, jednostavno nema potrebe... I ne zalim ni 1e koji sam platio za telefon, zato sto sam pare dao za telefon, ne za Google mape...
Ako hoces jeftino, kupi Xiaomi... Ako hoces skupo, uvek ti je tu Samsung, a ako hoces Huawei, kupis Huawei.
 
@2SaiNt4U sa prvim pasusom se ne slažem, objasnio sam gore da GMS nije potreban na svakom delu planete.

A ono što si napisao u drugom i treće. pasus verujem da svi tako razmišljamo (osim spuštanja cena, znalo se da neće toga biti).

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Itekako ce spustati cene i oni i ostali,ozbiljan pad prodaje imaju svi osim op-a koji je u plusu cak i u vreme korone. Znaci moze da se radi u plusu ali nece niko da plati 1000 e za poluproizvod osim par entuzijasta
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto kažeš da je telefon poluproizvod? Ako ti je prekopotrebna olovkica recimo, da li je svaki drugi telefon osim Note-a, poluproizvod? Glupo je to pričati.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Zato sto svuda pise da je android a nigde ne pise da nema gs ,naravno da je poluproizvod da ne ulazim u rezoluciju i stereo zvuk. Kada sam kupovao p30 pro isto su mi.ljudi govorili nema ovo nema ono i posle koriscenja od 6 meseci bili su u pravu ne zato sto meni treba veca rezolucija nego tel koji kosta ovoliko jednostavno to mora da ima i tu nema rasprave.. Ako ne zbog GS onda je zbog ovih stvari poluproizvod i ne moze se svrstavati rame uz rame sa op8 pro,s serijom i ostalim uredjajima vise klase. Ponavljam imao sam i p30 pro i mate 20 pro i sve je bilo super,bio sam zadovoljan ali jednostavno uredjaji bez wqhd i stereo zvuka ne spadaju u visoku klasu
 
Imao sam Note 9 godinu ipo. Greje se tokom korišćenja, sporije radi, baterija njesra. Kamera okej, tako da sam po meni, prešao na bolje.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Brat uzeo P40 Pro, cackao ga danas na kratko.

Kamera dobra ali ne koliko je hajpovana. Sistem iako nema G servise nije 100% fluidan, ima padove u fps-u. Izrada vrhunska, kao i dizajn zadnje strane. Dizajn prednje strane ocajan, prevelika pilula za kameru. Ekran nista posebno, bolji je dosta na Samsung S/Note seriji, jedino 90Hz dosta vadi situaciju.

Sve u svemu dobar telefon, ali ne bih dao preko 650-700e za ono, cak i da ima G servise. Bez G servisa mozda 500e.
 
Interesuje me koliko to nije 100% fluidan, kad meni nije ni jednom zaštekao ni malo?

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Ma gluposti da nije fluidan.Mozda ako je u trenutku nesto secnuo, ako je radio nesto u pozadini. Hardver mu je prejak da ne bi bio fluidan.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Desavalo se da padne fps u multitaskingu, kada se otvara kamera, prebacuje iz jedne aplikacije u drugu i slicno.

Ne zabode nesto mnogo, ali se oseti da Emui nije ispeglan dovoljno. Verovatno ce resiti kroz update-ove, svez je telefon, danas je u modi da se hardver pusta na trziste sa nedovrsenim softverom.

Ja tek sad vidim da ovaj Kirin 990 koristi proslogodisnja jezgra, A76, a ne A77 kao SD 865. Kakav fail.
 
Poslednja izmena:
@ivanbass1 Kupuješ ovaj telefon?

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Daleko od toga.
 
Brat uzeo P40 Pro, cackao ga danas na kratko.

Kamera dobra ali ne koliko je hajpovana. Sistem iako nema G servise nije 100% fluidan, ima padove u fps-u. Izrada vrhunska, kao i dizajn zadnje strane. Dizajn prednje strane ocajan, prevelika pilula za kameru. Ekran nista posebno, bolji je dosta na Samsung S/Note seriji, jedino 90Hz dosta vadi situaciju.

Sve u svemu dobar telefon, ali ne bih dao preko 650-700e za ono, cak i da ima G servise. Bez G servisa mozda 500e.
I ja sam primetio poneki trzaj, uzeo drug sinoć. Baš središmo g servise. Povremeno izbacuje greške. Al' ok je obzirom da nema zvanično.
a96494ff089dc5d9dda1f05185cec3e0.jpg
65c3ca0d06bb25debcfde3babbcc6f99.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Instalirao sam GMS na P40 Lite i dok nisam čačkao po developer modu i palio ADB, sve je radilo bez problema. Sada sam krenuo da dobijam obaveštenja da uređaj nije Google sertifikovan :vomit:
Ali i pre toga nisam primetio da rade Gugl notifikacije, aplikacije su radile , ali Gugl notifikacije ne.
 
Како си инсталирао, имаш ли упутство /линк?
 
Između ostalog postoji procedura za sertifikovanje,instalira se aplikacija Device id kad se otvori kopira se Google Service Framework broj (desi se kod loše odrađene procedure za GMS polje bude prazno)
kad se kopira br. ide se na https://www.google.com/android/uncertified/
ulogujete se na Gmail acc i dobijete polje za registraciju u koje kopirate gore navedeni br automatski dobijate povratan sertifikovan br uređaja
 
I ja sam primetio poneki trzaj, uzeo drug sinoć. Baš središmo g servise. Povremeno izbacuje greške. Al' ok je obzirom da nema zvanično.
a96494ff089dc5d9dda1f05185cec3e0.jpg
65c3ca0d06bb25debcfde3babbcc6f99.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk

Mozes to da sredis.

Meni ne izbacuje gresku vec mesec ipo dana od kad sam namestio.

Radi normalno update.
 
Svastiki sam porucio p40 lite preko mts-a. Postoji li nacin da ee ubaci google play i da radi stabilno? Citam unazad, malo sam se pogubio, cwsto ne radi stabilno. Generalno njoj je najpotrebniji google photos od aplikacija jer je pre koristila tu app. Tteba joj youtube, ali to moze da se resi sa vanced.

@Djilkos, kako si ti resio ovo, znam da imas obaj fon preko mesec dana?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nisam resio, odustao sam. Prosao sam sve ono sto ima na youtube, ali notifikacije G servisa su stalno iskakale, tako da koristim ovako bez.

U svakom slucaju imam i Mi8 pored ovog, tako da ne obracam puno paznju, bacim fotke ili na Mi8 ili na laptop koji mi povuce na G photos fotke.
 
Zasto jednostavno ne koristi huawei backup za fotke. Potpuno isti princip kao Google slike, samo umesto Google Photos koristi fabricku galeriju. Jedina razlika je sto nema beskonacno skladiste.
 
Pa valjda vazi,ja sam i pitao za p40 lite. Mislim da je to sve isto.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Postoji li neka aplikacija za slike koja moze da se sinhronizuje sa google photos? U slucaju da ovo ne bide radilo da izbegnem njakanje sa kompom...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno