Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Ja bih najrađe optužio moj Huawei telefon :d, ali sigurno nije do toga.
Verovatno ima veze sa nekontrolisano velikim brojem video snimaka koji idu preko njih trenutno, pa im serveri trokiraju.
 
Meni je problem sa viberom nastao odmah nakon nekog ažuriranja telefona, huawei je u pitanju.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-04-02-10-11-16-191_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-04-02-10-11-16-191_com.miui.securitycenter.jpg
    28.2 KB · Pregleda: 145
Poslednja izmena:
šta, i WAAP, ta megadobra aplikacija?! :D

BTW, izašao Vajber 12.7, nađoh ga na apkmirror, na play store još nema
 
Kod mene je sinoć povukao updejt sa play stora, 12.7.0.6 verzija.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Sjajno :D
Daj i za ostale IM programe koje koristiš
Od tih koji su vezani za broj koristim Telegram X, Google Duo, WA i Viber.

1. Telegram X - 0 pristupa kontaktima u pozadini

2. WhatsApp - 50ak od sinoc u 00h do sada (16:30h)

3. Duo - danas 0, sinoc kada sam ga instalirao 70ak pristupa u pozadini u prvih sat vremena, nakon toga nista

4. Viber - redovno pristupa kontaktima u pozadini, ne vredi brojiti uopste
 
Ja sam na 12.6.0.5 verziji, nijedan problem od gore pomenutih.
 
nije mi jasno zbog cega... dovoljno mu je jednom da pristupi imeniku, ako mu "nesto" treba... jedino ako kad god ti neko pise ili sta vec, da svaki put proverava imenik..

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
jedino ako kad god ti neko pise ili sta vec, da svaki put proverava imenik
Nije ovo slucaj, Viber poruke mi stizu mozda 1-2 dnevno, on drnda contacts redovno.

Svakako sam mu sad ogranicio da ne moze da pristupi u pozadini. Onda se s vremena na vreme desi da kad ga otvorim, imena kontakata ne budu ona iz imenika (koja je procitao milion puta unazad), nego ona koja su ti ljudi stavili za Viber.

Totalno djubre od aplikacije.
 
Kakve veze ima koliko puta pristupi imeniku? Jeli utiče na trajanje baterije to ili ne?
 
Kakve veze ima koliko puta pristupi imeniku? Jeli utiče na trajanje baterije to ili ne?
Naravno da ima veze, za funkcije aplikacije je apsolutno nepotreban pristup imeniku u pozadini, nego oni ili ne umeju da naprave da radi kako treba, ili zloupotrebljavaju pristup imeniku. Verovatno ovo drugo, logika je jednostavna za prvo :)
A gde se to gleda?
Ovo se gleda u fabrickoj Security aplikaciji na MiRoom custom romu za Xiaomi telefone. Rom je baziran na weekly kineskom MiUI romu, aplikcija je odatle.

Za standardne telefone i romove - nikako, na zapadnom trzistu sve zavisi od tog drndanja licnih podataka u pozadini :)
 
Ok, šta ja kao korisnik imam pozitivno ili negativno od toga što će pristupiti imeniku 5x ili 20x ili 100x na dan? Ako baš hoće da preuzmu imenik dovoljan je i jedan pristup dnevno.
Prvo mi je palo napamet potrošnja baterije.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Jel dobijate zadnjih dana neke pozive preko vibera iz nekih inostranih zemalja? 5, 6 brojeva zaredom me pozove i to je to...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ne preko Vajbera ali dobijam preko SIM-a - iz UK, DE... zazvoni jednom i prekine. Naravno ne javljajte se na takve pozive [emoji56]
 
Za te obicne, tj preko sima znam, sa njima nemam problema, ali sa ovima sa vibera, haos... pozove jedan i zvoni do kraja, pa kad on prekine krene drugi i tako zaredja 5, 6 brojeva. Evo treci dan zaredom...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Posle poslednjeg azuriranja Viber sada kopira media fajlove u dva foldera novi Viber i stari Viber images/videos, zavisi da li je fotka ili video.
Jos neko?
 
Kako u whatsapp da skinem fotografiju u telefon?
Iskljucen mi je autodownload.
d02926f6632fe9ff36381f952e217e64.jpg
 
Posle poslednjeg azuriranja Viber sada kopira media fajlove u dva foldera novi Viber i stari Viber images/videos, zavisi da li je fotka ili video.
Jos neko?
I kod mene. U poslednje vreme im baš ide sa novim verzijama.
 
  • Like
Reagovanja: M J
I kod mene. Dobro ste napisali, pomislih virus ili ko zna sada spopade telefon. Nervira dupliranje.
 
U poslednje vreme mi se par outa desilo da kada dodam novi kontakt u imenik na telefonu on mi se ne pojavljuje na viberu, cak i kada pokusam da dodam taj broj telefona preko vibera, pise da ne postoji taj kontakt, a taj kontakt je na viberu. Jel zna neko u cemu je problem. Jednom se desilo da se posle nekog vremena pojavi kontakt na viberu.
Telefon je samsung s10+
Desavalo se i kod ćaleta na redmi note 5
 
Poslednja izmena:
Na PC verziji Vajbera od juče ne radi slanje poruka, sve su unsent, ali regularno stiže sve što dobijam, tj. vidim šta mi ljudi pišu, odnosno šta se piše u grupama. Da li još neko ima ovaj problem?
 
Probao sam whatsapp Business pored običnog whatsappa, na istom telefonu. Imam problem sa kontaktima. Na običnom whatsappu imam oko 400 kontakata, dok na whatsapp Business imam svega oko 150 kontakata. U čemu je problem? Svi kontakti su mi na google nalogu u telefonu.
 
Nazad
Vrh Dno