Šta je novo?

iPhone SE (2020)

Staklena 100%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako to mislis 100%?

Nije proverena informacija ni da ce izaci telefon, a ne kakva ce ledja biti.
 
Naravno, sve sam to ispratio, ali se ne moze bas reci da je provereno.
Da se ne lazemo, ovo je najmanje treca godina u kojoj izlazi novi SE, pa prc...

Stoji da nikada nisu bile okvakve informacije, tako da se nadam da ce ove godine stvarno izaci i to uskoro kao sto se najavljuje.
 
Ovo nema veze s prethodnim godinama, izlazi sigurno i zna se kakav ce biti. Kuciste od osmice i sve što uz to ide, uključujući staklena ledja i bežično punjenje.
Nadam se da ce izbaciti force touch i povećati bateriju, to bi bio pun pogodak.
 
kako se zna?
ima na apple sajtu? nema

nisam u fazonu da se inatim i filozofiram, ali kako sa tolikom sigurnoscu mozes pricati, kao da drzis telefon vec u rukama
 
nisam u fazonu da se inatim i filozofiram

Ni ja. Postoji bezbroj tekstova o ovome, kao sto uvek bude pre nego izadje bilo koji apple telefon. Ono sto pričam su činjenice od ljudi koji prate apple mnogo više od nas. Nadam se da je sad jasno sta znači “100%”? Suludo je da dalje objašnjavam zasto sam napisao 100%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kuciste od 6/6s je idealne velicine i za ruku i za dzep. Da su stavili ekran kao na ostalim sa notchom + te dimenzije kucista, ne bi znao apple sta ce od para.

Pa x i xs su ti velicine kao 6/6s:)
Trebali su u kuciste 5/5s staviti ekran sa notchem i onda bi to bio planetarno najpopularniji telefon :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa bas i nisu, em je laksi 6/6s a i manjih je dimenzija kuciste nego od X-a, znam jer sam sa 6s presao na X. Devojka jos uvek nosi moj 6s tako da znam da je manji sigurno i laganiji je za ruku/dzep.
 
Ja sam i dalje na 6s i za mene bi idealan telefon bio kada bi ostavili isto kuciste ali sa vecim % ekrana i jacom baterijom.
 
Ne znam da li ste primetili, ali na svim renderima iPhone 9 (SE 2020) je predstavljen kao da ima okvir od nerđajućeg čelika, poput iPhone-a 11pro, XS, X.
Čisto sumnjam da će se ovo desiti jer čelik nisu stavili ni na običan iPhone 11, koji je skoro duplo skuplji od SE.
 
Ja sam i dalje na 6s i za mene bi idealan telefon bio kada bi ostavili isto kuciste ali sa vecim % ekrana i jacom baterijom.

To bi za mnoge bio idealan telefon, ali bi sebi time pucali u nogu, tj ugrozili prodaju svojih flagshipova. Zato nikad neće izbaciti takav telefon, nažalost.
 
Kuciste od 6/6s je idealne velicine i za ruku i za dzep. Da su stavili ekran kao na ostalim sa notchom + te dimenzije kucista, ne bi znao apple sta ce od para.

Pa x i xs su ti velicine kao 6/6s:)
Trebali su u kuciste 5/5s staviti ekran sa notchem i onda bi to bio planetarno najpopularniji telefon :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ljudi odakle vam te ideje? Pa najveći modeli su im i najprodavaniji. Šta mislite, da oni paušalno izbacuju modele, bez ikakvog istraživanja tržišta? Telefoni manjih dijagonala imaju svoje tržište, ali ono je ipak manjinsko
 
spoje dizajn 5s (SE) i iphone 11, kao sto je ovaj leak za iphone 12. I eto novine. Dakle noviji model (11 sa novim dizajnom) spreman za prodaju. Iphone 11 sa novijim dizajnom = iphone 12 . Sto je svakako prelep telefon. Samo da su to uradili prosle godine, sad ne bi imali sta da prodaju
Mene samo zanima dal ce iphone SE 2020 biti bolja kupovina od iphone 8. Pretpostavljam da SE 2020 nece imati stereo i OIS.
 
Verovatno će baterija biti bolja na novom SE. Veći kapacitet i štedljivi novi procesor. Dosta je iPhone 8 već star.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
spoje dizajn 5s (SE) i iphone 11, kao sto je ovaj leak za iphone 12. I eto novine. Dakle noviji model (11 sa novim dizajnom) spreman za prodaju. Iphone 11 sa novijim dizajnom = iphone 12 . Sto je svakako prelep telefon. Samo da su to uradili prosle godine, sad ne bi imali sta da prodaju
Mene samo zanima dal ce iphone SE 2020 biti bolja kupovina od iphone 8. Pretpostavljam da SE 2020 nece imati stereo i OIS.

Stereo i OIS imaju od sedmice, zasto bi ga sad ukidali
 
Verovatno će baterija biti bolja na novom SE. Veći kapacitet i štedljivi novi procesor. Dosta je iPhone 8 već star.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
Koliko to veći kapacitet moze biti kada će kućište biti isto kao ip8? Baterija će biti istog ili eventualnog kapaciteta većeg za 100mah, jer gde ćeš staviti veću bateriju. Jedino što novi čipset A13 tu može da izvuče situaciju pa da baterija traje malo duže, ali ne treba imati prevelika očekivanja.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Ako izbace force touch, mogu da stave i veću bateriju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jako zanimljiv telefon u najavi :)
 
Meni bi bio mnogo primaljiviji da je velicine kao 5/5s/SE ali posto je 90% da ce biti kao 8 i nije mi nesto.Mozda nas iznedane pa izbace “Classic” model.Da ponuda bude 9 classic, 9,9 Plus.Ostacu na velicini Xs za sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mora biti nekih ušteda, a da opet bude zanimljiv. Sve to zavisi od cene komponenti koje se koriste tipa da li im je jeftinije staklo pozadi ili alu. Opet možda im je ostalo kućišta od ip8, pa će to da iskoriste. Predpostavljam da će bežično punjenje biti izbačeno, jer je nešto sa čime može da se živi.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Koja se cena ocekuje kod nas ako je preko 399 za osnovnu verziju? [emoji848]
Pa ovi nasi prodaju osmicu za 400-450e hahah i to na kp

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Koja se cena ocekuje kod nas ako je preko 399 za osnovnu verziju? [emoji848]
Pa ovi nasi prodaju osmicu za 400-450e hahah i to na kp

Gledam cene kod operatera, u Vip-u je osmica 86k din. :D, a sedmica 50k (u MTS-u 57k). :lupko: Ko zna koliku ce cenu da lupe za novi SE. Pretpostavljam da ce kod njih biti oko 70k din. Uzgred, citam na net-u glasine da ce novi SE biti predstavljen 15.04., a da u prodaju krece od 22.04.
 
Koja se cena ocekuje kod nas ako je preko 399 za osnovnu verziju? [emoji848]
Pa ovi nasi prodaju osmicu za 400-450e hahah i to na kp

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Uzeci u obzir nase prodavce, rekao bih na KP da ce biti donja cena 500e. Dosta ljudi sad kupuje ip8, ja sam naleteo dosad na 2 koja su prodavala verziju od 64gb za 400e ali su otisli bukvalno dok sam pustio poruku prodavcu. Vecina drzi cenu od 440e, dok se za 470e moze pazariti verzija od 128gb.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Bice malo skuplji mozda prvih mesec dana, a posle nekog vremena ce doci cena na brojku iz usa, samo u evrima, kao i za svaki drugi iPhone.
S obzirom na to koliko su se cekali novi ajfoni kod operatera, pre ce da pojeftini kod svercera, nego sto ce moci da se kupi kod operatera.
 
Koja bi ovo telefoncina bila samo da ima amoled...
 
Procita sam ovde na sajtu da bi kamera mogla da bude kao ona na Xr, gde ste nasli taj podatak, ili ja ne umem da nadjem
 
Nazad
Vrh Dno