Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Probaj ga na defaultu pa vidi. KP takodje radi na defaultu, od tad kad su smarali na KP sve radi ok.

Probao sad i na default, desava se isto, npr. na svakom desetom klipu.

Ipak krene klip sa ucitavanjem ali prvo izbaci gresku, pa prodje 3 sekunde pa nastavi sve normalno.

Kolje se verovatno s necim, iako nemam puno addonova
 
A imate li vi probleme sa ekstenzijama za YT? Ono sto sam naveo u prethodnom postu. Izgleda da Enhancer for YT samo kod mene (na WF Classic) tako baguje.
 
Ne koristim to ni ja, mahom samo privacy addonovi (Disconnect, HTTPS Everywhere, Privacy Badger i uBlock Origin) i Internet Download Manager koji palim po potrebi samo.
 
Probajte, ja tesko da bih mogao da koristim YT bez ovih enhancera. Jeste da je i Google uveo dark mod ali je to u ovim ekstenzijama bolje odradjeno, manje naporno za oci. Plus automatska ucitavanja zeljenih rezolucija i jos mnogo ostalih podesavanja. Naravno, sve to pod uslovom da rade bez problema.

Sada sam aktivirao Magic Actions for YT, radi ali su nesto pogresili pa je nemoguce pristupiti podesavanjima. Klik na settings vodi ka mycinemapro stranici, tu izlece reklama za ovu ekstenziju i nemoguce je uci u podesavanja. Mnogi se zale na ovaj problem u poslednjih par meseci, za sada nema resenja. Mogu i ovako da koristim YT, jer radi dark mod, automatsko ucitavanje u 1080p i regulacija jacine zvuka preko skrola (+/- 5), to mi je najbitnije, ali ne mogu da promenim odredjena ''sitna'' podesavanja interfejsa.

Inace, ovo je zanimljivo. U opisu Magic Actions for YT, na Mozilla sajtu, pise: This is not a Recommended Extension. Make sure you trust it before installing.
Permissions
This add-on can:
Access your data for all websites
Access browser tabs

A oni se ovako reklamiraju: Manage Your Settings Safely and Securely

:d

Za Enhancer for YouTube nema takvog ''upozorenja'' - Tons of features to improve your user experience on YouTube™.
A za dozvole pise:
Permissions
This add-on can:
Access your data for www.youtube.com

Inace, izgleda da je Magic Actions for YT drasticno popularnija ekstenzija na Chrome pretrazivacu nago na FF/WF, prema broju korisnika. Mozda ne spijuniraju ovoliko preko Chrome-a, verovatno im je bedak da smetaju Guglu u prikupljanju podataka.

Sve bi bilo ok kada Enhancer for YT ne bi ovoliko bagovao, vecinu klipova ucitava u 144p (iako je podeseno 1440p/1080p), sto je frustrirajuce.
 
Poslednja izmena:
Za one koji, kao i ja, ne čitaju redovno vesti - Waterfox je pre tri nedelje prodat izvesnoj marketinškoj kompaniji System1, koja je ranije kupila i pretraživač Startpage.
 
Napravili ime, prodali ime, otišli s lovom a vas korisnici ko..... piiiiip :D
 
Prestao sam da koristim Waterfox od kako je postao potpuno isti kao i obican FF, sada iz znatizelje sam instalirao FF developer edition, koji se cesto azurira, ima neke sitnije detalje u izgledu i dobar je sto se tice stabilnosti na dobroj platformi, ali posustaje sa brzinom u svakom smislu u odnosu na novi Edge i Slimjet (oba su bazirana na Chromium engine-u), i oba su apsolutno odlicni browser-i.
 
Da li i vama firefox otezano otvara stranice?
Par dana mi nudi update ali sam ja to odbijao onda juce pocinje da otezano otvara stranice (treba mu cela vecnost) onda ga updejtujem ali ista stvar.
Verzija je 74.0 64-bit.
 
Otezano ti mozda otvara jer su sad svi legli na internet, verovatno ti je do provajdera tj. opterecenja.
 
Ipak je do firefoxa,probao sam slimjet i sa njime ide sve normalno a sa firefoxom koci?
 
Dobih opciju da probam svedeni FB i njiihov dark mode za desktop malopre, sad mnogo lici na mobilnu verziju a uz to je i ocigledno dark :D
 
Poslednja izmena:
YouTube brlja u Firefox Nightly. Ne rade slajderi za promenu jačine zvuka i za premotavanje klipa, a ne reaguje ni na premotavanje i promenu jačinu zvuka strelicama, niti na druge tastere (k za play/pause, f za fullscreen, t za theatre view itd). Ima li neko ideju o čemu se radi? Probao refresh, restart browsera, čišćenje cookiesa, ništa nije pomoglo.

Moguće da je do apdejta, jer se Nightly apdejtuje dvaput dnevno i često se javljaju neke gluposti sa sličnim sitnicama, ali možda i nije do toga.
 
Jesam, sve isto. Na svim drugim sajtovima radi normalno (Vimeo, Dailymotion itd).
 
Da dodam - embedovani klipovi rade kako treba, samo na youtube.com postoji problem.
 
Da li ima neke mogucnosti da se iskljuci iskacuce obavestenje da se uradi apdejt firefoxa,nenormalno me smara?
 
A sta fali da ga odradis?
 
Fali jer se može desiti da dobije onu neviđenu glupost od overlapping address bara za koju bi project manager i UX/UI trebalo da popiju otkaze.

Koristim ff preko 12 godina i do sad sam radio update čim izađe, ali od verzije 75 prvo dobro proverim po netu ima li kakvih gluposti da su ubacili.
 
I mene nervira taj adress bar, šta li izmišljaju s tim...

Hebo te, skoro sav softver napreduje i poboljšava se vremenom, samo browseri (i programi za komunikaciju) nazaduju i bivaju nerfovani...šta li puše ovi koji ih prave, da l' su retardirani...
 
To je zato što imaju dobar jednostavan program koji radi posao i onda krenu da slušaju korisnike i dodaju sve i svašta, milion funkcionalnosti i usput pokvare i ono što je dobro radilo.
Meni izleti jedno 3-4 puta za recimo 8 sati ta poruka za update, nije strašno, samo odbijem ali kad ne budem lenj staviću waterfox i prebaciti sve bukmarkove i reći ćao firefoxu.
 
Waterfox je skoro(tajno) prodat System1-u, kompaniji koja se bavi marketingom.
Evo šta kažu o sebi:

Q1GSIkT.png
 
Ne znam za vas, ja sam u Firefox beta i ne secam se da mi u opste izbacuje obavestenje o novim verzijama. U poredjenju sa vama, meni se recimo svidja taj "out of borders" address bar, sta vise od verzije kada je to implementirano, FF je opet stao na noge sto se brzine tice, dugo vremena je radio kao les, barem meni koji sam na starim verzijama imao 33 add ona pa od pojave web extenzija morao da se "skrasim" sa 24ak. *mjau**mjau**mjau*, ne mogu im oprostiti sto su od recimo 60 i neke verzije uklonili status bar ali i pored toga neprikosnoven je browser sto se kastumizacije tice.
 
Da, waterfox je nazalost prodat, pa vise nije dobra alternativa. Sto je najgore, ff i ne slusa korisnike, vec se nekoj budali tamo nakrivio da kopira chrome ili sta vec. Bilo je bezbroj thread-ova i zalbi na njihovom subredditu i isto tako otvorenih ticketa na bugzilli, koji su zatvarali odmah, jos su na ff verziji 77 koja dolazi, uklonili mogucnost da se iskljuci ova expanding glupost.
 
Vrh Dno