Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Gde si kupio mi box? Planiram kupovinu. Jel su stvarno globalne verzije kod nas na kp?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Na AliExpress, kupio sam tri komada u istoj radnji pre ovog, i uvek je bio normalan stock firmware. Ovo je prvi put da sam prošao ovako.
 
Mi box mora da ima licencubza Netflix. Probaj da preko serijskog broja na xiaomi sajtu vidis da li je original.
 
Prvi ozbiljan ćorak sa Mi Box-om, dobio sam Telebee korejsku verziju kao i prethodni put, ali ovaj put sa korejskim firmware-om. Uz Android 6 se dobije i neki launcher/skin koji ne može da se isključi, srećom posle nadogradnje na 8-icu mogu da se isključe nepotrebni programi, pa izgleda i radi ok. Mana je što nema Netflix licencu, čak aplikacija i ne radi uopšte.

Pokušao sam da uđem u Recovery i ubacim stock firmware, ali bez uspeha.
Nemam vremena da se igram puno, nemam ni kabl da pokušam ADB preko kompa.

Boks će biti kod matoraca za Youtube, Kodi i eventualno IPTV tako da za sad ne bih ništa više čačkao...

Naopako, pa kako ti nisu poslali Global verziju? Reklamiraj kod prodavca i kaži nam koji je da ga zaobiđemo.
A moj je trenutno na carini. :S:
 
Xiaomi MC store, eto 4-ti komad i ovako prođem. Kasno je za dispute, davno je stigao, nisam ga ni upalio kad je stigao.

Sam box je MDZ-16-AB, standardan model, pokušaću da proverim IMEI kad stignem. U Bg sam trenutno, pa jurcam samo kao tamo-vamo, nemam baš vremena za ovo.
07d73f5a13594b578dfe90cf5c0d326f.jpg
 
Poslednja izmena:
Xiaomi MC store, eto 4-ti komad i ovako prođem. Kasno je za dispute, davno je stigao, nisam ga ni upalio kad je stigao.

Sam box je MDZ-16-AB, standardan model, pokušaću da proverim IMEI kad stignem. U Bg sam trenutno, pa jurcam samo kao tamo-vamo, nemam baš vremena za ovo.
07d73f5a13594b578dfe90cf5c0d326f.jpg

Od iste naručio i ja. :lupko:
 
Nemanja123@Rekao sam ti da je sa androidom komplikovanije i tu ne mislim da li kamera radi(podrazumeva se da radi) nego da li se aplikacije normalno ponasaju na androidu .Ako zakaze kamera ili mikrofon obe aplikacije nece raditi (error)Nprm ako te neko zove na viber podrazumeva se da se kamera upali pre nego sto se javis ..u suprotnom bice problema .Android box ti je jeftinije resenje ali u ovom slucaju ja bi isao na windows (mini pc ) ipak je sigurnije .
 
Pored svih peripetija koje imate sa čajna boksovima ne kapiram kako vam ne dojadi i ne rešite to kupovinom budzet varijante zvane fire tv 4k ili nvidia shield za skuplju varijantu. Nisu ni ova dva bez mana ali brate miran si, nema drndanja. Pogotovo ovi što mogu preko da nabave.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
@Antara gde to covece napisa sad si ga naderao...[emoji23]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ja reko da olakšam izbor na 2 uređaja[emoji23] koje sam probao i koji rade odlično. Možda se i zaje...[emoji23]. Kapiram i entuzijaste koji ubudze i ventilatore da ohlade čajna mighty boks ali vreme leti[emoji16] barem meni. Većini ne treba ništa više od onoga što ova 2 nude.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Radi toliko odlično da ne radi kako treba audio/video sync ako je multi-channel audio track...

I našao si baš Shield da nudiš u temi gde pišu ljudi kojima nikako ne možeš objasniti da ne kupuju Rockchip i Allwinner uređaje i da ne, ne može za ~25$ da se kupi ok uređaj "samo za YouTube i samo za IPTV i samo za Kodi... samo za sve?"
 
Kapiram ali ima li bolji? Mnogi su već dali 25+25+25+25 pa kapiram da su mogli 1x50 iliti 1x150 i da budu mirni. Mislim više puta sam duvao kada sam uzimao nešto jeftino, a da pokriva sve[emoji16].

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Radi toliko odlično da ne radi kako treba audio/video sync ako je multi-channel audio track...

I našao si baš Shield da nudiš u temi gde pišu ljudi kojima nikako ne možeš objasniti da ne kupuju Rockchip i Allwinner uređaje i da ne, ne može za ~25$ da se kupi ok uređaj "samo za YouTube i samo za IPTV i samo za Kodi... samo za sve?"
Na kom uređaju ne radi audio/video sync?
 
Nemaju ljudi odjednom na gomili te pare... A i Shield je dosta teže nabaviti i dodatno skupo na već skupu cenu (ako ide legalnim kanalima, ako mora DHL, FedEx slanje...) jer većina nema koga da im donese. Lakše je igrati ruski rulet sa carinom kad kupiš nešto jeftino iz Kine.
Evo ti ja 3 meseca čekam da mi brat od strica donese FLIRC case iz Slovenije... kad god neko nešto treba da mi donese uvek bude komplikacija ili totalnih ispala. Ja sam od 2017. pa na vamo 3 puta skupio keš za Shield i "dogovarao" ko će da mi donese iz US, iz Kanade, iz Nemačke... pa na kraju cvrc šipak.

A glavni problem je ovo "samo za"... ta lista "skromnih" prohteva koju u neku ruku ni Shield ne pokriva baš sasvim.
A tvrdoglav smo narod pa je mnogima malo "samo" 2 ispale sa no name kinez klasom "boxa" da se konačno ukapirao gde je tačno nivo ispod kojeg je sve realno bacanje para... i da je bolje da se strpiš i štekaš pare pa onda kupiš makar solidan uređaj ako ne najbolji.

A Fire TV je realno kinezara samo sa kakvom takvom softverskom podrškom.
 
Poslednja izmena:
Kapiram ali ima li bolji? Mnogi su već dali 25+25+25+25 pa kapiram da su mogli 1x50 iliti 1x150 i da budu mirni. Mislim više puta sam duvao kada sam uzimao nešto jeftino, a da pokriva sve[emoji16].

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Fire tv 4k od 25 usd :) realno u nekim stvarima je bolji od shielda a tako daleko od savrsenog uredjaja tjst za tu cenu je vrh ali realno kome on treba kad za malo vece pare mozes da dobijes mnogo vise od "china boxa".Sto amerikanci kupuju " china boxeve "kad imaju jeftine amazon,nvidia ,xiaomi,roku uredjaje ?Realno sta glume ovi kinezi sa zidoo, himedia, minix ,ugoos ,beelink uredjajima mislim na cene od preko 100usd kad za 150 mozes da uzmes novu nvidia shield konzolu?Kapiram da si probao "china box "i odlucio da to nije za tebe ?Sve ima svoje prednosti i mane i nikad ne treba biti iskljuciv...treba samo dobro razmisliti i kupiti ono sto najvise zadovoljava tvoje potrebe ...Koji "china box " si probao pored ta dva?
 
Kapiram ali ima li bolji? Mnogi su već dali 25+25+25+25 pa kapiram da su mogli 1x50 iliti 1x150 i da budu mirni. Mislim više puta sam duvao kada sam uzimao nešto jeftino, a da pokriva sve[emoji16].

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Ja sam kupio 4 Mi Boxa za 4 kuće, računam da bi mi ipak bila neka razlika nego da sam uzimao Shield-ove. Naročito što čak i ovaj poslednji sakati radi ono što treba, tj. Youtube, Kodi, i možda kasnije IPTV.
 
Nemaju ljudi odjednom na gomili te pare... A i Shield je dosta teže nabaviti i dodatno skupo na već skupu cenu (ako ide legalnim kanalima, ako mora DHL, FedEx slanje...) jer većina nema koga da im donese. Lakše je igrati ruski rulet sa carinom kad kupiš nešto jeftino iz Kine.
Evo ti ja 3 meseca čekam da mi brat od strica donese FLIRC case iz Slovenije... kad god neko nešto treba da mi donese uvek bude komplikacija ili totalnih ispala. Ja sam od 2017. pa na vamo 3 puta skupio keš za Shield i "dogovarao" ko će da mi donese iz US, iz Kanade, iz Nemačke... pa na kraju cvrc šipak.

A glavni problem je ovo "samo za"... ta lista "skromnih" prohteva koju u neku ruku ni Shield ne pokriva baš sasvim.
A tvrdoglav smo narod pa je mnogima malo "samo" 2 ispale sa no name kinez klasom "boxa" da se konačno ukapirao gde je tačno nivo ispod kojeg je sve realno bacanje para... i da je bolje da se strpiš i štekaš pare pa onda kupiš makar solidan uređaj ako ne najbolji.

A Fire TV je realno kinezara samo sa kakvom takvom softverskom podrškom.
Slažem se da nije lako. Ti si jedan od retkih koji se razume mnogo više od nas laika pa znaš u startu šta ti treba i koji uređaj nudi najviše. Ja sam relativno nov u ovom i po mom skromnom mišljenju ova dva uređaja odrađuju većinu stvari koja je potrebna većini likova ovde na ovoj temi.
A od rodbine ili nekog drugog očekivati znam kako izgleda[emoji16] dok ne odeš sam i uzmeš ako si u mogućnosti.
Na leto sam u BG-u verovatno pa se nadam da ću doneti shield ili fire tv 4k.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Mnogi drugi boxevi odrađuju "većinu stvari većini likova", ali većina nije sve. Najlakše je preporučiti najskuplji i najbolji uređaj. Ima dosta uređaja od 60-70$ koji zadovoljavaju 95% potreba svih korisnika ovde, a mnogo se lakše nabavljaju od shielda, i jeftiniji su.
 
Fire tv 4k od 25 usd :) realno u nekim stvarima je bolji od shielda a tako daleko od savrsenog uredjaja tjst za tu cenu je vrh ali realno kome on treba kad za malo vece pare mozes da dobijes mnogo vise od "china boxa".Sto amerikanci kupuju " china boxeve "kad imaju jeftine amazon,nvidia ,xiaomi,roku uredjaje ?Realno sta glume ovi kinezi sa zidoo, himedia, minix ,ugoos ,beelink uredjajima mislim na cene od preko 100usd kad za 150 mozes da uzmes novu nvidia shield konzolu?Kapiram da si probao "china box "i odlucio da to nije za tebe ?Sve ima svoje prednosti i mane i nikad ne treba biti iskljuciv...treba samo dobro razmisliti i kupiti ono sto najvise zadovoljava tvoje potrebe ...Koji "china box " si probao pored ta dva?

Slažem se. Da se razumemo, realno ne znam šta kinezi glume[emoji16] mada ne omalovažavam bilo koji uređaj. Probao davno usb stick na kom sam budzio sve i svašta a od skorijih samo Mi box s kod ortaka. Posle dosta pretrage odlučio da uzmem Shield i fire tv 4k. Rade perfektno za ono što meni treba.

Ja sam kupio 4 Mi Boxa za 4 kuće, računam da bi mi ipak bila neka razlika nego da sam uzimao Shield-ove. Naročito što čak i ovaj poslednji sakati radi ono što treba, tj. Youtube, Kodi, i možda kasnije IPTV.
Jasno, računica je neumoljiva u tvom slučaju. U Kanadi je mi box s oko 100$ ako ga nađeš. U Americi isto retko gde ima da se kupi pored Walmarta. Fire tv 4k za crni petak je bio 30$ tako da 4 komada kapiram da bi bilo dobro ulaganje.


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Mnogi drugi boxevi odrađuju "većinu stvari većini likova", ali većina nije sve. Najlakše je preporučiti najskuplji i najbolji uređaj. Ima dosta uređaja od 60-70$ koji zadovoljavaju 95% potreba svih korisnika ovde, a mnogo se lakše nabavljaju od shielda, i jeftiniji su.
Potpuno tačno i slažem se. Lakoća nije bila primarni cilj mog odgovora[emoji6] niti da bilo šta objašnjava onima koji kupuju jeftinije uređaje koji nude dosta. Samo jedno poređenje, a nadam se doprinosi temi i diskusiji[emoji106]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Tanix Tx3 mini, kupljen pre cetiri godine u to vreme placen ~35$ radi i zadovoljava sve moje potrebe, kodi, eon, iptv, yt. Za drugo mi i ne treba. Jedino sam mu stavio eksterno hladjenje, zato ga sad i ne gasim... Sad na Aliju ima jaca verzija 4/64 sa novijim chipom S905x3 za 40-45$...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Nisu ti stari android na usb stikovima sa RK cipovima nikakvi bili tako da ako iskustvo baziras na njima mnogo gresis.

Zasto ljudi kupuju kineske boxove?
zato sto se jako puno dobije za jako malo para.

Istina je da nije sve to tako ispeglano i da ne radi sve out the box kako prosecan korisnik zamislja i da je potrebno znanje kako ta stvar u stvari radi, malo znanja o radu mreze...
u sustini potrebna je kolicina znanja koliko i za napredno koriscenje racunara

android tv verzija je malo prostija ali ni tu nije sve out the box.
 
Iskustvo baziram samo na ono što sam koristio, a teoriju na pročitano. Uzeću neki bolji čajna box u budućnosti gt king ili mi box s čisto da vidim razlike, prednosti i mane u poređenju s onim što sam već probao. Ko zna možda i ostane kod mene, a shield i fire tv 4k nađu novi dom[emoji16]. Kad smo već kod toga koji su overall top box-ovi danas?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
GT king i mibox s totalno neuporedivi i gađaju različite profile korisnika.
 
^^
Odlicno sroceno!

Onaj ko nije siguran sta hoce i nije upoznat, bolje da kupi mi box, ili bar neki slican uredjaj sa android TV verzijom.
 
Pored neuporedivosti i različitih profila korisnika može rezime prednosti i mane oba uređaja i šta konkretno "gađaju"? Ta dva sam naveo čisto gledajući recenzije različitih testova box-ova tako da šturo objašnjenje ne dolazi u obzir[emoji23][emoji16] za nas laike.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Samo im uporedi specifikacije i cene i sve će ti biti jasno. Nećemo ponavljati 100x jedno isto.
 
AndroidTV
+ potpuno prilagodjen radu sa klasicnim daljincem, radi voice unos... prostije=brze
- ne rade sve apps vec samo one prilagodjene takvom unosu i koriscenju TVa sa bar 2m. Jedini realni minus (po meni) je sto ne radi EON mobila app (EON TV radi).

obican Android
- (ili mozda +) mora air mouse
+ rade sve app
+ radi obicna verzija EON (mobile)

Kodi radi na oba, Stremio radi na oba.
Spec i cene nemaju veze posto i jednih i drugih ima i za male i za velike pare, s tim sto sa obicnim Androidom ima jos jeftinijih.
 
Poslednja izmena:
Mibox s uopšte nije klasičan kineski box. Njegov atv je odlično optimizovan. Sa druge strane, nedostatak lan porta i samo jedan usb 2.0 meni lično itekako imaju veze.

Takođe, mibox koliko god bio optimizovan, njegov s905x nema šta da traži pored s922x, jednostavno se sve izvršava brže. Opet kažem, sve zavisi kome šta treba, ja na kingu surfujem u dnevnoj sobi na 4k tv-u mišem i tastaturom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno