Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Jel moguce strimovati youtube sa telefona na box kao na smart tv? Ili mora preko miracast ili slicno?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Ако може да се инсталира Јутјуб за андроид ТВ, онда није потребно ништа више. Имаш у подешавањима апликације да упариш апликације на ТВ-у и телефону и то је све.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
Instaliraš Smart YouTube (sa sajta, nema u GPlay) i teraj.
 
Pazario sam gt1 mini
Svidja se kako radi mom drugu, pa bi i on da ga pazari... medjutim ja sam ga uzeo 11.11. Za smesnih 50e
Kada bi se mogli ocekivati sledeci popusti za boxove? Sada su oko 70e
 
Negde u martu Ali slavi 10 godina, dace valjda nesto.
 
Ако може да се инсталира Јутјуб за андроид ТВ, онда није потребно ништа више. Имаш у подешавањима апликације да упариш апликације на ТВ-у и телефону и то је све.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
Radi se o android box-u telefon ga ne vidi probacu sa smart aplikacijom sto je spomenuo milkobgd.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Pitanje za 2 boxa

Prvi za penzionere za eon, hbo go, smartiptv, plex, potencijalno kodi.

Drugi box bi bio jaci sa 4gb ram, 64gb rom i neki jaci amlogic proc. Iste pomenute aplikacije i da ima lufta da kazemo da bude futureproof. Potencijalno igrice ali neobavezno posto je tu htpc.

Izlistao sam temu ali nisam pametan sta ganjati.

Budzet je fleksibilan ali kad bi morao da dajem smernicu prvi box do 50 eura drugi do 75-80.

Idelno bi bilo da idu sa airmouse.
 
ni jedan box ne ide sa airmouse, to kupi posebno

ja bi ti preporucio mi box s i beelink gt1 to mu ovde dodju dve najpopularnije opcije i ja mogu samo da se slozim sa tim izborom.
 
Poslednja izmena:
Veruj, za matorce (ako nisu tehnološki napredni) samo AndroidTV. Nema šanse da savladaju airmouse. Ako insistiraš na klasičnom Androidu, običan (bežični npr) miš da, airmouse nema šanse.
 
Poslednja izmena:
Radi se o android box-u telefon ga ne vidi probacu sa smart aplikacijom sto je spomenuo milkobgd.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Разумео сам ја о чему се ради. Скини са apkpure Јутјуб андроид ТВ апликацију и инсталирај.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Veruj, za matorce (ako nisu tehnološki napredni) samo AndroidTV. Nema šanse da savladaju airmouse. Ako insistiraš na klasičnom Androidu, običan (bežični npr) miš da, airmouse nema šanse.
I klasičan android sa air-Mouse može da se koristi sa kursorskim tasterima isto kao i android TV.
Airmouse koristiš samo kada nešto treba brzo da kucaš, povlačis, prevlacis, stipas, slajdujes i sl. Za sve drugo koristiš na klasičan način.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^Pa dobro:) jel moguce ovo?Da u izboru 2 boxa od kojih je jedan za matorce i ja bi isao na prvi android tv ali samo zbog hbo go (osim ako se ne osmele da probaju kodi ili ako je hbo nalog vezan za sbb pa moze preko eona da se koristi..)
 
Poslednja izmena:
Neki boks sa AndroidTV svakako za matorce ali opet ja ne znam matorce koji umeju da se sa ovakim daljinskim snađu.
6kTkvHZ.jpg
 
Poslednja izmena:
I klasičan android sa air-Mouse može da se koristi sa kursorskim tasterima isto kao i android TV.
Airmouse koristiš samo kada nešto treba brzo da kucaš, povlačis, prevlacis, stipas, slajdujes i sl. Za sve drugo koristiš na klasičan način.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
I onda slučajno pritisne air opciju i kraj! Dosta airmouse-ova automatski pali air opciju na prvo pritiskanje pa moraš da gasiš. Za većinu matoraca i obični IR daljinci sa opcijama za dva uređaja, STB i TV, su enigma.



Neki boks sa AndroidTV svakako za matorce ali opet ja ne znam matorce koji umeju da se sa ovakim daljinskim snađu.
6kTkvHZ.jpg

To je običan (BT) daljinac bez air opcije (bar izgleda tako). Nema zbunjivanja. Naravno uvek ima beznadežnih slučajeva :) zamisli tek neki air sa 20 tastera
 
Poslednja izmena:
Pitanje za 2 boxa

Prvi za penzionere za eon, hbo go, smartiptv, plex, potencijalno kodi.

Drugi box bi bio jaci sa 4gb ram, 64gb rom i neki jaci amlogic proc. Iste pomenute aplikacije i da ima lufta da kazemo da bude futureproof. Potencijalno igrice ali neobavezno posto je tu htpc.

Izlistao sam temu ali nisam pametan sta ganjati.

Budzet je fleksibilan ali kad bi morao da dajem smernicu prvi box do 50 eura drugi do 75-80.

Idelno bi bilo da idu sa airmouse.

Ja bih do 50e preporucio mecool ili tanix,drugi naravno beelink.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam konacno da resetujem Mi Box S (hard reset, wipe preko bootloader-a).

Trik je da mora developer tools da bude ukljucen da bi moglo da se udje u bootloader (makar za Android Pie). :wall: Ubih se drndajuci dugmice i nece i nece, dok ovo nisam ukljucio - hvala @Gileb na linku za onog turcina.

Drze se OK i Back (strelica) tasteri dok mu je adapter iskljucen iz AC, zatim se vrati adapter i onda se pojavljuje bootloader.

6kTkvHZ.jpg



Dakle obavezno developer tools da bude ukljucen pre ovoga!


Sad bas da vidim hoce li da baguje al' jok. :guitar:
 
Људи, колико вам година имају ти маторци за које јурите те боксове?

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Eno moj prijatelj,39 godina jedva koristi tv i android telefon,nisu svi zaostali. :)
 
Nakon hard reset-a Mi Box S i dalje imam problema sa paljenjem. Sva 4 jezgra zakucana na 100%. No comment. Sad kontam da nije neka app koju ja odmah instaliram ono sto mi on sam ponudi sa starog naloga - ja uzmem cekiram sve to da se ne cimam na ruke.

Ali to su sve standard apps - HBOgo, EON TV, Deezer, analiti, yo window...

Kako ono bese mnogima je ovde pomoglo sto su disable-ovali onaj Live channels? Meni prosli put nista nije pomoglo ni to, sad ne ocekujem nista takodje.. :whip:

Inace EON TV na Andorid Pie jeste nesto bolja, ali i dalje mislim da kajron na N1 krza i pravi artefakte. Mnogo manje nego pre ali ipak se primeti ako se bas zagledas. Na EON box OTT toga naravno nema. Iskljucio sam automatsko peglanje na AVR risiveru da bih video razliku... moram da ponovo aktiviram onda to na AVR da on pegla. :wall:
 
Sudeci po svemu fenomen onda[emoji23]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Људи, колико вам година имају ти маторци за које јурите те боксове?

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
Ja za ćaleta jurim, 70 god ima ali je dečkić, više za žene nego za tehniku ali se snalazi, objasni mu se jednom i nema problema.

Da mu namestim HBO GO i da ima Arene da gleda.

Mislio sam da mu uzmem ovaj Mecool, ne vidim da mu treba nesto bolje.

https://gearbest.app.link/xJZZKhenZ3

Koja je prica sa Tanix? Imaju lepu cenu ali da li su bagoviti?

Ovaj jaci cu 99% da jurim Beelink mini 2
 
I meni isto pa ja naručio sa Alija. Neka ide život.

Tanix-TX9S-Amlogic-S912-2GB-RAM-8GB-ROM-2-4G-WiFi-1000M-LAN-Android-7-1.jpg
 
Inace EON TV na Andorid Pie jeste nesto bolja, ali i dalje mislim da kajron na N1 krza i pravi artefakte. Mnogo manje nego pre ali ipak se primeti ako se bas zagledas. Na EON box OTT toga naravno nema. Iskljucio sam automatsko peglanje na AVR risiveru da bih video razliku... moram da ponovo aktiviram onda to na AVR da on pegla. :wall:

Sve dok display output nije uskladjen sa materijalom koji reprodukujes, to ce da "trza", ne samo EON TV, vec i sve ostalo sto se gleda na boxu. Podesi Mi Box S display resolution isto kao i EON OTT box. A to je 1080p50 umesto 1080p60, zato sto je EON TV izvorno 50Hz. Neko je vec pisao u drugoj temi da je display output na EON OTT boxu zakljucan uvek na 50Hz sta god da izberes u podesavnjima box-a.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno