Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Stremio odlično radi isto.

Sent from my Huawei Nova 5t using Tapatalk
 
Neki 4k film kad strimujes moze imati usko grlo na 100mbps...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Meni je usko grlo internet od 30mb.:D

Kineska nvidia.:d
Screenshot_2020-02-09 US $52 28 M9S Z8 Allwinner H6 Quad Core Android 9 0 Smart Tv Box 4GB RAM 3.png

Od kog prodavca na aliju uzeti MECOOL M8S MAX za prijatelja?
Na gearbestu je "bednih" 70 dolara.
 
Poslednja izmena:
Nije problem u brzini (20 je vise nego dovoljno), vec u izvoru odakle se vuce. Za lose izvore ni milion mbps ne vredi.
 
Izgleda da će pre da se desi supernova Sunca nego da ti konačno kupiš "box" :d
 
Postoji li neki player koji bi mogao da se postavi na mrežu (LAN port) i se sa njega pušta muzika u prodavnici?
Takođe potrebno bi bilo da remote (share) pristupim nekom njegovom folder gdje bi smještao muziku?

Ideja mi je bila sa odradim to sa Windows mašinama, ali one su skuplje, veće i imaju mnogo više funkcija nego što meni treba

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Pre nekog vremena nabavih tanix tx3. Odmah sam ga povezao na wifi i nešto ga nisam mnogo ni koristio. Danas mi pade napamet da ugasim wifi i da ga povežem kablom na lan port, međutim nemam konekciju. Kada odem na podešavanje etherneta, stoji aktivirano dhcp i nemam konekciju. Kada izaberem static, on napiše da je povezan ali nemam neta. Kako ovo rešiti?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nije problem u brzini (20 je vise nego dovoljno), vec u izvoru odakle se vuce. Za lose izvore ni milion mbps ne vredi.
Довољно је за FHD, али за 4К нема шансе. Испод 75/80 mbit/s за гледање 4К филмова од 60+ GB није могуће, а оптимум је тренутно 100 mbit/s.
Ово пишем за одличне изворе.
Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja gledam serije na elementumu, rutor po jedno 20gb jedan sider pici 6-7mbps idealno....

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Jel može neko da kaže vezano za ethernet konekciju. Jel treba da bude dhcp ili static. Meni kada podesim dhcp nema konekcije. Kada stavim static ima, ali nema neta. Doduše u static imaju neki parametri, možda to nije kako treba. Da li neko ima tanix tx3?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
@Ludak: Kupiš nešto tipa Raspberry Pi (ili ako već imaš matori "Android box" sa Amlogic SoC za koji postoji Volumio image) i staviš da fura nešto poput Volumio, Subsonic, Ampache...
 
Jel može neko da kaže vezano za ethernet konekciju. Jel treba da bude dhcp ili static. Meni kada podesim dhcp nema konekcije. Kada stavim static ima, ali nema neta. Doduše u static imaju neki parametri, možda to nije kako treba. Da li neko ima tanix tx3?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Isključi wifi kada koristiš Ethernet i rebootuj box pa probaj

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Molio bih za mali savet. Da li da uzmem ovaj box? Poprilično je jeftin na Aliju a koristio bih da maltene samo za gledanje IPTV-a.

Android-9-0-Smart-TV-Box-TX6-Allwinner-H6-4GB-RAM-64GB-ROM-32G-4K-2.jpg_640x640.jpg
 
Uzmi neki sa amlogic cpu,ima ih gomila,na primer tanix tx9s.
 
Poslednja izmena:
Taj,ostavio sam ti gore link sa gearbest-a,mislim da je tamo najjeftiniji.
 
Radi taj fino. Nema BT, izlaz za slusalice, ni 5GHz wifi ali kome je do sto manje cene, sasvim ok izbor. Za IPTV sam probao samo Gotit kratko i radilo je ok, Kodi i Stremio takodje.
 
Extra, ubedili ste me. :) Kupujem. Hvala na savetima.
 
Jel moguce strimovati youtube sa telefona na box kao na smart tv? Ili mora preko miracast ili slicno?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ако може да се инсталира Јутјуб за андроид ТВ, онда није потребно ништа више. Имаш у подешавањима апликације да упариш апликације на ТВ-у и телефону и то је све.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
nedavno sam rešio da se ponovim, posle dobijanja veće brzine ima smisla i da se uzme novi box...stigao mi je beelink gt king, zajedno sa memorijskom za coreelec ali to još nisam probao...i prvi dan sam proveo pitajući se šta nije u redu sa boxom...slika isprana, presvetla, vuče sve na žuto, užas...iz nekog besmislenog razloga u podešavanjima rezolucije stavka sdr to hdr je po defaultu stavljena na on, a hdr to sdr je stavljen na auto...kad sam to isključio slika je naravno ono što bi trebalo da bude, dakle fantastična...malo je reći da je box brz, kodi prosto leti...youtube pušta 4k hdr bez ikakvih problema, puštao sam neke 4k od 60gb u elementumu i to je takođe odlilčno, kad radi...prosto zavisi koliko je nešto popularno tako da može da se desi da koči film od 7-8gb a onaj od 50gb radi sjajno...ali sve što imam skinuto, uključujući i hdr materijale radi bez problema...box je povezan kablom, ne znam kako radi wifi...

air mouse ima malo tvrđe tipke od starog koji sam koristio, potreban je period privikavanja...i kursor je previše osetljiv, a naravno nema kao na kompu da se smanji osetljivost, tako je kako je...i za to važi da je potrebno malo se navići...eto to su neki moji prvi utisci...
 
nedavno sam rešio da se ponovim, posle dobijanja veće brzine ima smisla i da se uzme novi box...stigao mi je beelink gt king, zajedno sa memorijskom za coreelec ali to još nisam probao...i prvi dan sam proveo pitajući se šta nije u redu sa boxom...slika isprana, presvetla, vuče sve na žuto, užas...iz nekog besmislenog razloga u podešavanjima rezolucije stavka sdr to hdr je po defaultu stavljena na on, a hdr to sdr je stavljen na auto...kad sam to isključio slika je naravno ono što bi trebalo da bude, dakle fantastična...malo je reći da je box brz, kodi prosto leti...youtube pušta 4k hdr bez ikakvih problema, puštao sam neke 4k od 60gb u elementumu i to je takođe odlilčno, kad radi...prosto zavisi koliko je nešto popularno tako da može da se desi da koči film od 7-8gb a onaj od 50gb radi sjajno...ali sve što imam skinuto, uključujući i hdr materijale radi bez problema...box je povezan kablom, ne znam kako radi wifi...

air mouse ima malo tvrđe tipke od starog koji sam koristio, potreban je period privikavanja...i kursor je previše osetljiv, a naravno nema kao na kompu da se smanji osetljivost, tako je kako je...i za to važi da je potrebno malo se navići...eto to su neki moji prvi utisci...
Gde si pazario? Kod nas na kp nasao za 16.000 din? Ako si iz kine koliko si ga platio i koliko je izasla carina?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno