Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Stigla mi optika juce 400/160 paket, ali nije mi jasno nesto..
Na 5GHz radi kako treba 380/160, ali na desktop masinama (utp 5e) je ~230/160, u cemu je fora?
 
Probaj UTP 6A

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Tesko da mu je potreban 6A. 5E je sasvim dovoljan za tu brzinu. Ali svakako treba pogledati kabal da li je u redu. Ako imas drugi kabal, probaj sa njim. A kako su ti povezane te silne masine na ruter? Svicom ili direktno? Ako su svicom, resetuj svic, ako su direktno resetuj ruter ili ubaci kabal u drugi port rutera.
 
Poslednja izmena:
Za oznake ne znam, znam da imas stari beli koji je veci i sporiji i noviji mali crni, oba dva imaju hdmi izlaze, ja mislim da beli ima i odvojene audio izlaze nisam siguran.. Isti ti STB idu nebitno da li imas optiku ili ne posto ti oni idu od rutera do TV preko mreznog kabla

Da, pronasao sam taj crni "noviji" Q11 - on nema poseban izlaz za zvuk - neverovatno, van svake pameti. Pretragom na internetu shvatio sam da je to neki 'custom', osiromaseni, uredjaj koji je Huawei uspeo jos da uvali samo Turcima. Zapravo, normalna verzija tog STB je EC6108V9 iz 2015, koji je dolby digital plus i 4K, ali ni on nema poseban izlaz za zvuk! Kosta oko 20 dolara na vecu kolicinu! Tragedija.
 
Taj mali Android kršić ima SPDIF bre. Šta bi ti, analog audio out / RCA?
 
Poslednja izmena:
Da, pronasao sam taj crni "noviji" Q11 - on nema poseban izlaz za zvuk - neverovatno, van svake pameti. Pretragom na internetu shvatio sam da je to neki 'custom', osiromaseni, uredjaj koji je Huawei uspeo jos da uvali samo Turcima. Zapravo, normalna verzija tog STB je EC6108V9 iz 2015, koji je dolby digital plus i 4K, ali ni on nema poseban izlaz za zvuk! Kosta oko 20 dolara na vecu kolicinu! Tragedija.
Ima poseban izlaz za zvuk i to SPDIF koji se povezuje optickim kablom (Toslink konektor).
 
Ima poseban izlaz za zvuk i to SPDIF koji se povezuje optickim kablom (Toslink konektor).

Zanimljivo, ja to na slikama nisam video. Da li moze neka slika od onih koji ga imaju?


originalslika_Huawei-Set-Top-Box-STB-Q11-208335751 (1).jpg

Ovde ne vidim: LAN, HDMI, Mini AV ulaz i struja.... sa desne strane dva USBa.
 
Nalazi se na ivici preko puta ove ivice gde su USB portovi :p Dakle, desna? :D
 
Nalazi se na ivici preko puta ove ivice gde su USB portovi :p Dakle, desna? :D

Neverovatno, toliko sam slika pregledao i niko nije slikao tu drugu stranu, desnu :eyebrows: kao da tu nema nista. Onda je to dobra vest. :)
 
Tesko da mu je potreban 6A. 5E je sasvim dovoljan za tu brzinu. Ali svakako treba pogledati kabal da li je u redu. Ako imas drugi kabal, probaj sa njim. A kako su ti povezane te silne masine na ruter? Svicom ili direktno? Ako su svicom, resetuj svic, ako su direktno resetuj ruter ili ubaci kabal u drugi port rutera.
Prodavalo se kod nas svašta kao 5e zato sam napisao da proba 6A

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kada sam povezao opticki kabal za zvuk sa strane, nije radlilo? Probao na oba stb-a i nista. Ne znam da li uopste stb podrzava tu funkciju? Da li je neko probao?
 
probaj povezati audio sistem sa istim takvim audio izlazom na tv-u ako ga imas? da li bi mogao tako da spojis?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Pozdrav narode, stigla mi je optika (400/160) u ponedeljak i imam probleme sa konekcijom. Pokusavam da predajem Engleski Japancima ali je brzina veoma nestabilna, ume nasumicno da zalaguje i da me izbaci iz sobe. Primetio sam da na speedtestu na nekim serverima koji su u Tokiju ne mogu ni da zavrsim test do kraja (ili nece da se konektuje ili nece upload deo testa da se zavrsi). Kad radi, radi super ali me brine ta nestabilnost, ima li neko ideju do cega bi ovo moglo da bude?
 
Kod mene ide digitalno zvuk sa TV, tako pokrijem i chromecast, pc, stb... sve šta sam nakačio.
Tako da ih nisam isprobao.
EDIT (kada radiš noćnu): Radi SPDIF na oba tipa STB-ova, povezao na zvučnike, svetli kabl, ima zvuka, sve OK.

Ima i stari STB uređaj SPDIF. Imam ta dva mala i jedan stari, nije beli, crni je, daljinski je beli :)
IMG_20200206_022443149.jpg
 
Poslednja izmena:
Kada sam povezao opticki kabal za zvuk sa strane, nije radlilo? Probao na oba stb-a i nista. Ne znam da li uopste stb podrzava tu funkciju? Da li je neko probao?
Kod mene radi, povezano preko DAC-a na PC zvucnike.
 
Stigla mi optika juce 400/160 paket, ali nije mi jasno nesto..
Na 5GHz radi kako treba 380/160, ali na desktop masinama (utp 5e) je ~230/160, u cemu je fora?

Probaj na linuxu brzine ka Mts serveru (speedtest.net)
Na sajtu mts je bilo i kratko uputstvo za merenje brzine.
Ako isto budu loše, zovi ih i reklamiraj.
Meni windows usporava saobracaj, neki problem sa drajverom za mreznu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao sam sve moguce kombinacije cat5e kablova i razmestanje gbit switcheva, pa direktno probao 2 racunara u lan1 na q2 ruteru, uvek isto ~250/150.
Logika mi kaze da ni cat6 kabl nece promeniti situaciju, ali cu svakako da probam sa malim patch kablom pre nego ih zovem.
Na 5ghz wifi pici u fulu, 400/160..

Jedina morbidnost mi je sto mts tv boxovi moraju direkt u ruter, i nema seljenja kao sa d3i boxom
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
sta vam znaci "direkt u ruter"?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
sta vam znaci "direkt u ruter"?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока

To znaci da svaki STB uredjaj, glavni i dodatni, mora da se poveze posebnim mreznim kablom direktno u glavni ruter, tj. da ne moze da se poveze preko switcha ili dodatnog rutera. To prakticno znaci ako je drugi TV dve sobe dalje, do njega mora da ide poseban mrezni kabal od glavnog rutera samo za STB, sto je pak vrlo cudno za IP TV.
 
A koji uredjaj onda daju za 3 STBa? Ili jedan od dva LAN-a za internet rekonfigurisu u iptv?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
To znaci da svaki STB uredjaj, glavni i dodatni, mora da se poveze posebnim mreznim kablom direktno u glavni ruter, tj. da ne moze da se poveze preko switcha ili dodatnog rutera. To prakticno znaci ako je drugi TV dve sobe dalje, do njega mora da ide poseban mrezni kabal od glavnog rutera samo za STB, sto je pak vrlo cudno za IP TV.
pa da... daju switch. koji mora da ide u lan2 ili lan3 i ne moze se koristiti za net vec samo za iptv. kod telekoma je to tako jer daju poseban protok za iptv. dakle ako je net npr 20mbps, i da se ukljuce 3 iptv uredjaja, net ce i dalje biti 20mbps. ako se npr ukljuci eon box ili neki drugi slican iptv koji nije telekomov, na telekom net, on naravno nece imati poseban protok za sebe vec ce "trositi" internet tj deo internet linka ce odlaziti na iptv.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
To znaci da svaki STB uredjaj, glavni i dodatni, mora da se poveze posebnim mreznim kablom direktno u glavni ruter, tj. da ne moze da se poveze preko switcha ili dodatnog rutera. To prakticno znaci ako je drugi TV dve sobe dalje, do njega mora da ide poseban mrezni kabal od glavnog rutera samo za STB, sto je pak vrlo cudno za IP TV.

Može preko sviča, ali je bitno da se koriste portovi 2 i 3
 
moze, ali na istom switchu nece raditi net. Potrebno je razdvojiti net (lan1 i lan4) na druge switcheve.
Probao sam da u isti switch provedem lan1 i lan2, i ne radi net na kompovima kako treba
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno