Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Jesi li čačkao podešavanja/obaveštenja/obaveštenja na zaključanom ekranu?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Jok, ni ovaj poslednji update nije ništa rešio. Dakle problem je sledeći:
- stigne poruka na npr viber i vidi se na lock screen-u.
- otključam telefon, radim nešto na njemu, ne pročitam poruku na viberu koja je stigla, zaključam telefon.
- upalim ekran i notifikacije više nema, dakle ne mogu da ispratim šta sam pročitao šta ne... I tako za sve aplikacije.
Tek kada otključam telefon i spustim notifikacije onda mogu da ih vidim.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Tako je na miui oduvek skoro. Meni je i logično. Otkljucas telefon da bi pročitao, da se ne talozi na lock screen-u, nego u notifikacijama.
 
Tako je na miui oduvek skoro. Meni je i logično. Otkljucas telefon da bi pročitao, da se ne talozi na lock screen-u, nego u notifikacijama.
Tako je i na huaweiu bilo kod mene tako da sam navikao odma na miui notifikacije, sta vise prezadovoljan...ostaje mi jos samo da proverim kod devojke na samsungu kako to funkcionise i to je to

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Jok, ni ovaj poslednji update nije ništa rešio. Dakle problem je sledeći:
- stigne poruka na npr viber i vidi se na lock screen-u.
- otključam telefon, radim nešto na njemu, ne pročitam poruku na viberu koja je stigla, zaključam telefon.
- upalim ekran i notifikacije više nema, dakle ne mogu da ispratim šta sam pročitao šta ne... I tako za sve aplikacije.
Tek kada otključam telefon i spustim notifikacije onda mogu da ih vidim.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Kod cure na samsungu je tako kako ti zelis da bude

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Juce je konacno stigao telefon i sad se nerviram sto ne smem da ga otvorim i probam (poklon je). Onaj Royal je ubedljivo najgora kurirska sluzba.

Tapatalk from Poco loco
 
Stigao i meni prekjuce 8T, prvi put sam na Xioami-u. Za sad mi se svidja, videcemo.
Za koliko vam se napuni 100%?
I koju app je najbolje koristiti za kameru?

Hvala :)

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Zadnjih par mjeseci imam problem sa viberom. Kad pozovem nekoga, svaki put kad se javi nakon par sekundi se prekine veza. Kad mene neko zovne onda mogu normalno da razgovaram i nema prekida. To mi se prvo desavalo na RN5, a sad i na RN8. Koristim stock MIUI. Vidim na MIUI forum da se jos neki zale na isti problem.
 
Probah sad malo i tu kameru. Da, daleko bolji je Gcam. Ako imate problema pri trazenju odgovarajuce verzije skinite sa GPlay prodavnice "Gcamator". Automatski prepozna model mobitela i ponudi link za skidanje Gcam aplikacije.
E sad nevezano za kameru, ono sto sam jos primetio kod RN8, da nema vise opcije za snimanje poziva, steta [emoji19]

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probah sad malo i tu kameru. Da, daleko bolji je Gcam. Ako imate problema pri trazenju odgovarajuce verzije skinite sa GPlay prodavnice "Gcamator". Automatski prepozna model mobitela i ponudi link za skidanje Gcam aplikacije.
E sad nevezano za kameru, ono sto sam jos primetio kod RN8, da nema vise opcije za snimanje poziva, steta [emoji19]

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Gcamator ne radi kod mene na rn8p tj verzija koju mi je instalirao ne radi

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Jedine verzije Gcam za RN8P su one koje radi wyroczen, tako da druge ne može instalirati ni Gcamator.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Dobila koleginica za rođendan 8 Pro i mogu vam reći da sam iznenađen kako lepo radi. Sve na klilk, pod konac...respect.
 
Zena planira da se ponovi, pa smo gledali RN8 vs RN8T vs RN8 PRO, i nekako sve vuce na PRO.
15e je razlika izmedju 64 i 128GB verzija.

Ja sam i dalje na RN5 4/64 i verujem da ga necu menjati jos godinu dana, zaista odlican telefon.


Pitanje je, da li RN8 Pro ima nekih ozbiljnijih mana, ili nesto na sta treba obratiti paznju ?
I da li ste birali odredjeni region po prvom paljenju, jer koliko se secam bilo je razlika na ranijim modelima (ja sam na RN5 birao Indiju ako se dobro secam).
 
nema ozbiljnijih mana u tom smislu,a region uvek mozes da promenis.
 
Zena planira da se ponovi, pa smo gledali RN8 vs RN8T vs RN8 PRO, i nekako sve vuce na PRO.
15e je razlika izmedju 64 i 128GB verzija.

Ja sam i dalje na RN5 4/64 i verujem da ga necu menjati jos godinu dana, zaista odlican telefon.


Pitanje je, da li RN8 Pro ima nekih ozbiljnijih mana, ili nesto na sta treba obratiti paznju ?
I da li ste birali odredjeni region po prvom paljenju, jer koliko se secam bilo je razlika na ranijim modelima (ja sam na RN5 birao Indiju ako se dobro secam).

Imas gomile recenzija na youtube-u pa pogledaj,izmedju ostalog i bencmark je napravio recenziju za RN8 pro.

 
...Pitanje je, da li RN8 Pro ima nekih ozbiljnijih mana, ili nesto na sta treba obratiti paznju ?...
Nema ozbiljnih mana, a mislim i da ne sme da ih ima. Bude li ovaj telefon imao mana, mediatek je završio karijeru za bilo šta više od kineskih kopija. Prvi veći problem koji je nastao je sa flešovanjem, ali ja se iskreno nadam da će mediatek nekako omogućiti fastboot. Ovo je za njih biti il' ne biti.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
ma ni jedan posto ljudi ne pipa fabricki softver cak i kad ima razloga za tim,kamoli na fonovima koji sasvim lepo rade i na stocku.
 
Zena planira da se ponovi, pa smo gledali RN8 vs RN8T vs RN8 PRO, i nekako sve vuce na PRO.
15e je razlika izmedju 64 i 128GB verzija.

Ja sam i dalje na RN5 4/64 i verujem da ga necu menjati jos godinu dana, zaista odlican telefon.


Pitanje je, da li RN8 Pro ima nekih ozbiljnijih mana, ili nesto na sta treba obratiti paznju ?
I da li ste birali odredjeni region po prvom paljenju, jer koliko se secam bilo je razlika na ranijim modelima (ja sam na RN5 birao Indiju ako se dobro secam).
Koristim ga vec mesec dana, svaka preporuka :)

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
OK, hvala svima.
Ovo ce biti cetvrti Xiaomi telefon koji ulazi u stan u poslednjih 4-5 godina (Prvi je bio Redmi 3 Pro :p ).
 
Danas sam imao priliku da cackam jedan RN8 Pro,ona senka na ivicama ekrana u donjem uglu i oko notch-a je odvratna....nmg da verujem da nisu u stanju da stave neki krsten LCD koji nema te boljke....

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Sijenka oko isječaka na ekranu je isključivo odlika LCD ekrana zbog odvojenog pozadinskog osvjetljenja, nije ni toliko do kvaliteta samog ekrana.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Sta god,izgleda bas gadno...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Otišao sam do mi store i pokazao im bag, odmah nude zamenu ali mi se ne nosi beli telefon .... Moraću da sačekam novi batch pa ću onda da okušam sreću jer mi se telefon strašno sviđa kako radi a ovi ćoškovi me baš muče [emoji24]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Pozz ljudi..Evo i ja sam uzeo u subotu Note 8 pro,pre toga bio na A3 2016 pune 3 god.Impresije?Pa onako...Plus je brzina,fluidnost,odlicna baterija,veliki displey za gledanje itd,solidna kamera.Tel. je bas napucan specifikacijama za srednju klasu.Lose stvari po meni,Prevelik,pretezak,dizajn,sve ukupno ko da drzite ciglu,narocito sa fabrickom gumom.Naravno lcd ekran je minus itekako,narocito ko je koristio amoled ekran.Zvucnik je ok,kameru nisam nesto testirao,samo bacio pogled i to je to.Glavna stavka ili moj licni problem sa ovim tel je internet brzina,testom Ookla daje porazavajuce rezultate.4G mreza na periferiji grada daje 1mbs do 1,6mbs(neverovatno),WIfi mreza 5ghz daje max 9mbs(sbb 150mbs),po gradu danas isti test 4g vrlo los,ispod 10(ne mogu tacno da se setim brojke.Isto wifi signal kod druga pokazuje isti test preko 60mbs,kao sto mi je i ranije bilo na samsungu(2.4ghz).Interesantno je da ne primecujem neku veliku sporost u radu sto se tice neta.Drugi testovi vec pokazuju razlicite brojke50,60,70mbs,koliko su pouzdane neznam.Cak sam mislio da ga bacim na reklamaciju,ali je malo konfuzno kako i na koji nacin tumaciti razlicite brojke,i koliko su validne.
 
Ne, to je samo lista Antutu rezultata.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno